Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Не мога да избера между Лансер и Корола!


Препоръчано мнение

Изчетох всичко което можах за двата автомобила. Карах ги на тест драив и двата.Королата при двигател 1.6 е много по рязка и бързо ускоряваща от Лансера.Видя ми се много муден,не смеех да изпреварвам,защото,неможех да преценя дали ще ми стигне разстоянието докато набере.Та значи от къде ми идва проблема.Тоиотата,не се знае къде е произведена,може да е турска,има доста по малко екстри от Лансера за сходна сума.От Митсубиши ще ми изкупят стария автомобил за 6000лв.Говорим за Лагуна 1995 която на пазара върви 1500-2000лв.Проблема е че Лансера беше по муден от Лагуната???Притеснява ме и тази промоция,с изкупуването на стария автомобил,къде е уловката. Благодаря ви предварително.

 

BigBoss: Редактирал съм над 20 правописи грешки. В българския език няма 4 и 6. Следващия пост ще бъде директно изтрит!

Редактирано от Big Boss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

BigBoss: Редактирал съм над 20 правописи грешки. В българския език няма 4 и 6. Следващия пост ще бъде директно изтрит! Нека да не си даваме уроци по Български,защото Big Boss ми е открил 20 ПРАВОПИСИ грешки.Клавиатурата ми е на фонетик затова ползвам 4 и 6.Помогнете по темата ако е възможно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е като е на фонетик нямама ли ч и ш? Не ти даваме уроци по български, в този български форум се пише на български. Ако не ти харесва - пробвай другаде, има английски, немски и каквито ти душа иска. Тука - на БГ!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох всичко което можах за двата автомобила. Карах ги на тест драив и двата.Королата при двигател 1.6 е много по рязка и бързо ускоряваща от Лансера.Видя ми се много муден,не смеех да изпреварвам,защото,неможех да преценя дали ще ми стигне разстоянието докато набере.Та значи от къде ми идва проблема.Тоиотата,не се знае къде е произведена,може да е турска,има доста по малко екстри от Лансера за сходна сума.От Митсубиши ще ми изкупят стария автомобил за 6000лв.Говорим за Лагуна 1995 която на пазара върви 1500-2000лв.Проблема е че Лансера беше по муден от Лагуната???Притеснява ме и тази промоция,с изкупуването на стария автомобил,къде е уловката. Благодаря ви предварително.

 

BigBoss: Редактирал съм над 20 правописи грешки. В българския език няма 4 и 6. Следващия пост ще бъде директно изтрит!

Ами пробвай 1,8, там нещата са значително по-добре. Между корола и лансър 1,5 аз бих предпочел королата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

SLX,Лансера е 1,8 ниво Invite,а Королата 1,6
Вземай тогава един Еволюшън, с него ще изпреварваш спокойно и на 1-ва скорост... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и аз преди да взема моя Lancer минах през Тойота да видя какво предлагат. В Королата не ми допаднаха малкото пространство (1.90 съм), прекалено убитият външен вид, значително по-малкото екстри дори на най-високо ниво при почти еднакви цени, както и по-малкия двигател и мощност. Като видях колко ми е тясно даже не я тествах, така че не мога да кажа нищо за ускорението, но за 1.8 CVT Lancer мога да споделя, че след като минах първия технически преглед и ми се смени всичко, усетих огромна разлика, а вярвам, че с времето ще я видя пак поне веднъж. Ти предполагам говориш за М/Т вариантите, а те са още по-пъргави, така че честно казано ми е странно защо си останал с такова впечатление :).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа и аз преди да взема моя Lancer минах през Тойота да видя какво предлагат. В Королата не ми допаднаха малкото пространство (1.90 съм), прекалено убитият външен вид, значително по-малкото екстри дори на най-високо ниво при почти еднакви цени, както и по-малкия двигател и мощност. Като видях колко ми е тясно даже не я тествах, така че не мога да кажа нищо за ускорението, но за 1.8 CVT Lancer мога да споделя, че след като минах първия технически преглед и ми се смени всичко, усетих огромна разлика, а вярвам, че с времето ще я видя пак поне веднъж. Ти предполагам говориш за М/Т вариантите, а те са още по-пъргави, така че честно казано ми е странно защо си останал с такова впечатление :).

