Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

За мое голямо съжаление, разхода си остава над 14/100 в София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Лъки бой, разхода ти определено е голям.

Моята (ръчка) при всички издевателства дава в София - 10/100.

Когато возя децата - 9/100.

 

Колата гърмяла ли ти е на газ?

Аз също съм с газова от Армянов и ми гърмя няколко пъти на газ.

Реших проблема, но ме е срам да кажа как. Колата е на доизживяване така или иначе.

Няколко неща които можеш да направиш (приемам, че двигателят е ОК):

 

1. За въдушния филтър предполагам знаеш, че в София трябва да се сменява на 5-7к км.

Моята е много чувствителна към въздуха и винаги усещам, когато му дойде времето.

Ментак филтър също вдига разхода.

 

2. Мини през газ анализатора на BRC на "Капитан Списаревски".

За десет години тази ми е трета кола на газ и при тези юнаци нямам "празно" ходене.

Звънни да си запазиш час - винаги се чака няколко дена. Преди настройката сложи хубав филтър.

 

3. Третото ти го препоръчвам независимо от горните. Смени си газовата с газов инжекцион!

Втора ръка се намират доста тънко и поставянето е лесно защото инсталацията ти е изградена.

Освен, липсата на гърмежи със сигурност ще ти падне разхода с няколко литра.

 

И така. Очаквам да се похвалиш след някой и друг ден.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще ме ориентирате ли каква марка въздушен филтър да взема? Търсих във форума, но не намерих нищо за 30мин. и ми е по лесно тук да попитам.

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ще ме ориентирате ли каква марка въздушен филтър да взема ...

 

Аз лично купувам Шампион по 12лв. бройката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Лятото на 2010 си купих Карисма ГДИ 1,8 . На дълъг път минавам 250 километра,и разхода падна до 6,6 л/100 , а сега зимата,на дълъг път при пробег 200 километра,не пада под 9,4 л/100 . Нормално ли е ? При положение,зимата,градско дава 10л/100 разход ? Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално.

А преди пробега нулира ли показанията?

Температурата на двигателя стига ли до средата на датчика?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално.

А преди пробега нулира ли показанията?

Температурата на двигателя стига ли до средата на датчика?

 

 

Температурата стига до средата.За какви показания става въпрос?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дисплея LСD би трябвало да има два дневни километража (А и В), разход на гориво за 100 км и моментен разход на гориво. Смяната им става като се натиска черния бутон на самия километраж, а след задържане на същия се нулират данните. Ако не се появят всички - то значи, че има някаква повреда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На дисплея LСD би трябвало да има два дневни километража (А и В), разход на гориво за 100 км и моментен разход на гориво. Смяната им става като се натиска черния бутон на самия километраж, а след задържане на същия се нулират данните. Ако не се появят всички - то значи, че има някаква повреда.

 

Аз имам само 1 километраж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам само 1 километраж.

 

Абе човекът си го каза - "натискаш черното копче". С него се сменят двата регистъра - "А" и "В". "А" е за изминатите километри от началото на нулирането(обикновено, когато си наливал бенз), а "В" е за засичане н конкретен пробег, като нулирането на "В" не влияе на "А".

Само не разбрах каква е връзката между тези отчитания и показанията на разхода на гориво от компа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма връзка. Когато решиш да засичаш трябва и него да зануляваш.

Редактирано от Joro Bojkov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Лъки бой, разхода ти определено е голям.

Моята (ръчка) при всички издевателства дава в София - 10/100.

Когато возя децата - 9/100.

 

Колата гърмяла ли ти е на газ?

Аз също съм с газова от Армянов и ми гърмя няколко пъти на газ.

Реших проблема, но ме е срам да кажа как. Колата е на доизживяване така или иначе.

Няколко неща които можеш да направиш (приемам, че двигателят е ОК):

 

1. За въдушния филтър предполагам знаеш, че в София трябва да се сменява на 5-7к км.

Моята е много чувствителна към въздуха и винаги усещам, когато му дойде времето.

Ментак филтър също вдига разхода.

 

2. Мини през газ анализатора на BRC на "Капитан Списаревски".

За десет години тази ми е трета кола на газ и при тези юнаци нямам "празно" ходене.

Звънни да си запазиш час - винаги се чака няколко дена. Преди настройката сложи хубав филтър.

 

3. Третото ти го препоръчвам независимо от горните. Смени си газовата с газов инжекцион!

Втора ръка се намират доста тънко и поставянето е лесно защото инсталацията ти е изградена.

