Премини към съдържание

Гласувахте ли?


  

54 гласа

  1. 1. ?????????? ???



Препоръчано мнение

Моля, не споделяйте в темата политическите си пристрастия.

По-скоро, насочете творческата си енергия/ако чувствате в себе си такава/ към отговора който сте дали в анкетата:

"-Гласувах, защото....." или

"-Не гласувах, защото....".

.......................

Аз гласувах, защото не желая партиите да присвоят гласът ми.

Считам, че гласуването дори трябва да е задължително. Пък било то и с "празна" бюлетина.

За да има удобство, би трябвало да се въведе и електронното гласуване - разбира се, с необходимата защита за гласуващите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Аз гласувах, защото съм тъп. Знам, че няма смисъл да се гласува в България, но не се сдържах. И пак ще съжалявам...

Редактирано от Peter G
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А аз не гласувах,защото гласувах миналата година на 18-ти март.Гласувах тогава - Вот на недоверие,към цялата политическа класа в България.Хората в този форум,които са запознати с житието и битието ми,ме познават.За децата си винаги ще направя най-доброто.Тя моята свърши,да съм му мислил като ученик.Сега да ми е як гърбът,да не допускам те да виждат българската действителност.Някои тук ми говорят,че ще съм дърво без корен,други,че го правя заради пари,ей,хора това си е мой избор,не искам да се налагам на никого.Видях уредена държава,животът ми е спокоен,децата весели,работа имам,не съм на гърба на социалната им система(и никога няма да съм),какво друго ми трябва.

 

Да Франкфурт ми е на 60 км.,бих отишъл да гласувам,но искам вече много повече.Бих гласувал за управници,които са управлявали от Кубрат до Шишман(пак ги споменавам образно),но не припознах никой от сегашните,в някой от тези,които искам.Щом нямам избор,според мен няма смисъл да ходя до избирателната секция и предпочетох да отида до Франкфурт,но до зоологическата градина.Дали ще погледна бюлетината или през решетките на клетките,все маймуни виждам.Зад решетките поне са истински,а не се правят на такива.

 

Честито на печелившите,и поздрави на всички!

Редактирано от gepito-vt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувах. Гласуването е едно от правата, които трябва да се упражняват.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, не гласувах за първи път и няма да е за последен .Политиката в България е най-гнусното нещо, не че и навън в Западна Европа чичковците не играят игри и лобита за милиарди, ама се крият, а пък и техните граждани имат по-добър стандарт. Абе какво значение има ко ше кажа аз! Нещо кратко е написал човека .Лека вечер и успехи за по добър живот в България :good:

 

http://e-vestnik.bg/17168

Редактирано от alex2511
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не гласувах. Мисля, че привилегията да не гласувам, не е по-малко ценна от обратното. А на въпроса защо..

1. Живеч далеч от адреса ми по лична карта. Единия вариант е доста да пътувам, другият е да изгубя ден отпуск, за да дам молба да гласувам тук - смешните избори не заслужават нито едно от двете.

2. Изборите са пълна пародия тук, от купуването на гласове до фалшиви бюлетини.. Не обичам да играя чужда игра без сценарии, с често предначертан край.

3. За мен всичките опции за гласуване са неприемливи, а невалидните бюлетини са само прах в очите на хората, която им дава илюзията, че нещо зависи от тях.

 

И да, нямам нужда от лекции за гласуване и политика или внасяна на светлина.

Благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, що пък чак лекции?

Но при една груба сметка, от 6 500 000 гласоподаватели са гласували 30%, или приблизително 1 950 000 души.

Ще рече - 4 550 000 българи или са неподкупни или им е все тая за българската и европейска политика ...

Има и друга.груба сметка.

Първата политическа сила/според днешните избори/, е получила приблизително 30% гласове.

30% от 1 950 000 гласували, пак по груби сметки - около 585 000 гласа.

Което като абсолютна стойност спрямо общата маса гласоподаватели е 9% .

Неминуемо до края на годината ще се насрочат нови парламентарни избори.

Е - вие искате ли ново правителство, сгласено и подкрепяно само от 9% от гласоподавателите?

Ако не гласувате и на следващите избори - точно това ще стане.

.........................

Иначе - хем не гласуваме, хем псуваме.

Ти да видиш !!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, що пък чак лекции?

Но при една груба сметка, от 6 500 000 гласоподаватели са гласували 30%, или приблизително 1 950 000 души.

