Премини към съдържание

Акумулатор


Spiritmaster

Препоръчано мнение

Намерих на въпросното място доста богат избор. Тези на BOSH бяха най-добри като показатели. Имаха BOSH S4 и S5, проблема идва от това че в неговия каталог пише 60AH (т.е. S4), a в книжката 63AH и ми вика "тия които са правили каталога са по-умни от нас и са го преценили" :tok: и ми вкарваше филма че заради гаранцията трябвало да сложа 60AH S4. До колкото разбрах не можело да се сложи по-мощен (аз имам мерак за 75AH S5). Въпроса е има ли някаква разлика между BOSH S4 и S5, освен в размерите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
  • Отговори 56
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Изтупвам малко прах от темата,но незнам какъв акумулатор да си взема.Предстои ми закупуване на нов и съм се спрял на ACDelco.Молбата ми е ако някой има или е запознат с цените да сподели,че нещо из нета не ме пуска да ги видя!

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изтупвам малко прах от темата,но незнам какъв акумулатор да си взема.Предстои ми закупуване на нов и съм се спрял на ACDelco.Молбата ми е ако някой има или е запознат с цените да сподели,че нещо из нета не ме пуска да ги видя!

 

Благодаря!

Купих Каризмата с Varta. След като умря го разгледах и установих, че е на 9 навършени години! Реших и следващият да е Varta, но не можах да намеря. В резултат си купих AC Delco, 75, или 74 Ah, за около 240 лв., необслужваем. На почти 2 години е и досега нямам никакви ядове. Имам чувството, че няма нужда да сипвам нафта, щото мога и на стартер да си се движа :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... В резултат си купих AC Delco, 75, или 74 Ah, за около 240 лв., необслужваем....

 

Баси мамата и цени....:icon_doh:

Аз си взех преди половин година EXIDE. ЕТО ти и цените. Взех 62Ah. Трябваше да платя 154 лв, но им оставих старият акумулатор и получих 15% отстъпка. Та ми излезе 130 лв. В зимата карах изключително само в града/тоест не се зареждаше, щото въртя 2-3 км и спра/ и нямах никакви проблеми в студовете....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Varta мисля че имат в Ауто Плюс, както и по някои бензиностанции ако не се лъжа. Като купувате акумулатор гледайте хубаво информацията - за да е наистина необслужваем трябва да е с гел, при тези няма много богат избор, боша беше някъде 180-200лв, в каталога не отговаря за Carisma-та. Varta май също имат такъв. Масово се намират акумулатори с електролит уж необслужваеми, но щом е електролит ще се изпарява и все някога ще се наложи доливане (писал съм по-горе). Аз си взех български на искра (120лв), още се държи като чисто нов дори и в студовете, този от другата кола също е български, но е вече на около 10 години. Стария като изтрещя съм го позлвал два дена, докато купя - 45Ah беше и действаше безотказно...

 

Моето мнение е като се взима акумулатор е или да се купува такъв с гел, или да не се дават повече от 130-140лв (или колкото е струва сега един такъв, среден клас), за акумулатор с електролит. Предимство е и ако има от къде да се долива при нужда.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

2 години с AC Delco и абсолютно никакви драми! Продават ги и по бензиностанциите, или на ЛУК, или на петрол съм ги виждал, ама ще излъжа. Цена - ако е актуална - за 63 Ah дадох по спомен ок 150-160 лв. При все, че се презастраховах - по предписание ми даваха по-нисък ампераж, ама нали - къмпинг, музика, някое фенерче.... Железен е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Още един глас за AC Delco. Произведени са в Испания и от всички акумулатори, които съм имал го слагам на първо място от европейските заедно с Varta. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със Bosch silver S4 74 Ah от година вече, зимата в наи големите студове успяваше да пали колицата докато беше даже без подгревни свещи :icon_blush:

затова съм супер доволен от него.

Само не си спомням за колко го взех точно но беше около 200лв. с три години гаранция

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте,от една година притежавам Каризма,и е внос от германия,акумолатора ми е Excide и е доста олюштен на външен вид.... така като го гледам е поне на 4-5 год. и нямам проблеми с него

върти като нов :icon_thumbup:

Честно казано следващия пак ще е същия. Вече се интересувах за марката италианска е и все още ги правят там. 63 амперовите,подсилените струват около 170 лв. с 3 години гаранция тук в Ст.Загора

По принцип по лесно се намират в сервизите на италианските автомобили,все пак при тях се налага понягога да стигнат до някои сервиз....като разчиташ само на окумолатор и стартер :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Такааааа , да възобновим темата.... Кой от двата акумулатора ще ми препоръчате - спрял съм се на:

 

1. VARTA BLUE dynamic 60Ah

2. BANNER Starting Bull 62Ah

 

абстрахирайте се от цената :)

 

П.П. Акумулатора е за моята колица - Carisma 1.8 GDI

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един Varta Bluе при мен замина за 6 месеца. Може и инцидентно да е било. Подмених го със Varta Silver срещу 10 лв доплащане - с него проблем няма...

