Премини към съдържание

Към всички притежатели на КАРИЗМАААА....


valboss

Препоръчано мнение

Скъпи колеги,

искам да поздравя всички Вас, за правилният избор, който сте направили - купувайки си :mitsu-smiley: - каризма.

Няма да изпадам в многословие, само ще отбележа:

- Вижте какви са основните теми в нашият раздел!!!

Какви крушчици да монтирам на таблото/козметичен "проблем"/, каква марка ремък да монтирам на ангренажа/въпрос на личен избор/, защо разхода ми е 6/100 - а на еди-кой си е 5.7/100 /ми щото караме по-бързичко/, да сменя ли вече кабелите/ми хайде де - вече са на 100 000 км/, такава ли антена да си монтирам на аудиото или онакава и т.н.

Няма чупене, няма проблеми, няма ремонти....

Само козметика.... :D

.....................

Смятам, че изборът "каризма" е най-доброто съотношение цена/качество/обслужване/кеф....

Хайде някой да се опита да ме опровергае, ..... :icon_box: ..... и да се подготви за :ban:

.....................

И като заключение:

- Обичам своята каризма :icon_n_hug:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Скъпи колеги,

искам да поздравя всички Вас, за правилният компромис, който сте направили - купувайки си :mitsu-smiley: - каризма

:icon_thumbup: ....Компромиса е добър... :) ....

Какви са тези сектански заплахи за Бан бре ?.... :wacko: ....Демек който не харесва Каризма, няма вкус , така ли.?...

То като гледам, и ти много не я уважаваш.....Поне името и да беше написал с главна буква.... :lol: ....

А за такива липси на проблеми, дай да не ровим, че ще замирише......Няма такава кола без проблеми......

Даже и служебните коли имат такива, но ги отстранява друг....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бе ти нали затова стана майстор :icon_tongue: , да можеш да си поправяш печката....

А "каризма" в цитираният пост - е като определящо по отношение на подлога в изречението и не се пише с главна буква.

Но ко да ти обеснявам - знам, дека те боли, че се излъга с твоя галант - още повече от 1993 година, няма на кой да го хързулнеш... :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Ма нищо, простено да ти е...

Някой път, като се видим, ако се държиш прилично - ша тЪ повозЪ со каризмата..... :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подписа на Марио ще отговори на многото ти въпроси................... :icon_dance:

Не смятам, че темата е важна............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, като мод, трябва да съм балансиран и да сплотявам колектива :drinks: , но не мога да се стърпя:

-Маринчо мечтае за два галанта, та да може поне единият от двата да е в движение.... :icon_tongue:

......................

А иначе, виж добре поста ми - няма въпроси, само констатации.:icon_n_lol_2:

Наздраве!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Адаш, като мод, трябва да съм балансиран и да сплотявам колектива :drinks: , но не мога да се стърпя:

-Маринчо мечтае за два галанта, та да може поне единият от двата да е в движение.... :icon_tongue:

......................

А иначе, виж добре поста ми - няма въпроси, само констатации.:icon_n_lol_2:

Наздраве!!!

Хахах - Единственото по-хубаво от един галант, са два галанта.... За да имаш поне един в движение.... много забавно е това...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да си навлека удари със сопата по прякора ми във форума, този път ще бъда 100% искрен и честен!

Каризмата определено се оказа кола, която ми допадна най- вече за външният вид!

Имайки предвид, че е купувана без изобщо да я видя в какво състояние е и да имам пряк поглед над колата преди половин година, да доволен съм от избора си!

Но ако не беше на къси пружини и 16-ки джанти, олеле майчице. Хич не ми се мисли какво щях да я правя!

Относно здравината, колата ми е пазена, ама пазена! Двигателя мърка, няма излишно тракане и хлопане откъм двигателя! Здрав е ! Пу, пу, да не си орочасам отрочето.

Но, че е и много здрава.......хм можем да поспорим, минусите на моята кола са следните!

 

- Спирачки- за ABS плюс дискове отпред и одзад, спирането е далеч по- калпазанско от това на Нисан Алмера 2000г. Преди новия фейс!

- Резервоар- как подяволите се случи така, че след като го напълних на макс, взе че капе след като му налея повече от 25л. ?

- Скоростната ми кутия издаде багажа, 4 месеца след закупуването на бленуваната от мен кола!

