Премини към съдържание

кое да избера ГАЛАНТ 1999 или Мерцедес C класа 1995


kalink223

Препоръчано мнение

Здавейте,

Искам няколко мнения, въпреки че предполагам тук сте основно фенове на Мицубиши.

Не мога да взема решение кое е по добрия избор Mitsubishi Galant 2.0 GLS 1999 или MB C180/200. Знам че колите са доста различни, но цените им вмомента са доло горе еднакви. Аз попринцип малко съм предобеден относно НЕ-НЕМСКИ-те автомобили, но този модел на мицубиши ми харесва много. Незнам как е откъм надеждност, здрав ли е или непрекъснато трябва да вися пред сервизите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взимай немското возило...

Галанта е с безлична визия, ненадежден, троши се постоянно и майсторите ще изкарат от теб пари да си купят по един апартамент...

.............................

Любопитен съм, какъв отговор очакваш?

Да беше прочел барем важните теми, закачени най-отгоре в раздела - щеше да си съставиш мнение....

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам някой който кара такова мицубиши честно да ми каже дали е здраво :) просто някакво обективно мнение. Щото примерно аз дълго време карам ауди и знам че е трошка и не бих посъветвал някой да си купи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да.... имаме си даже една тема 'кола за милионери' прочети я и сам ще се откажеш :rolleyes: . :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, тук всички познават най-добре своите автомобили, а после и марката/модела като цяло.

В останалите авто форуми също е така.

Ако има колега, който е карал двете избрани от теб модификации, нека каже. Другото е ПРИСТРАСТИЯ.

Аз, от висенето си във форума мога да кажа, че не съм забелязал собствениците на двулитрови Галанти да "пищят" от колите си. Незначителни проблеми, дори обичайни.

Нека по запознатите от мен кажат колко би ти струвала поддръжката на окачването, защото то не е от най-простите.

Автомобилът е великолепен. :mitsu-smiley:

п.п. По скоро, ако избереш конкретен автомобил от борсите, ще сме ти по-полезни.

Редактирано от de4i
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Очаквам някой който кара такова мицубиши честно да ми каже дали е здраво :) просто някакво обективно мнение. Щото примерно аз дълго време карам ауди и знам че е трошка и не бих посъветвал някой да си купи.

 

Интересна работа... значи ти си предубеден относно не-немските автомобили, но караш немска "трошка", която не би препоръчал никому?

Моето лично мнение, за да взема МБ-а, трябва да ми го дадат с 5000 лв в багажника.

От друга страна, Галанта е очарователен, но си има и болежки, за които трябва да внимаваш. Ръжда - обикновено по задните вежди, но може да има и другаде (за мен това е най-големия проблем, и покрай този автомобил, съм почнал да боготворя коли без ръжда :icon_doh:). Обърни специално внимание на скоростната кутия (влизане от 3-та на 2-ра може да е проблем, което е индикатор за скъпичък ремонт), тракащи повдигачи (скъпа е смяната 16х25 лв) и криви предни дискове. В общи линии, това са проблемните места. Окачването е доста здраво, ако не слагаш менте части. Возията чудесна, ако всичко е в ред :)

Успех с избора :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Afonya блягодаря за полезните съвети, от това имах нужда, да знам кое да гледам ако се спра на определена кола.

 

Иначе колкото до предубеждението ми, досега съм карал само немски автомобили opel astra, vw golf, bmw 525 и ауди а6 , и съм максимално разочарован от аудито защото карам от сервиз до сервиз...губене на време и пари! както и да е..

 

Благодаря за мненията до момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да не караш А6 ТДИ С5 :rolleyes:

 

Лично мен тази С-класа не може да ме грабне с нищо. Няма нито вид, нито хубав интериор, нито пък върви това С180. Даже и повече бензин лапа. По бих се чудил между галант и Е-класа W210.

За здрав е здрав и няма да ти трябва карта за градския, ако си го купиш. С-то също е здраво и сигурно е по-здраво от галанта. Иначе не мога да си обясня еднаквите цени. Но ако ще да е вечен, въобще не ми харесва този модел С. Следващия модел - определено да.

Според мен галанта превъзхожда този МВ във всичко, с изключение на надеждността. Но това пък зависи от конкретния автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хахха ПОЗНА, точно това ауди карам :)

Въпроса е че имам намерение да пообикалям из съседните страни и не искам да ме оставя колата на пътя, щото ми се е случвало и е доста неприятно.

