Премини към съдържание

Гласувахте ли?


  

54 гласа

  1. 1. ?????????? ???



Препоръчано мнение

Ама пак не е така, като влезеш да си "поръчаш" имаш право на избор, 10 гадни буламача и 2 вкусотии дето са твой тип и никой не те задължава да избираш от буламачите, а в случая трябва да си избера някой буламач, за да се запиша "гласувал". Като цяло ходя да гласувам на всякакви избори от както имам право на глас, тези са първи, които пропускам. Просто си разсъждавам върху темата.

 

Лично аз, колкото и да ме е срам от мен самия и от избора, който съм направил ще ви споделя, че на миналите избори в търсене на най-малкото зло и на някакъв регулатор на БСП и ДПС, гласувах за АТАКА - еми това е най-лошия ми избор, който съм правил. Той бе в следствие на това "да намеря най-малкото зло" само и само да гласувам. Трагедия се получи ;) и мен лично ме е срам от това да кажа за кого съм гласувал.

 

Абсолютно, аз като видя ,че има само лайна за ядене, излизам от ресторанта.

 

По същата логика гласувах за БСП предният път (за да не е "бившата" мутра на власт), те взеха ,че за малко не направиха Делян Пеевски шеф на ДАНС..

 

Абсолютно отказвам да нося отговорност за кретенията на партиите!

Редактирано от me4o
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Не гласувах по няколко причини и не се срамувам, нито се чувствам безотговорен заради това си поведение, както се опитват да ми го втълпят някои хора.

Не гласувах защото:

1. ...не желая моят глас да легитимира престъпната върхушка, която от години се е вкопчила във властта и превърна гражданските и политическите институции в средство за лично облагодетелстване.

2. ...не виждам никакъв механизъм след деня на вота, да контролирам "моя кандидат" (това с приемните го говорете на баба си).

3. ...кандидатите за Европейски парламент принизиха говоренето до нивото на частични кметски избори в селска махала с 98% безработица.

4. ... ми омръзна да слушам че моят глас бил от значение кой щял да бъде председател на европейската комисия. Честно казано през оная ми работа е как ще се казва поредния висш евро-чиновник.

5... не ми се слушат повече гръмки изявления колко големи квоти за българския земеделец били договорени, а като се замислиш ....те се равняват на годишната продукция на една средно голяма Пазарджишка оранжерия.

И не на последно място, но струва ми се най-съществено е, че вече няма абсолютно никакво значение кой ще е във властта. За 24 години тези ИДИОТИ, барабар с един куп мои преподаватели по политология и социология от СУ унищожиха най-ценното на този народ - правилната преценка за политическа ситуация и възможността да се търси отговорност, на онзи, комуто се дават правомощия. Втълпяваха се лишени от съдържание думички като демокрация, права, отговорности, но така и никой от същите тези ИДИОТИ за 24 години не пое отговорност за свое изказване, решение или поведение.

През първите 10 години ни подготвиха, а след това ни превърнаха не в друго, а в РЕЗЕРВАТ на командно дишане. България се превърна само в територия и вече й липсват онези инструменти, които да я правят държава. България се превърна в донор на големите корпорации и канал за източване на пари и национално богатство (доколкото е останало такова).

Ние нямаме независима енергетика и ресурс да задоволим собствените си нужди от енергийно потребление, ако не внасяме суровина от вън. Сигурно ще почнете да ми говорите за ТЕЦ-ове, ВЕЦ-ове, АЕЦ-ове и разни други ...Ц-ове, но преди това се замислете от къде ни доставят суровините, частите и подръжката им. Всичко е АД-та чиято собственост е в разни офшорки или в чужди компании. Честито!