- Холандското изпълнение каквото е моето на бегачката ми, е далеч от нужното качество за японска кола! И ако знаех, че Рено имат намеса в тази кола нямаше и дума да продумам да закупя въпросният автомобил.

- Имам ел. джамове ама само на приказки. Няма и да ги оправям- причина ненормалните цени, който искат за резервни части.

- Халогени- боже господи и на това му викат халогени ? Та това по скоро е пазарски фенер с малката разлика, че това тука не е на батерии.

С една дума Мицубиши Каризма е просто кола. Единственото което ми харесва в нея е, че тази кола си е моя. И ако не е да съм вкарал сумати му и пари в нея и, че предният собственик също е вкарал малко въображение в нея, определено не бих се гордял с нея. И все пак да ми е здравичка и лъскавка, защото аз и слугувам достатъчно. И предвид това, че не е скъпа кола, защото аз не се виждам с чисто нова кола по простата причина, че не смятам пътищата ни оправдаващи подобни средства. Колата си е просто кола за да ти върши работа, сяко робство като моето за нея е просто хоби и сериозна доза болестно състояние!

И по малко ме дюкайте, все пак си е моята кола, имам право на мнение нали? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колега ти пак много сериозно и драматично подкара нещата, ама както и да е. Не мисля, че Вальо е заслепен от Каризмата, просто се възхищава на колата. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С риск да си навлека удари със сопата по прякора ми във форума, този път ще бъда 100% искрен и честен!

Каризмата определено се оказа кола, която ми допадна най- вече за външният вид!

Имайки предвид, че е купувана без изобщо да я видя в какво състояние е и да имам пряк поглед над колата преди половин година, да доволен съм от избора си.................... :icon_blush:

 

Toчно си го описал.

Надеждна е, некапризна - така се представя при мен.

Обаче има неща за чупене които са... по-скъпи от на Галант.

За външния вид можем да поспорим. Бих казал, че е симпатична кошница. Няма уродлив вид в никакъв случай, но едно от нещата, които не ми харесват е тясната (на вид) база на предницата спрямо издутите форми на бронята и калника, т.е. колелата изглеждат вдлъбнати навътре, което е обратно на модните тенденции. Веждите на калниците нямат изпъкнал ръб, този ръб се води много секси. Иначе като цяло формата е пипната добре на Каризма. Но като се погледне такава в огледалото зад теб, нещо не седи добре. Не знам защо, не вдъхва респект. Иначе съм фен на Каризма и аз.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Андрей, имаш галант и каризма.

Да оставим настрана шеговитият тон на темата досега.

Сподели с нас, годината на производство и на двете, километри изминати с тях, вложени средства за консумативи и ремонти - които си им извършвал.

За возия няма да коментираме - все пак са в различен клас.

Ще ми е интересно и поучително, да установя съотношението - изминати км/ремонт/консумативи между двете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Андрей, имаш галант и каризма.

Да оставим настрана шеговитият тон на темата досега.

Сподели с нас, годината на производство и на двете, километри изминати с тях, вложени средства за консумативи и ремонти - които си им извършвал.

За возия няма да коментираме - все пак са в различен клас.

Ще ми е интересно и поучително, да установя съотношението - изминати км/ремонт/консумативи между двете.

 

А ако може в сравнението да вкара и колелото ще е добре :haha: :icon_clown: :spamer:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да подкрепя колагата Плам с две ръце.(като дойда в Троян на гости на баба ми ще ти :callgsm: )Много точно го е описал!!!Аз сега се сещам за друг минус на каризмата а именно осветяването на фаровете и видимостта когато караш назад.Поне при мен е много кофти понеже аз съм със седан версията и задницата ми е вирната.И друго нещо.Искам да попитам чий болен мозък е решил да сложи лапичката за свършила течност за чистачки,точно до тази за чек енджьн и то в същият цвят!!!! :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored: На няколко пъти изтръпвам,като ми присветне и все си мисля ,че ми е е чек-а!!!!Но като цяло каризмата ми допада много!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С една дума Мицубиши Каризма е просто кола. Единственото което ми харесва в нея е, че тази кола си е моя. И ако не е да съм вкарал сумати му и пари в нея и, че предният собственик също е вкарал малко въображение в нея, определено не бих се гордял с нея.

 

Хмммм....

Що така ни се разминават всеки път мненията - не знам. Помня, че като бях пуснал тема за пързалянето зимата много сериозно ми опонираше.

