Премини към съдържание

Регистрация на коли с дясна дирекция


Препоръчано мнение

Явно наистина не съм те разбрал Мирославе! Но въпреки всичко има начин да си заплатиш ГО, макар и малко по-скъпо. Брат ми кара и двата си джипа с английски номера и двата имат винетки и българска ГО. :icon_thumbup:

 

В този случай, брат ти има застраховка гражданска отговорност ,но само като формалност за пред КАТ, ако обаче се случи нещо, следват големи санкции. Колкото до номерата, той има право да кара в България с Английски номер само 6 месеца, след което автомобилът се спира от движение.

П.с Никога не е било проблем да се сключи ГО без БГ номера, не виждам какво необичайно и изтънчено виждате в това? Да не казвам, че пък и изобщо не е по- скъпо. Просто в отделни случаи застрахователите използват вашата необходимост и изкарват незаслужени дивиденти от изкуствено създадено напрежение!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

В този случай, брат ти има застраховка гражданска отговорност ,но само като формалност за пред КАТ, ако обаче се случи нещо, следват големи санкции. Колкото до номерата, той има право да кара в България с Английски номер само 6 месеца, след което автомобилът се спира от движение.

П.с Никога не е било проблем да се сключи ГО без БГ номера, не виждам какво необичайно и изтънчено виждате в това? Да не казвам, че пък и изобщо не е по- скъпо. Просто в отделни случаи застрахователите използват вашата необходимост и изкарват незаслужени дивиденти от изкуствено създадено напрежение!

Колега, първо ГО е напълно легална и второ вече сме в Евросъюза, няма никакви 6 месеца :icon_thumbup: ! Това с влизането и излизането беше преди приемането ни в Евросъюза и ако не се лъжа не 6 месеца, а на 3 беше ограничението! :icon_dance: Дори да има ограничения как ще те хванат че си излезнал и влезнал извън България?! Може да се прави и каско и ГО но на много по-високи цени! Само проблем ти е прегледа!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това с влизането и излизането беше преди приемането ни в Евросъюза и ако не се лъжа не 6 месеца, а на 3 беше ограничението! :icon_dance:

 

Вероятно се лъжеш колега, защото аз на сляпо не обичам да говоря. Информацията ми за въпросните 6 месеца е от КАТ Ловеч и е информация от преди няма и месец. И на чий номер ще е легалната ти ГО? Казах ти, ти нея можеш да я имаш без проблеми, но само за пред проверки на КАТ. Няма как да имаш легална застраховка без годишен преглед! Така е по правилата, а иначе този стикер дето си го боцкаме отпред без наличието на всички изисквания служи само за авторитет пред контролните органи. С една дума не ти пожелавам да си имаш разправия с тези неща, защото ще си спомниш ясно това, което сега съм ти казал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно срока на пребиваване, как ще го докажеш колега?! Това ограничение формално може да не е отпаднало, но много скоро ще бъде премахнато, защото е напълно безмислено и недоказуемо! Що се касае за ГО пак ти казвам нямаш проблем да си направиш, пробелма ти е само прегледа! Отиди при някой брокер попитай дали става и как става да ти обясни, че всичко е легално. На мене лично никой не ми е искал годишен преглед, за да ми издаде ГО, обратното да! Мисля че се бъркаш, че при годишният преглед ти искат ГО?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно срока на пребиваване, как ще го докажеш колега?! Това ограничение формално може да не е отпаднало, но много скоро ще бъде премахнато, защото е напълно безмислено и недоказуемо! Що се касае за ГО пак ти казвам нямаш проблем да си направиш, пробелма ти е само прегледа! Отиди при някой брокер попитай дали става и как става да ти обясни, че всичко е легално. На мене лично никой не ми е искал годишен преглед, за да ми издаде ГО, обратното да! Мисля че се бъркаш, че при годишният преглед ти искат ГО?!

Надявам се преди да е отаднало това ограничение, да наложат забрана за регистрация на такива автомобили.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се преди да е отаднало това ограничение, да наложат забрана за регистрация на такива автомобили.

Забрана за регистрация може да се приеме, но не и забрана да се карат коли с дясна дирекция по нашите пътища! Пак ще се намират хора да ги карат с английски или други номера!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забрана за регистрация може да се приеме, но не и забрана да се карат коли с дясна дирекция по нашите пътища! Пак ще се намират хора да ги карат с английски или други номера!

