Премини към съдържание

Бягство от автопроизшествие


Препоръчано мнение

  • Admin

Колеги и това не ми се беше случвало............... :icon_censored: :mad:

Накратко екшъна:

Напълно изтощен от бюрокрацията по българските митници реших да използвам обедната им почивка за един приятен обяд. Знам едно много хубаво "капанче" близко до Софийска Митница в кв. Толстой и реших да хапна хубави сандвичи. Паркирах си прилежно Галанта пред заведението и реших да се насладя на приятня обяд. Тъй като вътре беше пълно с хора, реших да излезна навън, защото времето беше хубаво (още не беше заваляло).........., но точно пред очите ми някъкъв черен автомобил - Волво се вряза в предната дясна врата на Галанта ми. Напълно обезумял от изненада се втурнах към колата си с намерението да потърся най-малкото сметка на този....как да го нарека.... :icon_censored: :icon_censored:

Но така и не успях, защото онзи с пълна газ тръгна да бяга.....подгоних го...но какво могат да напрвят два човешки крака, срещу толкова коне? Усещайки, че нямам никъкъв шанс да го догоня, хвърлих сандвича, за да си освободя ръцете в безумния ми спринт.....оказа се напразно.....

Веднага се обадих на 166 за да информирам полицията за станалото. Прехвърлиха ме на автопроизшествия и обясних случката. Междувременно бях успял да запомня номера на колата, която ме блъсна. По телефона записаха моето съобщение и ми отговориха да отида утре до КАТ, за да си взема акт 56.

На мен нищо ми няма. Вратата не е много ударена. Еърбеците не са задействани и няма сериозни поражения, но в мен остава въпроса - Какво правя още тук, в тази страна? България - страна мая радная...... :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Последните няколко седмници се оказаха ужасни за членовете на клуба :mad: Не мога наистина да разбера, що за хора вилнеят по улиците ???????? Страшно съжалявам за неприятните емоции и за ударения Галант, Светльо. Каквото и да се опитам да кажа, все псувни ми излизат от устата :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

A какво представлява този акт 56? И как е най-правилно да се действа при такъв случай? КАТ не трябва ли поне да дойдат до местопроизшествието? Като не са дошли после при застрахователите как...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

не се познаваме лично но искрено ти сачуствам. в такива случеи най добре ще стане да му огасне на оня колата че снякоя щанга докато ти мине яда бой бой бой поне ще си го излееш на веднъш яда . и друго я му испиши номера че може и да се засече някаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

A какво представлява този акт 56? И как е най-правилно да се действа при такъв случай? КАТ не трябва ли поне да дойдат до местопроизшествието? Като не са дошли после при застрахователите как...?

 

Нямам си на идея какво значи акт 56. Номер на акта ли е, или моя номер за самия акт, или е алинея някъква от закона? Така ми каза дежурния по телефона, да уведомя утре като отида до КАТ на гишето. За първи път ми се случва такова нещо и не ми е ясно как се процедира. Реазбира се, предложих на дежурния да изчакам патрулната кола, но той каза, че не е необходимо. Просто следвах неговите инструкции.

Живи и здрави :icon_n_clover:

Ламарини се правят.

Пожелавам на всички колеги никога да не приживяват това, което ми се случи днес :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво че все пак е леко произшествие. Такива случки има навсякъде - не е необходимо да обвиняваме нацията или държавата за това...

 

До колкото съм чувал за подобни случаи - КАТ ще му издаде акт, щом му имаш номера и той вече ще обжалва при което ти ще трябва да ходиш като свидетел. Ако имаш и други свидетели - по-добре, защото и той може да представи негови, че не е бил там...

 

Колата се оправя, нервите не, така че гледай по-леко :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и това не ми се беше случвало............... :icon_censored: :mad:

Накратко екшъна:

Напълно изтощен от бюрокрацията по българските митници реших да използвам обедната им почивка за един приятен обяд. Знам едно много хубаво "капанче" близко до Софийска Митница в кв. Толстой и реших да хапна хубави сандвичи. Паркирах си прилежно Галанта пред заведението и реших да се насладя на приятня обяд. Тъй като вътре беше пълно с хора, реших да излезна навън, защото времето беше хубаво (още не беше заваляло).........., но точно пред очите ми някъкъв черен автомобил - Волво се вряза в предната дясна врата на Галанта ми. Напълно обезумял от изненада се втурнах към колата си с намерението да потърся най-малкото сметка на този....как да го нарека....

