Премини към съдържание

Търговия с E-bay


DJ Tymbi

Препоръчано мнение

На теб H4 ли ти трябва - тези са такива?

 

То си пише (под червеното поле), че си заявяваш вид крушка, цвят на крушката, адрес и т.н. след плащане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Да... ама едните са биксенон, другите не... и като за китайски мисля, че цената трябва да е на половина... ще проуча. Проблемът е в качеството им и в това как ще се вградят - колко здраво и качествено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, като дългогодишен ebay-ер, че ebay е битака на германия/америка/англия... 90% са пълни боклуци. Четете много внимателно дребния шрифт, защото има много измамници. Частните лица не са длъжни да предлагат връщане на стоката. Т.е. каквото пристигне, такова... Аз лично предпочитам да използвам онлайн шопове. Има такива включително и за гуми и джанти, че някой доставят и извън страната, в която оперират. Има редица сайтове, които предлагат сравнение на цените на различни продукти в различни сайтове. Обикновено цените са дори по-ниски от тези в ebay. А електроните боклучета по-добре директно ги търсете в хонкогските сайтове за електроника. (Примерно тия LED крушки дето ги предлагаше един тип в тоя раздел за 50 лева, се намират по 6-7 USD)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за вниманието. Пробелмът с онлайн търговията е, че не може да си сигурен коя и каква точно е стоката. В случая LED диоди има от 5 за 3 долара до 1 за 30 долара /и повече/ сещаш ли се каква е разликата и че всъщност не можеш да ги различиш.

 

 

Относно прожекторите. Онези в обявата горе са са само прожектор и крушка. Няма баласти. Аз ги намерих почти същите другаде на малко по-ниска цена, но по-скъпа доставка така че би си струвало само при повече наведнъж.

 

Има много които продават фабрични прожектори, често и на по-ниска цена, въпросът е да имат и контролер за смяната къси-дълги и баласти и цялата неизвестност всъщност е как ще светят, колко добра ще е формата, какви ще са крушките. Точно за това говорят че някой от фабричните светели добре, други не... а тези китайските - не знам.

 

ПП. Нека преместим темата някъде другаде.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно ибай битака, ако си четеш какво пише в описанието от край докрай и има нещо, което те притеснява просто не поръчваш. Иначе хората там си имат рейтинг който може да Ви помогне що за търговец е човека от който купувате. Вярно е че има уникални боклуци, но има и качествена стока. Аз примерно преди около година си порчах "вежди" за колта и като пристигат гледам един плик и вътре в него едни пластмаски, които се лепят на фаровете, а не се захващат за фара. Относно поръчването на електроника от хонг конгските сайтове: цената, когато се поръчва една бройка от нещо не е изобщо примамлива /почти сравнима е с това, което може да се намери в нета в БГ/. Примамлива става като се поръчат много. Още повече взимаш си нещо, което го виждаш и тогава плащаш, а не да плащаш, да чакаш сума време и да се чудиш какво ще дойде. Аз като поръчвах от китайците изрично много кратно им казах каква да е опаковката и да са опаковани по 2 а те ми пратиха в друга опаковка и опаковани по 20. Един човек от друг форум който продава ксенон вместо да му изпратят Н4 двоен ксенон (с два отделни балона за къси и дълги) му изпращат Н4 с една единствена светлина (даже няма халогенна крушка за дълги), а работи с тези хора от доста време. Зa LED светлините няма какво да коментирам, докато не видя конкурентна цена в БГ.

 

ПП:Май наистина темата трябва да се премести

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би-ксенона е само една крушка, никога не са правени 2, просто цялата крушка се мести напред-назад :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Би-ксенона е само една крушка, никога не са правени 2, просто цялата крушка се мести напред-назад :)

Не, има и други варианти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А когато трябва да смениш къси-дълги с две отделни газоразрядни крушки какво става ?

Все пак имат някакво време за разпалване... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пише ли някъде?

Дали са за EA2A?

 

Seller assumes all responsibility for this listing.

