Премини към съдържание

Газ или бензин


Препоръчано мнение

Братлета искам да ви кажа че най-добре е когато автомобила е бензинов е да си го връткаш на бензин.По простата причина че бенца е скъпичък се принуждаваме да слагаме и газ.Ей там е големия пробем-започват проблемите с поведението на двигатела.По същата тази причина аз си смених бензиновия двигател на Ауди с дизеловия двигател на Митсубиши.Пожелавам успех на този който има газова.

АЗ ЛИЧНО ВИ КАЗВАМ-НЕ СКОПЯВАЙТЕ БЕНЗИНОВИЯ ДВИГАТЕЛ СЪС ГАЗ.СМЕСВАНЕТО НА ГОРИВАТА Е НАЙ ГОЛЯМАТА ГРЕШКА.С поставянето на газова инсталация заблудата за икономия е голяма:

ОПИСВАМ ОДАТА НА "ГАЗОВИЯ ГРЕШНИК"

1-а СТЪПКА

Карам си колата 20-30000 километра и нямам проблеми

т.е. ах колко ми гори-колкото бензин толкова и газ(да газта е доста по евтина от бензина)

2-а СТЪПКА

Двигатела почна да се държи неестествено-взе да гасне,прекъсва,тресе,дава разлики в горенето(някой път и драстични) и не само това

3-та СТЪПКА

ГОЛЯМОТО ДАВАНЕ НА ПАРИ

Това е най важното

ОТ МАЙСТОР НА МАЙСТОР СТОИМ БЕЗ КОЛА И ДАВАМЕ ПАРИ ЗАТОВА ДЕТО СИ СЛОЖИХМЕ ГАЗ

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Братлета искам да ви кажа че най-добре е когато автомобила е бензинов е да си го връткаш на бензин.По простата причина че бенца е скъпичък се принуждаваме да слагаме и газ.Ей там е големия пробем-започват проблемите с поведението на двигатела.По същата тази причина аз си смених бензиновия двигател на Ауди с дизеловия двигател на Митсубиши.Пожелавам успех на този който има газова.

АЗ ЛИЧНО ВИ КАЗВАМ-НЕ СКОПЯВАЙТЕ БЕНЗИНОВИЯ ДВИГАТЕЛ СЪС ГАЗ.СМЕСВАНЕТО НА ГОРИВАТА Е НАЙ ГОЛЯМАТА ГРЕШКА.С поставянето на газова инсталация заблудата за икономия е голяма:

ОПИСВАМ ОДАТА НА "ГАЗОВИЯ ГРЕШНИК"

1-а СТЪПКА

Карам си колата 20-30000 километра и нямам проблеми

т.е. ах колко ми гори-колкото бензин толкова и газ(да газта е доста по евтина от бензина)

2-а СТЪПКА

Двигатела почна да се държи неестествено-взе да гасне,прекъсва,тресе,дава разлики в горенето(някой път и драстични) и не само това

3-та СТЪПКА

ГОЛЯМОТО ДАВАНЕ НА ПАРИ

Това е най важното

ОТ МАЙСТОР НА МАЙСТОР СТОИМ БЕЗ КОЛА И ДАВАМЕ ПАРИ ЗАТОВА ДЕТО СИ СЛОЖИХМЕ ГАЗ

 

 

В голямо заблуждение си. Ако не си случил на майстор-газаджия това не означава, че да имаш ГАЗ е лошо. Работата опира до качествен монтаж и настройване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В голямо заблуждение си. Ако не си случил на майстор-газаджия това не означава, че да имаш ГАЗ е лошо. Работата опира до качествен монтаж и настройване.

 

Съгласен!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,прав си!!!Качествен монтаж,марка на газово-спор няма.Но би ли ми казал-заслужава ли си да си скопиш добрия бензинов двигател с газ?Ако искаш да управляваш двигател от 136 конски сили и нагоре,не можеш да изискваш тия коне да бягат като им даваш за ядене слама.На тях им трябва зоб.Остава ти само гъзарията да имаш Mitsubishi Galant и комфорта от возията.Това е моето мнение.

МЕЖДУ ДРУГОТО МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ С ГОРИВО ГАЗ САМО ТОГАВА КОГАТО АВТОМОБИЛА ИЗЛИЗА ОТ ЗАВОДА С ГАЗОВА ИНСТАЛАЦИЯ,ЗАЩОТО ТАМ Е СМЕТНАТО ОТ ПРАВИЛНИТЕ ИНЖИНЕРИ И НАСТРОЕНА С ПРАВИЛНИТЕ МАШИНИ.

Аз не съм чувал Mitsubishi да призвеждат такива модели на Galant

 

 

TASSO: Колега, ще ви помоля да избягвате да пишете само с главни букви. Ако искате да подчертаете нещо, използвайте удебеляване, подчертаване, оцветяване на текста.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен!