та дори и да е по чуплив галанта от МБ - а , най важното е да не ми изпише " engine check " и до там.. както често се случва с това ауди :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя го докарах от Германия и лека-полека оправя кусурите, които оправдаха по-ниската покупна цена. По принцип имах пари за модела преди фейслифта, но си взех точно каквото ми се искаше. Друго не ми се е чупило и само трябва да налея бензин за да тръгне накъдето и да е.

Ако ти се кара читав галант, свържи се с alex2511 и Mitsubishi. По колата има скъпи части, но хубавото е, че като смениш нещо, забравяш за него. Неотдавна един нов съфорумник се сдоби с много хубав спорт едишън от Алекс, с 2-литровия двигател и то на много хубава цена.

Иначе ако не ти се дават много пари за автомобил и искаш просто да ти върши работа (да те закара и да те върне), знам и Примера дизел 98-ма за 1600 лева, марея jtd комби, галакси... все на хубави цени. Досега само галанти с автоматични трансмисии са оставали насред път и един много, много стар случай с 2000 сс, на който приключи биелен лагер в чужбина, но собственикът по някаква причина не включвал 5-тия зъб, понеже му харесвало да кара спортно (в обороти - над 4500).

Гледаш като при всяка кола - вид, вътрешен ред (протрито, скъсано, износено, избеляло, опечено, заторено...), окачване - потропване, люшкане, скърцане; спирачки за биене при спиране; съединител - трябва да е мек педала; скорости - включват се с 2 пръста много прецизно; за тракащи повдигачи ти казаха вече. На моята тракаха яко като я взех, но сега мърка. Двигателят се чува едвам на тихи обороти. Това важи и за V6 като моя. Никакви вибрации нямат. Даже 2000 имат още един ремък, който върти балансиращ вал, който ремък също се сменя при обслужването. Вече акумулатор, гуми, накладки, амортисьори, изгоряла крушка мисля че ще го преживееш, ако ти изкефи конкретната кола. Тя няма да е от магазина...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хахха ПОЗНА, точно това ауди карам :)

 

След този душегуб, каквото и да вземеш все ще ти харесва ..:lol:

Мерцедеса и Галанта са на еднакви цени, защото са еднакво добри автомобили ..

Единствените предимства на Галанта са предното предаване, малко по ниският разход и убийствената визия ..

Друго всичко е в полза на Мерцедес, здравина, поддръжка, возия и т.н...

Само имай на предвид, че на тези мерцедеси все още им крадат комутаторите като топъл хляб ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Галантерията си е добра кола, мерник Ц200 има един приятел, малко по нов 2000г и не ме кефи като возия. Аз съм с В6 мотора и не мога да дам преки наблюдения за 2.0 модела. Като цяло на ц200 на моя приятел ме кефи скоростната кутия и тя е автоматик с два режима спорт и зимен. И като го сложищ на спорт сменя на 6000 оборота. При наште умни А/Т кутии е малко по различно. Това ме дразни. Кутията на автоматика ме дразни. При цялото ми уважение и любов към марката е можело да се справят по добре инжинерите на Мици моторс. Тва малко спам

 

Сега за возия и визия мисля че Галанта е победител.

 

Хронични проблеми(колегата афония ги е написал по горе): 1. ръжда по вежди и бомбета гледай внимателно

2. криви дискове обезателно провери

3. повдигачи чуват се как потракват ( ако е добре двигателя почти не се чува). Ама за тях винаги може да си прецакан, защото наливат добавки и утихват.

4. СКОРОСТНА КУТИЯ

 

Еми това е в общо взето, успех. Ще повторя едно до болка познато изречение за нашия форум. Галанта трябва да е гледан, регулярна смяна на консумативи и т.н. Не го умарят километрите а безхаберието на немарливи собственици. За съжаление повечето внесени в БГ галанти са наистина много уморени. Затова внимавай да не плачеш после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Според мен въпроса е:

Какво да избера? Боздуган или катана?

Предпочитам катана. :rulez:

 

Друг предпочита боздугана... :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако ти се кара читав галант, свържи се с alex2511 и Mitsubishi. По колата има скъпи части, но хубавото е, че като смениш нещо, забравяш за него. Неотдавна един нов съфорумник се сдоби с много хубав спорт едишън от Алекс, с 2-литровия двигател и то на много хубава цена.