Прав си... за съжаление...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Много сериозна тема се е заформила тук. А аз се сещам за един случай на един познат кара черна кортина-антика десен волан. Та вози един пиян на тараба и хоп мвр стоп документи за проверка. Познаите от кого ги искат, та пияницата дава документите мвр казва че е употребил и да слезне от колата за дрегер и той слиза проверяват го, естествено дрегера показва и следва традиционния въпрос '' и сега кво ше праим'' онзи мълчи едва сдържайки смеха си, и те казват ''еми ше пишем'' при което написват половината акт и шофиора слиза вече в несвяст от смях и вика елате да видите кой шофира при което и полицаите губят говор и картина и накрая всички се смеят на конфузията, а случката става по тъмно.

Редактирано от mali
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много сериозна тема се е заформила тук. А аз се сещам за един случай на един познат кара черна кортина-антика десен волан. Та вози един пиян на тараба и хоп мвр стоп документи за проверка. Познаите от кого ги искат, та пияницата дава документите мвр казва че е употребил и да слезне от колата за дрегер и той слиза проверяват го, естествено дрегера показва и следва традиционния въпрос '' и сега кво ше праим'' онзи мълчи едва сдържайки смеха си, и те казват ''еми ше пишем'' при което написват половината акт и шофиора слиза вече в несвяст от смях и вика елате да видите кой шофира при което и полицаите губят говор и картина и накрая всички се смеят на конфузията, а случката става по тъмно.

 

 

Имал съм същия случай преди доста време(притежавах автомобил с ДЯСНА дирекция).....беше към 4:00 сутринта и се прибирахме от дискотека,като конкретната случка беше третото ми спиране за проверка за една вечер!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорите ,не може да ме убедите,че трябва да се разрешава на автомобили със дясна дирекция да се регистрират с български номера,смешно,тъжно,трагично-това е положението.Като толкова искате да карате такъв автомобил отидете в или в Англия,или Япония,или в Австралия,или в Тазмания,а може би и в Малта,но не рискувайте живота на семействата ни.Пуста му и българска тарикатщина,евтинко бе с десен волан,нямало проблеми,ще свикнеш,пък и с нова кола ще се фукаш,или с голям джип-Мерцедес.И после в новините.Мислете братя българи,мислете!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление ни е такъв манталитета,да искаме да си надхвърляме възможностите.По дяволите, и аз искам да карам Паджеро,но не на всяка цена...Ще го направя,когато наистина мога да си го позволя,а не да си купя с десен волан за по-евтинко... :mad: Трябва всеки да си знае възможностите и да кара кола,която отговаря на тях а не да прави компромиси със сигурността(неговата лична и на всички нас).Аз предпочитам да карам по-стара и по-малък клас кола,но с волан поставен на правилното място...Това е. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да си говорите ,не може да ме убедите,че трябва да се разрешава на автомобили със дясна дирекция да се регистрират с български номера,смешно,тъжно,трагично-това е положението.Като толкова искате да карате такъв автомобил отидете в или в Англия,или Япония,или в Австралия,или в Тазмания,а може би и в Малта,но не рискувайте живота на семействата ни.Пуста му и българска тарикатщина,евтинко бе с десен волан,нямало проблеми,ще свикнеш,пък и с нова кола ще се фукаш,или с голям джип-Мерцедес.И после в новините.Мислете братя българи,мислете!

не всичко е до пари има модели които са само с дясна дирекция

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям Тодор ,абсолютно е прав за опасностите и риска от подобни автомобили!!!Бях чувал че могат да се обръщат воланите за около 2000лв. Може би при такива условия трябва да се разреши регистрацията и ако стриктно са спазени условията за обръщане на дирекцията +фаровете+ айрбег и тн.Макар че при нашата система на контрол пак ще се шикалкави!Въпреки това вноса на такива коли ще се обезсмисли,те и заради това са по -евтини ,защото в другите страни не ги разрешават да се регистрират!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво им е опасно погледни статистиката колко катастрофи са на коли с ляв волан и виж дали има такава на автомобили с дясна дирекция .А колкото за фаровете не се сменят-това не са кали от САЩ за да се сменят

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като обърнеш дирекцията няма как да покриеш изискванията - това вече е автомобил без хомолгация, ако пък трансформацията се направи според изискванията и се изкара хомолгация няма да има кой да плати тази трансформация. Според мен трябва да се забрани регистрация на автомобили с дясна дирекция в България, който иска да кара такъв автомобил да го кара с Английска или каквато регистрация го купува, разбира се ако има право да го пререгистрира в съответната държава, от това би следвало да плаща данъци, застраховки и т.н. в съответната държава, а в България да се третира като автомобил от друга държава.

