Премини към съдържание

Със 100км/ч...


Препоръчано мнение

Абе "магистрала" е доста силно казано :) Да са живи и здрави амортисьорите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 209
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Настилката наистина е ужасна.

Интерестно изпреварване на 3.31мин от клипа.

Редактирано от bluffer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Настилката наистина е ужасна.

Интерестно изпреварване на 3.31мин от клипа.

 

Много неразумно шофиране, и аз си позволявам такива скорости но само ако съм сам в колата и без да застрашавам останалите на пътя!!! С тази малка и лека кола, с тази скорост и по тези ями на пътя........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, той Емо е бързал, за да нахрани рибките в аквариума... В мазата, де!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img85.imageshack.us/img85/4421/94890626.th.jpg

Емо,а виждаш ли ограничението?

Той го вижда , но те не са пояснили 190 или 290 :D :drive:

Редактирано от s_mitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналия понеделник връхлетях със над 100 след едно такова изпреварване върху това:

 

http://storage4.album.bg/676/dsc00061_9bbc8_21631469.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Видях по назад в темата лансър от новите дизел, макса му е 219 не може повече, не знам ограничен ли е кво е, обаче просто спира, но имайте в предвид, че при тези скорости има сигурно 7-10 км/ч разлика с реалността, лансъра още при 140 дава разлика с GPS-а. А това момче Емо мисля, че е, с това изпреварване 3:31мин просто си няма на идея, какво е можел да направи, да утрепе себе си + още две коли. Просто безумие, аз не бих се хвалил с такова нещо, а и никога не съм си го позволявал, а съм далеч от изрядни шофери, да не говорим че налита на безумни ями и количката му е била като перце за тях, нямам думи. Бях останал с впечатление, че това момче е доста сдържано и трезво мислещо, просто... без думи съм.

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе-хе :) Рангеле, първо не разбирам, защо говориш за мен в трето лице, все едно никога не сме се виждали и не се познаваме... После, не разбрах къде точно се хваля с това, че съм изпреварил рисково и съм минал през дупки в които можеше да си начупя колата. Карах си просто с висока скорост (хайде да не се заблуждаваме, че всички карате на магистралата с 100 км/ч и не се случва да си изпънете колите) и магистралата от Шумен към Варна си беше супер (поне 20 км). Джипа пред мен караше също с висока скорост в лявата лента. Просто джипа и другата кола са имали видимост и са видели дупките и са набили спирачки. При 180 км/ч реших вместо да си прегрявам дисковете да мина между двете коли. Тогава видях траповете. Разбира се нека никой да не си мисли, че съм седнал да се оправдавам за това, че съм карал бързо. Случва се 5-6 пъти в годината да излизам извън града и да натисна педала на хубавия път (явно вече такъв не остана). Натискам си и то с кеф! Разбира се за разлика от "тунинг абсурдите" по улиците, аз си давам парите първо в това автомобила ми да е технически изряден и да не е с галоши на 5 години които са се нацепили като на баба ми петите. Иначе Рангеле всеки човек си има право на мнение и аз в никакъв случай не критикувам твоето ;) Да често съм много неразумен, но да ти кажа всякаш и голямата част от хубавите ми спомени са все в моменти когато съм бил неразумен. Поздрави ти желая и недей често да изпробваш лансъра на колко км/ч спира да върви, не е много разумно ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Браво, Браво! Много градивно нападате Емо! На всеки от вас може да се случи подобна ситуация, а клипчето може да ви послужи като урок!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал правилно :), аз рядко карам с под 140 на който и да е ивънградски път :), дори да не е магистрала, просто изпълнението ми се вижда прекалено опасно, защото ако някой от тях беше решил леко да кривне заради нещо, каквото и да е, има милион причини, улитахте, аз не си позволявам изпреварване от дясно, при видимост и празна летна на магистралата, чакам си този от ляво да ме види, било то със 140 или 219, за това казах че съм далече от кротките, просто това ми се вижда твърде опасно, да не говоря че "да не прегрея спирачките" и да рискуваш минимум 3 живота, мен ми е вижда лекомислено. Но все пак ти си направил това, аз друга тъпотия и така, всеки поема рискове прав си :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал правилно :), аз рядко карам с под 140 на който и да е ивънградски път :), дори да не е магистрала, просто изпълнението ми се вижда прекалено опасно, защото ако някой от тях беше решил леко да кривне заради нещо, каквото и да е, има милион причини, улитахте, аз не си позволявам изпреварване от дясно, при видимост и празна летна на магистралата, чакам си този от ляво да ме види, било то със 140 или 219, за това казах че съм далече от кротките, просто това ми се вижда твърде опасно, да не говоря че "да не прегрея спирачките" и да рискуваш минимум 3 живота, мен ми е вижда лекомислено. Но все пак ти си направил това, аз друга тъпотия и така, всеки поема рискове прав си :).

 

Потвърждавам, че изпреварването от дясно е безумие. Със старата ми кола имах такова премеждие и джипката, която изпреварвах ми се разходи по вратите, добре, че скороста беше 30-40км. Никога не минавам отдясно, вече шофьорите почти не поглеждат в това огледало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

post-4612-1267363065,8423.jpgЕмо , верно си е голям късмет това изпреварване ... шанса някой да заобиколи дупките и да те засече без да иска беше по-голям от всичко останало ... за шастие - късмет!