Транспортната ни система. Магистрала и половина на кръст, които чакат да бъдат дадени на концесия на разни китайски-испанско-тайвански холдинги и молдинги. Разпарчетосани железници с 50 годишен парк, който се пали по време на движение и в който се наляха маса пари за да се обнови с нещо "подарено-рециклирано-преотстъпено", но взето с някакъв безумен заем без капка стратегия и в крайна сметка с цел да се изкара на загуба и пак да се продаде на някой "инвеститор". Националния авиопревозвач - продаден на цената на 3 стаен апартамент в София...

Собстевно - производство - сведено до работа на ишлеме за италиански и турски текстилни фирми. Едното земеделие, което чака на заветните евросубсидии половината от които се вземат под формата на осигуровки а другата половина се атакува от нерегламентиран внос на разни пестицидни произведения от Китай, Египет и Турция.

Говорят за циганите че били заплаха и скачат срещу помощите им. Само че аз не знам един циганин да си прибере помощите на спестовен влог. Мангалът отива и ги харчи на момента, той налива тези пари обратно в икономиката и точно тук е големия проблем. Манго отива в ЛИДЛ, Карфур, Кауфланд, и си купува всичко онова което е с бранд P&G, Nestle, замразено месо от Бразилия и Аржентина превърнато на сочен колбас, годен за консумация единствено по нашите ширини.

Мармотът от Своге продължава да си завива шоколад на Nestle, a държавата прибира своите 20% ДДС.

Пак честито!

 

Затова не гласувах! Защото, когато след 10 години децата ми ме попитат ".... а защо ги избрахте" няма да знам какво да отговоря Предпочитам да мога да отговоря "Щото не искахме тези и искахме да ги спрем". Извинявайте за дългото писане, но и аз исках да споделя моя безуспешен опит да ги спра. И последно: Майната им на всичките.

 

П.П. Малеее, колко грешки съм нафраскал... :icon_doh:

Редактирано от spp
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато не гласуваш ти показваш колко много си разочарован от политиката в България и на всички политици им е супер гадно и ронят големи, топли сълзи....... :hysterical: чЕкай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същото като да гласуваш, бършат си сълзите с Евро :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато не гласуваш ти показваш колко много си разочарован от политиката в България и на всички политици им е супер гадно и ронят големи, топли сълзи....... :hysterical: чЕкай.

Аз по-горе написах че ми е през оная работа за политиците, а още по-малко дали ще им бъде гадно. И на тях им е през същото за мен и теб, повЕрвай ми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изразяваш недоволството си, като не гласуваш. А после се оплакваш, че политиците, които някой друг е избрал вместо теб, не си вършат работата така, както смяташ, че трябва. Но всъщност, ако не изразиш мнението си чрез гласа си, нямаш право да се оплакваш, че никой не го зачита.

Много силни думи използваш.На тези избори не гласувах защото личното ми мнение ,е че тези хора отиват там само и единствено заради личен интерес (разбирай пари) .Години им гледам мутрите и не виждам с нещо да са помогнали за да се подобри живота на хората.Сега същите тези хора ще ходят в Европейския парламент,УЖ да работят за благото ни.Нито един не заслужава да ходи там.До сега съм ходил да гласувам на всички избори и какво.ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО.

Уж демократично избран кандидат с преференциален вот пък от кандидат от същата листа да чуеш следният коментар:

"Той (15-ият в евролистата на БСП Момчил Неков - бел. ред.) наистина е само на 27 години и трябва да прецени 
за себе си отговорността да представлява БСП в Брюксел. Все пак Европейският парламент не е училище! Изискват се доста сериозни познания, политически опит и т.н." 
Това заяви евродепутатът от БСП Илияна Йотова пред сайта BPost.bg.

справка Европарламентът не е училище

Сега ли се сетиха ,че не е за там?И ти да ми обясняваш ,че гласа на хората се зачита.

