Премини към съдържание

Задно гърне на Галант


ilian_ds

Препоръчано мнение

Колеги,трябва да сменя задно гърне на галанта,питам за мнения,какво,от къде ,кой каквото може да сподели....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И моето гърне на 2 места попръцква, на скобата преди крайното дето се свърва с дългата тръба и на една скоба по-напред, която държи тръбата за колата. Та сега звука е един... леко неприятен. Понеже сега съм и на пропан-бутан, отзад направо може да си поливам градината и ще трябва да се мисли за някаква неръждавейка. Отидох набързо в едни сервиз, наложика няколко спортни гърнета, най-хубавото което имаха - един Ремус неръждаем, стърчеше 30см зад колата :D. Един друг ремус пък беше с 2 накрайника и трябва да отрежа егаси парчето от бронята... Майстора само каза "бе може да се преправи ама много смърдело окачване имаш" :D. Аз съм с комби, не зная дали и при седаните е същото окачването. Та и на мен ще ми е полезен някой съвет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да си купиш гърне втора употреба. Повече от 50-60 лева едва ли е. 3-4 години да те изкара, пак е добре.

 

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Вода изкарват всички. Аз го карам на бензин и тази сутрин се наложи да пусна едни 140-50 коня в акция че закъсняхме за автогарата. Навръщане бях полял половината път с вода, а точно пред нас е лек наклон нагоре и там дори беше потекла вадичка 1 м.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от София ако предлага запазено втора ръка задно гърне за ГАЛАНТ 2.0 136 коня бензин да казва ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от София ако предлага запазено втора ръка задно гърне за ГАЛАНТ 2.0 136 коня бензин да казва ...

За да не отварям нова тема, и мен ме интересува задно гърне, но за мотор 2.5 163к.с.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре втора ръка оригинално, заместителите не изкарват дълго (ако не е неръждавейка) и шума може да е в повече. Проверете обявите за коли на части във форума и по сайтовете за автообяви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от София ако предлага запазено втора ръка задно гърне за ГАЛАНТ 2.0 136 коня бензин да казва ...

 

Колега имаш Л.С.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че задното гърне на галанта е хромникелово....преди време и моята изпускаше, отидох на майстор, вдигнахме я на подемник оказа се от снадката на тръбите, сряза я, завари нова, боядиса я и каза, да не ти хрумне да сменяш задното си гърне, хромникелово е :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хромникелово е :yes3:

А така! При мен, обаче, хромникеловата сплав се е оцветила в червени окраски... Може да е от есента..

:rolleyes:

 

[ PS: Дано зимата премине в искрящо снежно-бяло]

Редактирано от Stefan Naydenov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... снадката на тръбите ...

Скоро питах в един сервиз - "Крафт", на околовръстното между Драгалевци и Бяна, да ми кажат ориентировъчно за цена на гърнетата. Останах силно изненадан от отговора - по мнението на човека (с 15-годишен стаж като майстор в сервиза) Галанта като цяло има много здрава изпускателна система, а слаби места са точно снадките между тръбите.

Въпреки това ми каза цена от порядъка на 100-120 лв. за гърнетата - материал и работа.

 

П.С. Дали има разлика в елементите на изпускателната система на Галанта седан и комби?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

П.С. Дали има разлика в елементите на изпускателната система на Галанта седан и комби?

Няма разлика, разлика има само в дебелината на тръбите, ако моторите са с различен обем. Тръбите на 2,5 са малко по-дебели от на 2,0.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

аз сложих от галант 1.8 GDI на моя 2.5 и стана точно може би само някои имат разлика но имаще една клапа на задното гърне която оставих отворена за да върви нормално инъче беше като спънат кон

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Колеги, бих желал да споделя моя опит от поставяне на гърне.

Един ден ми беше заминала меката връзка и реших да отдида да я оправят. Пристигнах в ''ЕМ-Комплект'' на околовръстното преди ''Цар Борис'' и се разбрах с приемчика, но нещеш ли видях от там да излиза една кола с феноменално гърне, от което излизаше страшен звук. Помислих малко и реших да попитам приемчика, какви са възможностите и за мен. Момчето се оказа много любезно и ме заведе в един склад, в който ми окапаха очите. След близо час, вече бях с едно от тези съкровища. Поставянето беше, като по учебник. Гърнето беше сложено съвсем близо до бронята, но и достатъчно далече от нея за да не я нарани или стопи. Същото гърне се оказа и със заглушител, след поставянето на който бучащия звук изчезва. В общи линии, бих казал, че съм изключително доволен и до ден днешен ( вече близо две години). :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....вече бях с едно от тези съкровища. Поставянето беше, като по учебник. Гърнето беше сложено съвсем близо до бронята, но и достатъчно далече от нея за да не я нарани или стопи. Същото гърне се оказа и със заглушител, след поставянето на който бучащия звук изчезва......

 

Може ли да поставиш снимки за да видим за какво става въпрос ? :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Аз имам крайно гърне за 2.5 галант, със спортен накрайник - вади спортен звук и си заслужава - 40 лв. Който го интересува, да пише на ЛС :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Чакаме снимки от колегата посетил Ем комплект.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • преди 1 месец ...

Аз имам едно оригинално крайно гърне от Галант 95г.

 

Здравейте,

 

За да не отварям нова тема, някой може ли да даде размерите на заводското крайно гърне на Галант 97-00 v6?

 

диаметър на отвора на входа

диаметър на отвора на изхода

дължина, ширина, височина...

 

Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...