Премини към съдържание

Гласувахте ли?


  

54 гласа

  1. 1. ?????????? ???



Препоръчано мнение

  • Отговори 108
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

 

 

 

Колкото повече хора гласуват(безплатно),толкова по малко ще са купените и продадените гласове. И най вече,турците няма да са такъв голям фактор ;)

Вожде, ти още ли вярваш в дядо Коледа бре ? ..:D

Турците като искат да са фактор и да нямат достатъчно гласове, купуват Волен Сидеров и готово ..;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вожде, ти още ли вярваш в дядо Коледа бре ? ..:D

Турците като искат да са фактор и да нямат достатъчно гласове, купуват Волен Сидеров и готово ..;)

 

 

По скоро не ми се иска да вярвам ,че българина вече се е предал...много жалко за нас, ако е така. :(

 

КОГАТО ОТВРАТЕНИЯ НЕ ГЛАСУВА,ОТВРАТИТЕЛНИЯ ГО УПРАВЛЯВА!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

КОГАТО ОТВРАТЕНИЯ НЕ ГЛАСУВА,ОТВРАТИТЕЛНИЯ ГО УПРАВЛЯВА!!!

Това у нас не е управление ,а крадене и облагодетелстване .Вина за това имаме обаче само ние,защото не правим нищо за да го променим.ДА трябва да се гласува,но само това не е достатъчно за да живеем в по-добра държава.

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това у нас не е управление ,а крадене и облагодетелстване .Вина за това имаме обаче само ние,защото не правим нищо за да го променим.ДА трябва да се гласува,но само това не е достатъчно за да живеем в по-добра държава.

 

Сериозно ли мислиш, че управляват тези за които гласуваш.. или че Бареков има парите за кампанията, която прави.. Само да споделя, че той е давал по 30лв на глас в Мокреш(малко убито село в северозапада), а какво ли остава за другите места.

Изборите, протестите и всички медиини караници са само прах в очите на хорара, за да ги държат заети докато си играят игричките. Който и да се избере промяна няма да има, както казах по рано, видяхме царя, Костов, Станишев, Бойко.. кой оправи нещата? Да и следващите няма да направят нищо, нито Кунева, нито Бареков.. нито незнайните партии, те са просто служители.

 

Иначе да, трябва да се направи нещо.. но това определено не е да се играе по тяхната свирка, вече доста време се играе по нея и резултат никакъв...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах 15 два пъти :icon_rock: ....... Не ми се верва..... В БГ нещата стават все по- зле и по-зле...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ни един силен лидер,/но кой ли/ военно положение и айдуците на стадиона .В това число политици мутри и всякакви изедници ,май няма да се поберат на един стадион, ама ще отворим Белене :icon_box: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сериозно ли мислиш, че управляват тези за които гласуваш...

Не мисля,но не виждам и вариант държавата да съществува без политици. Ако има други политици не тези дали ще се оправим според теб? Според мен не. Не и докато болшинството чиновници,съдии и прокурори и полицаи продължават да си работят мърляшки и избирателно.Същото се отнася и за докторите ,гледащи на пациента като поредната клинична пътека.Какво да кажем за учителите дето ги интересува само парите заработени от частни уроци или хората продаващи резултати и темите за матурите.Ами за чиновниците гледащи да те спънат умишлено само и само защото не си от нашите или защото не им предлагащ нищо за тях.Накрая са глупаците ,продаващи се за шепа пари и изкривяващи всяка добра идея,като започнем от протестите и стигнем до изборите.Ние като общество сме гола вода.Последният пример хората от спешна помощ стачкуват защото години проблемите им не се решават,а всички ние си стоим по къщите и плюем политиците и търсим някой да ни оправя.Някой да излезе да ги подкрепи? НЕ,но иначе всички се оплакваме ,че "Спешна помощ" била под всякаква критика.

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля,но не виждам и вариант държавата да съществува без политици. Ако има други политици не тези дали ще се оправим според теб? Според мен не. Не и докато болшинството чиновници,съдии и прокурори и полицаи продължават да си работят мърляшки и избирателно.Същото се отнася и за докторите ,гледащи на пациента като поредната клинична пътека.Какво да кажем за учителите дето ги интересува само парите заработени от частни уроци или хората продаващи резултати и темите за матурите.Ами за чиновниците гледащи да те спънат умишлено само и само защото не си от нашите или защото не им предлагащ нищо за тях.Накрая са глупаците ,продаващи се за шепа пари и изкривяващи всяка добра идея,като започнем от протестите и стигнем до изборите.Ние като общество сме гола вода.Последният пример хората от спешна помощ стачкуват защото години проблемите им не се решават,а всички ние си стоим по къщите и плюем политиците и търсим някой да ни оправя.Някой да излезе да ги подкрепи? НЕ,но иначе всички се оплакваме ,че "Спешна помощ" била под всякаква критика.