Освен, липсата на гърмежи със сигурност ще ти падне разхода с няколко литра.

 

И така. Очаквам да се похвалиш след някой и друг ден.

За съжаление немога още да се похваля.

т.1 - редовна смяна (Шампион, пробвах и с други).

т.2 - минах през BRC на "Капитан Списаревски", бяха коректни, мериха, въртяхя и казаха ОК е.

т.3 - май това ще е решението на проблема ми.

След около 2000 км. и какви ли не опити, резултата е без промяна. Градско - 14л/100км, извънградско - 9-10л/100км.

Редактирано от lacky_boy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

а каква е разликата в разхода на 1.6 и 1.8 MPI двигателите горе долу?

 

Пренебрежимо малък ако караш на газ. Не повече от литър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Да споделя отново:

София - Банско / Банско София - 5,6л/100км от вход до вход (314км).

Скоростта - съобразена за всеки клас пътища (80-90км/ч II,III клас / 110-120км/ч магистрала).

 

П.П. Времето за което се взе дистинацията в едната посока (понеже си засякох само връщането) е 2:30ч (с едно спиране на бензиностанция)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Скоростта - съобразена за всеки клас пътища (80-90км/ч II,III клас / 110-120км/ч магистрала).

 

Аз мислех, че под "съобразена" се разбира съответно 100 и 140км/ч ... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги,

 

Да поотворя малко позабравената тема.

 

Преди две седмици правих дълъг курс, при който имах възможност реално да засека разхода на моята "убавица" - 1,8 GDI A/T. Маршрутът беше: София - Пазарджик-Смолян-Пазарджик-София. В този маршрут 480км извънградско, 200км градско. Бензин ЕКО Економи. Среден разход 7,5л./100км. Скорост по магистралата 120-130км./ч. През останалото време 80-90км./час.

 

Тук е момента да кажа, че имам един определен проблем в двигателя, а именно: 1-ви цилиндър = 17атм, 2-ри цилиндър = 13атм., 3-ти = 17атм., 4-ти = 13 атм. Това определено се отразява на разхода. И е мерено преди няколко месеца. Сега не се знае какво е състоянието.

 

Много ми се ще някой колега с автоматични скорости и изряден двигател да каже при него как е разхода. Така или иначе в скоро време ще правя посещение при Милен да отстраняваме разликите в компресията, че и други проблемчета.

 

Хайде със здраве. И дано ни слушат повече количките, че да им се радваме повече. макар, че с тоя бензин... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Усещаш ли намалена мощ в двигателя?

 

Ако си върви колата може би "проблемът" е в "бензина", автомата и може би по-тежък крак.

 

Питай Милен да видим какво ще каже.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Днес се върнах от морето и каква е равносметката:

София - Стара Загора - Велико Търново (през прохода на републиката) - Търговище - Варна - Албена

Албена - Търговище - Велико Търново - София

Общ пробег 1083км; Заредено гориво 55,91л по фактури (140лв). Разход 5,2л/100км.

 

Не мога да се оплача :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сливен-София и обратно скорост 90-110 4,7/4,9 - 100

Сливен Слънчев бряг 4,8 - 100

Сливен - Велико Търново не си спомням ама мисля че отидох и се върнах със общо 16-17 л бензин

 

 

това със вкл климатик

 

обаче градско 9,7-100

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята си хапва здраво-извън града 7,5 на 100,градско 10,с гими 225 на 17 цола няма как.

Редактирано от yuliyan
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Малко статистика и от мен.

Carisma 1.9TD, двигател FQ8T, 1997 г.

От март досега изминати 10.671 км в режим градско/извънградско приблизително 35/65 %

Среден разход 5.65 l/100 km.

Аз лично съм доволен :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За около 5000 км. среден разход- 5,3/100, карана основно извънгадско. За почти същите километри и начин на каране Хонда Акорд 2,2 i-DTEC модел 2009г дава 4,7/100. Вярно е, че са различен клас коли, но и с лансер 1.8 дизел ще се получи същото. При разлика в цените на дизелова и бензинова версия на един модел до 5-6 000 лева и различните средства за поддръжка и консумативи, смятайте колко километра трябва да изминавате годишно за да сте на печелба. Доста над 30 000 и доста над 5 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каризма 1.8 ГДИ 2001г.

Градско- 6.5-7 зависи от кракът .

Извънградско - с 80 км/ч 5.0 от 120-140 км/ч 6.4 :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...