Премини към съдържание

Включвайте фаровете и през деня - глобата е 50 лв.


Препоръчано мнение

Така или иначе си карам на фарове винаги. Но може би ще е стимул да си сложа автоматизация, най-накрая. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 97
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Има една приказка: кой каквото и да ти говори, да знаеш че става въпрос за пари!

И не защото ще ни е трудно да се научим да караме със включени светлини, а защото заплатите ни са малки ... ако взимахме равностойността на заплатите си в Евро, може би нямаше да наблягате толкова, че ще ни се отразява на разхода и парите за крушки и акумулатори и др.

 

Лично на мен не ми пречи да си карам на фарове, имам си монтирано устройство .. след 10 сек фаровете се пускат и аз си карам, за да ме виждат ... е понякога на извънградско за да ме виждат си включвам и дълги, а дори понякога и халогенните - закона го забранява когато това не е необходимо, обаче аз така се чувствам по сигурен. Колите в насрещното веднага се прибират. Може и да ги заслепявам малко, ама когато им блестя им се струва на отсрещните че съм доста по-близо от колкото съм всъщност... няма заради някой мухльо да позволя да пострада семейството ми. Затова съм ЗА и с двете ръце за каране на фарове извън населено място.

Но пък за населеното място ... ако ще самолет да каца, има хора които са си заспали по рождение и пак няма да го видят и ще го блъснат, така че там няма нищо да помогне.

В тази държава цари анархия и трябва все от някъде трябва да се започне, дори и това да е погрешно - човек се учи от грешките си!

Върти ми се и една идея която може би от КАТ може да вкарат ... ами ако направят камерите по пътищата да пращат визитки и за тези които не карат на фарове, не зависимо дали е на село или където и да е ... щели още 180 камери да сложат скоро по пътищата до колкото разбрах. Ето ви още една удобна финансова инжекция в бюджета ....

Също е нелогично да те глобят ако те хванат през деня с един светещ фар, дано поне това го разберът господата полицай, че щом единият свети то ти си искал да бъдещ редовен но да речем преди малко е изгорял или отиваш до сервиз да ти сменят крушката ако караш Reno Megan 2004 http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_hmm.gif например.

 

 

Недоволни винаги ще има, каквото и да се промени. Всеки си има мнение и си го отстоява до дупка - това е България, страната в която всеки гледа как да мине метър а не как да е в полза на обществото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колеги някой слагал ли е H4 лед крушка . За през деня стават но дали светят добре на тъмно?Заслужава ли си инвестицията? :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е DRL на новия Лансър?

Или да е срещал фарове с вградени светлини.

Дали да не питам в "Дарс ауто", "Ратола" или "Балкан стар" за такава услуга?

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как ви се вижда тази идея......2 от халогените в бронята на Галанта да са DRL-светлини,а другите 2 си остават халогени? Не е лошо предложението :rolleyes:

 

http://www.speedheads.de/forum/opel/14998-lexmaul-opel-signum-zweite-aufregende-jugend.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ми и господа за тези който не са разбрали от Вторник 07.08.2012г. фаровете стават задължителни и глобата е 50лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой слагал ли е DRL на новия Лансър?

Или да е срещал фарове с вградени светлини.

Дали да не питам в "Дарс ауто", "Ратола" или "Балкан стар" за такава услуга?

 

 

 

 

Моя си е със заводски DRL !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук може да се прочетат много неща за ползването на фаровете по време на движение. Малко е дълго но който има желание ще го прочете. Общо взето крайния извод от постоянно включените фарове, че ефекта е от нулев до отрицателен.

http://dadrl.hit.bg/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как ви се вижда тази идея......2 от халогените в бронята на Галанта да са DRL-светлини,а другите 2 си остават халогени? Не е лошо предложението :rolleyes:

 

http://www.speedheads.de/forum/opel/14998-lexmaul-opel-signum-zweite-aufregende-jugend.html

 

Ц... Не става. Ще отнесеш глоба за каране на фарове за мъгла.

 

 

Колеги някой слагал ли е H4 лед крушка . За през деня стават но дали светят добре на тъмно

Едва ли може да се фокусира по някакъв начин светлината от такава крушка с диоди.

 

 

Някой слагал ли е DRL на новия Лансър?

 

За доста модели на :mitsu-smiley: е предвидено. За тези, които трябва монтаж на допълнителен хардуер, обикновено има и конектори към инсталацията.

Най-добре ги питай.

 

 

и глобата е 50лв.

 

И после някой да не каже, че не е за пари.

 

 

Направих си експеримент:

 

Кола с включени фарове се вижда на повече от 3 километра в хубав слънчев ден при движение по посока на слънцето. Кола без фарове - някъде на 1,5-2 км. Роми по двама на колело, разбира се без светлоотразителни жилетки и каски движещи се по платното - някъде 150-200м. Пешеходец с тъмни дрехи и жилетка - около 1 км. (може да се сбърка с катаджия - трябва, ако стане задължително, да е с оранжеви :D ) Матово зелена кола през храсти (без фарове в града) - под 15 метра. В последния случай от общината, ако не са ги окастрили наистина има полза. Проблема е с въпросните колоездачи - има ли някакъв начин да ги задължат? Аз мисля, че няма....