Една голяма пародия ,на фона на която, днес отново загина човек защото "Спешна-та" помощ не е от най-спешните поради липса на ресурс,но имаше ресурс да си увеличат заплатите д*петатите ,нали?Загиват хора,а т***е политици продължават да говорят за морал и грам не им пука за хората. :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Редактирано от Downlow
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......какво следва от мненията на всички хора тук........??? Всеки с по един автомат и в парламента като съберат кворума им за поредния вот на недоверие....... :icon_censored: :icon_censored: ......това за българката действителност е най добрия граждански контрол....... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......какво следва от мненията на всички хора тук........??? Всеки с по един автомат и в парламента като съберат кворума им за поредния вот на недоверие....... :icon_censored: :icon_censored: ......това за българката действителност е най добрия граждански контрол....... :icon_crying:

Твърде екстремистки... историята трябва не само да се чете, но и да се изучава внимателно.

Ако си направите един анализ (аз за себе си съм го правил от времето на първата Френска революция от 1789, втората от 1848, тази на Кромуел в Англия, т.н. ВОСР, това, което се е случило през 1944 тук, после 1989 и пр. катаклизми в др. държави. А сега и Украйна. Характерно за всички подобни събития, независимо колко кръвопролития са донесли, е рязко спадане на жизнения стандарт и също толкова рязко навлизане на лумпенизирани глупаци в органите на управление... мръсната пяна винаги излиза отгоре при интензивно разбъркване. Свестните интелигентни хора се дистанцират и резултатът е налице. Винаги става едно и също, независимо от историческия период.

 

По тези причини (независимо от емоциите), здравият ми разум говори, че бавното еволюционно развитие на обществено-икономическите отношения е хиляди пъти за предпочитане от която и да е революция, дори и да е "безкръвна".

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

16+

Следва че ни шибат и това скоро няма как да се промени. Ще съм краен нататък, но със сигурност ако някой мисли че ще стане с избори (всякакви избори, не конкретно тези) е меко казано мноооооого заблуден... Не харесвам турци, даже бих казал че ги мразя,но те трябва да спечелят и то със 100% та да вземе да му светне крушката на тоя народ и да вземе да се случи нещо съществено... Дайте аргумент за кой да гласувам и ще го направя с удоволствие, но както каза пича по горе за 24 години никой не ме е убедил, няма царе няма мутри няма други педерасти, всеки от тях е гаден гнусен боклук, и се състезават кой е по по най. Уважавам мнението на хората и ако някой от вас мисли че прави нещо като гласува то да го прави. Аз нямам фаворит и не съм имал никога от както мога да гласувам, ходил съм 2-3 пъти по съвет на приятели или по заблуда, когато бях малко по млад и все тая, ще ходя да гласувам когато преценя че има за кой,а преди сега и за в бъдеще ще си поемаме дедовия и не ми пука кой ще ми (ни) го подава, защото ни таковат всички,а ако някой има предпочитания кой да го такова да си гласува... Предпочитам да изкарам половин час в кенефа във страшни мъки от колкото да загубя 20 минути и да ходя 200 метра заради тия Лайна в парламента. Чак пък да било задължително... :icon_doh: омг. Надявам се да не се засягате много, особено гласувалите но всеки си има мнение това е моето. Аз мисля че никой не трябва да ходи да гласува и всеки който има баби, дядовци и други също не трябва да им дава да гласуват пък нека спечели дпс, всичко друго ще е "Кучетата си лаят, керванът си върви"

Успех на всички да сме живи и здрави да се мъчиме и бориме, и дано преценката ми не е вярна, но по мое мнение е така...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

рязко навлизане на лумпенизирани глупаци в органите на управление...

бавното еволюционно развитие на обществено-икономическите отношения е хиляди пъти за предпочитане от която и да е революция, дори и да е "безкръвна".

 

Колега ти виждаш нещо друго ли сега освен лумпени от последните няколко години?!! Или за в бъдеще виждаш някакви по читави от сегашните?!!

Какво имаш впредвид под бавно развитие? Може би евентуаааално внуците ти един ден да живеят в що годе нормална държава?!!

