Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Монтаж на газов инжекцион на Space Star


Препоръчано мнение

  • Отговори 146
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

След още ръчкане на софтуера се оказа че всичко съм си бил направил,просто не е правилна настройката на датчика за налягането.Бях забелязал че при смяна на опциите (към колектора и към атмосфера) нещо се променя ,но го бях оставил на-към колектора-по логично ми се виждаше.При смяна на опцията и оставяне на зачение-към атмосфера,колата си заспа.Без да пипам дюзите и свещите,или пък да променям кабела за оборотите - всичко си дойде по местата.Колата тръгна нормално,честно казано не усещам разлика на газ спрямо бензин.Покарах я 10тина километра-не ми е светкала и лампата CHECK ENGINE.Какъв ще е разхода тепърва ще имам да разбера,но за момента съм удовлетворен от работата си :icon_dance: .Сега се надявам да има само :drive: и :rulez: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На празен ход са около 5мс.Самите газови инжектори са 3ом и май не са от най-бързите.Незнам,ако не е добър разхода ще ги дупча,може би тогава и времето ще падне,но за момента и тихите обороти са стабилни ,и в движение е добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления.

За 3 омови инжектори 5мс на ПХ си е направо чудесно, защото минималното им време е 3 мс. Така че по-добре си остави дюзите на сегашния размер.

И не си пипай свещите. Намалявай разстоянието м/у електродите само при проблеми със самите свещи (ако си нейде из генгерлиците и няма магазин наблизо) и после по най-бързия начин ги сменяй.

Ще има още играчка докато си направиш настройките, но и това ще си дойде на мястото.

Почти няма мотор на който в цялата таблица за конвертиране коефициента да е единица.

И още нещо, никъде по схемата не видях кабелче за ламбда сигнал, а в софтуера го има наличен като сигнал.

Така че потърси дали няма някое свободно кабелче из снопа за ламбда сондата.

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да покарам колата така,да видя как е разхода,и после да се чудя какво още да я ръчкам.За ламбда сондата - ето това е от инструкциите :

The connection of oxygen sensor’s signal (lambda probe)

OPTION do not connect the lambda probe. Connect only when problems at calibration

appear. Never connect the lambda probe by calibration with OBD – the signal is shown automatically.

In order to connect the oxygen sensor with the gas controller, the probe’s signal

wire needs to be found, cut and soldered to the controller’s wire lettered O2_IN

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко добре,но проблема е че инструкцията е комбинирана-за verona/verona 2 .Аз съм с новата версия-verona 2 и при нея за разлика от предната версия този кабел липсва(ламбда сензор).А иначе софтуера е за verona и modena газови компютри и явно има повече опции.

На тази таблица с оборотите,коефициента и инжекторното време(2рата снимка от софтуера)-как точно се донастройва.При запален двигател и промяна на оборотите се променя и инжекторното време(бензиновото)и точките стават червени и показват съответното време.В този момент ако я движа нагоре ми се струва че почва да се дави,надолу недостиг на гориво(може и обратното да е ).Все ми се струва че при 1 си е добре,но съм карал само градско до момента,и то няма къде да я бримча.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам засечен и повторен разход на извънградско.При съвсем спокойно каране разхода на дълъг път е 6,7л/100км ,иначе казано при сегашните цени на газта е 8лв на 100км.При същото каране на бензин обаче колата ми гори около 5,2л,рядко съм имал извънградско над 5,5л(само при настъпване на педала).Та разхода като цяло не ме устройва,или поне очаквах да е по-добър.Мисля да раздупча калибриращите дюзи от 1,6 на 1,7мм(намерих си такова свредло),и да видя как ще се променят нещата.Ако падне инжекторното време с по-големите дюзи може пък и разхода да падне.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам засечен и повторен разход на извънградско.При съвсем спокойно каране разхода на дълъг път е 6,7л/100км ,иначе казано при сегашните цени на газта е 8лв на 100км.При същото каране на бензин обаче колата ми гори около 5,2л,рядко съм имал извънградско над 5,5л(само при настъпване на педала).Та разхода като цяло не ме устройва,или поне очаквах да е по-добър.Мисля да раздупча калибриращите дюзи от 1,6 на 1,7мм(намерих си такова свредло),и да видя как ще се променят нещата.Ако падне инжекторното време с по-големите дюзи може пък и разхода да падне.

