Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

След като изтече гаранцията...


Rangel Simov

Препоръчано мнение

Накрайниците ги намерихме средно качество на Японска фирма, единия е около 35лв, другия е около 60тина лв. В БС и Ратола се връзват по около 250лв. двата без монтаж.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 99
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Оказа се само външния, излезе ми 120лв. (труд+накрайника+реглаж на преден и заден мост). И най-важното вече не потропва и не се усеща нищо под краката ми :)...

Редактирано от Rangel Simov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се само външния, излезе ми 120лв. (труд+накрайника+реглаж на преден и заден мост). И най-важното вече не потропва и не се усеща нищо под краката ми :)...

Днес направо да ти отнеса цялата дясна страна в Лагера и отиваше на по-голям ремонт :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли си с Лансъра, който спира на улицата на блока ми :) (32ри)?

Не, бях с една Е-класа до 35 блок

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Усетих ги във волана но само след като попадна във дупка .Еданано много леко,деликатно почукване .Закарах колата в сервиз да и направят преглед ,излязоха със становище че няма нищо.Тогава влязох вътре и ги накарах отново да проверят ходовата част.Както и стана...пробелма лъсна :icon_blush: .На 44000 км. съм .Трябва само да повдигнете колата отпред и да разклатите гумата навъре и навън като я държите в горната и долна част.

Благодаря колега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колеги, до края на гаранцията на колата ми остава по-малко от 2 месеца. Днес бях в БС и от там ми предложиха за 670 лв. да удължат гаранцията с още две години. Има ли смисъл да правя това след като другата седмица слагам газ. Обясниха ми, че през тези две допълнителни години гаранцията няма да покрива: аудио системата, амортисьорите и аспусната система. А след като газифицирам няма да покрива и двигател и горивна система. Е, има ли смисъл тогава от тези две допълнителни години гаранция.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, до края на гаранцията на колата ми остава по-малко от 2 месеца. Днес бях в БС и от там ми предложиха за 670 лв. да удължат гаранцията с още две години. Има ли смисъл да правя това след като другата седмица слагам газ. Обясниха ми, че през тези две допълнителни години гаранцията няма да покрива: аудио системата, амортисьорите и аспусната система. А след като газифицирам няма да покрива и двигател и горивна система. Е, има ли смисъл тогава от тези две допълнителни години гаранция.

Дори и на година да е тази сума, си заслужава,тъй като тогава почват проблеми с лагер-главини,ск. кутия и т.н........но това само за време ли я определят гаранцията ,или и за определен пробег отгоре над 100-те хиляди км.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, годините стават пет и километрите стават 150 000. Значи ти мислиш че е добра оферта.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, годините стават пет и километрите стават 150 000. Значи ти мислиш че е добра оферта.

Ми зависи пак..........не казаа това годишно ли е ,или за двете години? Това е едно и друго,това е все едно да спреш да си правиш каското, то нищо не губиш или печелиш,но не дай си боже да стане нещо,тогава джоба ти олеква много ........

Лично мен ако съм,щях да ги дам тези пари,все пак не карам 15 годишна кошница ,а 3 годишен Лансер...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, мисля че си много прав. 670 лв. за двете години общо си заслужава. Само дано като сложа газта да не ме отрежът много. Със сигурност двигателя вече няма да влиза в гаранцията, но да не изкочат и други изключения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, мисля че си много прав. 670 лв. за двете години общо си заслужава. Само дано като сложа газта да не ме отрежът много. Със сигурност двигателя вече няма да влиза в гаранцията, но да не изкочат и други изключения.

На мотора нищо няма да му стане ако го подържаш според предписанията за тези две години,по скоро трябва да знаеш какви са условията за тези 2 години или най важното е да разбереш дали те задължават с това да си обслужваш колата там при тях.......това е важно ,тъй като при тях май е скъпо самото обслужване.....визирам ремъци, масла ,филтри, и т.н.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще трябва да продължа да я обслужвам при тях. Но това не е чак толкова скъпа операция. Единственото което ме притеснява е да ми кажат, че заради газта ще отпадне гаранцията и на други елементи.

Редактирано от HristoGB
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, ще трябва да продължа да я обслужвам при тях. Но това не е чак толкова скъпа операция. Единственото което ме притеснява е да ми кажат, че заради газта ще отпадне гаранцията и на други елементи.

Не че са много 670лв, но не си заслужава. Аз лично не се съгласих и не я поднових.

Няма кво толкова да и се строши на колата. Пък при Б.С. гаранцията е доста гъвкаво понятие, мени се според това как им отърва на тях.

Ако си карък така да се каже, то тогава и в гаранционния период и пробег ще си имаш дертове.

Нали знаете? Кола и жена се взимат на късмет! :giggle: И като ги вземеш, започва едно непрестанно даване на пари за щяло и нещяло!

 

Частите, които следват да се подменятзаради пробега и хубавите ни пътища, не са скъпи.

До тука извън-гаранционно ми струва 250лв за предни амортесьори + 40лв за смяната им и 100лва за преден лагер главина + 40лв за смяна. Общо 430лв.

И двете неща се появиха като проблем преди да изтече гаранцията, но след няколко прегледа направени от педалите в Б.С.П. и според приемчика на :mitsu-smiley: там Павел Первазов, всичко по колата си е било наред. Да им го набия целия с топките барабар в задника, ама пред хора, та да им хване място. Но тъй като са педали е безмислено, щото вместо да ги осрамим ще им направим кефа!

