Премини към съдържание

А сега на къде?


Препоръчано мнение

  • Отговори 287
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Летище София, терминал 2, направление Външни линии! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И така, накъде?

Аз не виждам за къде трябва да хващам влака........

Има една холандска фирма, продавала еднопосочни билети за..........Марс,ако искаш, ходи ти, аз обаче си оставям тук.........това е в рамките на шегата разбира се, да не си помислиш че нещо пак .......... :D

Който и да дойде ,няма да се оправим както ни се иска на нас, все ще е или по лошо, или нищо........зависи какви са ти очакванията...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам за къде трябва да хващам влака........

Има една холандска фирма, продавала еднопосочни билети за..........Марс,ако искаш, ходи ти, аз обаче си оставям тук.........това е в рамките на шегата разбира се, да не си помислиш че нещо пак .......... :D

Който и да дойде ,няма да се оправим както ни се иска на нас, все ще е или по лошо, или нищо........зависи какви са ти очакванията...

 

Ако на Марс има по-добри перспективи, бих отишъл на Марс.

Аз ако бях на твое място отдавна да съм отворил дилършип в щатите с 1 милион годишен приход и да съм забравил за простотиите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако на Марс има по-добри перспективи, бих отишъл на Марс.

Аз ако бях на твое място отдавна да съм отворил дилършип в щатите с 1 милион годишен приход и да съм забравил за простотиите.

 

Толкова ли е лошо, когато човек се труди, за да остане в дома и родината си..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях на твое място отдавна да съм отворил дилършип в щатите с 1 милион годишен приход и да съм забравил за простотиите.

На това му се вика предател......... :icon_blush:

Човек ,който отива и всичко на готово му идва, вместо да се трудиш, да твориш на родна земя, въпреки трудностите ,които срещаш.........на запад всичко е на " готово" и има, защото и те някога са били на същия хал, но не са забягнали на друго място ,а са останали по родните си места за да творят, работят и трудят........затова сега те имат, а ние нямаме, защото такива като теб напускат страната за да получат всичко на готово.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Толкова ли е лошо, когато човек се труди, за да остане в дома и родината си..

 

Стига да е доволен, разбира се, че не е лошо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На това му се вика предател......... :icon_blush:

Човек ,който отива и всичко на готово му идва, вместо да се трудиш, да твориш на родна земя, въпреки трудностите ,които срещаш.........на запад всичко е на " готово" и има, защото и те някога са били на същия хал, но не са забягнали на друго място ,а са останали по родните си места за да творят, работят и трудят........затова сега те имат, а ние нямаме, защото такива като теб напускат страната за да получат всичко на готово.........

 

Да не би индианците начело с Винету да са построили САЩ? :)

Кое му е готовото, честно казано паднах от стола като ти прочетох мнението...

 

Знаеш ли колко германски емигранти или техни потомци има сега в щатите? 42 милиона, 15% от населението! За някои сме чули по нещо: Сандра Бълок, Брус Уилис, Дуайт Аизенхауър, Мерил Стрийп, Норман Шварцкопф, Стайнбек, Хенри Кисинжър, Рокфелер, Боинг, Крайслер, Хилтън, Тръмп, Леви Щраус, Голдман Сахс, Стив Джобс, Стивън Шпилбърг, основателят на IBM, Айнщайн, Нейл Армстронг, Марлене Дитрих, Леонардо Дикаприо, Джордж Уошингтън и дори майката на Барак Обама.

 

Това са предатели, мръсни емигранти, миещи кенефите на запада. :) Те са заминали там, и са заварили наготово плодовете...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На това му се вика предател......... :icon_blush:

Човек ,който отива и всичко на готово му идва, вместо да се трудиш, да твориш на родна земя, въпреки трудностите ,които срещаш.........на запад всичко е на " готово" и има, защото и те някога са били на същия хал, но не са забягнали на друго място ,а са останали по родните си места за да творят, работят и трудят........затова сега те имат, а ние нямаме, защото такива като теб напускат страната за да получат всичко на готово.........

