Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

АГУ на Спейс Стар


Препоръчано мнение

Аз съм с ГИ и чека си свети.... Имало начини това да не е така, но не ми се разправя. Нека свети, това означава, че не е изгоряла лампичката :-)

Според мен означава, че горивната смес не е правилно настроена. А не е ли това основното предимство на газовия инжекцион ?

На твое място бих се разправял.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Аз като казвам "Не ми се разправя" - имам предвид, че не ми се ходи при майсторите...... Не е от горивната смес, а от това, че компа засича дюзите, които не работят... Което можело да се оправи нещо, но кому е нужно? Нито ми записва грешки, не ме вкарва в авариен режим.... свети една лампа - ми да си свети, голяма работа

Отделно - то и на обикновената може да се изгаси лампата, никакъв не е проблема....

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ГИ и чека си свети.... Имало начини това да не е така, но не ми се разправя. Нека свети, това означава, че не е изгоряла лампичката :-)

 

но ако имаш друг проблем дори и малък няма да разбереш :icon_doh: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега би ли ми казал в кой сервиз в разград ще ти слагат газовата и за какви пари става дума?Ако искаш мога да те насоча към добър маистор в РАЗГРАД.Зада си нямаш ядове после :icon_doh:

 

 

ИЛКО сервиз цена 690лв газов инжекцион с 1-год. гаранция ТУРСКИ предполагам, че е тази " mimigas"

http://www.autogasbg.com/shop/category/15.html

продажна цена без бутилка и монтаж 439лв.от пловдив

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и по евтин - NLP за 429 гроша, пак там ;)

За Микрата си взех от този сайт ел.изпарител Мимгаз че като форма и закрепване е точно като Ловато. Бачка засега - 5-6 месеца и не е съвсем кофти изработка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има и по евтин - NLP за 429 гроша, пак там ;)

За Микрата си взех от този сайт ел.изпарител Мимгаз че като форма и закрепване е точно като Ловато. Бачка засега - 5-6 месеца и не е съвсем кофти изработка.

 

:D :good: еее значи не съм сбъркал много, сега само :drive: и :icon_rock: :icon_rock: :icon_dance: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че има риск да светне ,особено при обикновенна вакуумна АГУ..........

Светна и то яко така , че и майстора не може да я угаси?

Писах в темата " АВТО ГАЗ" за проблема моля дайте компетентни мнения! :help: Дразни ме тая лампичка и накрая ще махна ГИ.

Толкова четене и писане се изписа и накрая моята лампичка да светне!! :icon_box: :icon_doh:

Редактирано от autogad
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще свети и при пет майстора да ходиш-да беше сложил газов инжекцион и само да караш.Па питай бре.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще свети и при пет майстора да ходиш-да беше сложил газов инжекцион и само да караш.Па питай бре.

 

Точно газов инжекцион съм сложил. :mitsu-smiley:

Ако имаш идея за проблема сподели , ето питам???????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе да има - да каже. Ама поне да чете, ако не другата ти тема то отгоре си написал ГИ :)

Да сподели поне намери ли майстор за неговия автомобил...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На моя му е правена настройка на 800км след поставянето,лампата не свети вече 9000км.Предполагам че на теб се дължи от некачествен ГИ и неговите компоненти.Както съм казал ми предлагаха и други марки доста под 1000лв,но газадживта(мой приятел)каза че не иска през ден да му вися при него и така се изръсих за най доброто.Преди на пикасато имах пауърджет иникой не можа да изгаси лампата и да я настрой на оптимален режим на работа.Това е от мен,убедил съм се че евтиното после излиза скъпо и води до главоболия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светна и то яко така , че и майстора не може да я угаси?

Писах в темата " АВТО ГАЗ" за проблема моля дайте компетентни мнения! :help: Дразни ме тая лампичка и накрая ще махна ГИ.

Толкова четене и писане се изписа и накрая моята лампичка да светне!! :icon_box: :icon_doh:

Колега, проверихте ли каква грешка е записана в паметта на ECU-то?

Защото при мен се оказаха 2 проблема, единия си мислех че е инцидентен, а точно той се оказа свързан с ГИ.

А иначе и на мен ми изкарваше киселото докато ми светеше, така че Ви разбирам.