Но така и не успях, защото онзи с пълна газ тръгна да бяга.....подгоних го...но какво могат да напрвят два човешки крака, срещу толкова коне? Усещайки, че нямам никъкъв шанс да го догоня, хвърлих сандвича, за да си освободя ръцете в безумния ми спринт.....оказа се напразно.....

Веднага се обадих на 166 за да информирам полицията за станалото. Прехвърлиха ме на автопроизшествия и обясних случката. Междувременно бях успял да запомня номера на колата, която ме блъсна. По телефона записаха моето съобщение и ми отговориха да отида утре до КАТ, за да си взема акт 56.

На мен нищо ми няма. Вратата не е много ударена. Еърбеците не са задействани и няма сериозни поражения, но в мен остава въпроса - Какво правя още тук, в тази страна? България - страна мая радная......

НЯМАМ ДУМИИИИ............. :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Пусни номера ...............дай го насам.......... :icon_censored: Ще му извъртя главата на 180 градуса.......... :icon_censored: :icon_n_furious:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mad: :icon_censored: :icon_censored:

Сажълявам много за случилото се Светльо.

Тези който бягат трябва сериозно да бъдат НАКАЗАНИ !

Преди 2 месеца ми се случи подобна случка. Излизах от Софийският университет на "Джеймс Баучър", бях с колата на баща ми, точно отключвах колата и бях на около 5 метра от нея. В този момент чувам как се пука гума поглеждам надясно и виждам как една кола занася и се удря директно в колата !!!!! :icon_drive: Чу се ужасен звук, от удара колата се качи на тротоара и се беше спукала 1 гума и изкривили 3 джанти ... Да не говорим за останалото, удара беше точно в калника (гумата) и отпред отдясно всичко стана на мармалад ! Амортисъора се счупи, гумата супер много се изкриви, отдолу моста итн ... абе ужас! Другата кола беше Опел корса, но след удара не можеше да се разбере каква е!!!! Шофъора и да искаше нямаше да може да избяга. Кат не можаха да повярват като видяха щетите и казаха "Добре че в този момент не сте се качвали в колата !"

Просто незнам какво става в тази държава с тези неравни пътища дупки и луди некадърни :icon_censored: :icon_censored: шофьори !!!!! :guns: :icon_n_evil2:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съчувствам ти искрено. Едно време така удариха москвича на баща ми. Чухме някакви спирачки, удар и си казахме, удариха на някой колата, излязохме на балкона и какво да видим, нашата била, при удара беше отместила 2 съседни коли... Баща ми се спусна надолу и с тичане успя на един червен светофар да пресрещне колата, която се опита да избяга с димящ радиатор... Впрочем май беше вече закъсала... Успя да ме впечатли тогава :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако бях щях да задействам връзки, да го разбера каде живее тоя и да му потроша колата. Няма КАТ, няма хабене на нерви. Дето каза Светлъо щетите не са толкоз лоши .. поне като му потроша неговата ще ми мине и няма да си хабя нервите и времето да се разправям с бюрократични простотии. :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Много ни е шиб.на държавицата. Пълно безхаберие цари във всички институции. Добре поне че не те е ударил по-сериозно нещастника с волвото. Пожелавам му в най-скоро време със скорост 160км/ч да му се разкъса цялата предна лява гума и да му се заключи волана на магистрала Хемус над пропаста с голямото нанадолнище в посока Ботевград и като прехвъчи през мантинелата да се размаже като фототапет долу. Побеснявам от такива случки :icon_censored: . Не дай си боже да ми се случи на мен такова нещо.... не знам какво ще се случи и как ще го преживея.....Светльо правилно се чуди какво прави още тук! Пикливата държава ще изгони всички свестни хора навън... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за Галанта ти Светльо! Егати тъпата история! Напиши все пак номера тук, някой може да го засече някъде наистина. И тогава :icon_censored: :icon_censored: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам му в най-скоро време със скорост 160км/ч да му се разкъса цялата предна лява гума и да му се заключи волана на магистрала Хемус над пропаста с голямото нанадолнище в посока Ботевград и като прехвъчи през мантинелата да се размаже като фототапет долу.

