Премини към съдържание

Разход на гориво


rusli

Препоръчано мнение

Ама споделяйте и за колко време сте ги минали тия километри, че да изчислим средна скорост...

 

Да споделя време, но като се спира тук там и градското във Варна , няма как да дам обективно време.

Все пак София–Албена - 7:30 часа с малко спиране край Ловеч,хапване край Велико Търново и Варна. Скорост на магистрали 100-110/120км/час, на пътища III клас 80-90/100км/час.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 526
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Като нов /пресен/собственик на "Каризма"1.6 2001 първа регистрация се учудвам,че говорите за разходомер на компютъра-възможно ли е при мен да няма или всичкое до незнание-но при мен показва температура и а и в дневни километражи.Та нека някой ме светне

Редактирано от sstankev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като нов /пресен/собственик на "Каризма"1.6 2001 първа регистрация се учудвам,че говорите за разходомер на компютъра-възможно ли е при мен да няма или всичкое до незнание-но при мен показва температура и а и в дневни километражи.Та нека някой ме светне

Здравей колега! При теб, доколкото съм запознат, няма показания за моментен и среден разход

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като нов /пресен/собственик на "Каризма"1.6 2001 първа регистрация се учудвам,че говорите за разходомер на компютъра-възможно ли е при мен да няма или всичкое до незнание-но при мен показва температура и а и в дневни километражи.Та нека някой ме светне

 

 

Ако е произведена след 2000год. трябва да има дисплей на централната конзола, на които да изписва разхода.Ако е регистрирана 2001, а е произведена доста преди това, няма показание на разхода.....Но като гледам написаното за показанията явно е около 1998год, или в най-добрия случай началото на 1999-та....По номера на рамата ще има повече яснота, ако е нужно го напишете.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, моята Каризма 1.6 е от 1998 и няма моментен разход.

 

Да споделя от преди 1 месец някъде разхода ми. 650 изминати километра Пловдив - Боровец - Рилски Манастир - Боровец - Пловдив (с многобройни кратки пътувания от вилна зона покрай Боровец до центъра на Боровец и няколко ходения до Самоков) - разход 6.4. Почти постоянно с климатик, средна скорост около 100 предполагам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,направо съм потресен от тези разходи.Аз неможах да сваля, спейс стара под 9/100 извън градско.Разбира се с климатик и четири човека в колата.Варна-Елена-Трявна-Варна карах колкото мога,на моменти колкото може колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,направо съм потресен от тези разходи.Аз неможах да сваля, спейс стара под 9/100 извън градско.Разбира се с климатик и четири човека в колата.Варна-Елена-Трявна-Варна карах колкото мога,на моменти колкото може колата.

Колега предишната ми 1.8GDI гореше 6.1 с климатик извън града и 8.1 в Пловдив,и сега дава същите разходи а може и по малко,човека е форума който я купи-може да потвъди.Обаче компромиси с обслужването не са правени.Това е разхода,ако се кара по кротко може под 5 на сто да падне,мисля че на вашата и трябва доктор с тоя разход дори и да я настъпваш повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е карано с колкото може да върви е в рамките на нормалното, даже може би малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега предишната ми 1.8GDI гореше 6.1 с климатик извън града и 8.1 в Пловдив,и сега дава същите разходи а може и по малко,човека е форума който я купи-може да потвъди.Обаче компромиси с обслужването не са правени.Това е разхода,ако се кара по кротко може под 5 на сто да падне,мисля че на вашата и трябва доктор с тоя разход дори и да я настъпваш повече.

 

 

Напротив точно предишаната ти кола заради компромиси с обслужването в момента е на парчета двигателя.....Заради скъсан ангренажен ремък на магистралата......Незнам с какво и как си я поддържал, но ремъка ти марка FIB неможа да изкара много. То си е и грешка на клиента че не го е сменил а се е доверил....и затова си плаща в момента.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....Незнам с какво и как си я поддържал, но ремъка ти марка FIB неможа да изкара много.

За първи път чувачм такава марка ремъци.......... :icon_hmm: Я осветли малко въпроса.......... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напротив точно предишаната ти кола заради компромиси с обслужването в момента е на парчета двигателя.....Заради скъсан ангренажен ремък на магистралата......Незнам с какво и как си я поддържал, но ремъка ти марка FIB неможа да изкара много. То си е и грешка на клиента че не го е сменил а се е доверил....и затова си плаща в момента.