Редактирано от Vasil Sivkov-Noby
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Абе момчета, само да ви споделя, не мога да намеря къде бях писал като ударих Лансъра ЛЕКО ( и затова пиша тук, все пак са части за колата) от дясно и смениха, фар, решетката малката, бронята, халоген, пръскалката за фара и изправиха капака... да ви съобщя само, че този ЛЕК ремонт струва над 3000 ЕВРО и сега Алианц искат от мен 400лв да доплътя, защото щетата била по моя вина, тия застрахователите са страшно нещо. Давам 2000лв за каско и още искат... Не съм говорил с тях аз, но мисля че такива цифри ми сподели бащата :)...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не че са много 670лв, но не си заслужава. Аз лично не се съгласих и не я поднових.

Няма кво толкова да и се строши на колата. Пък при Б.С. гаранцията е доста гъвкаво понятие, мени се според това как им отърва на тях.

Ако си карък така да се каже, то тогава и в гаранционния период и пробег ще си имаш дертове.

Нали знаете? Кола и жена се взимат на късмет! :giggle: И като ги вземеш, започва едно непрестанно даване на пари за щяло и нещяло!

 

Частите, които следват да се подменятзаради пробега и хубавите ни пътища, не са скъпи.

До тука извън-гаранционно ми струва 250лв за предни амортесьори + 40лв за смяната им и 100лва за преден лагер главина + 40лв за смяна. Общо 430лв.

И двете неща се появиха като проблем преди да изтече гаранцията, но след няколко прегледа направени от педалите в Б.С.П. и според приемчика на :mitsu-smiley: там Павел Первазов, всичко по колата си е било наред. Да им го набия целия с топките барабар в задника, ама пред хора, та да им хване място. Но тъй като са педали е безмислено, щото вместо да ги осрамим ще им направим кефа!

 

Само ще го дОпреш,баце...та да им е гадно! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/biggrin.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе момчета, само да ви споделя, не мога да намеря къде бях писал като ударих Лансъра ЛЕКО ( и затова пиша тук, все пак са части за колата) от дясно и смениха, фар, решетката малката, бронята, халоген, пръскалката за фара и изправиха капака... да ви съобщя само, че този ЛЕК ремонт струва над 3000 ЕВРО и сега Алианц искат от мен 400лв да доплътя, защото щетата била по моя вина, тия застрахователите са страшно нещо. Давам 2000лв за каско и още искат... Не съм говорил с тях аз, но мисля че такива цифри ми сподели бащата :)...

 

Като стана въпрос и аз ходих с Лансера за щета (задната броня я бяхме закачили) и всичко горе долу добре(в ДЗИ беше каското)до момента в който ми дават възлагателното писмо,подписвам се аз, и тръгвам и чета малко по надолу че ако ремонта надвиши 1000лв се доплаща от мен.След това се връщам малко караници с хората там и те ми казват че така било при тях и ако надвиши 1000лв трябва да доплатя аз, е това за първи и последен път го чух,защото ги смених веднага естествено след като си оправих броонята.Аз с моята кола в булинс имах ремонт за 12000лв и никой нищо не ми каза и не ми направиха пробелем, а там за 1000лв почнаха да правят п...ски номера.Така че и от застрахователи се пазете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка тази удължена гаранция от къде ви я предлагат? От Б.С. или от :mitsu-smiley: Motors ? В смисъл гаранцията обвързват ли я само със сервизите на Б.С?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе момчета, само да ви споделя, не мога да намеря къде бях писал като ударих Лансъра ЛЕКО ( и затова пиша тук, все пак са части за колата) от дясно и смениха, фар, решетката малката, бронята, халоген, пръскалката за фара и изправиха капака... да ви съобщя само, че този ЛЕК ремонт струва над 3000 ЕВРО и сега Алианц искат от мен 400лв да доплътя, защото щетата била по моя вина, тия застрахователите са страшно нещо. Давам 2000лв за каско и още искат... Не съм говорил с тях аз, но мисля че такива цифри ми сподели бащата :)...

Теая от Алианз са пълни ЦЪРВУЛИ! :icon_rock:

Имах договор за 5г с тях, но от миналата година им казах да си Е..Т М....А!

По-висока цена на застраховката и размотаване месец и повече. при тях Аз си плащах ремонтите, после им давам фактури и те умуват 1 месец дали да платят! Е що не се ш...т а? Теглих им майните и край с тях. При тях плащах по 2000лв на година и чакаш. Сега съм в ДЗИ, правя си гражданската в кеш за годината и за каското ми идва да плащам 1000лв + 20% за официален сервиз. 100 пъти по коректни и по бързи от Алианз. Преди в Алианз спуках гума на камък по пътя и ми искаха фактура, да покажа новата гума и тогава след 1 месец ми дадоха парите за спуканата, ама 40% от фактурата, щото не била нова спуканата!

Сега в началото на зимата (октомври-ноември) спуках едната от старите зимни гуми на 3 сезона, дето бях сложил отзад за доизносване и нямаха повече от 3-4мм грайфер. Отодох в ДЗИ снимаха, описах случката и след 4дена ми преведоха 90лв, за гума дето нова е 160лв, без да ми искат никви фактури и други гуми. Така че бягайте от Алианз и Булстрад. Пълни педали са. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Разрешихме казуса... Алианц застраховане няма вина, но за лизинга не мога да кажа същото. Каското ми е около 2000лв и застрахова колата малко над 20 000 евро. Щета ми е на стойност 3000 евро и милите Алианц лизинг са си сключили договор за ДОЗАСТРАХОВАНЕ, тоест за да стане пак каското на 20 000 евро, те искат от нас да си ДОЗАСТРАХОВАМ колата с още 400лв... тоест за 3000 евро щета, аз трябва да дам 400лв, за да стане отново 20 000 застрахователната премия... ПРОСТО НЯМАМ ДУМИ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...