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много хубаво четиво! Браво за труда да го намериш и прочетеш!

Аз съм сред най-върлите противници на тази глупост и не разбирам ентусиазма, с който 80% от хората приемат това принизяване на интелекта им. Да, точно така - принизяване. Все едно не можеш да се сетиш кога да си пуснеш фаровете. От една страна да виждаш и от друга - да улесняваш идващите към посоката на изгрева/залеза на Слънцето. Ами, :icon_clap: стана вашата. Честито!

 

Междувременно, понеже моите очи са с повишена чувствителност към светлина и мога да виждам в почти непрогледен мрак, ставам смъртно опасен най-вече за пешеходци и настиганите моторетки. Тия стопчета нали се сещате колко лесно се забелезяват при толкова много СВЕТЛИНА наоколо. От сега предупреждавам - ще бягам от пресичащи жени с колички и други пешеходци, ще пазя колоездачите и мотористите, защото са крайно уязвими и ще предпочета да се забия като куршум в МПС. 350 кила двигател и 1400 кг. автомобил... дупе да му е яко на този щастливец. Надявам се поне да е някой от измислилите тази тъпотия...

Наздраве.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аиде стягайте гащите и от утре с Фарове че ще фъркат яко по 50-толефки за глоби пък спипатливи с фалшив ксенон между 150 и 500 лв актр + спиране от движение :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ксенон между 150 и 500 лв актр + спиране от движение :)

 

 

Кажи къде го пише това? В новите промени в закона ли?

 

Аз забелязвам, че даже са се увеличили, особено тези със синеещите крушки.

 

 

Ето мотивите от проектозакона:

III. Относно повишаване безопасността на движението по пътищата.

Законопроектът предвижда въвеждането текстове, с които се цели създаването на

мерки за повишаване на ефективността на контрола за спазване на правилата за движение по

пътищата, което ще има пряко въздействие върху безопасността на движението и ще доведе

до ограничаване на пътнотранспортните произшествия и до намаляване на броя на жертвите

по пътищата.

Промените предвиждат моторните превозни средства да се движат и през светлата

част на денонощието с включени светлини за движение през деня или с къси светлини.

 

...

 

Създава се и разпоредба, с която водача на велосипед е длъжен да ползва

светлоотразителна жилетка. Като при неспазване на това задължение е предвидена и

съответната санкция.

http://parliament.bg/bills/41/254-01-18.pdf

 

Много добре написано за фаровете...

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно това за патрулките не важи ли? Гледам всичките карат без фарове, че днес карах и зад една дето имаше неизправен стоп.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти още малко ще искаш патрулката да има и винетка :rolleyes:

Как ще се глобят полицаите за неизправен стоп или че карат без включени фарове? Държавата (в лицето на полицаи Х и Y) не може да се самоглоби :icon_angel:

Хайде да идва по-бързо утрешния ден, че да си ползваме безцелно фаровете :icon_clap: . Пък и да ги забравим или изгори нещо ще даваме и по 50 ле`а. Иеее, голЕм кеф :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете стават задължителни от ПЕТЪК....или 3 дни след излизането на държавен вестник,за мен това е пълна простотия ама като си мълчим като овце....ще ни стрижат постоянно :icon_censored:

То от 'тия полови органи в парламента' кво да очакваш освен да ни отежняват живота.

Ето и 'пресен линк' от друг форум (надявам се че не реклама) да видите с какви 'дневни' светлини можем да караме на колите си.Днес и аз питах полицай мои приятели признават ли ги тези диодни светлини и казаха че няма проблеми.

Интересното е че дори и те са против тая простотия ама.....кой на пита нас.

 

http://www.opelclub.bg/index.php?showtopic=102707&st=20&p=1061003&hl="фарове"&fromsearch=1entry1061003

Редактирано от mmaanekena
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аиде стягайте гащите и от утре с Фарове че ще фъркат яко по 50-толефки за глоби пък спипатливи с фалшив ксенон между 150 и 500 лв актр + спиране от движение :)

 

От петък...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз питах полицай мои приятели признават ли ги тези диодни светлини и казаха че няма проблеми.

 

 

А пък на един познат с ауди искаха да му спират колата от движение. Само че преди това му взеха книжката по други причини. Първото което е няма право да се правят такива конструктивни промени, включително ако е вътре във фаровете.