Ще рече - 4 550 000 българи или са неподкупни или им е все тая за българската и европейска политика ...

Има и друга.груба сметка.

Първата политическа сила/според днешните избори/, е получила приблизително 30% гласове.

30% от 1 950 000 гласували, пак по груби сметки - около 585 000 гласа.

Което като абсолютна стойност спрямо общата маса гласоподаватели е 9% .

Неминуемо до края на годината ще се насрочат нови парламентарни избори.

Е - вие искате ли ново правителство, сгласено и подкрепяно само от 9% от гласоподавателите?

Ако не гласувате и на следващите избори - точно това ще стане.

.........................

Иначе - хем не гласуваме, хем псуваме.

Ти да видиш !!!

Фактическият брой на хората с право на глас в България е около 5 млн. Това само за уточнение към грубите сметки.

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Понякога съм си задавал въпроса. Как така в USA и Англия с пъти по-многомилионно население от България имат само по 2 партии? Докато при нас фразата "Съединението прави силата" отдавна е останала в миналото и всеки дърпа кокала към себе си. Гледахте ли новините днеска по обяд. Питаха хората:

- Знаете ли какво има днес?

- Да, избори.

- И за какво са те?

- Не зная, като отида ще видя.

 

Избори ли? Под тях разбирам да се търси отговорност на управляващите. Избиращ ги, представляват ти интересите. А какво се получава. Веднъж влезнат ли в парламента, очите им не ще ги видиш повече, ни вест ни кост. Отгоре на това кривнали по shortcut-a, станали отцепници или отишли в друга партия. Чии интереси ще защитават, моите ли, за тях аз съм само трамплин.

 

Днеска си говорим с един приятел на кафе, как живота се е обезценил и не може да задели нито лев, а работи като вол. Мисли да последва примера на негов колега. Да изтегли паричен заем, да го вложи на депозит и да го връща от заплатата по малко, но накрая ще е устискал взетата сума + лихвите, примерно ще има след 5г към 8000 лв, бели пари за черни дни. Евро депутата пък ще взима по 15000 евро на месец и след 4-те години ще бъде милионер като се върне. Пропастта е огромна.

 

Купуването и продаването на гласове е престъпление. И тази фраза се изтърка, тръбят я, но никой не й обръща внимание. Гледали сте клипа за мините в Бобов дол нали? Е, питам аз. Ако крадец в музей по време на изложение разбие витрината и камерата го заснеме, престъплението му доказано ли е? Трябва ли околните да свидетелстват че това е станало? Защо тогава слагат на топа на устата беззащитните работници да потвърдят вината на началството?

 

Гласувам от 1993г, през 4г нов вот. Нищо не се променя. Всяка партия поема нов курс. Теоретически не е ли така? Ако намеренията на бъдещите управници са почтени и работят за благото на народа, има ли значение коя партия ще е на власт?

Каква е моята вина че половината от живота ми съм правил нещата уж в правилната посока (гласуването), а реално положението ми не е станало както съм си го представял и желал? Говорим за фактора време, това не са година-две - двайсет са. Не гласувах, няма да го направя и занапред. Това което утре считам че е по-важно е да си застраховам имуществото. Ако сам не си помогнеш в тези несигурни времена, няма кой да ти помогне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това са първите избори ,на който не гласувам (от както имам право на глас)

Знам че това е неправилно и дори до сега винаги съм убеждавал хората който не искат да гласуват ,да отидат и да го направят...

Сега дори нямам моралното право да ги псувам избраните...:)

А сега защо не гласувах :

Първо - Никоя от партиите и коалициите не успя да ме грабне с кампанията си (едните оплюват другите ,а те същите )

Второ - Стотици хиляди левове дадени за сватбарките им концерти (можеха тези пари да отидат за нещо по добро )

Трето - Не смятам че избраните хора ще допринесат за по доброто на България

 

Поздрави

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фактическият брой на хората с право на глас в България е около 5 млн. Това само за уточнение към грубите сметки.

 

Бъркаш.

ЦИК обяви че са 6 533 828 души.

Официално.

От които, пак според ЦИК/по предварителни данни, от 20.00 часа/ - са гласували 1 791 483 души.

Може би пет млн. души са данъчно-задължените лица..... http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/laugh.gif

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не не бъркам:-) Хората с право на глас и фактически пребиваващите тук са две много различни множества, но нейсе.