Колега, недей така. Не може да искаш някой да се претрепе заради това че е удраскал врата на някаква кола. Имай някво уважение за човшкия живот :mad:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Искам и то много :icon_censored: . В джунгла като българия трябва да важи и закона на джунглата. Ако това беше нормален човек щеше ли да избяга от местопроизшествието? Може и да е бил пиян и какво ли още не след като е духнал...той заплашва живота на другите, така че това е най-малкото, което мога да му пожелая. А като се замислиш, че това е само една малка капка от абсурдите които се случват напоследък...... :icon_censored: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

. ........По телефона записаха моето съобщение и ми отговориха да отида утре до КАТ, за да си взема акт 56........

 

Акт 56 е протокол........... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз съжалявам за нанесените ти щети! Миналата седмица това се случи и на Лансера на баща ми, пак дясната врата! Какви са тия хора ...просто незнам......докато продължава така незнам как ще се оправим в тая :icon_censored: държава. Дано скоро да си оправиш колата и да нямаш много проблеми! :) Живи и здрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, нали вчера се видяхме на митницата, защо не каза нищо за случката. НАПИШИ МУ РЕГИСТРАЦИОННИЯ НОМЕР ЩОМ ГО ЗНАЕШ. ОБЕЩАВАМ ТИ ДА СЕ ПОГРИЖА ДА ГО ОТКРИЯ ТОЗИ СМОТАНЯК. Между другото и на мен ми се е случвало подобна случка. Миналата година - октомври, ноември си бях паркирал на "Кирил и Методий" в центъра и след час като отидох да си взема колата,бронята в ъгъла беше жълта и ужулена, добре, че се изтри боята, но имам малки следи от одрасканата ми боя, застрахователите ми платиха, но не е там проблема... Жалко, че не съм бил на място, че да му видя сметката на този смотаняк. На такива само :icon_box: :icon_box: :icon_box: :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С бой нещата не се оправят. Ударил колата ударил, по номера без проблем може да бъде намерен. Има един такъв момент, че в случая КАТ не ти трябва- много ще се забавят, трябва да го намерят и т.н. Те утре ще ти кажат- че е по добре да ти я пишат че е ударена на паркинг или направо да я караш при застрахователите. На морето ми се случват почти всяка година такива работи, но за сега винаги ги намирам- пишат им акт и това е, за да може твоите застрахователи да ползват неговата гражданска.

 

Колкото до ситуацията- на момента ти става много гадно, но после ако се замислиш ще видиш че е по добре че не си го настигнал. Удариха ми мицубишито веднаж, аз го преместих настрани да не пречи и след 10-на минутки един тир му забърса цялата лява страна и то бавно и точно пред очите ми. Шофьорът се смееше ехидно, а за мен беше като кошмар, тръгнах да го гоня в момент на ярост и докато го гонех ми светна че се занимавам с глупости. Запомних му номера, намерих го и в момента е уволнен /малко лошо за него, защото с това си изкарваше хляба, но.../.

 

Боят или това да му счупиш колата мисля че са последните варианти!

 

Давай я на застрахователите да ти я правят и не се ядосвай- има и тъпанари- това си е за него, пусни му спецификацята на волвото, поне да му се смеем като го видим някъде из София.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, и аз съжалявам за случилото се. Дано да се оправиш със застрахователите, защото и аз имах подобен случай - на знак стоп в София една дама с Пунто ме издрънча отзад и избяга. Записах номера, намерих свидетел, извиках КАТ, написаха протокол и до там..... От КАТ за я намерили и написали акт, но никой не се е сетил да й провери застраховката и аз пих една студена вода, защото моя застраховател (Булстрад) ми каза, че той поема щети само които аз съм причинил, за щети по моята кола да търся застрахователя на колата, която ме е ударила. Имало някакъв гаранционен фонда за такива случаи, но аз така и не успях да се докопам до него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светльо, много съжалявам за случилото се!