 

Аз щях да бъда доволен от този разход но ако можеш да го свалиш надолу ще чудесно!Интересува ме откъде си го купил този кит комплект на тази цена

?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Инжекциона се води миникит и са 2 комплекта в кутията.Съдържа газов компютър,филтър,дюзи с рейка и инжектори,датчици,редуктор(изпарител),кабелаж.Взех го от човек който монтирва такива в Плевен,през познат,с много уговорки,на нулева цена(поне така казва).Иначе и в Пловдив попаднах на дистрибуторски цени на газов инжекцион,само че е Mimgaz-за същите пари става на въпрос.Софтуер има свободен,само че кабела е с хардуерен ключ.

Иначе ако сваля разхода още с литър ще съм много щастлив,и все си мисля че не е невъзможно.Трябва просто още нещо финно да се коригира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Дюзите ги разпробих с 1,8 понеже 1,7 нямаше в софтуера.Инжекторното време на празен ход падна,сега е към 4,8мс .Разхода градско е 8/100,извънградско се колебае около 6,2/100 .Направих си при превключване на газ да свети синьо колонката тая дето е над стрелката на бензина,при бензин е червено.Също при превключване на газ бензиномера показва нивото на газта в бутилката,но към момента немога да го калибрирам,и явно ще стане по-сложно от първоначалните ми очаквания.Копчето за превключване го монтирах отдолу на пластмасата на конзолата на волана(то е тип пуканка),зумера също там.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не знам дали това е най-подходящата тема, но да попитам, колко газ ви гори градско извънградско смесено с климатик без? Аз съм със мотор 1.3, 86 коня, и ми гори 10 - 11 газ, в града с климатик :D . Извън града (маршрут Казанлък - София) ми гори 7-8 с климатик. Аз съм с газова инжекция, полска система италянско оборудване (или поне така казаха в сервиза, като я слагаха). Иначе като мощност разлика на усещам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същия мотор 1.3 86 коня с обикновена газова: градско, без климатик в София 8,5/100. Извънградско около 7 като не я настъпвам въобще, на магистрала поддържам 120, на хубав път 100. Последно ходих Перник - Слънчев Бряг 490 км с една бутилка 34 литра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е най-подходящата тема, но да попитам, колко газ ви гори градско извънградско смесено с климатик без? Аз съм със мотор 1.3, 86 коня, и ми гори 10 - 11 газ, в града с климатик :D . Извън града (маршрут Казанлък - София) ми гори 7-8 с климатик. Аз съм с газова инжекция, полска система италянско оборудване (или поне така казаха в сервиза, като я слагаха). Иначе като мощност разлика на усещам.

Относно горенето,за пет месеца се убедих,че най-важният фактор е крачето!SPACE STAR 1.3 2002 с ги.----Пловдив-София със 120-150+клима,зареждам на Лукоил,посока Пловдив,смятам-9.46 Оттам зареждам и продължавам към Пловдив със стресираща за мен скорост 80-90.След тунела,7км инерция,средният разход отчете 5.0 и така до Пловдив.ЗОР! Заредих 8.75литра за 10.40лв.......смятам за 153 км,около 5.8газ! Та,колеги,крачето е най-важният фактор! Откакто имам този разходомер,се опитвам да поставя рекорд по икономично каране и коренно преобразих стила.Предполагам,че разходът е 7.5-8.5.Не вярвайте на показанията на компа,не са точни,могат да се

манипулират.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно горенето,за пет месеца се убедих,че най-важният фактор е крачето!SPACE STAR 1.3 2002 с ги.----Пловдив-София със 120-150+клима,зареждам на Лукоил,посока Пловдив,смятам-9.46 Оттам зареждам и продължавам към Пловдив със стресираща за мен скорост 80-90.След тунела,7км инерция,средният разход отчете 5.0 и така до Пловдив.ЗОР! Заредих 8.75литра за 10.40лв.......смятам за 153 км,около 5.8газ! Та,колеги,крачето е най-важният фактор! Откакто имам този разходомер,се опитвам да поставя рекорд по икономично каране и коренно преобразих стила.Предполагам,че разходът е 7.5-8.5.Не вярвайте на показанията на компа,не са точни,могат да се

манипулират.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_bye.gif

м

Аз имам от скоро ГИ и за това гледам показанията надругите да се ориентирам. На компютъра ми дава ненормални разходи като тръгвам (1-2 скорост) 30-40 на 100, виждал съм и 68/100. Още не съм я засекъл градско колко ми гори, чакам да навъртя първите си 100 км в София за да я засека тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

м

Аз имам от скоро ГИ и за това гледам показанията надругите да се ориентирам. На компютъра ми дава ненормални разходи като тръгвам (1-2 скорост) 30-40 на 100, виждал съм и 68/100. Още не съм я засекъл градско колко ми гори, чакам да навъртя първите си 100 км в София за да я засека тук.