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако ЦИК и ти смятате, че 5 000 000 избиратели са физически в страната, и 1 533 828 души са някъде в странство - то и твоите, и на ЦИК сметките са верни.

Само на избирателите, като цяло, не излизат сметките и надеждите за Европейското бъдеще и настояще - но пък то тях кой ги пита....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За кой да гласува човек???!!!!!!! Има едно изречение важащо с пълна сила за България,а именно "Ако изборите променяха нещата щяха да ги забранят" ... Всичко ми се струва и ми изглежда като една огромна пародия... Не си ли в схема или нещо по роднински, по наследство..... си горе долу 0 и скоро това няма да се промени, много кадърни и работливи хора се отчайват защото на никой не му пука кой какво може... (имам се за един от тях :) :) :) :) :) :( ) и повечето такива рано или късно търсят изхода,а него го знаеме много добре Т2 ....

Редактирано от painkiller
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да си избера между комуниста, фашиста, бившата мутра, етническият лидер и подкупният журналист.... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да си избера между комуниста, фашиста, бившата мутра, етническият лидер и подкупният журналист.... :icon_blush:

E, имаше и други.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах, защото бях застъпник. Не бих отишъл да гласувам ако не бях пред урните. Не мисля че тези избори имат голямо значение. Да бяха местни или парламентарни, тогава да. Тези 17 депутати от всички партии не могат да повлияят върху решенията на ЕП.

 

В моята секция на една от бюлетините беше написано:

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
"За курви не гласувам!"

Нямам търпение да въведат електронното гласуване и гласуването да е задължително. Трябва да се въведат и някои изключения сред дееспособните граждани. Давам пример с масовото посочване на бюлетина 15 и преференция 15. Така млад икономист от БСП отива в ЕП. Няма лошо, но това ли е било желанието на тези избиратели?

 

Организацията в Плевен е била отвратителна. Хора от нашите секции са се прибрали днес към 16 часа. Станали са предния ден към 5 часа. Това са около 35 часа :icon_censored: . Един мъж е получил инфаркт докато са чакали обработката на протоколите. Било е много задушно и хората са били изнервени. Включително се е псувало, като псувни е отнесъл и ревизоро. Толкова с участията в изборни дни от мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За кой да гласува човек???!!!!!!!

Как за кой, за всичките заедно гласуваш ..:D Аз вече втори път така гласувам и като гледам какви симпатяги все се кандидатират, всичките ми харесват и ги избирам всичките с един голям кръст от горе до долу по цялата бюлетина ..:lol:

Трябва всички да започнат масово така да гласуват, та да разберат най накрая, че само с обещания не става ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Kолкото повече хора избират да мълчат, толкова по-важни стават гласовете на онези,(мангали и турци) които гласуват.

 

Мислиш,че, оставайки(в мишата си дупка) вкъщи, изпращаш послание. Така е. Ако не гласуваш, на практика казваш на политиците, че не те интересува какво правят. А да кажеш такова нещо на политици е... опасно."

Изразяваш недоволството си, като не гласуваш. А после се оплакваш, че политиците, които някой друг е избрал вместо теб, не си вършат работата така, както смяташ, че трябва. Но всъщност, ако не изразиш мнението си чрез гласа си, нямаш право да се оплакваш, че никой не го зачита.

 

На националните избори (когато и да са) ако пак не излезете да гласувате,слагайте фесовете :icon_censored:

1384340_632923910123204_8328820381577404414_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Атила :), винаги твоите мнения са твърде крайни или поне в случая. Какво значи да "изразиш мнение" това е като да те питам "Кой ти е любимия отбор по футбол в света" и да ти дам два отговора "Холандия и Бразилия", само че ти определено да си привърженик на Испания. Тогава просто по принуда избираш нещо, това не е изразяване на мнение. В момента от всичките дето са там, никой не заслужава! Прав си, колкото по-малко гласуваме, толкова "по-големи" стават гласовете на турците и циганите, защото те са си твърдо там, особено турците. Доган сигурно знае до точна бройка, колко гласа ще има. Въпроса е, какво стана и какво направиха хората, които гласуваха. ГЕРБ - първи, БСП И ДПС втори, е не е ли винаги така? Винаги тези три партии са на тези три места. Докато не се появи някаква нова надежда, както беше Царя, ще продължи да е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Атила :), винаги твоите мнения са твърде крайни или поне в случая. Какво значи да "изразиш мнение" това е като да те питам "Кой ти е любимия отбор по футбол в света" и да ти дам два отговора "Холандия и Бразилия", само че ти определено да си привърженик на Испания. Тогава просто по принуда избираш нещо, това не е изразяване на мнение. В момента от всичките дето са там, никой не заслужава! Прав си, колкото по-малко гласуваме, толкова "по-големи" стават гласовете на турците и циганите, защото те са си твърдо там, особено турците. Доган сигурно знае до точна бройка, колко гласа ще има. Въпроса е, какво стана и какво направиха хората, които гласуваха. ГЕРБ - първи, БСП И ДПС втори, е не е ли винаги така? Винаги тези три партии са на тези три места. Докато не се появи някаква нова надежда, както беше Царя, ще продължи да е така.

