Премини към съдържание

Амортисьори - откъде


SLX

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

имам следния въпрос: дали на Галант комби са еднакви амортисьорите без значение от двигателите?

По-точно ме интересува какви са каталожните номера на мойта рама JMBLREA5WXZ000715 за оригинални или алтернативни амортисьори или Koni ili Kayaba. Задавам въпроса понеже от един магазин ми казаха, че на мойта кола били някакъв вид нивомат или нещо такова излизало по тяхната програма.

 

Предварително благодаря

Предните нямат разлика, но задните имат и са по-усилени. Мога да ти покажа и двата вида амортисьори - за комби и за седан...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Здравейте колеги,

 

имам следния въпрос: дали на Галант комби са еднакви амортисьорите, без значение от двигателите?

По-точно ме интересува какви са каталожните номера на моята рама: JMBLREA5WXZ000715 за оригинални или алтернативни амортисьори, или Koni, или Kayaba? Задавам въпроса, понеже от един магазин ми казаха, че на моята кола били някакъв вид нивомат или нещо такова излизало по тяхната програма.

 

Предварително благодаря!

 

Оригиналните ти амортисьори са Каяба с парт номер MR333474.

 

Ето ти и другите парт номера на Каяба за твоята кола, която е EA5W и е произведена през 99-та година:

 

341241 съответно 341213

 

ТУК можеш да потърсиш и сам :icon_thumbup:

На Кони съм загубил някъде каталога, но можеш да звъннеш на българските им вносители Руди 96 за парт номер.

Задните на твоята кола са най-обикновени амортисьори, просто са малко по-дебели, респективно усилени, че си комби. Токико също е опция за амортисьори... за тях пък можеш да питаш в Евро 07.

Конито никак не е лошо, ако става дума за препоръки, но и Каяба не му отстъпва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега! Точно това ми трябваше да се ориентирам.

 

А за Кони знам много добре от личен опит, предните на комбито са ми Кони и на другия Галант и предни, и задни са Кони жълти, и е голям кеф да караш с тях. Усещането е много спортно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните ти амортисьори са Каяба с парт номер MR333474.

 

Ето ти и другите парт номера на Каяба за твоята кола, която е EA5W и е произведена през 99-та година:

 

341241 съответно 341213

 

ТУК можеш да потърсиш и сам :icon_thumbup:

 

Ама нали човека точно такива продава сега 341213, че не стават. Явно каталога е объркан.

 

Фабричните номера на предни, задни неговите за EA5W LRGEDL6C са MR235596, MR333474

 

А твоите например EA5A SNGEQL6C са MR235596, MR235616

 

Предните са еднакви. За тях съответствието е ясно - 341141

 

За задните проблема е, че има и седани с тези за комби и комбита с тези за седани. Неговите MR333474 стават и за EA5A (и други) но някой модификации само (SNGEQL6, SNGEQR6, SRGEQL6, SRGEQR6) и от там идва грешката в каталозите на Каяба.

А проблема е, че всъщност няма Каяба, които да отговарят на този номер.

 

Съответствието в aza.ru е доста точно и е направено това разграничение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, нали ви казах че за комби амортисьорите са различни задните, но има и комбита, които са със задни амортисьори като за седан..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Росене, а какви пружини сложи? Сток или някакви "спорт" ? :)

Сложих тези, които се виждат в багажника ми - CS Germany, немски стандартна височина... 400 лв. общо за 4-те

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Както винаги колеги DJ Tymbi е прав, защото и втория номер 341241, пак е с размера на стандартните като за седан. Колега, можеш ли да ми кажеш цена за амортисьорите за комби, с по-дебелото стебло на амортисьора. При мен дебелината е около 62,5 мм.

 

Предварително благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Може малко оффтопик да се включвам, но тъй като си търся задни амортисьори за Галанта (ЕА2А), а той е с къси червени пружини (не знам какви точно), та се опитвам да разбера какви точно амортисьори като за къси пружини да си взема? Бихте ли могли да ми дадете някакви парт номера. Четох из форума, но не можах да се ориентирам или намеря.

Мерси предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може малко оффтопик да се включвам, но тъй като си търся задни амортисьори за Галанта (ЕА2А), а той е с къси червени пружини (не знам какви точно), та се опитвам да разбера какви точно амортисьори като за къси пружини да си взема? Бихте ли могли да ми дадете някакви парт номера. Четох из форума, но не можах да се ориентирам или намеря.