 

И аз съм съгласен, със колегите ..... но има и още неща които допринасят за крайния резултат: 1.модела на газовата , 2. и най важно нещо е, задкормилното устройство ... разбирайте го кой както си иска. Но много е важно този който кара колата да подава правилната и точна информация на този който я ремонтира ако се получи проблем, както и да е наясно със функциите на изделието и неговото сервизно обслужване (има хора които не знаят че има филтри за изпарената и втечнена газ и си карат докато......)

 

Ще допълня само че и аз карах само на бензин но кризата ме накара да сложа газова .... е нямам никакви възражения, хората си свършиха работата перфектно и не съм имал никакви проблеми, а бях доста против ГАЗифицирането на любимия самолет. И тия кончета дето си мислим че са 136, а те отдавна не са точно толкова и на газ и на бензин си вървят еднакво с малката разлика, когато е пуснат климатик и опъвам доста стръмен наклон се усеща по осезателно когато компресора се включи.

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и в други теми е писано и тук ще го напиша... ако бензина и газта са на 1 цена нали се сещаш че никой нямаше да си сложи газ... икономия на газ има и то не е малка. Ако колата се поддържа правилно и газовата е монтирана правилно и настроена няма да имаш кой знае какви проблеми. Говоря за смяна на филтрите на време.... поддържане (ремонт или смяна) на газовите инжектори на определените им цикли, изпарител, преглед за напукани маркучи и т.н.. Това са си нормални неща и ако някой те убеждава, че слагаш газ и забравяш и това не е още едно нещо, за което трябва да се грижиш е в голяма грешка. Но.. тук има едно голямо НО ... почти двойтата разлика в цената дори след сметнатите инсталация, консумативи и поддръжка. За това че ако въртиш сериозни километри разликата в цените газ/бензин ти "спестява" пари за още 1 галант :) И отделно.... когато си поискаш винаги имаш бутон "бензин" и си раздаваш газ до дупка колкото си искаш на бензин.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А относно "скопяването" потърси из нета за "течната фаза", защото тук няколко колеги казват, че на газ върви дори по-добре от на бензин.

А с икономията от каране на газ съм спестил сигурно за цял автомобил.

Да не забравяме екологията.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,прав си!!!Качествен монтаж,марка на газово-спор няма.Но би ли ми казал-заслужава ли си да си скопиш добрия бензинов двигател с газ?Ако искаш да управляваш двигател от 136 конски сили и нагоре,не можеш да изискваш тия коне да бягат като им даваш за ядене слама.На тях им трябва зоб.Остава ти само гъзарията да имаш Mitsubishi Galant и комфорта от возията.Това е моето мнение.

МЕЖДУ ДРУГОТО МОГА ДА СЕ СЪГЛАСЯ С ГОРИВО ГАЗ САМО ТОГАВА КОГАТО АВТОМОБИЛА ИЗЛИЗА ОТ ЗАВОДА С ГАЗОВА ИНСТАЛАЦИЯ,ЗАЩОТО ТАМ Е СМЕТНАТО ОТ ПРАВИЛНИТЕ ИНЖИНЕРИ И НАСТРОЕНА С ПРАВИЛНИТЕ МАШИНИ.

Аз не съм чувал Mitsubishi да призвеждат такива модели на Galant

 

 

TASSO: Колега, ще ви помоля да избягвате да пишете само с главни букви. Ако искате да подчертаете нещо, използвайте удебеляване, подчертаване, оцветяване на текста.

 

Ако има как, ще те повозя на ЕКЛИПС-а да видим дали ще познаеш кога е на ГАЗ и кога на БЕНЗИН. Газовия ми инжекцион е настроен перфектно, и изобщо не ми е скопен двигателя. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А относно "скопяването" потърси из нета за "течната фаза", защото тук няколко колеги казват, че на газ върви дори по-добре от на бензин.

А с икономията от каране на газ съм спестил сигурно за цял автомобил.

Да не забравяме екологията.

 

Аз имам Ситроен Ксантия с газов инжекцион Виале на течна фаза. На газ върви повече от колкото на бензин. Разхода е винаги около 10/100.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Баси глупостите,аз карам Интегра на газ и направо се чудя как още върви тая пущина.

:lol:

И аз се чудя как върви таз Интегра.......... :lol: сигурно я буташ от време на време........ :D :lol:

Да не говорим за Каена.......и той така.........ааа, сигурно колега ще каже - ооооо, бомба в колата няма слагам я,да не е камикадзе...... :hysterical: Вярно,големи глупости се пишат от време на време....... :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Ситроен Ксантия с газов инжекцион Виале на течна фаза. На газ върви повече от колкото на бензин. Разхода е винаги около 10/100.