:rolleyes:

Т.е. в чужбина е в пъти по-лесно да успееш, отколкото тук? Аз поне така разбирам "наготово". Там, че има, има. Но за да получиш и ти от това "имане" трябва да се докажеш на 2 пъти повече хора, по два пъти по-завишени критерии и с два пъти повече конкуренция... Едва тогава. И ако г-н Ага е успял, други 5 човека бежанци не са. Така че, мисля, че там е по-трудно... И отново всичко опира до лични качества, нагласи и интереси. Аз лично смятам, че в България няма поле за изява, среда за развитие или каквото и да е в арх. естество. Мога да пропилея живота си в борба да създавам такава, или да избера вече съществуваща среда другаде? Какво да направя? Ако бях автомонтьор, още утре отварям един сервиз в мазето и за 2 години мисля, бих дръпнал доста. Защото знам какво другите в града не предлагат... Освен това, пазарът в БГ е развит - всички карат счупени коли :D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера как някой може да каже,че в чужбина получаваш всичко на готово!?Просто ума ми не го побира.Въпреки че,съм под 30 години,имам претенциите,че съм видял доста от живота в САЩ и Западна Европа.Също така се занимавам от доста време с производство в селското стопанство тук в България.И мога да каже,че Българина не работи-не говоря за мен,теб или някой друг-говоря по принцип.Има доста хора,които точно така си мислеха,че в САЩ примерно отиваш и веднага сбъдваш Американската мечта-къща ,кола,пари...Да ама не.Трябва си яко бачкане...много яко...повече от колкото можем като народ да си представим.И колкото хора успяват,поне толкова(ако не и повече по мои лични наблюдения)си стягат куфарчетата и в България.И въобще лежим на някакви стари митове,че сме много трудолюбиви,гостоприемни и т.н.-твърдения които са по-скоро изключения,отколкото правило.

За мен това изказване "на готово" е несериозно...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винету е персонаж на Карл Май (Karl May), писал е книгите в затвора, където е пребивавал за мошеничество. Това беше лирическо отклонение.

А сериозно, мен ме е срам, че толкова безпардонни, арогантни и необразовани хора са ме управлявали в последните 3.5 години.

Но явно, това е представителна извадка и нищо не може да се направи... сега Цеко ще застрои Пирин, Рила, Витоша и всичко, с надморска височина над 1000 м.

Толкоз! (както казва Чудомир)

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А сериозно, мен ме е срам, че толкова безпардонни, арогантни и необразовани хора са ме управлявали в последните 3.5 години.

Но явно, това е представителна извадка и нищо не може да се направи... сега Цеко ще застрои Пирин, Рила, Витоша и всичко, с надморска височина над 1000 м.

Толкоз! (както казва Чудомир)

И мен ме е срам-срам ме е от себе си,срам ме е от хората,които позволиха и позволяват да се случват тези неща-т.е.от народа ни.И тъй като в момента съм доста афектиран от резултатите и "светлото"бъдеще пред България само ще кажа нещо,в което вярвам.

Казал го е един френски мислител,а именно:"Всеки народ заслужава съдбата си."

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не би индианците начело с Винету да са построили САЩ? :)

Кое му е готовото, честно казано паднах от стола като ти прочетох мнението...

 

Знаеш ли колко германски емигранти или техни потомци има сега в щатите? 42 милиона, 15% от населението! За някои сме чули по нещо: Сандра Бълок, Брус Уилис, Дуайт Аизенхауър, Мерил Стрийп, Норман Шварцкопф, Стайнбек, Хенри Кисинжър, Рокфелер, Боинг, Крайслер, Хилтън, Тръмп, Леви Щраус, Голдман Сахс, Стив Джобс, Стивън Шпилбърг, основателят на IBM, Айнщайн, Нейл Армстронг, Марлене Дитрих, Леонардо Дикаприо, Джордж Уошингтън и дори майката на Барак Обама.

 

Това са предатели, мръсни емигранти, миещи кенефите на запада. :) Те са заминали там, и са заварили наготово плодовете...

Всички тези които си ги изброил са друг тип хора,повечето подтиснати от кризата в Европа през онези години........ти защо не отидеш в Щатите?

Останалите не са имигранти ,и те могат да бъдат където си поискат, известни повечето от кинопродукции-илюзии ,които Америка създава от край време.........