Help

We found 3 vehicle(s) that are compatible with this item. Please choose your vehicle year, make and model for specific results.

Year Make Model Submodel

 

 

Year Make Model Trim Engine Notes

1997 Mitsubishi Galant DE Sedan 4-Door 2.4L 2351CC l4 GAS SOHC Naturally Aspirated

1997 Mitsubishi Galant ES Sedan 4-Door 2.4L 2351CC l4 GAS SOHC Naturally Aspirated

1997 Mitsubishi Galant LS Sedan 4-Door 2.4L 2351CC l4 GAS SOHC Naturally Aspirated

 

Стават само за амерканския галант.

 

This item is a brand new suspension kit for:

 

1995, 1996, 1997, 1998 Eagle Talon

1995, 1996, 1997, 1998, 1999 Mitsubishi Eclipse

1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 1999 Mitsubishi Galant

1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 Chrysler Sebring

1995, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000 Dodge Avenger

Kit Includes

 

1x Part# DPMR162581 Driver Lower Curved Control Arm

1x Part# DPMR162582 Passenger Lower Curved Control Arm

1x Part# DPMB912509Driver Lower Lateral Control Arm

1x Part# DPMB912510Passenger Lower Lateral Control Arm

1x Part# DPMB912505 Driver Upper Control Arm

1x Part# DPMB912505 Passenger Upper Control Arm

2x Part# ES2347RL Outer tie rods

2x Part# EV350 Inner tie rods

2x Part# K90670 Stabilizer Links

 

Може и по парт номера са се ориентирате

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата вероятно ще се превърне в спор, пък и леко натам отиват нещата както гледам.)

 

От 2г пазарувам от ибей, какво ли не, включително авточасти и др. подобни. Има голяма разлика от кой ибей се пазарува - Англия, Германия, САЩ. Като всеки от тях си има някой специфики.

 

Регистрацията отнема няколко минути - ако ще се регистрирате в Английският ибей е добре да се регистрирате с английски адрес (използвате на някой от превозвачите), защото масово от половин година англичаните не допускат до търговете си хора извън Англия.

След това правите и регистрация в пей пал, верифицирате картата с която ще пазарувате (отнема около 3-5дни до получаване на кода), въвеждате го и сте готови.

 

За Англия, с някой продавачи на авточасти възникват проблеми. Гледате, че е регистриран в Англия и т.н., но....изненада - когато получите стоката си се оказва, че тя идва от Хонг Конг. Което естествено е извън ЕС и ви започват мъките. Митница, ЕОРИ номер и т.н., разтакаване няколко часа и минимум 50лв за освобождаване на пратката от митницата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

След това правите и регистрация в пей пал, верифицирате картата с която ще пазарувате (отнема около 3-5дни до получаване на кода), въвеждате го и сте готови.

 

 

 

Колега понеже виждам , че ги разбираш нещата дали е удобно да ни(ми) разясниш нещата около този пей - пал .

Какво точно представлява , някаква регистация ли е само или ти пращат и карта и нещо друго ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пей пал е нещо като epay.bg или ebg.bg. Представлява платформа - посредник за транзакции на пари. За мен - най-сигурната система, тъй като предлага много добра защита и механизми за връщане на пари в случай на измама.

 

Регистрираш се в пей пал и след това можеш да въведеш най-различни карти в своя акаунт. Номерата на картите са видни само за теб. Разплащането става на базата на е-майла с който си регистриран. Който праща пари или купува стока е нужно да знае само е-майла на отсрещната страна и чрез него системата си подготвя вътрешно преводите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За ПейПал трябва да се има в предвид, че ако страните не могат да се разберат дали е дефектна стоката, процеса обикновено изисква да върнеш стоката, за да си получиш парите, а от тук куриерите са много скъпи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колега понеже виждам , че ги разбираш нещата дали е удобно да ни(ми) разясниш нещата около този пей - пал .

Какво точно представлява , някаква регистация ли е само или ти пращат и карта и нещо друго ?

 

 

Пей пал е нещо като epay.bg или ebg.bg.

