Премини към съдържание

Задръстена пита на радиатор


Препоръчано мнение

Днес се загледах в питата на кондензатора на климатика и забелязах, че е задръстена яко с всевъзможни мухи и други подобни гадости. Някаква идея как да я изчистя без да раглобявам половината кола, защото като гледам трябва да свалям бронята за да я изчистя с пароструйка?

Редактирано от Galant2002
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би с някакъв силен препарат за чистене на насекоми и да ги разяде... Видях такъв на спрей. А може и на база на натриева основа за фурни който е...

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би с някакъв силен препарат за чистене на насекоми и да ги разяде... Видях такъв на спрей. А може и на база на натриева основа за фурни който е...

Тоя на база на натриева основа да не земе и радиатора да разяде :D Значи ще търся такъв по магазините за домашни потреби, а тоя спрей дето е за разяждане на насекоми къде си го виждал?

Редактирано от Galant2002
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се излагай... радиатора се сваля супер лесно. Ама и течността е хубаво да се смени....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес се загледах в питата на кондензатора на климатика и забелязах, че е задръстена яко с всевъзможни мухи и други подобни гадости. Някаква идея как да я изчистя без да раглобявам половината кола, защото като гледам трябва да свалям бронята за да я изчистя с пароструйка?

 

А не те ли е страх че с пароструйка може да замине на кино питата? Трябва да си адски прецизен и да не ти трепва ръката ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А не те ли е страх че с пароструйка може да замине на кино питата? Трябва да си адски прецизен и да не ти трепва ръката ..

Пароструйката е в краен случай, за това питам за други варианти. Щото с пароструйката може да си докарам доста главоболия.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се излагай... радиатора се сваля супер лесно. Ама и течността е хубаво да се смени....

Става въпрос за радиатора на климатика бре...свалането не е удачен вариант :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цитат(RogerDoger @ 11.06.2009 - 00:44) *

Не се излагай... радиатора се сваля супер лесно. Ама и течността е хубаво да се смени....

 

Става въпрос за радиатора на климатика бре...свалането не е удачен вариант :)
Пък и течноста не е баш течност, а газ и после е малко скъпичко зареждането.... :)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пароструйката е в краен случай, за това питам за други варианти. Щото с пароструйката може да си докарам доста главоболия.

 

 

С пароструйката става без никакъв проблем. Има частичен достъп, но напълно достатъчен. Просто от около 20-30 см. дистанция и готово. Това за кривите ламели е повече мит, отколкото истина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в практикер, бриколаж или първия магазин за домашни потреби и търсиш това: http://www.allegro-bg.com/product.php?cate...p;productid=866 пръскаш питата изчакваш около 10-15 мин и след това с водоструйката на някаква средна степен изплакваш питата, ест. като внимаваш със силата на струята. Ще останеш приятно изненадан от крайния резултат :mitsu-smiley: . Аз го използвам редовно за профилактика на вътрешното тяло на климатика в нас. Успех и после сподели с нас крайния резултат :icon_clap: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отиваш в практикер, бриколаж или първия магазин за домашни потреби и търсиш това:

Освен Meglio-то, наскоро купих подобен обезмаслител Astonish от бриколаж май и е много добър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен Meglio-то, наскоро купих подобен обезмаслител Astonish от бриколаж май и е много добър.

http://www.astonishcleaners.com/cat/car-care/113/ - мдамм, интересно звучи! :) - ще зачистя и аз в Събота, че и мойта е позадръстена.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мисията приключена успешно. Напръсках го с препарат, който разяжда насекоми и после на пароструйка с по- слаба струя и стана идеално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А здравейте колеги и аз да попитам по темата! :icon_blush: Радиаторите отпред се чистат най лесно на пароструйка става бързо и доста ефективно и лесно! На мен ми го изчистиха така и съм доволен. На радиаторите нищо не им стана! Въпроса ми е свързан със питата която е след поленовия филтър вътре в купето зад жабката, незнам как но има много боклуци по нея, как са минали през филтъра незнам, но са задръстили питата успях малка част да ги изчистя но сигурно има още доста! Как мога да я изчистя без да се налага да разглабям половината табло? :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пръскаш с този препарат и после на някоя автомивка, ако могат да бръкнат с перящата прахосмукачка, мисля че ще го изчисти идеално. Другия вариант е с обикновена или с да се продуха с въздух под налягане, но се сещаш къде ще отидат боклуците после.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен Meglio-то, наскоро купих подобен обезмаслител Astonish от бриколаж май и е много добър.

 

 

Astonish вчера го ползвах много слаб наистина. Във DOMO ( Kaufland) имаше един японски аеорозол за почистване на питите на климатиците . Опаковката е само на японски към 15 лв. Вкъщи питата на климатика стана като чисто нова а отвън се стичаше черно- жълта мръсотия !!! Същата процедура и на един Галант сваля се се само водния радиатор и пръскане на питата и пак тече мръсотия и мухичките се разлагат даже, после със пистолет с накрайник за по силна струя вода ... Резултата е чисто нова пита ! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Astonish вчера го ползвах много слаб наистина.

 

Ами наистина не е кой-знае колко силен, но зависи с какво го сравняваш - вземи снимай тази японска сила :rolleyes:

За наказание го излях половината в течност за чистачки си приготвях :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами наистина не е кой-знае колко силен, но зависи с какво го сравняваш - вземи снимай тази японска сила :rolleyes:

За наказание го излях половината в течност за чистачки си приготвях :icon_blush:

 

Използвах го целият подобаващо и изхвърлих опаковката. :icon_dance:

Но след малко ще купя един и ще пусна снимки. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз моля за снимка или име на тази японска сила :) или поне къде точно в Куфланд се намира щанда

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Препарата се продава в ДОМО и струва 13,99лв. Води се "Спрей за почистване на климатик и конвектор "EARTH"".

Първият път като го купих нямаше упътване на български, ама сега са сложили превод. :good:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:spam: ужасен оффтопик, но не се сдържам - "Батерии Тошиба - Японската сила" :worthy:

 

днеска или най-късно утре ще скокна и аз за едно такова и ще напиша после какъв е резултата ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз моля за снимка или име на тази японска сила :) или поне къде точно в Куфланд се намира щанда

Колеги купих същия спрей вчера от техномаркет!!!Върши работа за климатика вкъщи но за този на колата още не съм пробвал!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...