Премини към съдържание

Търговия с E-bay


DJ Tymbi

Препоръчано мнение

Тъй като имаше запитвания конкретни за ползване на E-bay сметнах че ще е интересно някой да сподели който има опит как стават нещата, какво трябва да има човек, кога и каде може да се търсят дадени стоки с намаления и други.......... :D

Мен лично ме интересуваха джанти железни за Галанта ми , но 14 или 15 цола и зимни гуми за тях.... :D или по конкретно 185(195) / 65(70) / R14(15) B)

Доколкото разбрах, имало намаления в пъти за гуми, които са нови ,но стар модел( вероятно залежала стока) .....за мен е почти все тая дали ще карам с Ултра грип 4 или 5 или 6 примерно , е, сигурно има разлика , но и в цената има разлика и то драстична.... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

За тези които се интересуват от e-Bay и по точно как да си купят нещо и после да си го получат.

След като забелязах че много хора в различни теми споменават или се интересуват от e-Bay реших да пусна такава тема(но ме изпревариха) :D за да обобщим всичко което е казано за да знаят хората с какво се захващат и дали изобщо да се захващат. Ще се опитам да споделя моя скромен опит и да отговоря ако мога на всякакви въпроси свързани с e-Bay. Далеч съм от мисълта да твърдя че знам всичко за e-Bay търговията и навярно в този форум ще се намерят и по опитни от мен, затова приканвам всеки който има и иска да сподели нещо по темата да заповяда, предполагам че на всички ни ще е от полза. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз искам да си внеса джанти с гуми например.......е, искам и GSM :mitsu-smiley: някое друго по готино якенце ,естествено пак :mitsu-smiley: и т.н. :D :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко отзад напред ще почнем - с доставката щото виждам че колегата Todor вече си е взел каквото му трябва и сега иска да му стъпи в BG. За мен има няколко начина:

- с куриер (в случая изключително неизгодно - много тежко, много обемисто)

- чрез човек които внася коли на старо с автовоз

- чрез транспортна фирма (сухопътен транспор) - аз съм използвал M&M

- по пощата (щях да забравя) :D

 

Става въпрос за конкретен случай (комплект гуми с джанти) от Германия от Берлин.

 

Мога да разясня всеки начин подробно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички искат колелца :D Ето ви ориентировъчна цена-

Доставката на комплект джанти с гуми 4бр. от Германия доставени до склада на M&M в град Hof до България струва около 120лв.

 

Не бързайте да поръчвате има много и съществени подробности!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всички искат колелца :D Ето ви ориентировъчна цена-

Доставката на комплект джанти с гуми 4бр. от Германия доставени до склада на M&M в град Hof до България струва около 120лв.

 

Не бързайте да поръчвате има много и съществени подробности!

А след това??? Доколкото знам на границата на Германия се връща ДДС-то,което е 16%,после тук го плащаш, но само ДДС ли е, или и/или някакво мито,...... въобще какъв е начина и какво се начислява допълнително тук(мито, такси,данъци и т.н. тук и там в Германия ) , освен транспорта??? :icon_hmm: :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сухопътната фирма ме интересува дали работи и с наложен платеж, за да не си пращаме пари по банки и т.н.Имам в предвид пращат ми каквото трябва и аз плащам тук на място при получаването.

Намерил съм каквото точно искам, но не съм го купил защото транспорта ме притеснява .Става дума за тези 17" J7 :rolleyes:

post-421-1139851971.jpg

След като си ползвал услугите на фирмата можеш ли да ми кажеш приблизителни условия. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Германия ДДС-то може да си го вземеш само ако лично ги изнесеш и то само една част, останалото може да си го вземеш когато се върнеш обратно в Германия и то откъдето си ги купил и то с документ че си ги изнесъл и пак няма да ти го върнат цялото :D Можеш да си го спестиш ако стоката бъде изнесена направо на митнически склад или безмитна зона с фактура без ДДС което eBay магазините не правят, частните лица още по малко. Тоест ЗАБРАВИ за немското ДДС когато пазаруваш от eBay!

 

Що се касае до допълнителното изваждане - то се състои в митото върху цялата стойност + транспортните разходи и накрая ДДС-то върху всичко останало :D

Стойността на стоката е описана във фактурата(стойноста можеш да я манипулираш - нали се сещаш)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да продължа ще направя едно уточнение. Досега от eBay съм направил 24 покупки - всякакъв вид и размер........всичките съм си ги получил в BG. Не съм копувал джанти с гуми от eBay просто защото за половин година наблюдение имаше само 3/4 оферти за моя размер и след като си направих много точна сметка се оказаха с около 10% по евтини - което не си заслужава. Моя размер е много специфичен (бях писал за това) което не значи че по разпространените не са изгодни - напротив.

