Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

След като изтече гаранцията...


Rangel Simov

Препоръчано мнение

  • Отговори 99
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Колеги,интересува ме,мога ли сам да си нулирам индикацията за изтичане на сервизното обслужване.

 

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=21596 http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Пишем в "любимата" тема...

Смяна предни амортисьори: КАЯБА (от Япония, че разбрах, че и от другаде има) 2х150лв + 2х25лв труд... колата отново е перфектна на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече съм за тази тема :rolleyes: Лансерчо стана вече на 3 години и 2 дена :icon_clap:

За това време съм на 39 000 км, нищо не съм пипал освен консумативи а преди седмица две гледахме основно колата и за сега всичко е 6 :icon_clap:

Радвам се че вече цените на частите падат. Последно преди година две някой ми спомена нещо за 400 на амортисьор ...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак аз, смениха ми го гаранционно тогава и просто попитах колко струва и сега да отидеш в Ратола или БС, сигурно ще е толкова :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пак аз, смениха ми го гаранционно тогава и просто попитах колко струва и сега да отидеш в Ратола или БС, сигурно ще е толкова :)

Каква ти гаранция, при мен купуват клата, и след първото обслужване заебават гаранцията...........днес един с ASX така направи, дойде да си смени консумативите и като го питах че колата е гаранционна и той " е...л съм му и гаранцията".........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в договора при предаване на автомобила пише разни неща от които излиза, че ако колата се обслужва в не-оторизиран сервиз пада гаранцията само за третата година. Демек, на хартия, независимо къде си обслужваш колата, първите две години си ти е гаранционна. Друг е въпроса каква ще е реакцията в БС, ако нещо се счупи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. Друг е въпроса каква ще е реакцията в БС, ако нещо се счупи.

Ще почне да върти, суче......... и т.н..........най много да не ти признаят гаранцията, но какво от това???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят камион също си беше в гаранция..и какво..релно сам осе експлоатират страховете на хората ,мали ако се счупи.Верно ,че има дефекти но пък те са малък процент.

 

Реално до 60 000 км няма какво да се полом дотолкова ,че да стане въпрос политически.

 

Като сравним поддръжката на БС и моята ко става.

 

Маслото ми е по-добро и го менкам на 10 000 км.Цмяната при приятел м ие 10 лв..

Горивния филтър го махам на всеки 5 000 .. Free

Филтъра на мотора като вдигне разхода което се случва около 5000 км.. Free

 

Интериорен сам си сложих.. Free

Тяхната поддръжка каква е - Масло на 15 000..

горивен на 30 000

Филтър на мотора - божа работа с маслото 15 000

 

Цени безобразни.. та кой се грижи по-добре за машината.. :icon_angel: :mitsu-smiley:

 

Послепис. Немога да си представя че ще търкалям масло 15 000 км и то турбо дизел

Немога да си позволя лукса да менкам горивен филтър на 30 000 ,след като самиа филър е 24 лева а клапанчето на помпата Денсо почва от 400 $ и е първо по веригата от проблемна нафта .Тя нашенската е като Германия..нали ?

А пък за въздушен филтър и 15 000 км .. граничи с тъпотия..Сигурно ще харчи 10 извънградско .

 

Тааа айде нема нужда :) от таз поддръъжка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Покрива се, ама докато не надвишиш застрахователната премия. Няма как да ти плащат до безкрай, нали. ;)

Няколко пъти съм си блъскал колата. Единия път беше нещо подобно на описаното от колегата. Не знам колко струват ремонтите, но никога не са ми искали да доплащам от БулИнс. Така, че явно си зависи и от застрахователя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че един приятел с Хюндай също остана много разочарован от гаранционното обслужване.

За консумативи даде пари, които според него покриват 1/3 от стойността на колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Покрива се, ама докато не надвишиш застрахователната премия. Няма как да ти плащат до безкрай, нали. ;)

Няколко пъти съм си блъскал колата. Единия път беше нещо подобно на описаното от колегата. Не знам колко струват ремонтите, но никога не са ми искали да доплащам от БулИнс. Така, че явно си зависи и от застрахователя.