Мерси аз съм на 33 и ми се ще поне втората половина от живота си да я изкарам да кажеме сравнително без притеснения, да мога да подържам една 10-15 годишна кола и да гледам 1-2 деца (бих искал и повече деца, но трябва на 5 места да почна работа минимум...) без да се чудя какво по дяволите правя още тука или да ми идват суицидни мисли примерно... Повечето ми колеги взимат около 800-900лв и не са някакви отрепки, свестни хора са,но народа масово изнемогва.. единият ми колега е на квартира има дете и така 300-350лв квартира 200-250лв сметки и ядене, за детето пари и т.н. младо момче е а трябва да яде банички и други евтини неща,за да може да преживее, на друг му се родиха близнаци и той вече не знае на кой свят е, а имам още много колеги и 80% са много зле.. Майка ми взима 140лв! и то когато е на работа де, защото не е постоянно...

Гласувайте...Успех... :icon_doh:

Редактирано от painkiller
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това, което исках да кажа, че най-лошият ред е по-добър от анархията.

Нали нали не си мислите, че ако поредният нов месия А смени партия Б, независимо, дали сте гласувал, или не, нещата ще цъфнат и вържат? Ако се надявате на това, съм длъжен да Ви разочаровам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Уж демократично избран кандидат с преференциален вот пък от кандидат от същата листа да чуеш следният коментар:

"Той (15-ият в евролистата на БСП Момчил Неков - бел. ред.) наистина е само на 27 години и трябва да прецени 
за себе си отговорността да представлява БСП в Брюксел. Все пак Европейският парламент не е училище! Изискват се доста сериозни познания, политически опит и т.н." 
Това заяви евродепутатът от БСП Илияна Йотова пред сайта BPost.bg.

справка Европарламентът не е училище

Сега ли се сетиха ,че не е за там?И ти да ми обясняваш ,че гласа на хората се зачита. :icon_censored:

Едва ли може да се намери по-добро доказателство за радостта на политиците от преференциалмия вот. :-D щом има кървави сълзи от политици, значи пътят е верен.

Между другото, колкото и да съм черноглед, най отговорно заявявам, че смятам префернциалния вот за един от най-добрите инструменти за наличието на каквато и да било демократичност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли може да се намери по-добро доказателство за радостта на политиците от преференциалмия вот. :-D щом има кървави сълзи от политици, значи пътят е верен.

Има логика в това съждение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа е в морала на хората. Защото всичките хора правят общество и обществото като квази организъм също има квази морал. Създадената система на държавно и общинско управление не е лоша /аз не я познавам в детайли/, вероятно има много недостатъци, но основният проблем не е в системата, а в хората - тоест всички ние. Защото отдръпването на държавата като цяло и в частност държавните структури /представляващи съвкупност от технически ресурс хора, извършващи дейност по определени норми /правила// от сферата на реда и сигурността /съвсем друга ГОЛЯМА тема е дали това не беше направено умишлено от т.нар. политически елит/ доведе до страха и демотивацията, която тегне от години.

Я си помислете върху варианта някой /който и да е/ разкрива нарушение /престъпление/, сигнализира когото трябва орган и държавата с цялата си мощ го погва. Санкцията е неизбежна и следващият по веригата ще си помисли, дали да прави същото. А сега какво - дори и по телевизията /като средство за най-бърз и обхватен обмен на информация/ вече ги дават тези от политическия и икономическия елит, техните МОРАЛНИ и ЮРИДИЧЕСКИ "беззакония"/нарешения/престъпления, записват с камера постъпките им, а те се хилят самодоволно. Защо ? Защото системата, която действа в момента - НАЙ-ВЕЧЕ служителите от тази система по една или друга причина допускат това да продължава да се случва.

 

Промяната става САМО организирано - или по мъничко всеки ден за дълъг период от време, или от раз.

На тва последното му се вика революция.

И така неусетно стигнах до проникновението, изречено от един полит-простак навремето - тва е матрала брато...