Все пак не е необходимо "Заради бълхата да горим юргана".

Редактирано от krasipet
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проверихте ли каква грешка е записана в паметта на ECU-то?

Защото при мен се оказаха 2 проблема, единия си мислех че е инцидентен, а точно той се оказа свързан с ГИ.

А иначе и на мен ми изкарваше киселото докато ми светеше, така че Ви разбирам.

Все пак не е необходимо "Заради бълхата да горим юргана".

Проблемът е разрешен ,но е описан в темата "АВТО ГАЗ"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте ,

аз от скоро се навивам да сложа ГИ FOBOS,но ме притеснява бутилката -дали ако е тип пура няма да заема много място?Също така ако е закрепена плътно към задните седалки ще е проблем ли да вадя резервната гума или ще трява да режа дъската,която я покрива?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

аз от скоро се навивам да сложа ГИ FOBOS,но ме притеснява бутилката -дали ако е тип пура няма да заема много място?Също така ако е закрепена плътно към задните седалки ще е проблем ли да вадя резервната гума или ще трява да режа дъската,която я покрива?

Карам същата уредба от 15месеца. Сложих бутилката на мястото на резервната гума/не товаря големи товари и прочие\ но ценя празното място и естетика.Слагам резервната гума само при извън градско и мисля че това е по-правилното решение. За мен цената на по-скъпата бутилка на мястото на резервната гума е по-доброто решение.Поздрави.И какви са тия светнали лампи? Ами сложете си малко по-хубави инжекциони и ги монтирайте във фирмени сервизи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И какви са тия светнали лампи? Ами сложете си малко по-хубави инжекциони и ги монтирайте във фирмени сервизи. :mitsu-smiley:

Колега от 3 години съм с ФОБОС и съм доволен като цяло/малко висок разход, може би/ но и при мен си светка от време на време ЧЕК-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление при мен не е решение това с бутилка на мястото на резервната гума,тъй като ми трябва място точно когато съм извън града...

Колега rousefff ,на теб къде ти е бутилката?В случай ,че е пура ,имаш ли достатъчно място в багажника?

Някой ползвал ли е услугите на "EUROGAS" София и какви са ви впечатленията от работата им?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И какви са тия светнали лампи? Ами сложете си малко по-хубави инжекциони и ги монтирайте във фирмени сервизи. :mitsu-smiley:

Колега от 3 години съм с ФОБОС и съм доволен като цяло/малко висок разход, може би/ но и при мен си светка от време на време ЧЕК-а.

Ами на мен не ми свети !Не знам защо?Сигурно съм им симпатичен на монтажниците :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление при мен не е решение това с бутилка на мястото на резервната гума,тъй като ми трябва място точно когато съм извън града...

Колега rousefff ,на теб къде ти е бутилката?В случай ,че е пура ,имаш ли достатъчно място в багажника?

Някой ползвал ли е услугите на "EUROGAS" София и какви са ви впечатленията от работата им?

Здравей колега.На мен също ми предстои монтаж на ГИ.И на мен не ми се ще да си губя мястото за резервната гума.Предложиха ми цилиндрична бутилка 20л.,която да се монтира над десният калник по дължина/ще се наложи да търся друго място на крика/.Бутилката е с размери - диаметър 244мм. и дължина 495мм..Слагаха я пробно на мястото и казаха че ще стане.Малка е като обем,ама сигурно ще избера този вариант!Все пак газстанции има достатъчно...

Редактирано от nikolay_7007
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: И какви са тия светнали лампи? Ами сложете си малко по-хубави инжекциони и ги монтирайте във фирмени сервизи. :mitsu-smiley:

Колега от 3 години съм с ФОБОС и съм доволен като цяло/малко висок разход, може би/ но и при мен си светка от време на време ЧЕК-а.

При теб светка чек-а , предполагам заради Missfire detectet cyl.1(или 2,3,4) което ще рече един вид лошо запалване в съответния цилиндър, може да се дължи на свещи, лули,бобина, или поради лоша горивна смес,по вероятно е последното ако го прави само на газ, защото има зависимост в богата/бедна смес в съответния цилиндър.......или на лоша газ ........