 

Доплащаш ако искаш да възстановиш пълната застрахователна сума на автомобила. Ако някой застраховател ви говори за доплащане поради вина, незабавно го сменяте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И като направи 2-3 ПТП-та за година по негова вина, следващата година каското ще е поне двойно! Много е удобно да споделяш това, което ти отърва и да премълчаваш това, с което си се прецакал.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:worthy:

Тука си обичаме :mitsu-smiley: , хубави, лоши - това са Нашите автомобили. А че има и по-хубави, и по-здрави и по евтини - да си ги карат със здраве.

На някой ако не му харесват - негова работа, няма да убеждаваме никого. :mitsu-smiley: са за хора със сърца а не за сметкаджии!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неизгодно е да имаш нов автомобил в България!

 

Факт !

ние тук си знаем, че сме се "прецакали" с държавата и с колите, които караме.

 

Също факт !

Повредите по автомобила не се покриват от застраховка "каско", ти нали имаше ново гаранционно BMW? - гаранцията ти покрива тези рискове, а не застраховката каско. Тук в БГ каското е около 5% от стойността на автомобила, нямам идея в Австрия как е.Изгодно и неизгодно е много условно, то никъде не е изгодно да се дават пари, но така е устроен живота - искаш да притежаваш или ползваш нещо плащаш. Броблема в БГ са ниските доходи на хората, няма други проблеми.

Има подобна форма на "каско" в доста държави при автомобили в следгаранционен етап, като има и опция с удължаване на гаранцията.

 

 

Верно, че сме бедни, но да започнем да изкупуваме имотите на Австрийците.Гърците вече са под ножа! http://www.standartnews.com/biznes/rsrrrsr_rrrsrsrrs_rrrsr_r_rsssrs-154779.html

Хахаха, нали се сещаш , че нито един от тези инвеститори не кара Лансер и най-вероятно броят им е едноцифрено число като цяло...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Факт !

 

 

Също факт !

 

Има подобна форма на "каско" в доста държави при автомобили в следгаранционен етап, като има и опция с удължаване на гаранцията.

 

 

 

Хахаха, нали се сещаш , че нито един от тези инвеститори не кара Лансер и най-вероятно броят им е едноцифрено число като цяло...

 

Защо? Ти Lancer ли караш ? И знаеш инвеститорите, колко са и какви коли карат? Ами, аз съм от инвеститорите, имащи къща на егейски остров, които карат Lancer. И не сме едноцифрено число. Вие с Аgа сте едноцифреното число в този форум. Абе, защо не пишете в BMW и АUDI, инвеститорските форуми? Какво сте се хванали с Лансер? Не ви харесва - ОК, не карате такива - ОК. Е...ама всички не може да са "умни" колкото вас.....а да, вие не сте в България -факт. ФАКТ е, че някои тъпанари, понеже не живеят в България се мислят на много умни, но също така е и ФАКТ, че не е така.

Не ти ли омръзна да суфлираш на Аga? Тoва е форум за Lancer. Тук хората трябва да си споделят за любимата марка, а не да четат комплексарски изказвания.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Разчистено.

Сега много моля, нека да не скочат някой хора, че е лично към тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо? Ти Lancer ли караш ? И знаеш инвеститорите, колко са и какви коли карат? Ами, аз съм от инвеститорите, имащи къща на егейски остров, които карат Lancer. И не сме едноцифрено число. Вие с Аgа сте едноцифреното число в този форум. Абе, защо не пишете в BMW и АUDI, инвеститорските форуми? Какво сте се хванали с Лансер? Не ви харесва - ОК, не карате такива - ОК. Е...ама всички не може да са "умни" колкото вас.....а да, вие не сте в България -факт. ФАКТ е, че някои тъпанари, понеже не живеят в България се мислят на много умни, но също така е и ФАКТ, че не е така.Не ти ли омръзна да суфлираш на Аga? Тoва е форум за Lancer. Тук хората трябва да си споделят за любимата марка, а не да четат комплексарски изказвания.