 

Такива разходи могат да сепокажат,когато показанията са занулени преди стартиране.Тогава първите показания се явяват моментен разход,а той е стресиращ! Ако има някакви показания при потегляне,то те не би трябвало да са по големи от 9-10 и плавно да се променят в + или -,освен ако нее на някакъв режим,,МОМЕНТЕН РАЗХОД" ,не знам дали моделът го има.От скромния ми опит това съм разбрал--------такива показания30-40,само след зануляване и тръгване с повече обороти.Е,с търпение,ще се опознаете!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_love.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такива разходи могат да сепокажат,когато показанията са занулени преди стартиране.Тогава първите показания се явяват моментен разход,а той е стресиращ! Ако има някакви показания при потегляне,то те не би трябвало да са по големи от 9-10 и плавно да се променят в + или -,освен ако нее на някакъв режим,,МОМЕНТЕН РАЗХОД" ,не знам дали моделът го има.От скромния ми опит това съм разбрал--------такива показания30-40,само след зануляване и тръгване с повече обороти.Е,с търпение,ще се опознаете!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_love.gif

 

Най-вероятно е така както казваш и това е някакъв моментен разход, :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бях отпуска и понавъртях някой и друг километър.Мога да кажа ,че и при мен с пуснат климатик градското е около 10/100 .Извънградското е в порядъка на 6,5/100 при скорост около 100км(120-130 само при изпреварване),включени фарове и без климатик.Но основно при технически изправен автомобил най-голямо влияние на разхода играе крачето както е казал един колега по-горе.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Моето Mitsubishi space star 1.3 86 коня за 187 км ми изгори 24 литра газ. Излиза ми градско в София, да ми гори 13 на 100, нормално ли е това, като се има предвид, че не съм ходил с нея на работа ако мръдна, ще е някаде из квартала и това е? Почвам да се притеснявам леко. :D. Някой другзасичал ли е такива разходи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

@ДимДим, с каква газова си? Инжекцион или обикновена, защото си с обикновенна е разбираемо и пак е много :О

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето Mitsubishi space star 1.3 86 коня за 187 км ми изгори 24 литра газ. Излиза ми градско в София, да ми гори 13 на 100, нормално ли е това, като се има предвид, че не съм ходил с нея на работа ако мръдна, ще е някаде из квартала и това е? Почвам да се притеснявам леко. :D. Някой другзасичал ли е такива разходи?

 

При къси разстояния и каране само на "студен" мотор се вдига малко разхода. И от някъде ако леееко изпуска и газчица...

Провери си всички снадки с вода и веро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги!

Пред монтиране на газов инжекцион съм.

Сега се появи една оферта но не съм чувал за такъв газов инж. - Оскар-N MINI

Цената е повече от атрактивна. От сервиза ми казаха за полски комп. и италианска рейка.

Ето

клипче на комплекта открих в нета. Някой дали го е чувал? Казаха ми че рейката била бърза - не знам до колко е вярно.

Цифрата ми с монтаж и 1,5 год. гаранция е 700 лв.

Алтернативата е Ланди - 1100 лв. с бързо действаща рейка в комплект.

 

Все пак разликата си е повече от половината..... до няколко дни ще трябва да съм решил.

Но не мога да открия отзиви за този Оскар.. Само в няколко МАГАЗИНА...

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега , StanislavSt ,

предстои ми монтаж на Г.И. , колебая се за разположението на бутилката.

Доста добре си се справил със стойката http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/good.gif

Колко литра бутилка си избрал? Като капацитет и като полезен обем колко литра събира?

http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/drinks.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бутилката е 20л,май така монтирана влиза и 25 литра.Почти опира в задните седалки ,които са максимално назад ,а остава и свободно място до багажника.Резервната гума се вади както преди,не съм изпитвал дискомфорт от наличието на бутилката в багажника.Иначе събира 16-16,5л газ до щракването на клапана .Стигат за към 250-260км извънградско(зависи си от доста условия).Докато направя стойката беше голяма играчка,на няколко пъти я променях.За съжаление нямам снимка само на нея да видиш точно как изглежда.Има 3 крака които са захванати към купето,четвъртата точка е над амортисьора и там просто стойката лежи.Малко съм изрязал пластмасата там и съм махнал капачката,после установих че можеше и да не я махам,ама беше късно.

Успех с монтажа!

Редактирано от StanislavSt
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...