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее , ще се излагаме ли сега - каква е тази активност, айде колеги, споделете мненията си.

 

П.П. BAlexandrov благодаря за мнението ти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

AC Delco - M62-H3R , ако искаш с ляв плюс. Необслужваем с 3 години гаранция.

 

12V/ 510 EN CCA

62 Ah 100 MIN

 

За около 140 лева. Вносител е Имахижу. Потърси ги в интернет. Не им правя реклама.

 

Това е акумулатора, от горните два има доста оплаквания.

Но ти си решаваш. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

AC Delco - M62-H3R , ако искаш с ляв плюс. Необслужваем с 3 години гаранция.

 

12V/ 510 EN CCA

62 Ah 100 MIN

 

За около 140 лева. Вносител е Имахижу. Потърси ги в интернет. Не им правя реклама.

 

......

 

Big Boss тази цена актуална ли е, защото аз го намирам за около 190-200лв, а горе посочените са с по 20-30лв по-евтини. Ще се радвам да ми посочиш място от където да го взема на тази или близка цена. Определено виждам, че много колеги са доволни от този акумулатор, но кинтите в момента са дефицит :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) Направо ме разбихте - сега ако някой каже и 5-та марка съвсем ще се объркам :)

 

Дайте да сведем мненията до съвет за : VARTA , BANNER, ACDelco.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Big Boss тази цена актуална ли е, защото аз го намирам за около 190-200лв, а горе посочените са с по 20-30лв по-евтини. Ще се радвам да ми посочиш място от където да го взема на тази или близка цена. Определено виждам, че много колеги са доволни от този акумулатор, но кинтите в момента са дефицит :)

 

Моя си го купих на тази цена от фирмения им магазин на "Цар Симеон" преди 2 седмици.

Беше по-евтин, защото е с ляв плюс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя си го купих на тази цена от фирмения им магазин на "Цар Симеон" преди 2 седмици.

Беше по-евтин, защото е с ляв плюс.

 

На мен днес като им се обадих (на същия магазин на Цар Симеон) ми дадоха цена 176лв за такъв с ляв минус (какъвто в случая ми трябва за Каризма-та). Явно са ти по-дълги кабелите, защото аз няма да мога да се класирам за обратен плюс :)

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На мен днес като им се обадих (на същия магазин на Цар Симеон) ми дадоха цена 176лв за такъв с ляв минус (какъвто в случая ми трябва за Каризма-та). Явно са ти по-дълги кабелите, защото аз няма да мога да се класирам за обратен плюс :)

 

Сигурен ли си, че няма да се класираш? :)

Отиди на място и може да стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене BANNER-а 72Аh необслужваем се скапа за 12 месеца. Заредиха го, върнаха ми го и изкара още месец. Сега го смениха с HUGEL - даже не съм и ги чувал. Щот нямаха BANNER.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене BANNER-а 72Аh необслужваем се скапа за 12 месеца. Заредиха го, върнаха ми го и изкара още месец. Сега го смениха с HUGEL - даже не съм и ги чувал. Щот нямаха BANNER.

Не разбирам защо си правите живота труден! :icon_doh:

 

ACDelco са железни и съответно с три години гаранция.

Откакто го сложих забравих за акумулатора в колата. Есента ще подкара 4-та година.

Колата не се спира целогодишно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

С риск да се изложа , имам въпрос , на Колт 86 г. 1500см3 бензин какъв ампераж и колко ампер часа ми е необходим? Все ми препоръчват 62А/ч и повече .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз да кажа, че послушах мнението на повечето колеги и си взех акумулатор AC Delco - M62-H3R от въпросния магазин на ул. "Цар Симеон" - даже си направих устата за отстъпка и ми го дадоха за 155лв. вместо за 176лв (обявената).

 

Не мога да изкажа още мнение (нека минат няколко годинки :) ), но е факт, че едвам пипнах стартера и запали :)

 

Благодаря колеги за съветите!

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Изкам да споделя своето мнение и в никакав случай не правя реклама на фирма.В семейството имаме два автомобила с акумолатори Bosch Silver,скоро ще станат на 4г.,даже не съм ги свалял да ги зареждам.Предишната кола я продох със същия на 7г.Преди него смених два Monbat,който ме изкараха по 2г. всеки.На Каризмата съм с оригинален-така я купих.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...