Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

4х4 Лансер или Шатъл?


Niko

Препоръчано мнение

Мой съсед иска да купува доста стар Шатъл за окол 2к лева. :blink:

 

ОБАЧЕ, гледам, че за тия пари може да се вземе няколко години по-нов и по-читав Лансер 4х4.

Аз лично съм влюбен в 4G двигателите :mitsu-smiley: и съответно съм за Лансер-а с две ръце.

Окачването му съм чувал, че по-здравина не отстъпва на хондата.

 

Интересува ме обективно сравнение на двете коли и системите 4х4 които ползват.

Като подръжка мисля са горе-долу на едно ниво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът е приоритет.

 

Двигателят на Лансера, според мен, е по-добър.

Макар, че на първо четене доста си приличат мисля, че в ниските 4G е ненадминат.

 

За системите 4х4 ме интересува какви са и колко са надеждни.

Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мислиш за 4х4, то трябва да мислиш за друга марка :icon_bye:

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

 

Ако имаш нещо да ми кажеш лично и не по темата се използва ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

Tук сме фенове, а не сектанти. И аз мислех да отговоря по същия начин , само че 4Х4 системата, която щях да дам за пример щеше да е quattro, заради добрите бюджетни решения в този клас, което ще е трудно при Субару. Просто очаквах такъв отговор и за това не го направих. Няма да обяснявам защо и да навлизам в спорове, защото ще заключат темата, но ако ти мислиш , че Лансер има по-добро 4Х4 от Хонда или от някоя от другите марки, ще те помоля да се обосновеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами лансър еволюшън? До колкото си спомням стана номер едно 4х4 автомобил на годината? :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами лансър еволюшън? До колкото си спомням стана номер едно 4х4 автомобил на годината? :link:
Той и Форд Мондео става два пъти автомобил на годината, ама ти ще си купиш ли такова чудо ?...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той и Форд Мондео става два пъти автомобил на годината, ама ти ще си купиш ли такова чудо ?...

 

Мондео не, но ако имах възможности за ЕВО не бих се поколебал и секунда - ВЕРВАЙ МИ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мондео не, но ако имах възможности за ЕВО не бих се поколебал и секунда - ВЕРВАЙ МИ!

В такъв случай, по добре е че нямаш пари - вервай ми...

На тест-драйва в Пловдив, му се прецака съединителя, за има-няма 2 часа юркане... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги, които се напънаха да помогнат, но нищо не излезе ... постове 4 до 11 :icon_n_oops: .

 

Мисля, че зададох елементарни въпроси.

Няма да купувам всъдеход, а таратайка на камара години.

 

Най-общо, въпросите от двата ми поста, мога да обобщя така:

 

Коя от двете машини бихте взели и защо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хондата е Сивик четворка . Двигателя не е зле, няма някакви оплаквания от него а 4Х4 системата е с виско, което за мен е повече проблем отколкото предимство. Така стоят нещата и с Лансера, а за кола на тези години ,4Х4 по-скоро може да се окаже проблем при обслужването и намирането на части, отколкото предимство. Не мисля, че има кой знае каква голяма разлика в динамиката и на двата мотора и като цяло в качеството на тези автомобили. По-скоро бих се насочил към Хондата , защото Лансер 4Х4 се броят на пръсти, ако трябва да са 4Х4. Ако не е задължително условие, бих взел Лансер, макар, че в живота си повече не бих се качил в кола, която не е 4Х4.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коя от двете машини бихте взели и защо?

Тази, която е в по добро техническо състояние.... :icon_thumbup: Защо- можеш и сам да си отговориш ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Niko а защо не се продава GALANT като твоя в България?

 

"Кара: GALANT 3.8_V6 RalliArt - ама не е верно" - това ли имаш в предвид? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

Много, ама много неуместен въпрос... Божо е един от нас, при това от най-полезните членове на форума. Не заслужава такова отношение, още по-малко пък от теб.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Божо е един от най-големите фенове, ако някой друг е събрал толкова инфо за японските автомобили да си каже. И такова отношение е най-малкото неуместно, помагал е и помага с каквото мпже.

А че има и по - добри автомобили и то 4х4 е ясно.

Сега по темата - може ли снимка и линк на такъв стар Лансер щар по щар? Че в последно време се замислих за един автомобил за риба,града и работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата отива към заключване, досега почти нищо не се отговаря на човека. Освен да си купи по-читавия екземпляр. Ако продължава така, темата ще бъде заключена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата отива към заключване, досега почти нищо не се отговаря на човека. Освен да си купи по-читавия екземпляр. Ако продължава така, темата ще бъде заключена.
И какво по точно, трябва да му отговорим, за да не бъде заключена темата ???
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата със Субаруто е прав - да си потърси човека старо Легаси 90-те години, най-добър вариант е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей много се палите.

Предполагам проблемът е повече в това, че малко хора карат такъв Лансер.

 

Всъщност минималната информация, която получих тук ми помогна повече.

Иначе щеше да почне едно чудене.

 

Поне си начешахме езиците малко от малко. :tooth:

 

Спам:

По въпроса за Субару - момчета, дайте да гледаме реално.

Някой от Вас има ли идея за ценовите висини на частите за Субару?

Нищо лично, но и пари да ми дават това в гаража ми не влиза.

Поне не и преди да си отгледам децата.

 

Айде на здраве.

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Субару си е наистина таралеж в гащите и според мен, особено като става въпрос за по-възрастни екземпляри. Ако говорим за нов, в цените на частите не виждам нищо страшно, тъй като е формирано на база здравина, а не на имиджа и престижа на дадена марка, както е в Европа. Същото ще е положението и с един от тези автомобили за които се двоумите, стане ли въпрос за ремонти по ходовата част. Най-добрия и бюджетен избор за автомобил 4Х4 от тези години е Ауди. И ти го казвам , не защото аз карам такова или понеже съм фен на автомобили като В3 или В4, а защото при тях няма да срещнете проблеми с частите и обслужването.Разпространени са почти колкото Голф и има всичко и в магазините и по моргите.

Аз бих предпочел Лансера заради визията ,ако пред мен стоеше същата дилема. И двата двигателя са доста здрави и издръжливи, така че наистина единствено конкретното състояние на автомобилите трябва да е фактор.

Мисля, че темата отива към заключване, досега почти нищо не се отговаря на човека. Освен да си купи по-читавия екземпляр. Ако продължава така, темата ще бъде заключена.

:icon_doh: Mного ми харесва начина на модериране напоследък...Не е ли редно, човека пуснал темата да изяви желание за това, ако нещо не му харесва ?

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност минималната информация, която получих тук ми помогна повече.

Иначе щеше да почне едно чудене.

Минимална - минимална, ама информация... :D

Защо не кажеш какво получи в другият форум ?..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...