Cell,благодаря ти за смисления коментар.Маи ще ставам член на :mitsu-smiley: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Cell,благодаря ти за смисления коментар.Маи ще ставам член на :mitsu-smiley: :icon_dance:

Погледни задното окачване на Королата тип греда и имаѝ в предвид че ще е от завода в Турция. Само заради тия 2 факта си струва Лансера макар че има още доста предимства

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Принципно като избираш между :mitsu-smiley: и Тойота, избираш между кола с дух и обикновен автомобил. Освен това разликата между корола и лансер е огромна. Бих се замислил, ако тойотата беше авенсис.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

между другото и моя лансер вече е доста по-пъргав от преди, напоследък съм много по-доволен от вървежа пък и разхода по ми харесва да си призная.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По простичко казано, Королата е скъпа и тъпа. :icon_rock:

Тая дилема и Аз я минах преди покупката на Наглестин.

Пвече пари за по-малко неща.

Королата е кола за безлични хора, дето им е все едно дали са в ЗАЗ или Ролс Ройс.

За тях номера е да се предвижи от точка А до точка Б, без значение с какво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По простичко казано, Королата е скъпа и тъпа. :icon_rock:

Тая дилема и Аз я минах преди покупката на Наглестин.

Пвече пари за по-малко неща.

Королата е кола за безлични хора, дето им е все едно дали са в ЗАЗ или Ролс Ройс.

За тях номера е да се предвижи от точка А до точка Б, без значение с какво.

 

Ха ха ха :icon_thumbup:

Направо ми прочете мислите бе Васе :icon_clap:

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега borisli ако може да използвам твоята тема- и аз се двуомя между лансер 1.5 и новия шевролет круз 1.6. Какво ще посъветват колегите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охоооо....

Тойота - иди-ела, ама Шевролет...... На Опел...... Сглобяван кой знае къде..... Това не го разбирам изобщо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Охоооо....

Тойота - иди-ела, ама Шевролет...... На Опел...... Сглобяван кой знае къде..... Това не го разбирам изобщо!

Сглабян е в Корея

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не звучи зле, но тази кола никога не може да извади характера и индивидуалноста на Лансера! Отделно мой приятел си купи Астра и разказва, че в Дженеръс Ауто е пълно с аварирали Шеви-та.

Не знам, ние сме все пак пристрастни... Но ако сложиш колите една до друга - към коя ще те дръпне повече? Ей така, на прима виста.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това не звучи зле, но тази кола никога не може да извади характера и индивидуалноста на Лансера! Отделно мой приятел си купи Астра и разказва, че в Дженеръс Ауто е пълно с аварирали Шеви-та.

Не знам, ние сме все пак пристрастни... Но ако сложиш колите една до друга - към коя ще те дръпне повече? Ей така, на прима виста.....

не мога да реша. И двете коли имат страхотен дизайн. Шевито е съвсем нов модел различен от досега съществуващите с повечко коне е от Лансера. Лансера има също мн добра визия и е Японче. Доколкото съм чувал двигателя на последния е доста по-отзивчив..... Шевито има повече екстри и е на малко по-добра цена.Просто незнам!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

borisli>> Относно въпроса ти, старата ти кола ще я купят наистина за 6000 лв няма уловка- и аз питах за това просто от интерес, не че имам стара кола. Допълнително може да ти дадът и още 1000 лв, отстъпка. Ако вземеш ЕВО-то отстъпката ще е 10000 лв.

Изобщо не се занимавай да взимаш Тойота- в този клас Лансера мачка като екстри и цена, няма по-добро от него за момента. Да не говорим че и от към сигурност мачка останалите. Верно, че 1.5 двигателя е малко слабичък, но ако търсиш икономия той е решението, за съжаление, с този двигател се предлага само до ниво INVITE, тоест няма да имаш някои благинки, като автоматични фарове и чистачки, както и готината аудио система с усилвател, нито пък парктроника. Според мене ако Митсубиши предлагаха още мотори за Лансер, щяха да мачкат още повече.

 

Аз смятам да изчакам да видя какво ще стане през новата година, че се дочуват разни работи, че кризата нямало да мине толкова бързо и ако това е верно не ми се мисли какво ще е положението след новата година.. те сега пуснаха тея намаления, а продажбите са почти равни на 0, ами през новата година да видим какво ще измислят. Проблема обаче не е само това да я вземеш колата на лизинг (който не е от с много ниска лихва- 8.5%), ами последващите разходи никак не са ниски. ТО = 320 лв., и то се прави всяка година независимо дали я караш или не, 800 Eвро каско за първата година, данъци, Гражданска... :wacko:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човеко, няма кой да ти каже тук - "купи си Шеви"... Все пак сме форум на :mitsu-smiley: Аз съм далеч от покупка на нов автомобил, но ако ми предстоеше подобна - щях да си взема Лансера. Просто ми харесва повече, това е. Уникален дизайн, много удобен вътре..... Това е, какви други аргументи да дам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де никой не каза колко килиметра трябва да измине един нов лансър за да си дърпа както трябва?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е затворена за допълнителни отговори.
×
×
  • Създаване...