Ще дам сметката която аз си направих:

Гуми 285/55 R18 - 1500лв(цената в eBay с включена доставка до всяка точка на Германия)

 

Цена посочена във фактурата като за втора употреба - 280лв (може и по малко но митничарите не :lazy: )

 

Транспорт M&M - 120лв

Общо - 400лв

Мито (според митническата тарифа за този вид стока) - 15%

- 460лв

ДДС 20%

- 552лв

махаме 280лв

 

Излиза че трябва да платя 272лв + това което съм платил в eBay

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателните отговори :good: В такъв случай ще оставя сметките да говорят и при мен. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

все си мисля, че ако на фактурата има преференциален текст или издаден евросертификат, че стоката е с европейски произход, не би трябвало да се плаща мито, а само ДДС. Поне така е по закона за митниците и аз го правя всеки ден, но за фирми. За физически лица не би трябвало да е по-различно :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като си готов питай нататък че има още ключови моменти, щото така с въпроси е по лесно, иначе трябва да изпиша един куп екрани :D Иначе джантите са разкошни :good:

 

Пак повтарям, това което съм дал като пример е строго индивидуално за конкретния случай!!!

В случая съм препоръчал транспортна фирма и съм използвал конкретно мито което е различно за различните стоки. В други случаи може да е по подходящ друг начин на доставяне.

 

Ако се копуват GSM-и и дрехи НЕ препоръчвам никакъв друг начин освен по познат човек, пък и едвали на някого би му натежало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

все си мисля, че ако на фактурата има преференциален текст или издаден евросертификат, че стоката е с европейски произход, не би трябвало да се плаща мито, а само ДДС. Поне така е по закона за митниците и аз го правя всеки ден, но за фирми. За физически лица не би трябвало да е по-различно :icon_hmm:

По принцип си прав, обаче стоката наистина трябва да е с европейски произход и да е неопотребявана защото за разлика от старите автомобили за повечето стоки никой няма да си направи труда да вади сертификат. Много от стоките са чисто нови, но се продават от частни лица и те ясно са си описали отговорностите които не включват подобен сертификат. А по мои наблюдения точно тези стоки са най изгодни :icon_n_dunno: Има и много eBay търговци които дават такъв сертификат но те си вадат хляба с eBay търговия и при тях цените не са много изгодни. Все пак човек като си хареса нещо винаги може да попита дали дават или не дават преди да купи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип си прав, обаче стоката наистина трябва да е с европейски произход и да е неопотребявана защото за разлика от старите автомобили за повечето стоки никой няма да си направи труда да вади сертификат. Много от стоките са чисто нови, но се продават от частни лица и те ясно са си описали отговорностите които не включват подобен сертификат. А по мои наблюдения точно тези стоки са най изгодни :icon_n_dunno: Има и много eBay търговци които дават такъв сертификат но те си вадат хляба с eBay търговия и при тях цените не са много изгодни. Все пак човек като си хареса нещо винаги може да попита дали дават или не дават преди да купи.

тук съм абсолютно съгласен с теб, но не знаех, че точно такъв тип стоки са по-евтини :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Друг проблем с ebay е че ако ти объркат стоката и си я взел по човек то връщането става много бавно.Както и пристигането но то си е от пощите ни.Пристигнаха ми едни кабели преди 3 седмици а аз 2седмици чаках от пощата известие колко пъти ходих преди това то ми писна. :mad: .Но за да караш 2g eclipse просто нямаш избор тука. Влюбен сам си в мицата но незнам докога ще издаржа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да с пощата е така. Аз затова я използвам в много редки случаи, когато съм си купил нещо прекалено голямо за да ми го донесе някой познат или куриер, но в същото време нечупливо и безинтересно за крадливите служители и най вече не го бързам. Когато някой продавач в eBay е написал в обявата си че доставя worldwide повечето хора си мислят - е супер, перфектно! Трябва обаче да се знае че това означава стоката да се получи по пощата, което значи че ще падне голямо чакане (горе-долу колкото е писал rallyart7), значи че стоката може да дойде повредена/преровена/непълна, значи че може да бъде изгубена :icon_confused: (или поне така ще ви кажат). Пък и моите наблюдения са че на Столична митница - където трябва да си освободиш стока пристигнала по пощата от чужбина работят най-големите лайнари! Въпреки всичките недостатъци в повечето случаи пощата си остава най евтиния вариянт като изключим разбира се вариянта някой познат който се връща в BG да ви донесе покупката.

 

Затова човек трябва да знае всички въэможни вариянти за доставка, да си направи точна сметка с всички подробности и тогава да види кой вариянт най много го устройва за конкретната стока. И чак след това да копува или да не копува.

 

eBay-я не е толкова елементарна работа - всеки гяволук си има цена!

 

Като заключение ще кажа че аз лично го използвам за да си купя неща които не мога да намеря в BG или за неща които са поне два пъти по евтини след като тегля чертата на всички разходи. За съжаление точно тези вторите изискват следене и игра на търгове, но това е друга тема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 години ...