Сега е мой ред...

Нищо подобно не чувствам и споделям аз! Карам абсолютно оригинален автомобил без да съм я пипнал с пръст и в абсолютно оригинален вид и състояние. Е, очарован съм. Това е идеалния оптимум поне по 50 показателя като размери/пространство; тегло/диманика; мощност/икономичност и какво ли още не.

Няма да задълбавам повече, но ще кажа, че най-важното нещо е една кола да ти пасне като ръкавица на душата и тялото. При мене е точно така и се радвам много за което!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм....

Що така ни се разминават всеки път мненията - не знам. Помня, че като бях пуснал тема за пързалянето зимата много сериозно ми опонираше.

Сега е мой ред...

Хопа тропа ето, че отново дойде моят ред :icon_blush: Ама да опонирам, вие какво си помислихте :rolleyes:

Сега като се замисля имаше сериозни противоречмия относно пързалянето зимата поради един факт, който отново искам да изтъкна. Ако колата ти е с оригиналното окачване тип леко кънтри е нормално да е податлива на палава задница. Но повярвай, моята кола зимата е стабилна! И ако не вярваш мини към ТроянЪт и ела да те повозя, сега дори съм с летните гуми вече, и сняг имаме, а температурата е около нулата, не я юркам, защото все пак очевидно е, че се прецаках с предварителната смяна на летите джанти, но и не я спирам. Постоянно съм извън града и колата в тези условия със 100-120км е просто перфектна на пътя. Сега докато ви пиша това с едната ръчичка съм заключил двата пръста, да не взема да се урочасам нещо :icon_blush:

- А относно колегата дето спомена за датчика на течноста на чистачките. Олеле как съм се смял един ден като видях тази лампа на завой да светка. Викам си, ето на дойде време за втори ремонт. Обаче като се позагледах на един обратен завой, който се наложи да взема малко напреки, защото само така тогава светкаше въпросната лампа и като останових, че е за течноста на чистачките.....ред смях......ред псувни....... после докато пълних с течност ред псувни, ред обяснения и възхищения от приятелите ми, който не можеха да повярват, че кола 96г и то Японка има такъв датчик. Е, аз тук вече се възгордях :icon_clap:

- Други минуси, няма...... колата все пак си е стабиларка. И колега aga, не мога да се съглася с нещата, които написа в поста си. Защо мислиш, че колата няма спортен дух при поглед от друга кола на огледалото и за задно виждане? Моята е ниска със широки гуми и те уверявам, че си вдъхва респект у шофьорите на пътя. Доволен съм именно от визията и. Ако не ми вярваш погледни отново едни снимки от миналата есен 2008г. И ако греша с ръка на сърцето си ми го признай :icon_crying:

 

Малко снимки на моята Каризмичка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако може в сравнението да вкара и колелото ще е добре :haha: :icon_clown: :spamer:
Недей така, че ако колелото е Немско, може да се окаже, че е по-доволен от него, отколкото от Каризмата...... :lol:

 

 

Доволен съм именно от визията и. Ако не ми вярваш, погледни отново едни снимки от миналата есен 2008г. И ако греша с ръка на сърцето си ми го признай :icon_crying:

Пламенчо, много ти е готина Каризмата, ама повече прилича на Рено Лагуна, отколкото на Мицубиши....

Даже и без огледало за обратно виждане.... :tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламенчо, много ти е готина Каризмата, ама повече прилича на Рено Лагуна, отколкото на Мицубиши....

Даже и без огледало за обратно виждане.... :tooth:

 

Колега нали ти видях колата в с. Шипково, защо си мислиш, че можеш да ме накърниш на тема визия? За това което имам и възможностите, които съм имал колата ми изглежда просто невероятно.

Присмял се какво? Хърбел на какво? На Щърбеллл!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам нищо лошо и в сектанството и критиките към колата. Определено си има и плюсове и минуси, но съотношение продукт/цена смея да твърдя че няма равна.