 

Минималната височина от земята е 25см. и лампите трябва да са с маркировка и сертификат. (и вероятно да не стърчат от предницата)

 

http://storage4.album.bg/24f/drl4_826fa_29808431.jpg

 

 

Ако можеш питай какво означава " неправилно преминаване през пешеходна пътека" (с МПС). Май никъде не е описано достатъчно точно.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти още малко ще искаш патрулката да има и винетка :rolleyes:

Как ще се глобят полицаите за неизправен стоп или че карат без включени фарове? Държавата (в лицето на полицаи Х и Y) не може да се самоглоби :icon_angel:

Хайде да идва по-бързо утрешния ден, че да си ползваме безцелно фаровете :icon_clap: . Пък и да ги забравим или изгори нещо ще даваме и по 50 ле`а. Иеее, голЕм кеф :icon_dance:

Бе то винетката е лесна, ама без фарове рискуват да предизвикат някое ПТП... Блъскат се, да речем, в кола със светлини и изрядни документи и тогава ко праим? Така че, фаровете и коланите са жизнено важни. А че тях законът не ги лови, туй е ясно. Ще дам и един офф-пример:

Пред нас има пресечка на главен булевард, на пресечката има Задължителен знак за завой надясно (надясно по главния бул.); този знак нищо не го налага да е там. И всеки ден гледам как колите просто не го спазват. Да, ама аз реших веднъж да не го спазя, взеха че ме глобиха (вината си е моя, защото не видях зелените жилетки, а директно се огледах и завих). След това си направих експеримента да наблюдавам колко патрулки ще го спазят (без да съм педантичен и да стоя на прозореца) - еми за седмица видях 2-3 патрулки, които не го спазват. Това са само патрулките, а останалите коли си шарят както си искат.

Вече се научих да се оглеждам за ченгета (и с фарове, и без фарове, забелязват се :D). В града спират на 3-4 места (просто там е най-удобно), моят маршрут минава през една от тези "горещи точки". Възнамерявам, минавайки оттам, да им присветвам за минута, колкото да нагорещя още повече ситуацията :D. Извънградско си светвам (вече).

Извод: светването на фаровете е най-малкия проблем, но просто управниците искат да оставят впечатление, че правят нещо :D. Според мен светлините ще имат неблагоприятен ефект върху шофирането, дори само с преумора на очите (дано не се стига до увеличаване на ПТП-та). Днес карах извънградско - ами, както каза Анди, блестят си в очите тези светлини, който квото ще да разправя... На мен лично ми е много по-спокойно без светлини. Сега имам чувството, че се движа сред влакове :D. Все едно да карам в Африка на светлини (защото в момента жегите могат да се сравнят с тези в тропичния и субтропичния пояс). Знаете, че в северните страни "по дефолт" си е сумрачно, облачно, дъждовно и т.н. - Англия, Швеция, Норвегия - както казах и преди, там е нормално да се изискват светлини, но не и у нас.

А сега ченгетата като наскочат на проверки... да знаете как ще завалят глобите. Да не мислите, че всеки ще си кара със светлини? Абе, спре ли ви палка, мърдане няма - или ще е заради загасени светлини, или за китайски лампи, или за нерегулирани крушки. То май вече никой не остана с нормални оригинални фарове...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това и в скандинавските старани е увеличило броя на ПТП. Но са намалели с няколко процента блъснатите лосове. :icon_doh: А тук лосове няма... Повечето животни даже като видят нещо да свети и претичват през платното...

 

 

Блъскат се, да речем, в кола със светлини и изрядни документи и тогава ко праим

 

Патрулката е била с включени фарове и светлини за специален режим на движение. Отнел си и предимството, което би имала и без специалния режим, както и на камиона който е минавал (няма камион). Карал си с несъобразена с пътните условия и населеното място скорост. И т.н и т.н... и си нямал преглед за пожарогасителя и нужния брой безопасни игли в аптечката. После върви доказвай.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи къде го пише това? В новите промени в закона ли?

 

Аз забелязвам, че даже са се увеличили, особено тези със синеещите крушки.

 

 

Ето мотивите от проектозакона:

 

http://parliament.bg/bills/41/254-01-18.pdf

 

Много добре написано за фаровете...

 

То това е писано още от преди година две за ксенон фаровете просто никой не го следеше сега вече ще го следят поради това че всички ще карат на фарове и е констатирано с шеф на ПЪТНА ПОЛИЦИЯ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От петък...

 

Ами щом е от петък недей кара днеска на фарове. Хората го казаха 100 пъти по новините и пак ще се повторя това е обсъдено с член от изпълнителната власт (полицай)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMaterialDV.jsp?idMat=67008

 

 

Влиза в сила след 3 дни ......... значи в петък! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да махна фаровете за дълги от бронята (Аванс) и да сложа такива на тяхно място: http://www.autopro.bg/DRL-Dnevni-svetlini-4-svetodioda-krygyl-model

С всички сертификати и с налични фарове за мъгла, не виждам за какво могат да се заядат...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://dv.parliament...jsp?idMat=67008

 

 

Влиза в сила след 3 дни ......... значи в петък! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

 

ГРЕШКА , при внимателно изчитане пише,че влиза в сила в деня на обнародването му ....... значи ДНЕС ! ! !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...