 

Виж много хубаво се ориентира в нещата, аз не задълбавам в тях, защото се придържам към темата с гласуването.

Лошото е, че и повечето лекари са същите, малко останаха свестните.. но бизнеса си е бизнес

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://tv7.bg/%D0%94%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D0%BD-%D0%A0%D0%B5%D0%B4/%D0%92%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D1%84-%D0%92%D1%83%D1%87%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%94%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%B5-%D0%B7%D0%BB%D0%B5-ndash-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BF%D0%B8%D0%BC%D0%BE_l.401_i.10160235.html#.U4ssCvl_tCg

 

Един хубав, според мен, политически анализ. Този професор "ме кефи" и заради логиката, и заради изказа си.

 

Помислете върху отговора му на въпроса /за кого, по дяволите, да гласувам/, който дискутираме тук в темата.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://world.guns.ru/userfiles/images/assault/as01/ak47_3.jpg

Това е решението. Другите опити не дадоха резултат...

.........споделям мнението ти......... :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.........споделям мнението ти......... :good:

Тц ,това само 30 патрона в пълнител - трябва нещо с повече :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така викам, само че преди това трябва да ми покажете как се стреля, щото досега само с арбалет съм стрелял... :icon_blush:

Другият вариант е всеки да се напъне и да иде да гласува на следващите избори, но за НФСБ примерно, не за големите партии... САБОТАЖ! Ама трябва всеки, наистина!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тц ,това само 30 патрона в пълнител - трябва нещо с повече :)

 

Имам нещо подръка:

http://vbox7.com/play:6334d6a7a9

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми е по-интересно, защо не е завършена снимката.. 6% са си 6%, защо да ги няма

Съгласен съм с колегата за коректно зададения въпрос. От къде знаете че вашите гласове не са сред тези 6% ?

Преди 10 години, още като бях забъркан в тези л**на учихме застъпниците и членовете на СИК, че най лесния начин да докараш гласове за твоята, партия респ. на партиите с които се играе в тандем, е да направиш невалидни гласовете пуснати за партии, които нямат застъпници или членове на СИК. Най-лесно това ставаше в малките населени места. Тогава право на членове на СИК имаха право да бъдат само от парламентарно представените партии. Представете си ситуация, В село Горно Тъпъдъпкьой, където секцията е със 100 гласподавателя. Членовете на СИК са от БСП, ДПС и ГЕРБ (примерна конфигурация на парламентарно представени партии). Отива бай Джубурчо с жена си, и още 8 семейства х 2 човека от неговата махала, със същите убеждения и гласуват за партията или кандатът "Х", която не е парламентарно преставена и съответно по закон няма член на СИК. Това са 10 гласа което е 10% от имащите право на глас. Само че избирателната активност е 80% (каквато често е в такива малки секции), което автоматично прави тези 10 гласа вече 12,5%. В края на изборния ден се разхвърлят бюлетините, споглеждат се членовете на СИК и си казват "За партията/кандидатът Х няма застъпник" - чертичка, точка, кръстче на бюлетините и 12,5% от гласовете на невалидни. Резултат - нашите пак печелят. Затова им обяснчвахме на хората, че колкото е важно да зкарат до урните хора, които да гласуват за своите кандидати, не по малко важно е да се опазаят подадените гласове.

Тази година всички обикаляха по селца и паланки и плащаха по 20 - 50 лв на застъпник и търсиха по 5-8 човека на секция. от 12 хил секции (грубо го казвам, но долу горе са толкова) по 7 човека са 84 хил законно купени гласа. Като добавим и симпатизанти и твърд електорат - те ти го прескачането на бариерата и билет за топлото кресло на първи ред в политическия цирк.

И пак много поздрави на всички идеалисти. Аз бях в кухнята и видях как се приготвяха такива л**на.

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата за коректно зададения въпрос. От къде знаете че вашите гласове не са сред тези 6% ?

Преди 10 години, още като бях забъркан в тези л**на учихме застъпниците и членовете на СИК, че най лесния начин да докараш гласове за твоята, партия респ. на партиите с които се играе в тандем, е да направиш невалидни гласовете пуснати за партии, които нямат застъпници или членове на СИК. Най-лесно това ставаше в малките населени места. Тогава право на членове на СИК имаха право да бъдат само от парламентарно представените партии. Представете си ситуация, В село Горно Тъпъдъпкьой, където секцията е със 100 гласподавателя. Членовете на СИК са от БСП, ДПС и ГЕРБ (примерна конфигурация на парламентарно представени партии). Отива бай Джубурчо с жена си, и още 8 семейства х 2 човека от неговата махала, със същите убеждения и гласуват за партията или кандатът "Х", която не е парламентарно преставена и съответно по закон няма член на СИК. Това са 10 гласа което е 10% от имащите право на глас. Само че избирателната активност е 80% (каквато често е в такива малки секции), което автоматично прави тези 10 гласа вече 12,5%. В края на изборния ден се разхвърлят бюлетините, споглеждат се членовете на СИК и си казват "За партията/кандидатът Х няма застъпник" - чертичка, точка, кръстче на бюлетините и 12,5% от гласовете на невалидни. Резултат - нашите пак печелят. Затова им обяснчвахме на хората, че колкото е важно да зкарат до урните хора, които да гласуват за своите кандидати, не по малко важно е да се опазаят подадените гласове.