Ти защо не се върнеш в Бг тогава?Защото там всичко е по лесно , и много по малко труд ще похабиш за да стигнеш дадена цел .........

Аз ценя повече хората, които са преуспели в Бг, от колкото в чужбина.........сега не ми разправяй че тук имало голяма копупция, и тези, които постигали нещо , са свързани едва ли не с Коза ностра........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винету е персонаж на Карл Май (Karl May), писал е книгите в затвора, където е пребивавал за мошеничество. Това беше лирическо отклонение.

А сериозно, мен ме е срам, че толкова безпардонни, арогантни и необразовани хора са ме управлявали в последните 3.5 години.

Но явно, това е представителна извадка и нищо не може да се направи... сега Цеко ще застрои Пирин, Рила, Витоша и всичко, с надморска височина над 1000 м.

Толкоз! (както казва Чудомир)

Много сме закъснели. Къде бяхте 23 години? Сега всички малко по-интелигенти хора са извън България. Когато протестирах с хората по улиците преди 20 години срещу БСП -БКП нямаше никой, който да ни чуе. Когато се подаваха сигнали до прокуратурата с доказателства за извърешни престъпрелия, нямаше кой да ни чуе.

До там сме я докарали, че Бойко Борисов да е най-малкото зло за което да гласуваме. Ами да, бил е с мутри, да имал е охранителна фирма, да не голяма работа. Обаче по-добро за момента нямате. А тези приказки от 1001 нощ за принц на бял кон дето ще ви спаси, просто си ги избийте от главата.

 

Ако искате нещо да промените, единственият начин е от вън. Както са го правили комитите. Излизате, работите яко, правите си собствена организация с пари и средства, и чак тогава тръгвате на поход да спасите България.

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винету е персонаж на Карл Май (Karl May), писал е книгите в затвора, където е пребивавал за мошеничество. Това беше лирическо отклонение.

А сериозно, мен ме е срам, че толкова безпардонни, арогантни и необразовани хора са ме управлявали в последните 3.5 години.

Но явно, това е представителна извадка и нищо не може да се направи... сега Цеко ще застрои Пирин, Рила, Витоша и всичко, с надморска височина над 1000 м.

Толкоз! (както казва Чудомир)

 

Няма да те разберат. Бойко успя да им промие мозъка по-добре и от партиен секретар. Но това е демокрацията. Да се надяваме, че и Бойко ще напише книга... С Цветанов....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винету е персонаж на Карл Май (Karl May), писал е книгите в затвора, където е пребивавал за мошеничество. Това беше лирическо отклонение.

А сериозно, мен ме е срам, че толкова безпардонни, арогантни и необразовани хора са ме управлявали в последните 3.5 години.

Но явно, това е представителна извадка и нищо не може да се направи... сега Цеко ще застрои Пирин, Рила, Витоша и всичко, с надморска височина над 1000 м.

Толкоз! (както казва Чудомир)

 

Има ли според теб значение, дали са ГЕРБ или БСП? Според мен няма грам значение. Те са си същите от 65 години. Критичната маса на тези хора е прекалено голяма. Критичната маса на неуките е също голяма.

За Винету знам. И на мен, като на ББ, ми е любима, ама при мен това беше отдавна през 1983.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да те разберат. Бойко успя да им промие мозъка по-добре и от партиен секретар. Но това е демокрацията. Да се надяваме, че и Бойко ще напише книга... С Цветанов....

Не, това не е демокрация, а профанизация на обществото, сори за прямотата!

Добавено "на общесрвото" в редакцията.

Редактирано от Т. Минтов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера как някой може да каже,че в чужбина получаваш всичко на готово!?Просто ума ми не го побира.Въпреки че,съм под 30 години,имам претенциите,че съм видял доста от живота в САЩ и Западна Европа.Също така се занимавам от доста време с производство в селското стопанство тук в България.И мога да каже,че Българина не работи-не говоря за мен,теб или някой друг-говоря по принцип.Има доста хора,които точно така си мислеха,че в САЩ примерно отиваш и веднага сбъдваш Американската мечта-къща ,кола,пари...Да ама не.Трябва си яко бачкане...много яко...повече от колкото можем като народ да си представим.И колкото хора успяват,поне толкова(ако не и повече по мои лични наблюдения)си стягат куфарчетата и в България.И въобще лежим на някакви стари митове,че сме много трудолюбиви,гостоприемни и т.н.-твърдения които са по-скоро изключения,отколкото правило.

