Премини към съдържание

Интериор-пране


rousefff

Препоръчано мнение

Привет на всички!

Седалките и таванът ми се виждат малко зацапани та въпросът ми е за какво да внимавам когато вадя седалките/май някакви кабели се виждаха под предните седалки но пък не са затоплящи/ и за тавана също :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля тия кабели са прекъсвачите за SRS AirBag.

Не се занимаваи с глупости ами намери някои познат с прахосмукачка RAINBOW и да ти изпере тапицерията.

Става като нова. Даже не е нужно да съхне безумно много време след третирането.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Аз така си пера Каризмата. С перяща прахосмукачка ДЕЛОНГИ - слагаш препарат и си ти :) Става бързо, изсъхва бързо ако е топло и слънчево, а и спестяваш поне 50 кинта които ще ти вземат ако идеш на автомивка.

Такава прахосмукачка струва 300-400 лв, за 6-8 измивания на колата се избиваш :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз така си пера Каризмата. С перяща прахосмукачка ДЕЛОНГИ - слагаш препарат и си ти :) Става бързо, изсъхва бързо ако е топло и слънчево, а и спестяваш поне 50 кинта които ще ти вземат ако идеш на автомивка.

Такава прахосмукачка струва 300-400 лв, за 6-8 измивания на колата се избиваш :icon_clap:

 

А и освен за колата колко още работа върши това Делонги...Но определено сега не е вече сезона за пране на интериора , защото колкото и да е сухо след това и с каквато и прахосмукачка да е прано, пак остава влага и ако няма възможност да съхне, започва да придобива аромат на застояло. За целта трябва най-малко гараж, по това време на годината, в който да се остави с отворени прозорци, за да може да изсъхне както трябва и всичко да е О.К. .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не я пери- чак на лято! Аз това лято си изпрах целия галант и не изсъхна поне 2 месеца, а уж беше сух и с отворени прозорци го държах денонощно!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D През деня ще трябва на някоя доста дебела сянка да си го държал...Но в интерес на истината,дори през лятото си трябват няколко дни да изсъхне както трябва. Просто седалките попиват доста повече от това ,което прахосмукачката би могла да изсмуче, а и доста трудно съхне мокета по пода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:D През деня ще трябва на някоя доста дебела сянка да си го държал...Но в интерес на истината,дори през лятото си трябват няколко дни да изсъхне както трябва. Просто седалките попиват доста повече от това ,което прахосмукачката би могла да изсмуче, а и доста трудно съхне мокета по пода.

 

Колеги, аз този номер с пране веднъж го правих по сложния начин. Направо отвъртях седалките и ги изпрах в банята :icon_thumbup: Станаха чистак нови. Така почистих основно и между седалките, а там какво се събира... :icon_censored: Изсъхват си в къщи идеално за 1-2 дни, до радиатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,

значи... Делонги-то като пръска препарат, в същият момент издърпва водата. Седалките се изпират страхотно и "навътре". Остават влажни, но не и мокри. След час-два спокойно си го подкарах без да се намокря, а на другия ден бяха абсолютно сухи.

Миризми на спарено не е имало, но все пак ви съветвам да правите тази процедура само лятото.

Само ако знаете каква черна вода вади това Делонги от седалките... целия прахоляк, които се е набивал в дунапрена... ужас :)))

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че цялостно измиване на колата - вън и вътре, двигател с пароструйка и изпиране на тапицерия струва ТОЧНО 100 кинта :)

А само измиване вътре и вън - по-малко от 10лв.

Аз си направих сметката и си купих Делонги :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че цялостно измиване на колата - вън и вътре, двигател с пароструйка и изпиране на тапицерия струва ТОЧНО 100 кинта :)

А само измиване вътре и вън - по-малко от 10лв.

Аз си направих сметката и си купих Делонги :icon_clap:

Я кажи модела на ДЕЛОНГИ , че май може да купим въпросна прахосмукачка ако идва на кантар

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че цялостно измиване на колата - вън и вътре, двигател с пароструйка и изпиране на тапицерия струва ТОЧНО 100 кинта :)

А само измиване вътре и вън - по-малко от 10лв.

Аз си направих сметката и си купих Делонги :icon_clap:

 

Прането на интериора върви около 50-70лв, а външно измиване+ вътрешно почистване с прахосмукачка е наистина 8-12лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами вижте из Технополис и Техномеркет например.

Има няколко модела перящи Делонги-та, от 300 и нещо почват, а има и по-скъпи, но мисля че и по-достъпните под 400 лв. вършат същата работа. Консултантите там ще кажат разликата между моделите:)

 

 

 

http://www.technomarket.bg/product_detail....uct_id=09008227

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

При мен как стана.Голям съм карък. Купих си колата и след 10-на дена я карам на една автомивка за основно почистване.Казаха ми цена,всичко точно....оставих им я за 3-дена за да изсъхне и познайте кво става.В ношта преди да си я взема от КАТ ми се обаждат в 3ч. през ношта че колата ми е присвоена от некви две пишлемета които бачкат там.Направо полудях.Имайнте предвид че това ми е първата кола да сега.Все едно да ти на....т булката 10 дена след сватбата.Нямате представа какво усилие ми струваше да не ги почупя хлапетата от бои....Та по въпроса за основното почистване маи човек най добре да разчита сам на себе си :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Kurt и добре дошъл!