Ремъка лично съм го купил марка мицубиши-освен твоя съсед който го сменя тогава де е направил врътка,съжалвавам за прекрасната кола.Taka ме врътна и последния път като ремонтираше пикасото че се оказах от него за обслужвания.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка лично съм го купил марка мицубиши

Е те такава марка пък изобщо няма..:)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е те такава марка пък изобщо няма..:)

В Ротола-Пловдив поне така пише на ремъка или аз не мога да чета или пиша,а четири години не са малко време.А Милене ти видя казах ти сменяай всичко на новата кола като я купих и ти го смени,ако скъсам ремък не мога да обвинявам никой освен мене си -това е моето мнение по въпроса.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Божо, то и с Митсуба няма голяма разлика, ама само в имената ..:D

Иначе разликата си е голяма .. Едните правят коли, другите ремъци..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е произведена след 2000год. трябва да има дисплей на централната конзола, на които да изписва разхода.Ако е регистрирана 2001, а е произведена доста преди това, няма показание на разхода.....Но като гледам написаното за показанията явно е около 1998год, или в най-добрия случай началото на 1999-та....По номера на рамата ще има повече яснота, ако е нужно го напишете.

Благодаря за информацията-оказа се че е произведена 1998г/по стъкла/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

След посещение за профилактика при Милен, мога да кажа, че лекото почукване от двигателя липсва, същия мърка като коте и върви като гепард !!! Това до тези които искаха да споделя какво се е случило при прегледа от Милен, а до самия Милен - едно голямо БЛАГОДАРЯ !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

И аз да си напиша разхода на ГАЗ на автомата: 14/100 градско и 10/100 извънградско. Странното е че, когато я сложих при Армянов, даваше 12/100 градско и след около 2000 км. го качи и закова. Ходих да го настрои няколко пъти, но без успех. За него АГУ-то е перфектно. Ходих и при DJ-Пламен, замери всичко, но при него всичко е ОК. Както и да е, като се има предвид, че карам в София, пак ми е по изгодно, но ми се иска отново да е 12/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Последния уикенд пътувах до София и обратно 2 пъти, с 20сетина километра градско в София и още 20сетина в Пловдив - общо 600 километра със средна скорост 120. В колата бяхме 3ма човека повечето време, само последно на връщане към Пловдив бяхме 5. Разхода ми дойде точно 7.0 л/100 бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз да си напиша разхода на ГАЗ на автомата: 14/100 градско и 10/100 извънградско. Странното е че, когато я сложих при Армянов, даваше 12/100 градско и след около 2000 км. го качи и закова. Ходих да го настрои няколко пъти, но без успех. За него АГУ-то е перфектно. Ходих и при DJ-Пламен, замери всичко, но при него всичко е ОК. Както и да е, като се има предвид, че карам в София, пак ми е по изгодно, но ми се иска отново да е 12/100.

Висок е този разход за 1.6. Аз съм с галант 2.0 с газов инжекцион и без да я спъвам разхода градско ми е 12, извън градско 9. Ако я спъна, ще даде и по-малко, ама това е кофти за мотора. Обаче аз сам си правя настройките на инжекциона.

С обикновенна газова ли е колата или газов инжекцион?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Висок е този разход за 1.6. Аз съм с галант 2.0 с газов инжекцион и без да я спъвам разхода градско ми е 12, извън градско 9. Ако я спъна, ще даде и по-малко, ама това е кофти за мотора. Обаче аз сам си правя настройките на инжекциона.

С обикновенна газова ли е колата или газов инжекцион?

С АГУ за моноинжекцион съм. Доста четох във форума и мненията бяха, че двигателя не е претенциозен и разликата е минимална между двете АГУ-та. Сменям редовно въздушен филтър, свещи, масла, но уви. Незнам какво друго да предприема. Приемам факта такъв какъвто е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С АГУ за моноинжекцион съм. Доста четох във форума и мненията бяха, че двигателя не е претенциозен и разликата е минимална между двете АГУ-та. Сменям редовно въздушен филтър, свещи, масла, но уви. Незнам какво друго да предприема. Приемам факта такъв какъвто е.

Ето какво бих направил аз на твое място.

След като си с обикновенна газова трябва да имаш един кран на маркуча, който излиза от изпарителя и отива в плочката смесител (Ако нямаш ламбда контрол, за което се съмнявам). Крана е единичен или двоен (с една или с две врътки). По-вероятно е да е двоен. След това си отбележи сегашното положение на кранчетата и ги затегни с един оборот ... след това засечи разход. Та ако колата не се държи добре, винаги може да върнеш кранчетата в първоначалното им положение, защото са белязани.

Поздрави и успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво бих направил аз на твое място.

След като си с обикновенна газова трябва да имаш един кран на маркуча, който излиза от изпарителя и отива в плочката смесител (Ако нямаш ламбда контрол, за което се съмнявам). Крана е единичен или двоен (с една или с две врътки). По-вероятно е да е двоен. След това си отбележи сегашното положение на кранчетата и ги затегни с един оборот ... след това засечи разход. Та ако колата не се държи добре, винаги може да върнеш кранчетата в първоначалното им положение, защото са белязани.

Поздрави и успех.

В момента това съм направил и тези дни ще видя резултата и в градски условия. Извъградско вече е 8.5л./100км. след тази намеса по кранчето. Завъртял съм го 1/2 оборот, но по магистралата след 100км. малко се мъчи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...