 

П.С. видяхте ли това

Редактирано от kr0tal
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

П.С. видяхте ли това

Със 200 как да го види я :)....

Грешката не е само на колегата, а и на комбито! ... кой от вас ще изпреварва друга кола и да набие спирачки в лявата лента при условие че се задава Митцубиши Колт? (дупки навсякъде има)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

МАЛИИИЙ,много бързаци(но на клавиатурата),много нещо.Аз лично пък се старая да спазвам ограниченията с личната си кола(служебната е изключение).Най вече,защото возя обикновенно близките ми хора,а и себе си.Не че ми се получава винаги,но все пак се опитвам.Има си принципно места за високи скорости,както и за избиване на комплекси.Но нека това да не е пътя защото той не е КОСМОС!

http://img19.imageshack.us/img19/1731/dsc0107200.jpg

Доста размазани снимки! Какво е толкова трудно да снимаш километража докато караш с 240? Пускаш волана, взимаш GSM-а и цъкаш! Няма разлика между 100 и 200км/ч, ако има път. Всяка мацка може да се гримира спокойно при тази скорост. Колкото е по- висока скоростта - толкова по-лесно се кара. Колата просто си лети! Някой път ти се струва, че капака ще се откъсне, но това е от силния вятър, иначе разлика няма... Веднъж се прибираме след дискотеки в 6 сутрина от Бургас към Царево. Моя приятел спи до мен, а аз като нов шофьор мачкам газта здраво. На едно две места по-този път може да се кара бързо, есенно време, трафик на минимум, а камери все още нямаше! Карам вече с 220 будя моя приятел, показвам му километража и му викам: - Слагай си колана!, а той: - При тази скорост с колан или без колан - все тая. И пак заспа!

Всичко е истина, но го приемете в рамките на шегата, иначе у вас ще се роди едно подсъзнателно чувство - диструктивна фикс идея, която следващия път ще ве накара да пробвате!

 

 

ПС: ...и съм забелязал, че знаците в България са направени така, че щом видиш табела с ограничение 60 - значи можеш да караш със 100 отгоре (по познат път). Това важи за всички знаци... с ограничение от 20 до 120. Само на един завой не съм могъл да изпълня това правило, защото завоя е прекалено остър! А може би защото след мантинелата има река...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..........П.П. Държа да отбележа,че на горният пост написаното от мен е над аватара на колегата.Не знам защо се получи така,но на вярно от фактът,че разбирам малко повечко от скорости от колкото от компютри:D!Поздрави на всички и карайте с акъл.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://img19.imageshack.us/img19/1731/dsc0107200.jpg

Доста размазани снимки! Какво е толкова трудно да снимаш километража докато караш с 240? Пускаш волана, взимаш GSM-а и цъкаш! Няма разлика между 100 и 200км/ч, ако има път. Всяка мацка може да се гримира спокойно при тази скорост. Колкото е по- висока скоростта - толкова по-лесно се кара. Колата просто си лети! Някой път ти се струва, че капака ще се откъсне, но това е от силния вятър, иначе разлика няма... Веднъж се прибираме след дискотеки в 6 сутрина от Бургас към Царево. Моя приятел спи до мен, а аз като нов шофьор мачкам газта здраво. На едно две места по-този път може да се кара бързо, есенно време, трафик на минимум, а камери все още нямаше! Карам вече с 220 будя моя приятел, показвам му километража и му викам: - Слагай си колана!, а той: - При тази скорост с колан или без колан - все тая. И пак заспа!

Всичко е истина, но го приемете в рамките на шегата, иначе у вас ще се роди едно подсъзнателно чувство - диструктивна фикс идея, която следващия път ще ве накара да пробвате!

 

 

ПС: ...и съм забелязал, че знаците в България са направени така, че щом видиш табела с ограничение 60 - значи можеш да караш със 100 отгоре (по познат път). Това важи за всички знаци... с ограничение от 20 до 120. Само на един завой не съм могъл да изпълня това правило, защото завоя е прекалено остър! А може би защото след мантинелата има река...

Такива исказвания от шофьори с по2-3 години стаж"много ги обичам"!

 

Колега,след няколко години ще си на друго мнение,вЕрвай ми...Само, дано си жив и здрав до тогава!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, стига сте разваляли темата. Направете си тема - ОПАСНОТО КАРАНЕ и си пишете моралистките изказвания там. Все пак темата е за друго!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ПС: ...и съм забелязал, че знаците в България са направени така, че щом видиш табела с ограничение 60 - значи можеш да караш със 100 отгоре (по познат път). Това важи за всички знаци... с ограничение от 20 до 120. Само на един завой не съм могъл да изпълня това правило, защото завоя е прекалено остър!

 

Само да добавя:

Докато чакаш в КАТ да си платиш акта за превишена скорост или да си получиш обратно книжката, се вгледай в клиповете от катастрофи, които се въртят на плазмите. Действат отрезвяващо.

 

Забелязвам по любимите ми и добре познати междуградски пътища след снеготопенето са се появили едни леки кратерчета с по около 20-30см дълбочина, добре че не съм с 16" или повече джанти, че щях да ги предавам вече за алумин. Има и няклолко улици които трябва да ги преименуват на "лунен пейзаж". Мисълта ми е че сега не е точно времето за големи скорости, още по-малко нощем, освен това асфалта не е достигнал оптимална температура... :D

 

P.S. Повечето табели за скоростта показват оптималната скорост за влизане в завой, ако пътя е заледен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...