Премини към съдържание

Резервна гума


Препоръчано мнение

След като вече съм със газова уредба, бутилката на която е на мястото на резервната гума, изниква въпроса с бъдещето на самата гума.

1. Остава в търкалящо състояние в багажника.

2. Сменя се с тип "патерица", за да заема по - малко място.

3. Купува се спрей за гуми и се маха резервната.

 

Моля за мнения по въпроса.

 

п.п. дочух, че масово новите автомобили били със спрей, вместо с резервни гуми :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя от известно време и за сега само вариянта спрей ми се струва разумен.

Само дет още не съм си харесал марка :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам спрей, но му нямам вяра. Освен това според мен спреят ще унищожи винтила. "Търкалям" патерица в багажника, заема малко място и не пречи. Фабричното продадох.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като вече съм със газова уредба, бутилката на която е на мястото на резервната гума, изниква въпроса с бъдещето на самата гума.

1. Остава в търкалящо състояние в багажника.

2. Сменя се с тип "патерица", за да заема по - малко място.

3. Купува се спрей за гуми и се маха резервната.

 

Моля за мнения по въпроса.

 

п.п. дочух, че масово новите автомобили били със спрей, вместо с резервни гуми :icon_hmm:

 

От много отдавна не съм имал кола с газова уредба, но предлагам прибиране в мазето на резервното колело и купуване на спрей, а при по-дълги извънградски карания, прибиране на резервното колело в багажника. По- Габровски вариант е нито резервна, нито спрей из Габрово, а при инцидент помолване на преминаващ не-габровец да ти заеме с резервното колело.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако може поне патерица да наместиш някъде, няма да ти е излишно.

Преди месец така яко се "закачих" в един бордюр на Панорамния път в Бояна, че 500 м след удара предницата на колата просто потъна - бях разцепил предна дясна гума отстрани някъде около 3-4 см. Нито компресор помага, нито спрей. В най-голямата киша тогава сложих патерицата, но се прибрах. Ако разцепиш гума, спрея няма шанс. Аз бих заложил на сигурното - все пак един път ще се случи, и то точно когато най-не бива.

Лично мнение.

Поздрави.

Редактирано от cankoff
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора какъв спрей, това са пълни измислици :), за да ти помогне спрей, трябва ти се е забило кабарче или пирон, а с тях спокойно може да стигнеш до гумаджията. Аз съм изпразвал спрей в срязана гума, и той и гумата в кофата... Слагай поне патерица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Тeзи спрeйовe са само за икономия на производитeлитe. За градско патeрицата e алтeрнатива, но ако пътуваш чeсто извънградско по-практичния вариант e конвeнционална рeзeрвна гума.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мм да и аз сложих газова и си взех патерица. Че даже сега си купих още една,но 16 защото искам да правя вр4 конверсия на спирачките с по-големите дискове и 15 ката патерица, ще ми стане излишна. Ако решиш за патерица пиши едно лично и я имаш на някаква прилична сума. Иначе шпрея е за някакви малки дефекти. Раздвоени са колегите по форумите,но преобладаващото мнение и всъщност логично, е че за големи пробойни не става :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Спреят е супер алтернатива, но при спукана от пирон или нещо подобно, естествено че при срязана гума няма да помогне, всичко зависи колко и къде се кара колата, ако ползвате спрей задължително и компресорче, като опция да добавите и малко въздух. Друг добър вариант е и да добавите един комплект за ремонт с тези фитилчетата, лесно, бързо и ефикасно, има ги в eBay. Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм вече 4 години с спрей. На всеки предполагам му е ясно, че ако гумата е срязана няма да може да я "залепи" спрея.. то никой не може. Дори спрея да залепи дупката не може да караш повече от няколко километра и трябва да се предвижиш максимално бързо до гумаджия. Джантата не се поврежда, гумата (ако става за нещо) също може да се ползва. Спрейчетата са 2 вида ... горе-долу да го кажа нормален до 14" джанта и по-големия малко по-скъп за над 14". Има и още един недостатък .... от жегите: имах спрей който се отвори (капачката сякаш се само-разпечата) и спрея се изсипа в багажника в ъгъла, където го държах. Така че препоръчвам да се държи в торбичка за всеки случай и да се преглежда дали е "жив" особено лятото :)

За града е идеален.. ако помогне - помогне, ако ли не винаги може да си вземеш резервната гума от гаража/мазето все пак си на близо. За по-дълги пътувания е добре да си вземеш резервната или ако рискуваш поне да имаш човек, който би ти я докарал при авария.

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и четвърти вариант. Плащаш един "автоасистент" само за страната (изключва населеното място в което е регистрирана колата) Между 40 и 50 лева е на година. И гума да спукаш, и друго да се случи, идва пътна помощ и те асистира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май това е най-разумното. Гледал съм австрийците какво правят - зарязва колата и си вика такси. Отива в сервиза и чака да му докарат колата. Няма ядове, цапане, потене и прочие хамалогии.

Това го практикувам от 7-8 години и се чувствам като бял човек. Просто автоасистент и каско са двете неща, които спестяват много нерви и пари.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автоасистента ако спукам гума на магистралата София-Варна, нейде към Правец, например, откъде ще дойде да ме натовари и колко време ще го чакам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Около 5-10 минути. На бензиностанцията винаги има пътна помощ. http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...