Премини към съдържание

Акумулатор


Spiritmaster

Препоръчано мнение

Здравейте колеги , искам да се посъветвам със Вас какъв акумулатор трябва да сложа за моята кола Каризма ГДИ 98Г. като гледам книжката пише 63ah/100a , каква марка бихте препоръчали , дали да е сух или друг? Благодаря на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте колеги , искам да се посъветвам със Вас какъв акомулатор трябва да сложа за моята кола Каризма ГДИ 98Г. като гледам книжката пише 63ah/100a , каква марка бихте препоръчали , дали да е сух или друг? Благодаря на всички.

Здравей, аз си взех преди няколко дни акУмулатор марка Exide X-tra +30% (75Ач). Цената му е 208.00 лв. и 3 години гаранция. Да ти кажа доста се порових и цените им са се вдигнали драстично. За 75Ач български са 150 лв., а другите "хубави" (бр. скъпи) са 210-220 лв. Така, че ти си вземаш решение. Дано съм помогнал :icon_thumbup:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От българските акумулатори бих избрал "Искра". Специалист по автоелектроника ми ги препоръча преди години след като имах проблеми с други марки.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям с 2 ръце "iskra" преди на стария о**л бях с такъв и съм го подлагал на зверски тормоз, и нямах проблеми с него и зиме и лете. Въпреки, че алтернатора не ми зареждаше винаги, просто железен акумолатор. Бях го купил за 53лв 54Аh 2год. гаранция ...когато бяха евтини:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , искам да се посъветвам със Вас какъв акумулатор трябва да сложа за моята кола Каризма ГДИ 98Г. като гледам книжката пише 63ah/100a , каква марка бихте препоръчали , дали да е сух или друг? Благодаря на всички.

Слагай ACDelco или Bosch S4 или S5 и поне 5 години няма да имаш проблеми,а и имаш 3 години гаранция.Заслужават си парите бъди сигурен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мило Българско и Родно,

но уви за нищо негодно...

 

Вземаш си който и да е, но по спецификация - 63 Ач. например и по-добре без обслужване. Забравяш че има такава част изобщо. Аз съм със западняшкия още и ако не мине котка път, 2-3 год. не мисля да го сменям :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Работя във фирмата която направи две поточни линии за акумулатори на Елхим Искра , две за Монбат и две отидоха в Украина.Работих по тях и след това по пуска в Елхим Пазарджик . Всичко добре ама преди да влезат в кутиите плочките се редят на ръка и то нашенските хубави братя РОМИ . Такова блъскане и хвърляне пада , че сигурно 15 процента от клетките влизат напукани в кутиите . Така че, по-добре послушай колегата от предишния пост.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги , искам да се посъветвам със Вас какъв акумулатор трябва да сложа за моята кола Каризма ГДИ 98Г. като гледам книжката пише 63ah/100a , каква марка бихте препоръчали , дали да е сух или друг? Благодаря на всички.

 

ACDelco 62Ah - 197лв.

 

Необслужваем.

 

3 години гаранция.

 

Не е нужна заверка в сервиз.

 

Има ги по бензиностанциите на Петрол и Лукойл.

 

Само гледай да вземеш такъв с десен плюс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ACDelko. Kупих го от Симеон, дори пазарлък и отстъпка имаше :icon_blush: (нямах достатъчно пари в себе си) ACDelko, Bosh S4; S5, EXIDE (но са скъпички последните). По цената съм ги градирал. И внимавай, Бош имат S3, които са поо-евтини, но недей........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички , но вчера колата ме изненада и не успя да запали и се наложи да купувам акомулатор при форсмажорни условия , и взех динамиц на "Монбат" с две години гаранция просто във 19:00 само те работиха - тъкмо сега ще видя в продължение на времето как се държи този акомулатор . Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти госпожице за забележката , ако си видяла в първият пост съм написал акУмулатор , извинявам се че съм допуснал тази грешка във вторият пост.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ACDelco 62Ah - 197лв.

 

Необслужваем.

 

3 години гаранция.

 

Не е нужна заверка в сервиз.

 

Има ги по бензиностанциите на Петрол и Лукойл.

 

Само гледай да вземеш такъв с десен плюс - много трудно се намира. Ако ли не виж дали има достатъчно дължина кабелите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам за акумулатор за моята каризма 1.9тд трябва ли да е по голям от 62ач.

Здравей колега,за дизела и зимата в БГ е хубаво поне 75 ач :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак се консултирай за да си сигурен.

 

Сезона и страната не определят мощността на акумулатора.

 

Да не изревеш за алтернатор после. B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак се консултирай за да си сигурен.

 

Сезона и страната не определят мощността на акумулатора.

 

Да не изревеш за алтернатор после. B)

 

Аз съм със същия двигател 1.9 TD и моя акумулатор е 75 А/Ч, от две години както съм го купил и никакъв проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...
  • преди 1 месец ...

Вчера, без да искам завъртях, докато беше на скорост и една от клетките на акумалатора май замина (показва 10V). Въпроса е дали да взема обслужваем или от т.нар. необслужваеми акомулатори. Стана на въпрос с мой познат по телефона и той ми каза да не си мисля че е сух (то тогава вече се води батерия и не е стока - има такива за моторите); Отлепям аз лепенките, ама спестили и от капачки. Развих индикатора. Имаше достатъчно електролит (май беше станал кафяв - не видях добре в тъмното ); Заредих го днеска сутринта запали, но после го замерих и установих че показва 10 и нещо V.

 

При тези необслужваемите акомулатори, обикновено налага ли се да се долее електролит преди да сдадат багажа (моя човек наливал и акомулатора му се оправил), или да си взема такъв с капачки и съответно да доливам по-често, но да има от къде, когато се наложи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Те хората, които произвеждат акУмУлатори - не разбират и ги правят необслужваеми! Дори и индикатор за състоянието им слагат отгоре, че да не можеш да го следиш...

 

Колега, не знам твоят човек колко разбира и доколко това може да удължи живота на акУмУлатотора, но съм абсолютно сигурен, че ако прочетеш цялата тема ще се ориентираш и в цени, и в марки и всичко написано по-горе е самата истина. Потърси си от по-горе посочените марки (Exide, ACDelco, Bosh S4, S5, Banner) акУмУлатор с капачки, купи си такъв и си го обслужвай..... Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатора го имат за косуматив, както безниновата и водната помпа и т.н. и си го сменят, още преди да се скапе. Факта че вътре има електролит не го прави необлсужваем (дадох пример, как въпросния акумулатор е бил полу-сух, но въпреки това след доливането си е изпълнявал абсолютно нормално функциите вече 4 месеца.)

 

Въпроса ми е дали да скачам на нещо вносно и съответно малко по-скъпо, на което най-вероятно са му спестили капачките, или нещо по-евтино, но с капачки. Става въпрос при еднакви или близки параметри. Аз мисля да взема нещо с капачки. От въпросния магазин дават гаранция за акумолаторите, правят замервания и т.н.

 

По мои наблюдения (върху българските акумулатори), тези с капачките са по-стока.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По мои наблюдения (върху българските акумулатори), тези с капачките са по-стока.

Относно българските акумулатори може би си прав, но принципно необслужваемите са по-висок клас и са по-добри.

Повечето необслужваемите не са сухи/гелови/. Геловите са си отделен клас и подозирам над твоя бюджет и нужди.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Търсиш такъв с 3 години писмена гаранция. А дали с капачки или без - ръководиш се от финансите си.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...