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като стана дума за лоша газ искам да споделя моето преживяване от преди няколко дена, преди някой друг колега да му се случи по трудният начин. Преди месец минах преглед на газовата, като на този преглед сменям и двата филтъра на газовата (в клапана и преди инжекторите). Газовият инжекцион е слаган преди 3 години и малко и това е 2-ра смяна на филтрите (на всеки преглед). Със всяка смяна филтрите ставаха все по мръсни като при смяната тази година направо ми падна ченето. При отварянето на клапана изпада такава чернилка, че все едно пълен пепелник с цигари съм му сложил. Газаджията веднага отгатна че зареждам само на Лукойл и ми обясни че от няколко месеца слагат много графит в газта и това е въпросната чернилка която задръства филтрите. Като попитах за какво е този графит ми обясни че уж за смазване на клапаните, но коли които идват от Италия или Швейцария с заводски газови уредби са чисти като бебешки дупета т.е. там не слагат графит и тук най вероятно е напълно излишно и само създават проблеми. Тъй, сменихме филтрите, мина прегледа на газовата и по живо по здраво. Какво беше учудването ми като само след седмица колата все да превключва на бензин като и дам зор, за около още една седмица взе въобще да не иска да работи на газ. Помислих че може нещо неправилно да са сложени филтрите (не че е голяма философия) и отидох газаджията да ги види. Отвори пак клапана и се оказа че за тия 3 седмици се беше събрала толкова чернилка колкото за цялата година преди това. По лошото беше че бутилката ми е пълна ... изчистихме клапана, сглобихме паля и хоп, не иска да работи на газ и толкова. Странно .. отваряме пак клапана, чист е, кара ме газаджията да запаля на отворен клапан и гледаме - газта си тече от тръбата обаче идва на импулси - лошо. Тръбата е 8 мм т.е. достатъчен диаметър, обаче явно се е запушила - наложи се продухване от което толкова графит излезе от тръбата че ви е бедна фантазията. След това вече газта си течеше нормално - затваряме и аз щастлив. Последен въпрос към газаджията - къде да зареждам ако не на Лукойл? Отговор - като минеш българската граница, където и да заредиш все добре ...

Неприемлив отговор ама човека може и да е прав! След ровене из интернет и споделяне с други колеги които карат на газ, стана ясно че газостанции които зареждат автогаз от http://www.vitogaz.bg/ изкарват по дълъг пробег (по малък разход) и газта няма графит. Трудната част е намирането кои газостанции/бензиностанции зареждат автогаз от тях а не само бутилки. Засега тествам на 2 Петрол-а, пък да видим ...

 

Надявам се да съм бил полезен!

Редактирано от silveria
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.На мен също ми предстои монтаж на ГИ.И на мен не ми се ще да си губя мястото за резервната гума.Предложиха ми цилиндрична бутилка 20л.,която да се монтира над десният калник по дължина/ще се наложи да търся друго място на крика/.Бутилката е с размери - диаметър 244мм. и дължина 495мм..Слагаха я пробно на мястото и казаха че ще стане.Малка е като обем,ама сигурно ще избера този вариант!Все пак газстанции има достатъчно...

 

 

 

То да ти кажа и аз мислех някъде толкова голяма бутилка да сложа.Имаш ли представа,колко газ ще може да поеме?

С тази бутилка ще се наложи ли да се реже кората където е крика?

На мен ми хареса и още една бутилка- 300d/395мм,но май няма да влезе?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

То да ти кажа и аз мислех някъде толкова голяма бутилка да сложа.Имаш ли представа,колко газ ще може да поеме?

С тази бутилка ще се наложи ли да се реже кората където е крика?

На мен ми хареса и още една бутилка- 300d/395мм,но май няма да влезе?!

Тази с 300мм. диаметър няма да се стане!Кората няма да я режат,но обещаха да преправят стойката на бутилката за да легне плътно до нея!Щората на багажника от двете страни завършва с две пластмасови тръби и тази от към бутилката ще се наложи да се скоси с 4-5см.А като вместимост според монтьора 19-20л.трябва да си ги хване!В момента карам другата си кола с 30л.бутилка и на OMV и Ромпетрол ми хваща почти 30л. а на Лукойл и Шел - 26-27литра!До седмица ще съм готов с парите и ще ходя да я монтират!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...