В Ямбол на няколко места обръщат дирекциите и после автомобилите направо се регистрират в КАТ, никой не им иска хомологация. А като знам как се пестят средства от части при обръщането на дирекциите.... не смея и да помисля какви може да са последиците от тези "икономии". Това е само една от причините да пусна тази петиция

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Ямбол на няколко места обръщат дирекциите и после автомобилите направо се регистрират в КАТ, никой не им иска хомологация. А като знам как се пестят средства от части при обръщането на дирекциите.... не смея и да помисля какви може да са последиците от тези "икономии". Това е само една от причините да пусна тази петиция

В UK можеш да регистрираш всичко след като ще си плащаш данък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В UK можеш да регистрираш всичко след като ще си плащаш данък

Но САМО АКО отговаря на изискванията за движение по тяхните пътища.

 

Това вече е чиста дескриминаця спрямо собствениците на коли с дясна дирекция

ДИскриминация е наличието на толкова много коли с десен волан по пътищата на България спрямо останалите участници в движението. Не ми се обяснява защо - това и децата го разбират.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е чиста дескриминаця спрямо собствениците на коли с дясна дирекция.

 

Регистрирай си я в UK и си я карай тук, като имаш мерак, за сега още няма "дискриминация", но и това няма да те спре. Аз съм да се забрани подобни коли да могат да се регистрират от български граждани на територията на страната. Който има мерак обръща волана и минава технотест и готово.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та да се върнрм на темата.

Ако някога се забрани регистрацията на автомобили с десен волан то ще е на национално ниво...

Със сигърност обаче това няма да стане в близките 5 години :)

Има и друга тема във форума за или против.

Аз лично не съм за , но не съм и против.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

В Германия забрани няма за регистрация с десен, само в Полша и Литва, защото много хора са си внесли от Англия и с си регистрирали... Това може да е наложено в двете държави заради:

1. Силно лоби на автокъщите и подкупност на политиците

2. Наистина много катастрофи с автомобили с десен волан(по-малко вероятно)

Защо е по-малко вероятно?- просто защото като седнеш отдясно, ти е неудобно и внимаваш в пъти повече отколкото ако седнеш отляво. Като си сложиш перископ или камерка, почти няма как да изпиташ неудобство и да правиш рискови навлизания в насрещното, но пак си оставаш доста по-внимателен.

 

Затова не мога да се съглася със забраната да се регистрират тук такива автомобили- нека който иска, да си купува и регистрира- наистина е по-добре изправен автомобил да се кара отколкото стария ми Форд например.

 

Може само да се ограничи дотам, че само хора със "златни талони" да регистрират такива автомобили- т.е. КАТ да се презастрахова, че само внимателни шофьори (като мен :icon_angel: ) ги карат. (пък тези рейсъри, които с подкупи са стигнали до златния талон- те едва ли ще страдат от липса на пари, че да си вземат десен волан)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В предпоследния вестник "Седмичен Труд" имаше тема против колите с десен волан, дори бяха цитирали част от петицията, която аз пуснах. Може в другите градове да не са чак толкова много колите с десен волан, но елате да видите в Ямбол какво става...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В предпоследния вестник "Седмичен Труд" имаше тема против колите с десен волан, дори бяха цитирали част от петицията, която аз пуснах. Може в другите градове да не са чак толкова много колите с десен волан, но елате да видите в Ямбол какво става...

 

Аааааа и тук са много! Напълни се с леки коли и джипове с десен геврек...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коли дал Бог в Плевен, но това е нищо защото започва да се навъждат и лекотоварни автомобили.

Най страшното че все по често виждам товарни автомобили и най вече самосвали.

Хора каква е тази държава, "абсурландия"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...