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа е в морала на хората. Защото всичките хора правят общество и обществото като квази организъм също има квази морал. Създадената система на държавно и общинско управление не е лоша /аз не я познавам в детайли/, вероятно има много недостатъци, но основният проблем не е в системата, а в хората - тоест всички ние. Защото отдръпването на държавата като цяло и в частност държавните структури /представляващи съвкупност от технически ресурс хора, извършващи дейност по определени норми /правила// от сферата на реда и сигурността /съвсем друга ГОЛЯМА тема е дали това не беше направено умишлено от т.нар. политически елит/ доведе до страха и демотивацията, която тегне от години.

...

Съгласен съм с колегата с някои малки доуточнения. В днешната ситуация съвсем спокойно думата морал, можем да я заменим с думата интерес и на никой няма да му направи впечатление. Доказателство - морално ангажираните лидери от партията столетница в един момент се оказаха по заинтерсувани да не би ЕС да пострада от това че един 27 годишен младеж (какъвто и да е той) ще отиде като евродепутат вместо по-заинтересования Станишев. Греда!

Това квазиобщество наистина създаде квазиполитици с абсолютно същата квази легитимация, само че не съм съгласен че системата на държавно и общинско управление не е лоша. Тя е УЖАСНА! Лично аз не намирам разлика в приомите на действие на държавен или общински служител на значим пост, които раздават лицензи или разрешителни в съвременната действителност и продавачка на обувки или банани в НарКооп от преди 30 години. И в двата случая говорим за дефицитни стоки и в двата случая говорим за контрол на дефицитна стока.

Явно че в България се счита за нещо нормално да ми вземат пари за издаване на разрешително срещу издаден счетоводен документ и нужните протоколи преди това и след 3 месеца да почнат да ми вадят доводи защо не можели да ми го издадат, но не можели и да ми върнат парите защото били в Централния бюджет.

Не може една община да упражнява законен рекет под формата на търгове и срещу тези пари да не се получава никакъв документ. Те дори и код за банков превод нямали създаден, затова парите трябвало да бъдат внесени на каса, като съответно се плаща % върху сумата като банково обслужване. Не ви говоря за суми от по 15-20 лв, а за суми от порядъка на 13-17 хил лв. И това ако не е рекет, здраве му кажи.

Та после казвате да се организираме.... и аз искам, само че се уморих. Половината от живота ми мина в надежди и някакви борби - къде по площадите, къде по-тихи борби (един колега по горе беше споделил, че се чувства по подобен начин). Време е да обърна внимание на децата си и да ги възпитавам така, че да търсят отговорност на тези които имат претенции, че могат да им осигурят една добра държава. Не искам да ги уча, че трябва да се махнат. Това е тяхната държава и не трябва да я оставят на разни пръдльовци, които са решили да се пенсионират като политици, да дерибействат и да се хилят по телевизиите докато някой ги сочи с пръст.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да гласувах рано сутринта и заминах за София.

На всички избори се прави едно и също - търси се скандал или оплюване на опонентите, за да се откажат хората не просто да гласуват за тях, а въобще да гласуване. После се разбира, че това са само лъжи, но вече е късно.

Пресен пример от миналата година с уж манипулацията на изборите с бюлетините в Костинброд. Хората масова се дръпнаха и като резултат партиите с постоянен брой на избирателите спечелиха, така както го бяха планирали. С други думи, ако една партия има постоянни 500 000 гласа, а гласуващите са 1.5 милиона ще вземе 33%, но ако гласуват 3 милиота ще са 16.5%.

Ако обаче гласуват 6 милиона, то те ще получат само 8.25% и няма да могат да оказват съществено влияние в управлението на държавата, докато при 33% може и самостоятелно правителство да направят.

Друг проблем, който "блести" на всички избори е ниското ниво на образование на част от избирателите, които оказват съществено влияние на изборните резултати при ниска избирателна активност.

