Премини към съдържание

4х4 Лансер или Шатъл?


Niko

Препоръчано мнение

Мой съсед иска да купува доста стар Шатъл за окол 2к лева. :blink:

 

ОБАЧЕ, гледам, че за тия пари може да се вземе няколко години по-нов и по-читав Лансер 4х4.

Аз лично съм влюбен в 4G двигателите :mitsu-smiley: и съответно съм за Лансер-а с две ръце.

Окачването му съм чувал, че по-здравина не отстъпва на хондата.

 

Интересува ме обективно сравнение на двете коли и системите 4х4 които ползват.

Като подръжка мисля са горе-долу на едно ниво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Автомобилът е приоритет.

 

Двигателят на Лансера, според мен, е по-добър.

Макар, че на първо четене доста си приличат мисля, че в ниските 4G е ненадминат.

 

За системите 4х4 ме интересува какви са и колко са надеждни.

Това е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако си мислиш за 4х4, то трябва да мислиш за друга марка :icon_bye:

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

 

Ако имаш нещо да ми кажеш лично и не по темата се използва ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

Tук сме фенове, а не сектанти. И аз мислех да отговоря по същия начин , само че 4Х4 системата, която щях да дам за пример щеше да е quattro, заради добрите бюджетни решения в този клас, което ще е трудно при Субару. Просто очаквах такъв отговор и за това не го направих. Няма да обяснявам защо и да навлизам в спорове, защото ще заключат темата, но ако ти мислиш , че Лансер има по-добро 4Х4 от Хонда или от някоя от другите марки, ще те помоля да се обосновеш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами лансър еволюшън? До колкото си спомням стана номер едно 4х4 автомобил на годината? :link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами лансър еволюшън? До колкото си спомням стана номер едно 4х4 автомобил на годината? :link:
Той и Форд Мондео става два пъти автомобил на годината, ама ти ще си купиш ли такова чудо ?...
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Той и Форд Мондео става два пъти автомобил на годината, ама ти ще си купиш ли такова чудо ?...

 

Мондео не, но ако имах възможности за ЕВО не бих се поколебал и секунда - ВЕРВАЙ МИ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мондео не, но ако имах възможности за ЕВО не бих се поколебал и секунда - ВЕРВАЙ МИ!

В такъв случай, по добре е че нямаш пари - вервай ми...

На тест-драйва в Пловдив, му се прецака съединителя, за има-няма 2 часа юркане... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги, които се напънаха да помогнат, но нищо не излезе ... постове 4 до 11 :icon_n_oops: .

 

Мисля, че зададох елементарни въпроси.

Няма да купувам всъдеход, а таратайка на камара години.

 

Най-общо, въпросите от двата ми поста, мога да обобщя така:

 

Коя от двете машини бихте взели и защо?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хондата е Сивик четворка . Двигателя не е зле, няма някакви оплаквания от него а 4Х4 системата е с виско, което за мен е повече проблем отколкото предимство. Така стоят нещата и с Лансера, а за кола на тези години ,4Х4 по-скоро може да се окаже проблем при обслужването и намирането на части, отколкото предимство. Не мисля, че има кой знае каква голяма разлика в динамиката и на двата мотора и като цяло в качеството на тези автомобили. По-скоро бих се насочил към Хондата , защото Лансер 4Х4 се броят на пръсти, ако трябва да са 4Х4. Ако не е задължително условие, бих взел Лансер, макар, че в живота си повече не бих се качил в кола, която не е 4Х4.

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коя от двете машини бихте взели и защо?

Тази, която е в по добро техническо състояние.... :icon_thumbup: Защо- можеш и сам да си отговориш ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Niko а защо не се продава GALANT като твоя в България?

 

"Кара: GALANT 3.8_V6 RalliArt - ама не е верно" - това ли имаш в предвид? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ти ако мислиш така , какво правиш в този форум ?

Много, ама много неуместен въпрос... Божо е един от нас, при това от най-полезните членове на форума. Не заслужава такова отношение, още по-малко пък от теб.

Редактирано от Mitsubishi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина Божо е един от най-големите фенове, ако някой друг е събрал толкова инфо за японските автомобили да си каже. И такова отношение е най-малкото неуместно, помагал е и помага с каквото мпже.

А че има и по - добри автомобили и то 4х4 е ясно.

Сега по темата - може ли снимка и линк на такъв стар Лансер щар по щар? Че в последно време се замислих за един автомобил за риба,града и работа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата отива към заключване, досега почти нищо не се отговаря на човека. Освен да си купи по-читавия екземпляр. Ако продължава така, темата ще бъде заключена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че темата отива към заключване, досега почти нищо не се отговаря на човека. Освен да си купи по-читавия екземпляр. Ако продължава така, темата ще бъде заключена.
И какво по точно, трябва да му отговорим, за да не бъде заключена темата ???
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колегата със Субаруто е прав - да си потърси човека старо Легаси 90-те години, най-добър вариант е :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей много се палите.

Предполагам проблемът е повече в това, че малко хора карат такъв Лансер.

 

Всъщност минималната информация, която получих тук ми помогна повече.

Иначе щеше да почне едно чудене.

 

Поне си начешахме езиците малко от малко. :tooth:

 

Спам:

По въпроса за Субару - момчета, дайте да гледаме реално.

Някой от Вас има ли идея за ценовите висини на частите за Субару?

Нищо лично, но и пари да ми дават това в гаража ми не влиза.

Поне не и преди да си отгледам децата.

 

Айде на здраве.

Редактирано от Niko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Субару си е наистина таралеж в гащите и според мен, особено като става въпрос за по-възрастни екземпляри. Ако говорим за нов, в цените на частите не виждам нищо страшно, тъй като е формирано на база здравина, а не на имиджа и престижа на дадена марка, както е в Европа. Същото ще е положението и с един от тези автомобили за които се двоумите, стане ли въпрос за ремонти по ходовата част. Най-добрия и бюджетен избор за автомобил 4Х4 от тези години е Ауди. И ти го казвам , не защото аз карам такова или понеже съм фен на автомобили като В3 или В4, а защото при тях няма да срещнете проблеми с частите и обслужването.Разпространени са почти колкото Голф и има всичко и в магазините и по моргите.

Аз бих предпочел Лансера заради визията ,ако пред мен стоеше същата дилема. И двата двигателя са доста здрави и издръжливи, така че наистина единствено конкретното състояние на автомобилите трябва да е фактор.

Мисля, че темата отива към заключване, досега почти нищо не се отговаря на човека. Освен да си купи по-читавия екземпляр. Ако продължава така, темата ще бъде заключена.

:icon_doh: Mного ми харесва начина на модериране напоследък...Не е ли редно, човека пуснал темата да изяви желание за това, ако нещо не му харесва ?

Редактирано от todor
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност минималната информация, която получих тук ми помогна повече.

Иначе щеше да почне едно чудене.

Минимална - минимална, ама информация... :D

Защо не кажеш какво получи в другият форум ?..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...