Премини към съдържание

Оптичен тунинг за Галант ЕАО


Препоръчано мнение

Колеги и аз вече мога да се похваля с направата на калъпи от оригиналните брони и прагове, които се използват при Галант "Avance" или "Sport" след '99г. Вече имам направен един комплект.

 

Целият комплект съдържа:

4 броя прагове (2 дълги + 2къси)

2 брони (предна + задна)

1 радиаторна маска

2 капачета за двойни хологени в предната броня

Всичките детайли са направени добре, но ми остава за след боядисването да сложа мрежа на предната броня и на радиаторната маска. Много ще се радвам, ако някой от вас ме насочи откъде да си намеря такава мрежа, защото от много места ми предлагат такава, но много по ситна.

 

Ето и малко снимки на готовите неща ТУК

 

Предната броня още не е готова, но тя ще бъде с халогени от този тип ТУК

Имам готовност за отливане на още детайли, но само ако някой от вас изяви желание.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 83
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Колега заден споилер за Галант комби можеш ли да отлееш?

 

Браво колега, ти ме подсети да кажа, че имам готов и заден спойлер за Галант седан (като моя от аватара). Единствената разлика е в това, че новия няма стоп светлина, но това е оправдано от цената му (130лв.)

 

Сега по въпроса: За комбито проблема не е нито калъпа - нито отливката, а това че трябва да се намери оригиналното, а аз го нямам.

Мисля че колегата SLX, ще направи такова. Иска се само малко търпение. Хубавите неща стават бавно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай цена за предната броня и решетката.Ако ти правил задния спойлер дето го купих от Слави наистина е направен добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дай цена за предната броня и решетката.Ако ти правил задния спойлер дето го купих от Слави наистина е направен добре.

 

Точно за същият спойлер говорим. А предната броня в комплект с радиаторната маска излиза на 300лв., но халогенните фарове на снимката тук са на цена 180лв. комплект. А една такава мрежа, в долната част на бронята струва между 10 и 20лв. Тази която аз избрах е от 20лв. и хубавото е, че няма да се надраска или да побелее от камъчетата по пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добра са станали - аз в момента мисля за маската на радиатора, че да изглежда по-завършена бронята :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Малко развитие по темата.

Сложих вече предната и задната броня, както и малките прагчета зад задната гума. Остават ми праговете и радиаторната маска, която се вижда на две от снимките. Тази вечер сложих и халогените. Ами незнам как да ви го опиша, но след тази промяна чувството е като да си купиш нова кола.... немога да й се нарадвам :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: Днес до обед си карах колата без преден номер- беше ми съвестно да покривам излъчването на тази шогунска броня, но следобед по-съвестно ми стана за нарушаването на ЗДП

 

Снимки ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези брони стават ли за Е54А 1995г????

Категорично не! Купетата на двата модела имат доста разлики, оттам и броните са крайно различни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало,колега :icon_rock:!Имам два въпроса:

 

1.Става ли по ниска колата (и с колко)?

2.Каква е цената на праговете и задната броня?

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Категорично не! Купетата на двата модела имат доста разлики, оттам и броните са крайно различни.

Супер, браво! Станала е жестока. :icon_clap: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добър!!! Твоят Галант ми е любим от доста време, просто тоя цвят...ммм... Само иска пастиране малко, че броните са много лъскави.

Задният спойлер добре се връзва с тази броня, започвам да се навивам за такъв, въпреки че търся по-високия на Giacuzzo.

Между другото сега трябва да внимаваш повече с предната броня, че е опасно с това окачване. Аз съм на тръни постоянно! Трябва да снимам на какъв нищожен бордюр не мога да се кача пред моя блок. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало,колега :icon_rock:!Имам два въпроса:

 

1.Става ли по ниска колата (и с колко)?

2.Каква е цената на праговете и задната броня?

Поздрави!

 

1. Колата не става по-ниска, но бронята е малко по-издадена от старата и затова трябва да се съобразяваш малко повече при преминаването на неравностите по пътя.

2. Задната броня е под 200лв, праговете и те са под 200лв, но за да съм по-точен ще ти пиша утре.

 

 

П.П. GT PoWeR- На снимките колата дори не е измита, но си прав че с пастирането цвета ще си пасне още по-добре, защото боята е оригиналната и не е пастирана досега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко развитие по темата.

Сложих вече предната и задната броня, както и малките прагчета зад задната гума. Остават ми праговете и радиаторната маска, която се вижда на две от снимките. Тази вечер сложих и халогените. Ами незнам как да ви го опиша, но след тази промяна чувството е като да си купиш нова кола.... немога да й се нарадвам :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: Днес до обед си карах колата без преден номер- беше ми съвестно да покривам излъчването на тази шогунска броня, но следобед по-съвестно ми стана за нарушаването на ЗДП

 

Снимки ТУК

 

Ъпдейт на аватара във форума остана да направиш и си готов на 100% ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

След като сложих задната броня се чудех, какво крайно гърне да сложа отзад и накрая реших да си сложа само накрайник.

Марката му е "Twister" и изработката е качествена.

http://img219.imageshack.us/img219/3640/dsc01128.jpg

http://img219.imageshack.us/img219/2918/dsc01127.jpg

http://img219.imageshack.us/img219/7062/dsc01129u.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо евала !!! Много добре е станало !!! А ако можеше и без преден номер да се кара :icon_rock: , нямаше да има равно ..... Найстина заслужава похвала за изпълнението !!! Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задната броня е от USA Галант, едо към едно. Много е яко, поздрави колега.

 

http://picasaweb.google.com/russianpleven/...615862470840562

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва и има ли кръгли?

 

60лв. ми струваше накрайника с монтажа. Имаше и много по-евтини, но аз държах точно на този модел. Кефа цена няма! :icon_thumbup:

Сигурно и кръгли имат, но аз не им обърнах внимание. От значение е и диаметъра на входа на накрайника, затова е добре да се направи замерване преди покупката, или най-добре е да го закупиш от човек , който се занимава и с монтажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко струва и има ли кръгли?

Ако си от София, отиди в Крафт в жк Дружба. Имат голямо разнообразие и спокойно можеш да си избереш и да ти го наложат, за да видиш как седи. Аз там си сложих като bluffer, но кръгло и беше към 50лв. с монтажа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Да ви се похваля, че вече завърших на 100% оптичния тунинг на моята кола, като последното което поставих на бяха праговете.

http://img216.imageshack.us/img216/9341/dsc01178k.jpg

 

 

 

 

И сега какво следва?

-Ами реших да си сложа други говорители, които са пак от Галант, но малко по-голям размер :)

http://img216.imageshack.us/img216/2299/dsc01184h.jpg

 

 

Следва продължение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ви се похваля, че вече завърших на 100% оптичния тунинг на моята кола, като последното което поставих на бяха праговете.

 

Браво, това е първия червен "Аванс"!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,колата ти е С У П Е Р яка!!!Поздравления!

Сложих я като фон на компа за да се надъхвам и моята да заприлича на тази красота.

БРАВО :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...