 

PAYPAL е компания притежавана от eBay ! От 10 май 2007 г. Paypal позволява изпращане на пари от България, а от 1 октомври 2007 г. българските потребители могат и да получават средства.

 

Инструкция за създаване на акаунт в Paypal

 

А относно картата - картата ти е издава банката ! Има списък на одобрените банки и карти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Колеги, здравейте.

 

Налага ми се га купя подарък (един фотоапарат), който намерих много по-изгоден от Китай, чрез глобалната страница на еВау, отколкото от европейските версии.

Търговецът ми предложи намаляне на цената на артикула, до 1/3 от стойността му. Апаратът струва 600лв, съответно те ще опишат 200лв.

Понеже до сега е съм поръчвал стоки на такава цена, извън ЕС и не знам как се облагат с данъци, ДДС, мито.

Доставката ще е безплата до Англия, от там ще го поеме друг човек, който да ми го достави до тук.v зее

Прочетих доста теми, но все още не мога да си отговоря точно, тъй като имаше много противоречиви мнения.

Едни казват, че продукти с цена под 150€ не се облагат с мито, само ДДС, което мен, при така намалената цена на артикула ме устройва.

Дайте съвет как да процедирам.

Другият ми вариант е с директна поръчка от Англия, но тогава камерата стъпва на 750лв. И в двата случая имам 1 година гаранция. Китаеца ми предлага гаранция към его, англичанина, гаранция към Canon.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом апарата ще пристига в Англия то тогава би следвало там да се заплати евентуалните ДДС и мито . Но както и да го погледнем след всички начисления апарата ще е поне на двойно по ниска цена !

Проблемът според мен (ако въобще се стигне до там разбира се) е гаранцията . Ако случайно се повреди ще трябва да си покриеш транспорта до Китай и обратно . Ако веднъж се повреди за цялата година е добре обаче ако се повреди повече от веднъж вече сметките стават по дебели и клонят към пазарната цена в Англия .

Пак казвам , че може и въобще да не се повреди това са само най - лошите предположения .

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, здравейте.

 

Налага ми се га купя подарък (един фотоапарат), който намерих много по-изгоден от Китай, чрез глобалната страница на еВау, отколкото от европейските версии.

Търговецът ми предложи намаляне на цената на артикула, до 1/3 от стойността му. Апаратът струва 600лв, съответно те ще опишат 200лв.

Понеже до сега е съм поръчвал стоки на такава цена, извън ЕС и не знам как се облагат с данъци, ДДС, мито.

Доставката ще е безплата до Англия, от там ще го поеме друг човек, който да ми го достави до тук.v зее

Прочетих доста теми, но все още не мога да си отговоря точно, тъй като имаше много противоречиви мнения.

Едни казват, че продукти с цена под 150€ не се облагат с мито, само ДДС, което мен, при така намалената цена на артикула ме устройва.

Дайте съвет как да процедирам.

Другият ми вариант е с директна поръчка от Англия, но тогава камерата стъпва на 750лв. И в двата случая имам 1 година гаранция. Китаеца ми предлага гаранция към его, англичанина, гаранция към Canon.

 

Здравей,

Не съм сигурен, че това което ти е описал търговеца е възможно. Когато в UK пристигне пратка от Китай се прави проверка от митниците и ДДС ми се струва невъзможно да се спести. Стока, която има стойност над 40 паунда и се начислява ДДС (мисля, че за електроника няма мито в UK), като ДДС се начислява и на транспортните разходи.

Доколкото разбирам фотоапарата е марка Canon ... Като се има впредвид колко хора изгоряха от китайски сайтове, опитвайки да си купят евтини DSLR фотоапарати, ми се струва че офертата е измама.

На твое място бих потърсил изгодни оферти директно от UK (в момента има разпродажби). Погледни също сайта hotukdeals.com.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Не съм сигурен, че това което ти е описал търговеца е възможно. Когато в UK пристигне пратка от Китай се прави проверка от митниците и ДДС ми се струва невъзможно да се спести. Стока, която има стойност над 40 паунда и се начислява ДДС (мисля, че за електроника няма мито в UK), като ДДС се начислява и на транспортните разходи.