 

 

Не казвам,че някой заслужава,но не искаме ли(аз поне не искам) турците да не са в власта?

Не искам да обиждам никой,но моето мнение за НЕгласуващите е това ;)

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А според теб как е възможно това да стане? Аз много искам и бих те последвал, ако го измислиш как да се случи. Освен това, за мен колкото и да е странно, това правителство е по-добре от ГЕРБ, до колкото изобщо е възможно да се каже на това положение "по-добре".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А според теб как е възможно това да стане? Аз много искам и бих те последвал, ако го измислиш как да се случи. Освен това, за мен колкото и да е странно, това правителство е по-добре от ГЕРБ, до колкото изобщо е възможно да се каже на това положение "по-добре".

 

Съгласен съм с теб, за да гласувам трябва или да има за кого, или да въведат наказателен вот. Всичко останало е загуба на време и средства, дори и задължително гласуване да въведат, ако няма една от тези опции пак не бих гласувал..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Атила :), винаги твоите мнения са твърде крайни или поне в случая.

Реално и твоето мнение е малко крайно. Не че не си прав в оценката за работа на "избраниците".

Политиката е мръсно нещо навсякъде. С тази разлика, че в държавите, които сме свикнали да наричаме "бели" има утвърдени граждански процедури за контрол, а общественото мнение е достатъчно силен фактор, за да затрие една кариера, ако политик стъпи накриво.

Просто тук трябва всички да се стремим към това, като първата стъпка е човек да не е безразличен и да отиде и да съобщи за неговото мнение кой да управлява в следващия мандат (тук не мога да не се съглася с атила).

Също, като видим как някой пубер (например) върши зулуми и троши пейки да не подминаваме, а най-малкото да му направим забележка... и куп дребни неща, които са дребни на пръв поглед, но когато се съберат заедно, получаваме това, в което живеем. И като политика, и като икономика, и като заобикаляща ни среда.

Аз лично имам много забележки, относно това кой да има право да гласува и кой-не (напр. образователен ценз), но това е дълга тема.

 

Да не гласуваш, за мен е като да влезеш в ресторант и да си поръчаш "ами кво'т донесеш". И като го получиш, да мрънкаш, че не било това... образно казано.

 

Освен това, за мен колкото и да е странно, това правителство е по-добре от ГЕРБ, до колкото изобщо е възможно да се каже на това положение "по-добре".

 

Колкото до това, изхождайки по чисто икономически критерии, смятам, че настоящето правителство, въпреки глупостите, които сътвори в кадрови план, е по-компетентно и по-адекватно от предишното. Да се управлява държавен бюджет е много по-сложно, от това да се управлява семеен, или фирмен бюджет.

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама пак не е така, като влезеш да си "поръчаш" имаш право на избор, 10 гадни буламача и 2 вкусотии дето са твой тип и никой не те задължава да избираш от буламачите, а в случая трябва да си избера някой буламач, за да се запиша "гласувал". Като цяло ходя да гласувам на всякакви избори от както имам право на глас, тези са първи, които пропускам. Просто си разсъждавам върху темата.

 

Лично аз, колкото и да ме е срам от мен самия и от избора, който съм направил ще ви споделя, че на миналите избори в търсене на най-малкото зло и на някакъв регулатор на БСП и ДПС, гласувах за АТАКА - еми това е най-лошия ми избор, който съм правил. Той бе в следствие на това "да намеря най-малкото зло" само и само да гласувам. Трагедия се получи ;) и мен лично ме е срам от това да кажа за кого съм гласувал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...