Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Избор на гуми "vredestein"


Препоръчано мнение

Колеги, вече четири години карам с Vredestein и съм супер доволен.Понеже зимата наближава, реших да вляза в сайт-а им и видях интересно тестче, което споделям :

 

http://www.vredestein.com/Onlineadvies_Adv...sionID=64591181

 

А, иначе вносители за цяла България и Македония са "Нитен АД" - гр.София, бул.Сливница, център за гуми "Европа"(между Опълченска и Ботев).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тия техните таблици има някаква неточност. Като си избера марка и модел автомобил и се зареждат препоръчителните размери на гуми. Ами колонките който са за налягане на предни и задни гуми - тук ги дават за навсякъде по 2.5 бара. Но на табелката която е сложена на вратата на колата има други препоръчителни данни за налягане - отпред 2.1 2.2 и за отзад 2.0 бара. Аз досега и така си ги помпя, не съм пробвал с по голямо налягане, при положение че съм със заводския размер гуми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същото ми направи впечатление и на мен... дори за моята ги дават 2.7 до 3.0, което ми се вижда адски много! Иначе Вредещайн са невероятно добра марка, може би от ТОП3 за бъкгарския пазар, заедно с Мишлен...

 

Та - някой ще каже ли експертно мнение за налягането?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че е специално за марката, пише на всяка гума с какво налягане да е. е, от-до, разбира се. Аз лично препдочитам малко по-твърдички гуми, помпя ги ок. 2,3-2,4 отпред и 2.2 отзад.... Въпрос на стил на каране

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че налаягането е по-скоро въпрос на карана, а иначе летните им обувки ADAC ги класират на 3-то място след Мишлен и Дънлоп, за смях Бриджстоун отиват към 12-13 то място.А съм виджал "Ultrac Sessanta"- няма толкова агресивна визия на гума - тоя Giugiaro се е справил много добре :

 

http://www.italdesign.it/dinamic/gallery/home.php

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Налягането на гумите зависи както от модела гуми, така и от размера. Нископрофилните гуми, с каквито съм и аз 215/45/17 се карат по-напомпани между 2.4 до 2.8 атм., в зависимост колко ще товариш колицата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече четири години карам с Vredestein и съм супер доволен.Понеже зимата наближава, реших да вляза в сайт-а им и видях интересно тестче, което споделям :

 

http://www.vredestein.com/Onlineadvies_Adv...sionID=64591181

 

А, иначе вносители за цяла България и Македония са "Нитен АД" - гр.София, бул.Сливница, център за гуми "Европа"(между Опълченска и Ботев).

 

Хехехехе ако Орлин види каква рекла си му направил, направо трябва да искаш отстъпка.

 

Иначе на баничарката зимните гумите ги помпам на 2,3 - 2,4 и са си екстра, а за Outlander-a ще видя зимата, какво ще ги правя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги помпя еднакво и винаги 2.4! Колкото е по-твърда гумата- колата е по-бърза, ама и по-нестабилна или се лъжа!? ;)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги помпя еднакво и винаги 2.4! Колкото е по-твърда гумата- колата е по-бърза, ама и по-нестабилна или се лъжа!? ;)))

Май за нашите пътища единственото, което би трябвало да има значение е, дали гумата ще се спука от поредната дупка или ще остане здрава! Така че аз съм за по твърдо напомпаните гуми. Моите са на около 2.4 атмосфери и предни и задни, за да знам, че ако хлътне колелото в дупка, джантата ми ще остане здрава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хехехехе ако Орлин види каква рекла си му направил, направо трябва да искаш отстъпка.

 

Иначе на баничарката зимните гумите ги помпам на 2,3 - 2,4 и са си екстра, а за Outlander-a ще видя зимата, какво ще ги правя.

 

Лично аз ще му снимам А6-та и ще я кача в сайта, ако сложи "Ultrac Sessanta", ама не вярвам да е скоро - малко дебелички им са цените, поне за сега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ultrac Sessanta

 

А това лятна гума ли е или бъркам?

Понеже съм си харесал тези за зимата, но ако се появи нещо ново веднага ги сменям :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това лятна гума ли е или бъркам?