 

 

 

Кой ли е този нов съфорумник :rolleyes: :drive: :rulez:

 

 

За мен голямата истина ти е казал колегата Анди, просто ако покараш японеца и няма да искаш да чуеш за нищо друго ! Дал ти е насоката и от къде да си търсиш читав Галант (от Ямбол естествено), за мотора ти сам си преценяш какво да е , ако търсиш динамика и мощност за теб е шестака ако като мен търсиш комфорт при шофиране и по-нормалното ускорение (евтина поддръжка в сравнение с шестака) за теб е 2.0 мотора :mitsu-smiley:

Редактирано от hondata
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

Карал съм и двата автомобила :drive: .Не знам дали пак ще карам MERCEDES (за малко),но със сигурност знам ,че още дълго-дълго ще карам с удоволствие :mitsu-smiley: GALANT.

Та така......

Редактирано от иво дизела
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията ... честно казано.. сега съм по навит да си купя галант отколкото преди :)

ще постна снимки като се сдобия с такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно никой не си е мислил, че ще вземеш друго решение, просто МБ-а не може да докосне сърцето ти, както Галанта... няма шанс :)

Остава само да си отваряш очите на 4, защото като гледам обявите и чета мнения на съфорумници, които са ходили да гледат Галанти, съм останал с впечатление, че повечето на пазара в България са... как да кажа - лош избор. Аз на твое място бих се обърнал към колегите от Ямбол, но този ми съвет не би следвало да те накара да си по-малко внимателен с покупката.

Успех още веднъж :) :rulez:

 

п.п. Ако Галанта нямаше ръжда, щеше да е перфектната кола за мен (и да беше със задно предаване :D:) )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти най-добре прочети важните теми в раздела и ще добиеш още по-добра представа. Освен това можеш да публикуваш обявите, на които си се спрял и ще получиш препоръка.

Ето например една обява.

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=22594&pid=225678&st=0&

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

МБ Ц 180 или 200 за мене е най скапания бенц, гори МНОГО и върви МАЛКО, както се казва"УСКОРЯВА С КАЛЕНДАРА" :rulez: . Ментак :icon_thumbdown:

Галанта....докосва душата на човека :worthy:

ето, чети, колега, ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Избора е труден :D

Карах преди време около година служебен Мерцедес 180С.

Понеже беше автоматик, нямаше желаещи за него.

Лично на мен Галанта по ми харесва.

Мерцедеса няма ръжди, по-маневрен е и не мога да кажа, че не върви.

Галанта е по-широк вътре, по-меко вози /лимузината, щото сега съм с комби, а те са по-корави/ и е по удобен като шофьорска позиция, достъп до органите за управление и начин на каране.

Относно надеждност, трябва да се експлоатира достатъчно дълго за да се направи сравнение.

По принцип за мен надеждността зависи на 98% от водача и грижите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само имай на предвид, че на тези мерцедеси все още им крадат комутаторите като топъл хляб ..

Хубава кола, но наистина тия комутатори ги крадат по-лесно от

златни капачки на вентилите...

Каското не го покрива, защото се сваля без да се чупи нищо

и струваше преди 3 години между 3 500 и 4 200лв. д*би и комутатора.

Така че винаги, когато тръгваш нанякъде си правиш сметка има ли и

колко е на час е платения паркинг,

че може да ти се наложи твоя комутатор да си го купиш няколко пъти,

докато го продадеш на безценица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С класата не е лош автомобил,но Галанта го превъзхожда почти по всяко отношение,може по изключение на здравина, но това е ,защото Галантите на тези години си гният задните вежди........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Харесах си един Галант, даже искам да го купя,

2.0 gls automat 1998 като вкарам на задна и колата не тръгва на собствен ход а трябва да и подам газ, и другото

е че като се движи на задна скорост колата, леко се втриса просто някакви вибрации.

Някой може ли да ми каже това нормално ли е.. и ако не много ли е скъп ремонта за да знам кво да се пазаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажете нещо де, това нормално ли е със задната скорост?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажете нещо де, това нормално ли е със задната скорост?

Не е нормално, по добре си търси друг Галант ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...