Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

1000 лв. глоба ако ремонтираш колата пред блока


Препоръчано мнение

  • Admin

Свърши се вече с ремонтите пред блока.

 

 

:link:

 

След като прочетох това изключително предложение, реших да си ремонтирам колата зад блока, а не пред него, за да не ме глобят. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-голяма глупост не бях чувал наскоро. Интересно кой е предложил идеята? Трябва да съм най-тъпия политик, за да ми хрумне подобно нещо. Липсата на въображение и знания за управление на държавата и естествен прогрес на икономиката рефлектира в данъци и глоби като единствен възможен вариант за увеличаване на държавния резерв (ако за него става въпрос, а не за нечий джоб). Мисля дори, че от управляващите се чудят вече как да се избъзикат с нас и само ни гледат сеира.

А кой ли ще бъде изпълнителния орган на този нов проектозакон? :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах проблем със старата си кола - трудно включване на първа и втора. На първа на място, а на втора - от трета или в движение когато съм бил на неутрална. Ходих в сервиз, попитах какво защо как и ми казаха че кутията трябва да се свали и разглоби. Механизмът не се регулирал. Хм, странно, аз пък знам че се регулира. Вкарах я в гаража и с приятел да ми държи ск. лост за 20 минути имах всички скорости.

За галанта си взех ДРЛ модул. Отидох при най-добрия в града по ел. част. Дай къси, дай дълги, дай пак ... Ъъъ, трябва да помисля как да се върже. Ела утре и ще го оправим. Идвам утрето - пред тях море от коли. Викам ще чакам. Минавам още един път в друг ден - ме не знам как да го вържа. Добре. Питам във форума и Любо Димитров ми скицира една схема като за идиоти. Сам си свързах модула и това стана пред нас.

Не знам кой ще е тоя луд дето ще си прави собствената кола и ще я направи така, че като тръгне да се пречука...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредната глупост ..........

Имам съмнения ,че ако се приеме и това правителство много бързо ще падне !

Какъв им е проблема? Човек е гледал ,учил се е от други места и защо да не го свърши сам ?

Народа пари няма за хляб ,та сега и за сервизи да дават ,че да си карат колите !

Редактирано от Traychev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах проблем със старата си кола - трудно включване на първа и втора. На първа на място, а на втора - от трета или в движение когато съм бил на неутрална. Ходих в сервиз, попитах какво защо как и ми казаха че кутията трябва да се свали и разглоби. Механизмът не се регулирал. Хм, странно, аз пък знам че се регулира. Вкарах я в гаража и с приятел да ми държи ск. лост за 20 минути имах всички скорости.

За галанта си взех ДРЛ модул. Отидох при най-добрия в града по ел. част. Дай къси, дай дълги, дай пак ... Ъъъ, трябва да помисля как да се върже. Ела утре и ще го оправим. Идвам утрето - пред тях море от коли. Викам ще чакам. Минавам още един път в друг ден - ме не знам как да го вържа. Добре. Питам във форума и Любо Димитров ми скицира една схема ки в нерегистрирани. ато за идиоти. Сам си свързах модула и това стана пред нас.

Не знам кой ще е тоя луд дето ще си прави собствената кола и ще я направи така, че като тръгне да се пречука...

Доколкото виждам идеята е да да се регистрират всички сервизи. Глобата е за ремонт в нерегистриран. И то по занятие и срещу заплащане. Собствената ще продължи всеки, който има желание да я поправя свободно и навсякъде. Проблемите почват, като дойдат комшиите да им сменяш маслото... :icon_dance: срещу някой лев. Плашещото е, че се очаква да се контролира от Автомобилна администрация, което хич не виждам как ще стане. Да оправят ГТП първо, после да захващат сервизите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам идеята е да да се регистрират всички сервизи. Глобата е за ремонт в нерегистриран. И то по занятие и срещу заплащане. Собствената ще продължи всеки, който има желание да я поправя свободно и навсякъде. Проблемите почват, като дойдат комшиите да им сменяш маслото... :icon_dance: срещу някой лев. Плашещото е, че се очаква да се контролира от Автомобилна администрация, което хич не виждам как ще стане. Да оправят ГТП първо, после да захващат сервизите.

Много точна обосновка,лошото е че Българите го тълкуваме по лошия начин винаги а това което е прието ...най общо казано има къде(и от кой) да се оплачеш!!Но никой не го разбира така . :drinks:

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поредната тъпотия... :icon_crying: ,сам си поправям колата пред блока....сега трябва да си търся гараж,защото зад блока е неудобно... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам идеята е да да се регистрират всички сервизи.

Е да де, но в първото изречение пише 1000 лева глоба за всеки, който ремонтира извън регистриран сервиз ?

Каква е идеята знаете ли ? Да станем роби. Ей така по малко и след време, ще пра внуците са чували, че прадядовците им са имали свободи.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, но в първото изречение пише 1000 лева глоба за всеки, който ремонтира извън регистриран сервиз ?

Каква е идеята знаете ли ? Да станем роби. Ей така по малко и след време, ще пра внуците са чували, че прадядовците им са имали свободи.

Е, пробвай да дочетеш цялото ми мнение, де :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е, пробвай да дочетеш цялото ми мнение, де :icon_thumbup:

Е а де :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си чистех колата пред блока - дали това подлежи на глоба :?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да не драматизираме тук в този закон става за системно оправяне на автомобили и то различни това е прочита на закона.Къде пише личен автомобил?Стига да не замърсяваме района на ремонта.(масла ,филтри и тн)но дори и това го има в момента в друг закон.