Колеги помагайте, до сега не съм пазарувал от e-bay но съм решил да си купя едни лупи:

 

:link:

 

:link:

 

Та помагайте със съвети и препоръки. :)

 

Наскоро имаше една обява за оказване на съдействие и доставка при покупки през e-bay, но не можах да намеря темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега 1-во трябва да имаш акаунт с който да пазаруваш. Преди време беше елементарно да се направи такъв, но последно като се мъчих не можеше да се направи за България. Следователно схемата е следната: регистрираш си акаунт в друга държава /примерно щатите/ и след това е възможно да си промениш адреса. Все пак регването с щатски адрес е доста играчка защото искат адреси телефони и пощенски кодове, като телефон е доста трудно да налучкаш /другите неща се намират в интернет/. Ако имаш приятел в някоя държава е най лесно да използваш неговите данни за да си направиш акаунт. След това е добре да имаш и paypal акаунт, с който да си плащаш стоката. Може и по други начини да се плаща но този е най евтин и сигурен за ибей поне. Трябва да се свържеш с продавача и да го питаш дали праща до БГ /че може да не праща/ и колко струва доставката. След като спечелиш търга/ако е на търг/ трябва да платиш стоката чак след това той ти я праща /политика на ибей/ Обикновено се преща с DHL, TNT, UPS като когато пристигне на БГ територия ти се обаждат от съответната спедиторска фирма и ти казват че имаш стока за получаване която в твоя случай подлежи на митническо обмитяване. Ако продавачът е фирма ще ги спестиш в твоя случай. Мито и ДДС се дължи за стоки внесени извън ЕС, чиято стойност е над 250 долара за случаите когато единия /продавача или купувача е юридическо лице/ или над 50 долара ако и двамата са физически лица. Митото и ДДС се начисляват върху сумата на стоката + сумата за доставка /в Твоя случай 130 долара + да кажем 50 долара доставка = 180долара/ Първо се начислява митото което процентно зависи от типа на стоката но до около 5% и след това 20% ДДС. Имаш и разходи откъм изготвяне на митнически документи 10-20лв. След като ти се обадят от спедиторската фирма отиваш при тях, те ти дават документите /може направо те да ти направят митническите документи/ и отиваш да плащаш мита и ДДС. С документа който ти връщат от митницата отиваш в спедиторската фирма и те ти дават пратката. Има и вариант да позволиш на спедиторската фирма да те представлява пред митницата но разбира се се заплаща сума от около 60лв. Това е в общи линии, ако нещо не си разбрал питай :mitsu-smiley:

 

Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

sunnyboy115 Виж няма ли ги тези неща които си харесал из европейските ebey-ове, ще спестиш мито и ДДС! Мога да съдействам с доставката ако не пращат до БГ и да ти ги донеса (след 2 месеца като си идвам) това с случай, че ги вземеш от английския ebay.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам че вече има хора които предлагат внос от ebay.com amazon.com и т.н. но само американски срещу 30% от цената на артикула /само неговата цена без доставка/ или 40% ако е автомобилна част/не знам защо/ Мисля че в тези проценти си влизаха всички разходи по обмитяване и ДДС-та. В твоя случай мисля че такъв вариант би бил доста по-добър, защото ще платиш общо 210-220 долара и ще чакаш да ти го донесат до вас. В другия вариант ще имаш 200-210 долара /в зависимост дали подлежи на обмитяване/ + 10-20лв митнически документи + разкарване + нерви. Аз лично мисля, че ще ти е по-изгодно ако си ги поръчаш през някой от тези които предлагат подобна услуга. Все пак ако мислиш и друг път да пазаруваш по-добре направи всичко сам. Един път като минеш и разбереш какво трябва да се прави след това е далеч по-лесно. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега се сещам че вече има хора които предлагат внос от ebay.com amazon.com и т.н.

 

Намерих темата ЛИНК и се свързах с хората и обявената цена е 212 долара и 5 долара за всеки килограм което прави общо около 235 долара, което ми се утрува прекалено много за случая.

 

Друг е въпроса, че същите се предлагат за 360 лв. тука. което е почти равносилно на загуба на време в очакване на пратката отвъд голямата вода.

 

Ще проверим как е ситуацията през английския и-бей и ще мислим после.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега в обявата е писано, че са с ксенон в комплекта. Да не си пропуснал този факт в цената тук :)

ЛИНК първия пост

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих темата ЛИНК и се свързах с хората и обявената цена е 212 долара и 5 долара за всеки килограм което прави общо около 235 долара, което ми се утрува прекалено много за случая.

 

Друг е въпроса, че същите се предлагат за 360 лв. тука. което е почти равносилно на загуба на време в очакване на пратката отвъд голямата вода.

 

Ще проверим как е ситуацията през английския и-бей и ще мислим после.

 

Цената наистина толкова излиза като сметнеш евентуалното мито и ДДС. Може би си пропуснал факта, че тези специално ги пращат от Китай, а не САЩ :)

Провери по китайските сайтове по-скоро или други китайски в ebay.com

На теб H4 ли ти трябва - тези са такива?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...