 

Понякога се случва такова нещо, че попадаш на точното място в най-неподходящия момент!!! Така се е случило и с теб - тъпо и нелепо, но това е живота! Всеки един от нас е преживявал подобно нещо и е бил от едната или другата страна, но като хора би трябвало и да сме толерантни и да си понасяме последствията. Човека, който те е ударил със сигурност е бил някой тъпанар, щото нормален, интелегентен човек спира извинява се и помага в такъв момент и си носи последствията. В твоя случай оня е действал първично и е избягал - точно като в джунглата!

 

Живи и здрави, добре че си добре, остраналото ще се поправи! :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ЕЕЕееее, Светльо това е ужасно! :icon_censored: на тоя с Волвото!Какво да ти кажа такава ни е ш******а държавица.Дано по-скоро да си оправиш колата и да нямаш проблеми със застрахователите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз най-искрено съжалявам. Предполагам, че каквото и да напиша би прозвучало банално... Ако е било писано колата ти да претърпи поражение, нека докато е паркирана... Ако това е успокоение...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Са че са идиои тия дето бягат, идиоти са. Такова поведение си е криминално. Но не можеш да биеш някого заради няколко квадрата ламарина, защото не е нормално и само затваряш порочния кръг. Другия път този ще бяга още по-бързо, па може и той щанга да извади насреща. Нали знаете за вица дето жигула изкривява задната броня на мерцедес и шофьора на жигулата почива от раните си? Ми и това не е да не се случва. Някои хора сигурно са имали такива преживявания и не искат да ги смачкат от бой.

 

В крайна сметка, това не е невиждана рядкост в БГ и можеш да си кажеш на застрахователите - както си бях спрял, някой ме е ударил. Ще мрънкат, ама те тва работят - да мрънкат. И ще ти платят както ще ти платят ако и да бяха хванали злосторника. Т.е. за тебе няма никакво значение. Има значение да не те удрят. Ама то е Божа работа.

 

Светльо, дано при тебе се оправят нещата и не си трови нервите, защото тях застраховката не ги покрива.

Идействително, има едно хубаво нещо в цялата работа и това е че нито ти нито твои близки са били в колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Са че са идиои тия дето бягат, идиоти са. Такова поведение си е криминално. Но не можеш да биеш някого заради няколко квадрата ламарина, защото не е нормално и само затваряш порочния кръг. Другия път този ще бяга още по-бързо, па може и той щанга да извади насреща. Нали знаете за вица дето жигула изкривява задната броня на мерцедес и шофьора на жигулата почива от раните си? Ми и това не е да не се случва. Някои хора сигурно са имали такива преживявания и не искат да ги смачкат от бой.

 

В крайна сметка, това не е невиждана рядкост в БГ и можеш да си кажеш на застрахователите - както си бях спрял, някой ме е ударил. Ще мрънкат, ама те тва работят - да мрънкат. И ще ти платят както ще ти платят ако и да бяха хванали злосторника. Т.е. за тебе няма никакво значение. Има значение да не те удрят. Ама то е Божа работа.

 

Светльо, дано при тебе се оправят нещата и не си трови нервите, защото тях застраховката не ги покрива.

Идействително, има едно хубаво нещо в цялата работа и това е че нито ти нито твои близки са били в колата.

 

Напълно вярно! Похвално великодушие :good: ! Не ми се е случвало подобно нещо, но живот и здраве ... най-вероятно ще ми се случи някой ден. Не намирам думи да изразя съчувствието си... Слава Богу, че никой от колегите не е пострадал (за огромно съжаление :mitsu-smiley: -то на Big Boss не е единствената жертва на такова престъпление). И тези, които обясняват въпросните произшествия с Държавата ни ... и те са прави, няма как да не се съглася. Боли ме от това. Така наречената "Голф-култура" е напъплила всички краища на Родината, но единственият (според мен) начин да избягаме от Злото е да не го допускаме у себе си. Пожелавам на всички колеги да запазят духа на Mitsubishi Fan Club - Bulgaria и да продължават да служат за пример на останалите участници ... в движението и живота. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...