Доколкото разбирам фотоапарата е марка Canon ... Като се има впредвид колко хора изгоряха от китайски сайтове, опитвайки да си купят евтини DSLR фотоапарати, ми се струва че офертата е измама.

На твое място бих потърсил изгодни оферти директно от UK (в момента има разпродажби). Погледни също сайта hotukdeals.com.

Предпочети директната продажба от УК. И обърни внимание на репутацията на търговеца. Вносът на стока над 37 паунда се облага в УК с ДДС, да. Като процедурата е лесна и проста, получаваш писмо на УК адреса си, в което са описани дължимите суми, има и възможност за онлайн плащане с кредитна карта. Но проблемът според мен е китайският търговец - риск от измама, дълго време доставка. Има отлични сделки за ДСЛР-и в УК, за тази цена всъщност огледално-рефлексен ли ще е или турбосапунер?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за този superzoom: http://www.ebay.com/itm/380419508236?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Щом апарата ще пристига в Англия то тогава би следвало там да се заплати евентуалните ДДС и мито . Но както и да го погледнем след всички начисления апарата ще е поне на двойно по ниска цена !

Проблемът според мен (ако въобще се стигне до там разбира се) е гаранцията . Ако случайно се повреди ще трябва да си покриеш транспорта до Китай и обратно . Ако веднъж се повреди за цялата година е добре обаче ако се повреди повече от веднъж вече сметките стават по дебели и клонят към пазарната цена в Англия .

Пак казвам , че може и въобще да не се повреди това са само най - лошите предположения .

 

поздрави

Гаранцията към него е 1 година, като поема всички разнозки, както за ремонт, така и за доставка в двете посоки.

 

Здравей,

Не съм сигурен, че това което ти е описал търговеца е възможно. Когато в UK пристигне пратка от Китай се прави проверка от митниците и ДДС ми се струва невъзможно да се спести. Стока, която има стойност над 40 паунда и се начислява ДДС (мисля, че за електроника няма мито в UK), като ДДС се начислява и на транспортните разходи.

Доколкото разбирам фотоапарата е марка Canon ... Като се има впредвид колко хора изгоряха от китайски сайтове, опитвайки да си купят евтини DSLR фотоапарати, ми се струва че офертата е измама.

На твое място бих потърсил изгодни оферти директно от UK (в момента има разпродажби). Погледни също сайта hotukdeals.com.

Нека се начисли ДДС, но не на 240 паунда, а на 80, така ще има ~40лв ДДС за плащане.

В сайтът има интересни оферти, но не и за този Canon.

 

Предпочети директната продажба от УК. И обърни внимание на репутацията на търговеца. Вносът на стока над 37 паунда се облага в УК с ДДС, да. Като процедурата е лесна и проста, получаваш писмо на УК адреса си, в което са описани дължимите суми, има и възможност за онлайн плащане с кредитна карта. Но проблемът според мен е китайският търговец - риск от измама, дълго време доставка. Има отлични сделки за ДСЛР-и в УК, за тази цена всъщност огледално-рефлексен ли ще е или турбосапунер?

Търговецът изглежда напълно легитимен, с доста добра репутация.

Апаратът е сапунерка, подарък за сестричката, става на 20. Дълго умувах дали да и взема DSLR, но реших, че много по-добра работа ще и върши SX40.

Това с плащането на ДДС-то не го разбрах напълно. Доставката от UK до тук ще се усъществи чрез вече изпитаните Nolimit Performance. Момчето преди време докара моят апарат от там, на познати е вкарвал най-различни неща, всички сме доволни. Та апаратът ще пристигне на негов адрес, след което той се заема с доставката до България.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Гаранцията към него е 1 година, като поема всички разнозки, както за ремонт, така и за доставка в двете посоки.

 

 

 

 

В такъв случай въобще не трябва да го поставяш на въпрос . Направо давай сайта и ние да поръчваме :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...