Наистина много неприятно, но пък си имал късмет, че са налетели на полиция и са ги хванали преди на направят някаква беля с колата.

 

Ако имаш намерение да останеш да пишеш при нас, моля те прочети тази тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, аз този номер с пране веднъж го правих по сложния начин. Направо отвъртях седалките и ги изпрах в банята :icon_thumbup: Станаха чистак нови. Така почистих основно и между седалките, а там какво се събира... :icon_censored: Изсъхват си в къщи идеално за 1-2 дни, до радиатор.

 

 

То прането, хубаво! Но каква беля може да си докара човек! Преди години имах един опел, който като го взех беше адски мръсен(отиваше му, все пак е опел :icon_blush: ) Та реших да го пера - сам, с такъв вид прахосмукачка. Изчаках горещ ден и започнах. Измих я цялата, седалки, кори, таван, стана като нова!!! Но след няколко дни лепилото от корите и тавана направо изчезна......тавана увисна, а плюша по корите се набра - кофти гледка! Чиста и увиснала стана работата :icon_blush: Та имайте го предвид като дойде пролетното почистване :icon_dance:

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То прането, хубаво! Но каква беля може да си докара човек! Преди години имах един опел, който като го взех беше адски мръсен(отиваше му, все пак е опел :icon_blush: ) Та реших да го пера - сам, с такъв вид прахосмукачка. Изчаках горещ ден и започнах. Измих я цялата, седалки, кори, таван, стана като нова!!! Но след няколко дни лепилото от корите и тавана направо изчезна......тавана увисна, а плюша по корите се набра - кофти гледка! Чиста и увиснала стана работата :icon_blush: Та имайте го предвид като дойде пролетното почистване :icon_dance:

Поздрави :mitsu-smiley:

 

Здравейте на всички!!!

Относно прането на седалките, имах произшествие с един препил колега...

Свалих предна дясна седалка...оказа се, че самата тапицерия е с ципче и сравнително лесно я "олющих"от скелета на седалката. Самото пране - в пералнята с омекотител...и направо светна.

Малко по - трудно беше поставянето - трябва да се внимава когато се закрепят скобичките от вътрешната страна и да се изпъне хубаво, но не е трудно. Трябва да си поиграеш малко повече :icon_thumbup:

Плюсът е, че може да се извърши и при студено време...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Късмет че не са ти цапардосали колата.

Един приятел си вкара новата джета от щатите с VR6 двигател и още не я беше регистрирал и не и беше платил митото и гамените от автомивката тръгнали да се повозят, и се спрели в един гараж в които имало друга кола.

Еи това е каръщина!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

И на мен ми хрумна да пера в пералня, ама малко ме притеснява, че има някакви псевдо кожи отстрани и отзад на седалките... в пералня не се ли скапват?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми хрумна да пера в пералня, ама малко ме притеснява, че има някакви псевдо кожи отстрани и отзад на седалките... в пералня не се ли скапват?

100% ще се скапят в пералнята, а на някой коли и тавана им увисва след пране и трябва да се претапицира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз я прах задната в пералня, нищо не стана не се притеснявай.

На каква програма ? С центрофуга или без ? На колко градуса ? А твоите имаха ли кожа по тях ?

То е ясно, че всеки сам си носи отговорността после, но има хора, които после казват, ами така ми казаха във форума на...

Знам една автомивка в Люлин, където струва 5 лв на седалка, за да се свали и изпере . Отивате в 9-10 сутринта на автомивката и след обед отивате да си вземете колата. Те си ги свалят и сушат после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На каква програма ? С центрофуга или без ? На колко градуса ? А твоите имаха ли кожа по тях ?

То е ясно, че всеки сам си носи отговорността после, но има хора, които после казват, ами така ми казаха във форума на...

Знам една автомивка в Люлин, където струва 5 лв на седалка, за да се свали и изпере . Отивате в 9-10 сутринта на автомивката и след обед отивате да си вземете колата. Те си ги свалят и сушат после.

 

На половин програма на 30 градуса я пуснах, с центрофуга. Искам да кажа,че се сваля доста мъчно, защото е захваната със специални джаджи там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте ги почистих с навлажнена четка, изчистиха се много добре (нямаше петна, по тях преди това). Единственото което ме дразни е това как се накачат седалките с разни влакна от дрехи. Ако ходя да я чистят и перат на мивките до сега да съм фалирал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...