За мен това изказване "на готово" е несериозно...

Да , яко бачкане ,но в Америка, както и на запад под чко бачкане се разбира само това, което ти можеш да правиш най добре и си учил за това ,останалото си го получаваш " наготово" ............а тук ние трябва освен да сме професионалисти, ами и помалко или по повече финансисти, адвокати,прависти,хигиенисти,строителни инженери и т.н......... Освен това "Те" имат огромен пазар, освен това имат и пари, а ние какво имаме, нищо.......а и сме мързеливи малко или много ..........едно време баба ми ми казваше " учи ,за да станеш чиновник"........това какво ще рече?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички тези които си ги изброил са друг тип хора,повечето подтиснати от кризата в Европа през онези години........ти защо не отидеш в Щатите?

Останалите не са имигранти ,и те могат да бъдат където си поискат, известни повечето от кинопродукции-илюзии ,които Америка създава от край време.........

Ти защо не се върнеш в Бг тогава?Защото там всичко е по лесно , и много по малко труд ще похабиш за да стигнеш дадена цел .........

Аз ценя повече хората, които са преуспели в Бг, от колкото в чужбина.........сега не ми разправяй че тук имало голяма копупция, и тези, които постигали нещо , са свързани едва ли не с Коза ностра........

 

Точно така, бих похабил повече труд в Бг за да постигна същата цел ако се занимавам със същото. Прав си. Дори би било невъзможно. Колкото и да се напъна, не мога да полетя махайки с ръце. Но не разбрах, какво общо има това с ценене на хората?? По какво се ценят хората? Ако цената на виреена в тази среда е тотална загуба на емпатия, само това ми стига да се изстрелям на Марс.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да , яко бачкане ,но в Америка, както и на запад под чко бачкане се разбира само това, което ти можеш да правиш най добре и си учил за това ,останалото си го получаваш " наготово" ............а тук ние трябва освен да сме професионалисти, ами и помалко или по повече финансисти, адвокати,прависти,хигиенисти,строителни инженери и т.н......... Освен това "Те" имат огромен пазар, освен това имат и пари, а ние какво имаме, нищо.......а и сме мързеливи малко или много ..........едно време баба ми ми казваше " учи ,за да станеш чиновник"........това какво ще рече?

 

Е какво лошо има в това, някой друг да ти извърши услугите на счетоводител или хигиенист? Няма фирми за тази цел? Или предпочиташ сам, за да спестиш? На практика, доброволно склоняваш да извършиш този труд сам и това е по-скоро психология, отколкото разходи. Правилният подход, би бил - всяка дейност, която може да се извърши от друго лице за сума по-малка от приходите, които пропускаш докато правиш тази нетипична дейност (или пропускаш почивка), трябва да се възложи. Това е и важен принцип в мениджмънта. Който прави всичко (дори да е най-добрия във всичко...) накрая постига по-малко и се съсипва, в дългосрочен план това е грешна стратегия защото крайната цел би следвало да е подобрен живот, а не спестени пари от чистачка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Българската бюрокрация има за цел да унищожи дребния бизнес, да го пребие с изисквания! А трябва да е точно обратното :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

..на запад всичко е на " готово" и има, защото и те някога са били на същия хал, но не са забягнали на друго място ,а са останали по родните си места за да творят, работят и трудят........затова сега те имат, а ние нямаме, защото такива като теб напускат страната за да получат всичко на готово.........

В голяма грешка си, точно тези страни от т.н. запад които са си стояли по родните места и сега за зле и са почти като на нашия хал, добре са тези страни които са забягвали на някъде и са грабили като за световно ..

А ние през това време когато те са грабили, сме били роби на Турските чиновници, сега сме си роби на нашите чиновници, за това баба ти те е карала да учиш за чиновник ..;)

Това е сега най големия проблем на държавата ни, чиновниците са няколко пъти повече от работниците, заплатите им са няколко пъти по високи от тези на работниците, за това последните не могат да смогнат, дори и денонощно да работят ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...