Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

НЕ! На високите цени на горивата!


Препоръчано мнение

Спрях да пиша подробности около протестите, понеже не виждах интерес от страна на колегите.

Какво ми протестираш пък ти...Я взимай кофите и хуквай към кварталното кръчме :tooth:

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1684185523-Avtomobili_na_olio_vtora_upotreba.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 244
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Какво ми протестираш пък ти...Я взимай кофите и хуквай към кварталното кръчме :tooth:

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1684185523-Avtomobili_na_olio_vtora_upotreba.html

 

Луд ли си аз съм милионерче, карам с чиста нафта :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ми протестираш пък ти...Я взимай кофите и хуквай към кварталното кръчме :tooth:

http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/videos/video/1684185523-Avtomobili_na_olio_vtora_upotreba.html

То и това е вариянт,в форума на фиат има цяла тема как се прави био дизел,стъпка по стъпка.Но това ще е от полза само на дизелджиите.За жалост съм гола вода с компютъра, и не знам как да дам линк за тази тема,ако някой се интересува де.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги относно тези протести. Лично аз не одобрявам голяма част от методите на гражданското общество СИЛА и спрях да ги подкрепям.

Но клуба ни все още стой на страницата им като подкрепа -> http://gorivo.net/support/

Ако няма колеги които ги подкрепят, може да им кажем да ни махнат от там.

Лично аз предпочитам скъпи горива, от колкото да ни мислят за нечии пионки!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И Аз съм против високите цени на горивата,ама нали се сещате че трябва първо ония от горе да сменим и чак тогава горивата

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И Аз съм против високите цени на горивата,ама нали се сещате че трябва първо ония от горе да сменим и чак тогава горивата

Колега който и да дойде горе няма да може да оправи цените не само на горивата,но и на заплатите.Да цените на горивата са високи,ясно е че от тях се формират цените на всички продукти,но според мен първо трябва заплатите да се изравнят с европейските.За това трябва да се борим!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

За да не пускам нова тема , нека да вметна един въпрос относно горивата - Къде предпочитате да зареждате и при кои бензиностанции ви се вижда най-качествено горивото ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема , нека да вметна един въпрос относно горивата - Къде предпочитате да зареждате и при кои бензиностанции ви се вижда най-качествено горивото ?

 

Трудно е да се каже къде горивото е по-добро. Всеки колега ще ти каже нещо различно. Аз преди зареждах от Лукойл, но от време на време нафтата им е ужасна и сега малко ги избягвам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е трудно да се прецени къде е най-добро горивото , а разбира се всеки зарежда различно - газ бензин или дизел. Относно Дизела нямам такива наблюдения , но спрямо газта мога да кажа че откакто замених Ромпетрол с Лукойл за 1 месец и резултата беше задрастен клапан от мръсната газ. Упражнението ми струваше 10 лв. да го почистят и затова от сега нататък САМО Ропмпетрол. Колата сега отново си лети и съм много доволен от качеството им!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема , нека да вметна един въпрос относно горивата - Къде предпочитате да зареждате и при кои бензиностанции ви се вижда най-качествено горивото ?

 

От 3 месеца зареждам бензин само в Ромпетрол и съм много доволен. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема , нека да вметна един въпрос относно горивата - Къде предпочитате да зареждате и при кои бензиностанции ви се вижда най-качествено горивото ?

 

Само ЕКО, просто са номер едно :icon_thumbup: и за дизел и за бензин, само там зареждам аз и моята годеница с нейната печка 2001 A - Class 170 CDI :)

Редактирано от cpurage
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От както имам Галанта (има-няма 6 години) зареждах газ навсякъде, като постепенно взех да ограничавам газ-станциите до Шел и Еко и накрая вече повече от година не искам и да чувам за друга газ-станция освен на ЕКО. Там хем ми е малък разхода 10,5-11 градско :icon_rock: и хем ползвам 5ст. отстъпка на всеки литър, че какво повече му трябва на човек :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди зареждах само от Еко, по съвет на човек от форума, колата беше перфектна, разходът също. От известно време те нямат бензин без добавки, а от новият им Икономичен разходът ми се покачи с около литър на сто километра и аз смених с Лукойл, всичко изглеждаше добре, докато онзи ден не заредих на входа на Стара Загора в тяхна бензиностанция. Колата загуби мощност, драпа на втора, после на магистралата се мръщеше много, имах усещането, че сипаха вода, не бензин. Като чета темата си мисля да пробвам Ромпетрол, само да не се окажа в гаража на Милен след толкова проби :rolleyes:

Редактирано от bebel
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • Admin

От днес горивата са свалени приблизително с 4 стотинки.