Тази година всички обикаляха по селца и паланки и плащаха по 20 - 50 лв на застъпник и търсиха по 5-8 човека на секция. от 12 хил секции (грубо го казвам, но долу горе са толкова) по 7 човека са 84 хил законно купени гласа. Като добавим и симпатизанти и твърд електорат - те ти го прескачането на бариерата и билет за топлото кресло на първи ред в политическия цирк.

И пак много поздрави на всички идеалисти. Аз бях в кухнята и видях как се приготвяха такива л**на.

 

Което показва, че правилният път е да се неутрализира субективния фактор. Пълно безумие е, в изборните секции застъпниците да са повече от гласуващите.

Машинното и/или интернет гласуването не е панацея по ред причини, които не ми се коментират сега.

Мислех си за вариант урните да се разпечатват и броят от комисия от нотариуси, но първо ги няма толкова, второ се сетих, че Фидосова е норариус, така че вариантът отпада :).

Единственото което се сещам е, дистанционно гласуване по пощата. Такъв вариант има в Германия, Швейцария и други европейски страни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

Мислех си за вариант урните да се разпечатват и броят от комисия от нотариуси, но първо ги няма толкова, второ се сетих, че Фидосова е норариус, така че вариантът отпада :).

Единственото което се сещам е, дистанционно гласуване по пощата. Такъв вариант има в Германия, Швейцария и други европейски страни.

Пази Боже!!!

От нотариуси съм си патил достатъчно.Единия път с апартамент, втория ппът с кола. Пу пу пу от едно зло та на друго зло ще се натресем. Не съм фен на това предложение. :)

И за второто не съм фен че като им знам метода на работа на БГ пощи.... определено не са като германските.

Мама им стара на нашите кухи гайди политиците, та не проумяха че вече сме в 21 век. Хората управляват по интернет огромни финасови институции и корпорации, а нашите все ги е страх че някой щял да открадне ценните гласове. Що не си признаят, че са идиоти, не мога да разбера. Та те не могат да управляват асансьор от 1-ви до 5-ти етаж без да аварират, какво остава да управляват държава. Преброиха ли ни по инетрнет? Преброиха ни. Плащаме ли си данъци и сметки по интернет - плащаме. Значи системата е достатъчно сигурна. Проблемът е, че те не са сигурни дали ще са на власт ако ни позволят да ги избираме с този ресурс. Много са се загрижили за необразованите - ами нали ги образоват по документи. Нали всичките са на училище и незнам какви си статистики имат за нивото на образованието. Хайде да си сърбат попарата от образователната система...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гласуване легитимно и онлайн, за да може да се проверява вота от всички по-всяко време, така всеки може да види гласа му дали е на правилното място. Ще е кофти само за тия с купените гласове, че ако объркат ще ги маризят, ама лесните пари така се изкарват :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинете за грубият израз обаче, Излезте от комата и фантастиката... Пощи, интернети, нотариуси......и други подобни! Гласуване по интернет не може да се подправи ли!? Ще им е още по лесно...., но не съм задълбавал да мисля защо се дърпат, не са те простите, ние народа сме тия..

 

Веднъж учениците попитали Учителя:

- Дълго ли ще чакаме промяната към по-добро?

Учителят помислил малко и отвърнал:

- Ако чакате, ще е дълго!

 

Не знам какви илюзии храните с това гласуване, но направо ги угоявате вече:) предполагам че минимум около 80% от хората в парламента трябва да се сменят с други, неизвестни,да се водят ясни отчети, да има проверки и осъдени действащи политици, да не са внуци на партията и мнооого други подобни фактори... Да има осъдени и влезли в затвора голяма част от тези предишните.. Да може избирателите ако са недоволни от някой да има лесен вариант за махане..и още много други неща, който аз лично не виждам как ще станат..... Докато някой си мисли че това ще стане с "честни" избори и гласуване на мнозинството то явно живее в друга държава, не знам какво повече да кажа. Имаше една държава, колко време изкара без правителство? Никога няма да са зле колкото нас....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Я един шут на темата нагоре! Предвид задаващите се избори и всичките л@йна от последните месеци, които забъркаха политиците, може ли да парифразираме въпросът на темата на "Ще гласувате ли?"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...