Мерси предварително.

Червеното Кони ще ти свърши работа... Даже много добра работа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Добре ли ще е да сложа , червено Кони отзад и да оставя оригиналните пружини?

Колата е ЕА2А седан.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Да. Проблема е обаче, че червено Кони липсва на пазара, освен ако не се направи поръчка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да. Проблема е обаче, че червено Кони липсва на пазара, освен ако не се направи поръчка.

Tочно така, даже вече и по поръчка не става..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, няма ли от къде да се намери червено Кони?

А ако не може, какви ще препоръчате за отзад? За оригиналните пружини.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де няма ли от къде да се намери червено Кони ?

А ако неможе какви ще препоръчате за отзаде.За оригиналните пружини.

Каяба ще ти препоръчаме.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, няма ли от къде да се намери червено Кони?

А ако не може, какви ще препоръчате за отзад? За оригиналните пружини.

Аз имам Каяби задни в наличност .........ако те интересува, пиши ми или ми звънни............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Каяби задни в наличност .........ако те интересува, пиши ми или ми звънни............

Пацо ти да не си ги изкупил всичките, че са зачезнали по скалдовете и магазините, та и вноса си ''бъгнал'' ? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пацо ти да не си ги изкупил всичките, че са зачезнали по скалдовете и магазините, та и вноса си ''бъгнал'' ? :icon_thumbup:

Не шефе, аз си ги внасям отвън, а там има много повече отколкото Галанти има в БГ..............просто малко вповечко е по добре ,отколкото малко или да няма............но те и моите са на привършване де ........ :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пацо ти да не си ги изкупил всичките, че са зачезнали по скалдовете и магазините, та и вноса си ''бъгнал'' ? :icon_thumbup:

 

Мани, ма тия данъчни и митничари са полудели нещо и никой не ще да внася амортисьори, че ще ги обложат на истинската цена :icon_rock: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В КОСЕР имат Каяби всякакви....Поне във Варна...До вчера бячках в склада им и останах изненадан колко здраво са заредили с тази марка амортесьори. Един приятел си взе задни за Каризма по 136 лв бройката с намаление за вътрешен човек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предни за Галант ЕАО газови какви пари са? ......доколкото разбрах те не правят вече маслени....за Каяба говоря. :)

Редактирано от GeorgieV
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предни за Галант ЕАО газови какви пари са? ......доколкото разбрах те не правят вече маслени....за Каяба говоря. :)

Предните са по 132 лв./бр.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Да повдигна малко темата.

 

 

 

Малко инфо за задните амортисьори на комбитата:

 

http://webcat.zf-trading.com/nc2_teile_info.asp?PKW=1&KHERNR=77&KTYPNR=7849&KMODNR=1898&KAT_KZ=P&EINSPNR_ART=32&ARTNR=444+219

 

Излиза че са Sachs/Boge и не са само по-дебели/усилени, ами са и с нивомат, за това са толкова скъпи.

 

Амортисьорите са всъшност:

 

SACHS 444 219

Shock Absorber Super Touring NIVOMAT

EAN 4013872558704

номера по производител:

ZF SACHS 6-3012-10-208-4

BOGE 60-B08-0

SACHS 89 4104 000 264

MITSUBISHI MR333474

 

Сега ако някой даде акъл кой вносител на Боге/Закс би се навил да вкара няколко бройки по поръчка ще е златен. Аз лично ще проверя 'Аутодинамик' и ще пиша. В крайна сметка тези марки са доста внасяни на пазара на авточасти тук и може би има надежда. Макар че каквото намерих онлайн в Германия, най-евтиното беше 238еур, в Ратола към момента с 15-те % са около 540лв/бр. Все пак мисля че е добре да се знае - дано някой намери някакъв по-евтин канал.

 

Поздрави.

WebCat_3.zip

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигна малко темата.

 

....

 

 

 

И 200 евро да са бройката, това е прекалено висока цена. Има ли смисъл да се влагат толкова пари за части, които реално ще надживеят периода в който ще ползваш автомобила като негов собственик. Според мен компромисният вариант винаги е по-добър, едва ли ще се наложи да смениш пак амортисьор от среден клас, който не е менте при нормална употреба на колата. Под нормална разбирам около 10 000-12 000 км пробег на година (семеен, личен автомобил с който не си изкарваш прехраната). А колко от нас/вас изкарваме 6-7 години и повече с един автомобил?

Редактирано от Peter P
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...