 

http://www.dnes.bg/stranata/2011/08/12/lukoil-svali-s-malko-cenite-na-gorivata.126219

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif

От днес горивата са свалени приблизително с 4 стотинки.

http://www.dnes.bg/stranata/2011/08/12/lukoil-svali-s-malko-cenite-na-gorivata.126219


Мда, водеща новина в БТВ, за разлика от преди 2 седмици, когато скочи с 10ст....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От днес горивата са свалени приблизително с 4 стотинки.

 

http://www.dnes.bg/stranata/2011/08/12/lukoil-svali-s-malko-cenite-na-gorivata.126219

Вдругиден ще ги качът с 8ст.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 2 седмици зареждам само скъп бензин 100 октана на OMW. Отначало докато имаше от стария разхода стана 6.3 (миналия Петък на път за село). Помислих си, че най-после след 3 години и 3 месеца достигнах заводския разход.

Този Петък отново заредих от същия. И на отиване и на връщане разход 5.9! :icon_thumbup:

Ако японците разберат дали ще ми искат допълнително пари за колата? :D

На практика за мен високата цена се оказва оправдана. Простата сметка показва, че за едни и същи пари (20 лв.) минавам с 3-5 км повече, от колкото с по-ефтиния бензин.

Аз съм "ЗА" висока цена на горивата, но когато горивото си струва.

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След зареждане на различни бензиностанции ще си обобщя мнението :

1.Шел - нафта от там няма да сипя скоро , освен ако не ми сложат пистолет на главата . Бензина като на лукойл /говоря за обикновение и за В-Пауър - за мен нямат разлика , само В-Пауър рейсинг не съм пробвал от там/

2.Лукойл - горивата са качествени , но заради обслужването няма да стъпя там , както и във всички бензиностанции ,които купуват от тях - Шел , ОМВ и всички останали с изключение на Ромпетрол , Еко и някой частни предполагам . / това е моят личен протест срещу монопола / .

3.Еко дизела им е добър - не намирам разлика между този на Еко и Лукойл , бензина - от там наливам само 100 октана , колата работи осезаемо по-добре в сравнение с 95 на Лукойл , пък за разхода не съм я замервал , колкото и да и сипя все ще ги изгори , ако е вярно както пишете , че го сваля още по-добре :D

Редактирано от s_mitko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата Николов,със 100 октановия наистина гори една идея по-малко и ускорението е по-добро.Просто не смятам да слагам друг вид бензин вече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

2.Лукойл - горивата са качествени , но заради обслужването няма да стъпя там , както и във всички бензиностанции ,които купуват от тях - Шел , ОМВ и всички останали с изключение на Ромпетрол , Еко и някой частни предполагам . / това е моят личен протест срещу монопола / .

 

 

Подкрепям! Имам карта за 5ст. отстъпка, но пак ще ги подмина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък за Еко си имам отстъпка от 5ст.Някой ако има желание мога да разпитам познати , ако имат някоя излишна карта :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Започвам да си мисля, че тези 5 ст. са само в нашите глави. Според мен отсъпката е толкова колкото да компенсира "грешката" в сипаното количеството.

С други думи сипваш 9.75 литра, а плащаш 10. Като ти върнат отстъпката - 50 ст. се радваш, а после се чудиш от къде ти се е повишил разхода. :icon_hmm:

Лично мое мнение, но базирано на това, което съм виждал по колонките. :icon_doh:

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все пак сме в България и вероятно си напълно прав , но без тези 5ст. ще сме съвсем прецакани , така че трябва поне това , което можем да си взимаме .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...