Koй ти каза , че не съм в БГ ? Всъщност какво значение има кой къде е ? Сега и аз ли трябва да обяснявам къде и какво имам и да вадим нотариални актове ? Не стоиш сериозно с това отношение и от тона ти лъха точно комплексарщина, в каквато се опитваш да обвиниш мен...Когато започнеш да преценяваш хората по това, не какво карат или къде живеят, може и да ти обърне някой внимание като личност, а не като собственик на нов автомобил, каквото изглежда се опитваш да привлечеш...или просто по-стар български обичай си решил, че новият автомобил увеличава размера на мъжествеността...Със здраве , по-спокойно и без излишни нерви... Животът е един и трябва да се живее пълноценно и позитивно, за да имаме време да се радваме на инвестициите си, а не да хабим сили да поучаваме хората къде и какво могат да пишат по форумите. :)

 

Светльо Ангелов:

Прекали и от днес имаш модераторски преглед, наложен от мен!

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Koй ти каза , че не съм в БГ ? Всъщност какво значение има кой къде е ? Сега и аз ли трябва да обяснявам къде и какво имам и да вадим нотариални актове ? Не стоиш сериозно с това отношение и от тона ти лъха точно комплексарщина, в каквато се опитваш да обвиниш мен...Когато започнеш да преценяваш хората по това, не какво карат или къде живеят, може и да ти обърне някой внимание като личност, а не като собственик на нов автомобил, каквото изглежда се опитваш да привлечеш...или просто по-стар български обичай си решил, че новият автомобил увеличава размера на мъжествеността...Със здраве , по-спокойно и без излишни нерви... Животът е един и трябва да се живее пълноценно и позитивно, за да имаме време да се радваме на инвестициите си, а не да хабим сили да поучаваме хората къде и какво могат да пишат по форумите. :)

 

NO COMMENT!

Нямам никакво желание да се упражнявам в риторика с примати. Нито нотариални актове ще си меря, нито ще карам техните коли, нито те моите, нито оная работа ще си меря с тях. Влизайки в този форум се надявах, че ще намеря любопитна информация и общение с хора притежаващи Lancer-и, а не да чета бълвочите на философи-"некомплексари".

Абе, бегай да играеш - келеш! Който иска да ви чете прозренията. И можете (понеже, ти само си клакьор) да не си правите труда да отговаряте. Няма ме повече в този форум. Има чужди, пълни с информация и "празни" от към идиоти.

На свестните момчета във форума - привет и уважение по пътищата!

 

Край! Търпях ви вече достатъчно!

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разчистено.

Сега много моля, нека да не скочат някой хора, че е лично към тях.

:icon_clap:

Не ми се вярва и дори има още за разчистване!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, явно нещата бавничко си тръгват :). Абе бре от няколко дни дясната пръскачка за стъклото пръска много ниско, ама и двете струи, викам си как пък стана само това, а да ги оправя и гледам цялото това дето е пръскалката в задния си край отделено от капака и разбира се навело изходите за водата на долу. Кажете ми сега, как се държи това, защото има кора и като я махна да съм готов с решението на проблема, или просто да го лепна :), ама въпроса е с какво, че този черен капак в тея жеги, не знам какви темп достига?

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе, явно нещата бавничко си тръгват :). Абе бре от няколко дни дясната пръскачка за стъклото пръска много ниско, ама и двете струи, викам си как пък стана само това, а да ги оправя и гледам цялото това дето е пръскалката в задния си край отделено от капака и разбира се навело изходите за водата на долу. Кажете ми сега, как се държи това, защото има кора и като я махна да съм готов с решението на проблема, или просто да го лепна :), ама въпроса е с какво, че този черен капак в тея жеги, не знам какви темп достига?

70 гр, иначе сваляй кората и виж как е захванато отдолу :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...