Казват някой това правителство е добро.

Ако се гледа от персонална гледна точка, може и да е така. Вдигнаха пенсиите, дадоха на пенсионерите коледни и великденски надбавки и прочие социални придобивки. Народа е доволен, защото държавата дава пари.

Но ако погледнем глобално и вземем под внимание, че тези пари не идват от икономически растеж, респективно повече приходи от данъци, а идват от 8.3 милиарда заеми взети от държавата само за една година, които ще трябва да се връщат с лихвите на един по-късен етап, може и да си промени мнението за правителството.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Големите партии искат да останеш у дома. Те се надяват на ниска избирателна активност, защото имат твърд електорат, който и в добро и в зло ще гласува за тях. А колкото повече хора изберат да не гласуват, толкова по-голяма тежест ще имат гласовете на този сигурен електорат.

Да разбираме ли,че НЕгласуващите вече сте се предали и нямате надежда нещо да се промени в тая държава, ако е така,скоро ще построят терминал 3,той ви зове :).....Но моля ви, в столицата не емигрирайте ,че нЕма мЕстО вече. :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирайте, че НЕгласуващите, няма за кого да гласуват. На мен ми е все тая дали по телевизията ще дават Бойко, Места, Станишев, Бареков или Светльо от Хиподил. Всеки е там да пълни джобове, а не да върши работа. Не гласуваме не защото не ни интересува, а защото нямаме избор.. Ако имаше какво да се избира щяхме да избираме.

 

Примери за това са спасителя, който си има всичко и е тук да оправи държавата - царя. Месията и властелина на асфалта Бойко, Станишеф, Костов... Съжалявам, че ви разочаровам, но спасители няма! Явно само на мен са ми писнали игричките за смяна на куклите по телевизията и в парламента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбирайте, че НЕгласуващите, няма за кого да гласуват. На мен ми е все тая дали по телевизията ще дават Бойко, Места, Станишев, Бареков или Светльо от Хиподил. Всеки е там да пълни джобове, а не да върши работа. Не гласуваме не защото не ни интересува, а защото нямаме избор.. Ако имаше какво да се избира щяхме да избираме.

 

Примери за това са спасителя, който си има всичко и е тук да оправи държавата - царя. Месията и властелина на асфалта Бойко, Станишеф, Костов... Съжалявам, че ви разочаровам, но спасители няма! Явно само на мен са ми писнали игричките за смяна на куклите по телевизията и в парламента.

 

 

За съжаление няма да дойдат Марсианци за да гласуваш за тях,който и да идва все ще му намираме мана...................Робско племе сме си и тва си е. :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само едно малко, но според мен важно уточнение: Станишев по никакъв начин не е заплашен, дали е първи или втори той задължително получава мястото (ако разбира се иска да бъде евродепутат).

Явно не е там проблема, но на медиите така им е по-лесно да тръбят и разгласяват твърдения, които са само донякъде верни, но пък носят положителни дивиденти вдигайки си рейтинга с гръмки заглавия (отново нищо ново под слънцето).

Разбира се че го получава само че се отказвал от мястото. Показателно е поведението на политическият "елит", че зададе ли се възможност да се изтърве кокалът за какво озверяване става въпрос..... Този вот ще бъде сигналната лампичка която ще свети и за следващите и за по-следващите избори. Пак ще има дъъъъълги дебати за изборен кодекс, морал в политиката, демократичност, суверен на властта и т.н. и т.н. Всъщност по-правилно е да се каже не дебати, а пазарлъци. :icon_drunk:

И ето че 3 дни след вота, те вече започнаха. Тоз се отказал, на негово място отивал другия, а трети призовава петнайстия да се откажел, за това, че задминал първия. Егати зачитането на вота, егати моралната политическа класа.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1271100

 

Колега atila, моите уважение към волята ти за промяна, но механизмът е сбъркан, а при сбъркан механизъм резулатите могат и да са плачевни. Лично аз нямам намерение да гласувам докато има възможност гласът ми да се подмята, като сополива носна кърпа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вчера чух следният лаф - за ден на размисъл е определен този, преди изборите, но всъщност е денят след тях.