Редактирано от dachbissnes
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми текстът е малко объркващ. През цялото време пише, че се касае за нерегистрираните сервизи, с което всъщност съм съгласен. Но последният абзац е посветен на ентусиастите пред блока :D. А това, че съм нямал право да си правя колата в собствения си гараж, е просто абсурд. Много ми е интересно къде са границите между сложен ремонт, профилактика, инцидентен ремонт, планиран ремонт... и как ще се дефинират те. Ако си отворя капака утре на тротоара (аз както си държа колата винаги на тротоара) и започна да си сменям кабелите и свещите, противозаконно ли ще бъде? :D

И маслото - че кой луд ще го хвърли? За това масло преди 3 години пари се е давало... Бих подмазал дървената ламперия на тавана, отколкото да го хвърля :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си отворя капака утре на тротоара (аз както си държа колата винаги на тротоара) и започна да си сменям кабелите и свещите, противозаконно ли ще бъде?

Отново казвам, идеята е постепенно никой да не може да не прави нищо, ако няма нужната регистрация /за което се плаща/.

И крушката на лампата да смениш и канала на мивката да не можеш да почистиш, ако нямаш сертификат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отново казвам, идеята е постепенно никой да не може да не прави нищо, ако няма нужната регистрация /за което се плаща/.

И крушката на лампата да смениш и канала на мивката да не можеш да почистиш, ако нямаш сертификат.

 

Не вярвам, че това е възможно в БГ. Все едно да накараш българите да спрат да пият ракия :D

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като помагам на приятел, пред къщи, да си оправя колата, май ще трябва да давам 1000-до лева... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Народа пари няма за хляб ,та сега и за сервизи да дават ,че да си карат колите !

 

Между другото това е изключителен феномен в България . Хората нямат пари за хляб, но за да карат коли имат... :icon_doh: че и за подкупи за техническия преглед, също имат. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Между другото това е изключителен феномен в България . Хората нямат пари за хляб, но за да карат коли имат... :icon_doh: че и за подкупи за техническия преглед, също имат. :icon_dance:

 

{style_images_url}/offtop.gif
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мда, много феноменно място е България.

Ето го законопроектът http://parliament.bg/bg/bills/ID/14770/

Чете човек диагонално 9страници и вика, баси новината у форумо погрешна:-)

Тургат сите сервизи у регистър би било по подходящо заглавие?

Да повторя, ще продължа и след евентуалното превръщане на законопроекта в закон да извършвам тежки ремонти на автомобилите си, необезпокояван и незаплашен от санкции:-)

Сега, възникват някои въпроси;

 

1. Лобиране на големите сервизи за убиване на гаражни майстори? Или eu правила?

2. Автомобилна администрация или бившата ДАИ да следи за това? Няма начин?

3. Наредбата, която ще се издаде въз основа на закона да не вземе да предвиди куп изисквания към сервизите, убивайки гаражните такива?

4. А ако няма гаражни майстори това обезателно лошо ли е?

И да, има нескопосани огромни сервизи и великолепни гаражни майстори и... обратното.

А, щях да забравя. И неграмотно написани статии бол:-)

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен идеята е да затворят малките сервизи, след като за смяна на гуми искат подемник, мога да си представя какви изисквания ще има за по-сложните ремонти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак хубаво ще е, всеки който извършва някакви ремонтни дейности да е регистриран и да издава документи на клиентите си. Иначе утре като ти падне гумата от не затегнати болтове и се претрепеш иди докажи, че Станчо вулканизатора ти е сменял гумите. Нека си има гаражни майстори, но нека станат официални такива, да си плащат данъците редом като мен и да издават официални документи за ремонтите си и да носят отговорност. Смятам, че така и доста от майсторите които не трябва да пипат коли ще отпаднат с времето.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много се впечатлявате от нещо, което си е много шум за нищо и реално няма как да се изпълни. Идеята е хубава за регистър и отсяване на механиците и сервизите за ремонт, но не смятам, че точно чрез този закон ще се случи. За пореден път "умните" глави в парламента отчитат дейност.

 

И една снимка по темата.

 

http://seir.bg/pictures/68421_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах.

Една случка от моя град в сервиз за гуми. Той преди не беше само за гуми, но вече е само за това. Та идва един бял пасат двойка за нещо си и го вдигат на подемник. Не съм свидетел, разказват ми историята. Майсторът на копчето за вдигането и помощника му нещо си приказват и се кикотят. По едно време чуват хряяяс, чрРркшш, гиш... пасата опрял в тавана и се смачква, а стъклата на паяжина. Та ремонт за тяхна сметка, разправии и така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако идеята е да накарат малките гаражи ползвани за сервизи да се регистрират и да им хванат доходите от ремонтни дейности впоследстив... няма да стане :) ... А както всичко в БГ според мен крайния резултат ще е по-скоро междусъседки разправии, че като си дигнеш капака пред блока и бабите съседки веднага да дигнат гирлотия че е нарушение и да свънят телефони да те "накажат" .... злодей!

Аз силно се надявам този проектозакон да не мине :) или поне не в този му текст...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каквото и да измислят - все на нас ни е отзад.

Моя кола е влизала само веднъж в голям сервиз и никога няма да влезе повече. Аз залагам на гаражните майстори - имат повече познания и повече въображение; търси се нестандартното решение...... Просто са по-добри!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...