:good: :good:

Подкрепям те с двете ръце и двата крака.........има още много хора, където не ми вярват в товва мое мнение ....... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Колеги търся си газово за галант 2.5 V6 1999, втора ръка тъй като няма смисъл от ново защото галанта ще го карам още година или две. Някой да има идея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги търся си газово за галант 2.5 V6 1999, втора ръка тъй като няма смисъл от ново защото галанта ще го карам още година или две. Някой да има идея?

А защо реши да си я търсиш в темите, а не си пуснеш направо обява в раздел Купува ? ..:icon_hmm:

Все си мисля, че там по лесно ще намериш ..:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги!

Трудно смогвам с бензина, а и след "доверителните" консултации, утре слагам ГИ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм с ГИ "Romano", не усетих голяма разлика с бензина - все пак съм само на "градско" още!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в разхода или вървенето ?

 

В "разхода" все още нищо не мога да кажа, за "вървенето" имах впредвид! Направи ми впечатление, че има леко завишаване на оборотите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разлика в разхода или вървенето ?

 

Определено в неделя (20.01) ще имам по-ясна представа. За сега е само градско и то в пиковия трафик!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В "разхода" все още нищо не мога да кажа, за "вървенето" имах впредвид! Направи ми впечатление, че има леко завишаване на оборотите!

 

При мен с времето се оправиха оборотите и всичко беше ОК.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Романо(от колегата Иво Ленков ) от май месец и досега........горе долу вече 20 000 км. съм врътнал на колата:

1. никакви проблеми по колата и АГУ-то( сега се сещщам че трябва гор. филтър да сменя)

2.моята кола тежи 1650 кила реални,с мен и горивото и бутилката стават 1800кила :D ,разхода е ........разкошен, градско ми дава от 12 до 14 л./100 км. или среден -около 13л./100 км...........извънградско ми дава около 9л/100 км.........

3. има опции много ,като например като се появи някоя досадна грешка, породена от АГу-то или лоша газ, АКУ-то ти ги трие преди чека да светне, по този начин избягваш досадното светкане на таблото ти........

4. разлика във вървенето има, но е малка, едно кажи речи около 10% по слабичък е мотора............

5.Недостатъка е,че съм с малка бутилка ,на мястото на рез. гума, и е около 27 л. реални си побират......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към всички фенове на "газефициренето".Вие сами си трябва да си решите когато си купувате количка на старо-бензин(с газово или без газово) или дизел.

Специално за мен-аз карах автомобил на газ (АУДИ 80Б4 пълна ингекция) 4-ри години 3-те от които бяха на газ.Навъртял съм за 3-те години на газ 70-80000 км и моа да кажа че и голяма заблуда икономията от газовото.Може би нямах късмет с колата-"жена и кола на късмет се взимат".Аз специално не искам да чувам за газ.Решението си е лично.Успех на всички колеги с тези хубави коли-GALANT

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Към всички фенове на "газефициренето".Вие сами си трябва да си решите когато си купувате количка на старо-бензин(с газово или без газово) или дизел.

Специално за мен-аз карах автомобил на газ (АУДИ 80Б4 пълна ингекция) 4-ри години 3-те от които бяха на газ.Навъртял съм за 3-те години на газ 70-80000 км и моа да кажа че и голяма заблуда икономията от газовото.Може би нямах късмет с колата-"жена и кола на късмет се взимат".Аз специално не искам да чувам за газ.Решението си е лично.Успех на всички колеги с тези хубави коли-GALANT

Според мен си сложил калпава АГу, при това с калпав монтаж и неправилно разчетена АГУ спрямо колата ти и за това така си мислиш,аз само на Галанта имам 130 000 км. на газ и проблемите са били минимални.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Навъртял съм за 3-те години на газ 70-80000 км и моа да кажа че и голяма заблуда икономията от газовото.

Абсолютно вярно ..:icon_thumbup: И аз съм доволен от разхода, откак смених газовия Галант за дизел ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Романо(от колегата Иво Ленков ) от май месец и досега........горе долу вече 20 000 км. съм врътнал на колата:

1. никакви проблеми по колата и АГУ-то( сега се сещщам че трябва гор. филтър да сменя)

2.моята кола тежи 1650 кила реални,с мен и горивото и бутилката стават 1800кила :D ,разхода е ........разкошен, градско ми дава от 12 до 14 л./100 км. или среден -около 13л./100 км...........извънградско ми дава около 9л/100 км.........

3. има опции много ,като например като се появи някоя досадна грешка, породена от АГу-то или лоша газ, АКУ-то ти ги трие преди чека да светне, по този начин избягваш досадното светкане на таблото ти........

4. разлика във вървенето има, но е малка, едно кажи речи около 10% по слабичък е мотора............

5.Недостатъка е,че съм с малка бутилка ,на мястото на рез. гума, и е около 27 л. реални си побират......

Тоест комбинираният ти среден разход е около 11 литра газ, което е приблизително 15 лв. на сто?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...