Понеже съм си харесал тези за зимата, но ако се появи нещо ново веднага ги сменям :icon_thumbup:

 

Wintrac Xtreme : http://www.vredestein.com/Banden_Bandgroep...p;BandgroepID=2

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това лятна гума ли е или бъркам?

Понеже съм си харесал тези за зимата, но ако се появи нещо ново веднага ги сменям :icon_thumbup:

 

Ти не е лошо и други зимни гумета да погледнеш, като Гудрич, Мишлин и Дънлоп!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти не е лошо и други зимни гумета да погледнеш, като Гудрич, Мишлин и Дънлоп!

 

Само БФ Гудрич не знам, как се представят на сняг и дали са по - добри от Вредещайна. А иначе миналата зима на два пъти Вредещайна на моята кола би и Мишелина, и Дълнлопа като проходимост на не отъпкан сняг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен гумата и много други фактори са важни! Аз лично за зимна обичам Гудрич, Мишелинчето- ми е за лятна, но в никакъв случай не искам да пропусна и Фалкен, които са просто уникални- пак летни! Но тук говорим малко общо- моделът е от много голямо значение, както и самият цолаж, т.к. едно е дадена шарка да е на 13-ка друго е да е същата и на 17-ка! Просто трябва да улучиш гума която да ти допадне като караш!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен гумата и много други фактори са важни! Аз лично за зимна обичам Гудрич, Мишелинчето- ми е за лятна, но в никакъв случай не искам да пропусна и Фалкен, които са просто уникални- пак летни! Но тук говорим малко общо- моделът е от много голямо значение, както и самият цолаж, т.к. едно е дадена шарка да е на 13-ка друго е да е същата и на 17-ка! Просто трябва да улучиш гума която да ти допадне като караш!

За зимно Гиславед...говоря за гума за сняг и лед, а не за асфалт при минус10 градуса. Въобще трудно може да се направи някаква класация за гуми, защото има много относителни фактори.Главния е реклама...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
  • преди 1 месец ...
За зимно Гиславед...говоря за гума за сняг и лед, а не за асфалт при минус10 градуса. Въобще трудно може да се направи някаква класация за гуми, защото има много относителни фактори.Главния е реклама...

 

А тестовете на "ADAC" ги дава за не препоръчителни. На мен ми ги предлагаха от "Диана"-та и много ги хфалиха даже и цената им е много ниска , но не ми се рискуваше да карам с не препоръчителна гума , все пак колата ми е мощна и карам бързо .

 

Ето го и теста : http://news.automedia.bg/read/5144.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едната ни кола е с Vredestein и сме много доволни.Зимата на път за Пампорово колата не мръдна,а пътя беше в сняг и лед.В същото време не са и шумни! Сега и на Еклипса ще взема Vredestain. В крайна сметка обаче е въпрос на лично мнение и предпочитание. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едната ни кола е с Vredestein и сме много доволни.Зимата на път за Пампорово колата не мръдна,а пътя беше в сняг и лед.В същото време не са и шумни! Сега и на Еклипса ще взема Vredestain. В крайна сметка обаче е въпрос на лично мнение и предпочитание. :)

:good: Зимни гуми, само от Скандинавието....Те са най добри.....Всички други производители ходят там да си тестват зимните гуми, и да обменят опит.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:good: Зимни гуми, само от Скандинавието....Те са най добри.....Всички други производители ходят там да си тестват зимните гуми, и да обменят опит.....

Аз мога да препоръчам също Вредещайн но стария модел сноутрак 2, също така континентал, както и новата ултра грип 7 плюс. Последните две са малко по-скъпи гуми, но много корави. За мен изборът е между тези три.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера гледах новите Сноутрак 3.

Страхотни гуми на Вредещайн, мисля да си взема такива за зимата!

 

И на мен много ми ги препоръчаха, и шарката е готина.

Дано да са успешни като Snowtrack 2 :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Снощи си сложих Wintrac Extreme 98 V .Първото ми впечатление от гумите е много добро.Изключително тихи гуми.Колата ми вече не се носи..........остава да видиме и на сняг как ще е . Специални благодарности към Орлин.... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...