Плам- къде и е спортната и агресивна визия? С тоя ъгъл на мигачите по-скоро изглежда тъжна :icon_bye:

Иначе- за две години при нормална подръжка непланирано съм сменил една крушка на задните светлини при техническия преглед и ламбда сонда, но после видях че всъщност щекера на сондата е счупен. Определено големия и недостък е холандската сглобка (добре че двигателя е японски). Все нещо стои накриво, някоя щипка изпуска, уплътнение на врата се разлепя или врътка на седалката пада. Дреболии, но дразнят. И в крайна сметка и аз идвам до мнението от първия пост- само дреболии излизат по тоя модел :mitsu-smiley: :mitsu-smiley: :mitsu-smiley:

За съжаление скоро ще трябва да я сменям, че семейството се увеличи и съм се спрял на по-голяма, автоматик. Щеше ми се да е Галант, но нямам желание да рискувам с неговия автоматик. :huh:

 

Edit: Плам, не скачай веднага и на чест. Много ми напомняш на Feithless от Нисан форума, а там не свърши добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Edit: Плам, не скачай веднага и на чест. Много ми напомняш на Feithless от Нисан форума, а там не свърши добре.

Пише се Faithless :icon_thumbup: И не се срамувам от миналото си, по скоро от бившите си коли. Добре за да прекратим раздора по Каризма, моята е най- грозната, неподдържана и скапана кола. На всичкото отгоре двигателя ми е на минимум 800 000 км. И едва ли точно аз съм човека, който трябва да изтъква преймуществата си на колата. И задницата ми е снаждана от старата Лагуна 96год. Затова ме и разконспирирахте :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам, кое по-точно на тази кола прилича на Рено Лагуна?

И не изглежда агресивно?

 

Едно от нещата с които бих казал ,че Каризмата изглежда адски добре е разположението на страничните огледала.Но то си е въпрос на вкус.

 

http://img101.imageshack.us/img101/1149/006274385.jpghttp://img101.imageshack.us/img101/788/renaultlaguna1.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/5240/006274371.jpghttp://img101.imageshack.us/img101/5761/renaultlaguna20115hpbac.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/9523/006274365.jpghttp://img101.imageshack.us/img101/6707/renaultlaguna20115hp.jpg

http://img101.imageshack.us/img101/1152/006274361.jpghttp://img101.imageshack.us/img101/7223/33464761123228009202d5f.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да попитам, кое по-точно на тази кола прилича на Рено Лагуна?

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=259777

 

И не изглежда агресивно?

 

Споделям мнението ти колега, красива ти е колата! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плам,

 

извинявай, ама ти четеш ли преди да пишеш? Аз също карам Каризма и моята има същите мигачи отпред (то други няма де). Къде съм писал нещо точно за твоята кола???? Определено ми харесаха твоите снимки за календара и не съм говорил за километри и ремонти.

Споменах ти ника, защото там се случваше същото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Плам,

 

извинявай, ама ти четеш ли преди да пишеш? Аз също карам Каризма и моята има същите мигачи отпред (то други няма де). Къде съм писал нещо точно за твоята кола???? Определено ми харесаха твоите снимки за календара и не съм говорил за километри и ремонти.

Споменах ти ника, защото там се случваше същото.

 

Колега, чета да. Но писменият вид на общуване не винаги е най- добрият начин за комуникация. Нека все пак се помним с добро. Мир да има, всичко друго са просто зайгравки! :icon_angel: :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Да се включа и аз с личното си мнение за колата, като бих искал да акцентирам върху два леки минуса който ме дразнят:

1.Липсата на индикатор за включени габарити/къси светлини-недопустимо за кола произведена след 50-те години на миналия век!!!!

2.При хечбекч версията е много трудно да определиш къде е „края” на колата при паркиране назад. Такова чудо не съм срещал при други коли а съм шофьор със сериозен стаж и опит от много марки коли.

За плюсовете се каза много, само ще добавя доброто качество на материалите за вътрешното обзавеждане на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Да се включа и аз с личното си мнение за колата, като бих искал да акцентирам върху два леки минуса който ме дразнят:

1.Липсата на индикатор за включени габарити/къси светлини-недопустимо за кола произведена след 50-те години на миналия век!!!!

2.При хечбекч версията е много трудно да определиш къде е „края” на колата при паркиране назад. Такова чудо не съм срещал при други коли а съм шофьор със сериозен стаж и опит от много марки коли.

За плюсовете се каза много, само ще добавя доброто качество на материалите за вътрешното обзавеждане на колата.

 

Като си включиш късите не ти ли светва цялото табло?Мисля ,че това си е достатъчен индикатор.

А проблема с паркирането назад го има и в седан версията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...