Слушайки изказванията, пресконференциите и обясненията на избраните политици, на неизбраните политици, на журналистите, на социолозите и т.н. - се убеждавам, че вярно денят за размисъл е този, следващ самите избори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че го получава само че се отказвал от мястото. Показателно е поведението на политическият "елит", че зададе ли се възможност да се изтърве кокалът за какво озверяване става въпрос..... Този вот ще бъде сигналната лампичка която ще свети и за следващите и за по-следващите избори. Пак ще има дъъъъълги дебати за изборен кодекс, морал в политиката, демократичност, суверен на властта и т.н. и т.н. Всъщност по-правилно е да се каже не дебати, а пазарлъци. :icon_drunk:

И ето че 3 дни след вота, те вече започнаха. Тоз се отказал, на негово място отивал другия, а трети призовава петнайстия да се откажел, за това, че задминал първия. Егати зачитането на вота, егати моралната политическа класа.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1271100

 

Колега atila, моите уважение към волята ти за промяна, но механизмът е сбъркан, а при сбъркан механизъм резулатите могат и да са плачевни. Лично аз нямам намерение да гласувам докато има възможност гласът ми да се подмята, като сополива носна кърпа.

 

Прав си колега,по добре да си стоим в къщи, да си пишем по форумите от колкото да показваме на тия гадове политиците,че ни има и,че НЕ ние работим за тях,а ТЕ работят за нас, и че НЕ може 240 боклука да правят на маймуни 7 млн.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе те хората с протести опитаха нещо да покажат и им се подиграваха в очите ти за гласуване говориш, колега атила далече си от реалноста явно... Да имаш желание за промяна, да и аз и останалите хора имаме, но тука и марсианци да са е все тая.. Харесвам си много страната и не ми се иска да ходя другаде, обаче въпреки сърказма ти то това е решението май. Пак казвам вие гласуващите, посочете ми някой, убедете ме че трова е човека и отивам да гласувам с всичка сила, но до момента няма политик който да е заслужил гласът ми и ми е все едно кой боклук ще е... Ти като си толкова за гласуване кажи ако не е някаква страшна тайна за кой трябваше да се гласува, или кой да избереме на следващите избори, дори не казвай защо, посочи просто кой ще ни оправи!?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...

за ден на размисъл е определен този, преди изборите, но всъщност е денят след тях.

...

:icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе те хората с протести опитаха нещо да покажат и им се подиграваха в очите ти за гласуване говориш ... Да имаш желание за промяна, да и аз и останалите хора имаме, но тука и марсианци да са е все тая.. обаче въпреки сърказма ти то това е решението май.... Ти като си толкова за гласуване кажи ако не е някаква страшна тайна за кой трябваше да се гласува, или кой да избереме на следващите избори, дори не казвай защо, посочи просто кой ще ни оправи!?

Ето, ти сам стигаш до извода, че /както казах по горе/, нещата могат да се оправят или само с гласуване, или само с мотика. Щом е ясно, че тези, които са /бяха/ досега, само грабят и нищо не правят за народа, само смяната им с нови е надеждата, че тези, които дойдат на тяхно място, няма да имат досегашния морал и ще променят нещо. А това значи или гласуване на избори, или сите на бесилото /аз не подстрекавам, само правя анализ/. Големият въпрос е какви ще дойдат /ще сложим/ на мястото на старите. И пак стигаме до мат`рала. Еми ако нямаме наличен, да си отгледаме, да се опитаме да го възпитаме според това що на нас ни се струва правилно и те така я виждам язе надеждата. Щото инак дори и да теглим ножа на сегашните, кво праим след туй ?

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...