Премини към съдържание

Магазин за японски авточасти - без коментар!


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Искам да Ви предоставя кореспонденцията с магазин за японски авточасти - Катя ЕООД & Рамона ООД.

 

Уеб страница: http://japanparts-bg.com/

 

Належащ ремонт на моето самолетче (Митсубиши Колт) ме накара да се обърна и към тях в проучването за части и цени, което си спретнах тези дни.

 

Kакто ще видите от предоставената кореспондеция с тях, как мислите, може ли да им се има доверие? :)

 

———————————————————————————————–

 

Писмо 1 - моето запитване:

 

Здравейте,

искам да направя запитване за някои части за Митсубиши Колт,

номер на рама: JMBMNCJ1AWU000862

 

Интересуват ме:

- списък на компонентите, които ме интересуват…..

 

Марки - цени.

Предварително благодаря!

 

************************

 

Техният отговор:

 

gomitchki 40 leva- segmenti 140 leva- garnitoura za glava 45 leva . ramak i rolka 120 leva, nakrainik 35 leva

 

——————————————————————————————–

 

Писмо 2 - моят отговор:

 

Здравейте,

 

бях Ви помолил да ми изпратите повече информация за марките на

съответните компоненти, че са Японки ОК, но искам марките ако е възможно!

 

Също така не ми отговорихте дали ги има в наличност и ако не, колко време е доставката?

 

И последно, работите ли с куриери с наложен платеж?

 

Предварително Благодаря.

 

*************************

 

Техният отговор:

 

rabotime c ekont . kourierski firma. imame iaponski avto tchasti . i ti znaie6 ako predlagam za teb segmenti na firma rik za 150 leva, vie chte namerite v bazara vik i piche made in japan za 70 leva , i vednaga chte pomisslite skippo , ima mnogo kitaiski i piche made in japan kato parfumi v iliansi boss za 15 leva i sichti koutia v vitochka za 150 leva triabva da ima6 doveria c koi raboti6

 

——————————————————————————————

 

Писмо 3 - моят отговор:

 

Здравейте,

 

Няма да коментирам това, че пишете на латиница, няма да коментирам, че няма елементарни обръщения във Вашите писма като “Здравейте” и т.н.

 

Предполагам не сте Българин за да пишете и така неграмотно и с адски много правописни грешки!

 

Имах елементарни въпроси към Вас! И исках елементарни отговори, а не разкази от пазара.

За някои хора цената не е проблем!

Обърнах се към Вас защото официалния вносител няма в наличност

компонентите, които аз искам! Доставката им е 2 седмици, а на мен

ремонта ми е належащ сега.

 

Но определено към Вас не бих имал доверите след такива отговори!

 

Поздрави.

 

*************************

 

Техният отговор:

 

kakvo rechi6

 

——————————————————————————————

 

Писмо 4 - ново писмо от тях, много скоро след Писмо 3:

 

Здравей , явно не сте се разбрали за правописа с шефа ми , искате да знаете марките на частите : Гумички за клапани AIKON цената им е 40 лева ; Сегменти RIK 140 лева ; Гарнитура за глава VENTERS 45 лева ; Ролка GMB 60 лева ; Ремък MITSUBOSHI 60 лева ; Накрайник CTR 35 лева

-----------------------------------------------------------------

 

 

Нямам думи!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами цените са завишени....Сегменти RIK или NPR са 100 лв...

Гумичките са 30 лв....Ремък, за тези пари можеш да си вземеш SUN който е по добър от Мицубоши....

Ролката също, за тези пари можеш да вземеш KOYO или NTN.....

Само гарнитурата им е на нормална цена.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"kak moje kaje skapani arabi pita az tebe?" това ще кажа аз :D

Хора .. тези теми с измамници и т.н. просто ме вкараха в друг свят ... и най-голямото криминале не може да ми начеше така крастата да прочета нещо интересно :D :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм говорил по телефона с този тип...арабин е.Омайваше ме за едни лагер-главини и добре,че не му се вързах :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По мои скромни наблюдения от последните 8 години, всяка част, представяна за японска от търговец, различен от официалния вносител има сериоезн риск да бъде менте. Има вече много напреднали тайвански, корейски и прочее производители... Случвало ми се е да искам да видя митническа декларация от търговец... естествено не могат да ми покажат такава с произход от Япония :icon_clap: , защото продават пръчки... От друга страна обаче оригиналните части са доста скъпи... Галантът е единствената кола, на която ръгам само оригинални части... а за арабите на Симеон предпочитам изобщо да не отварям дума... Вече няколко години ги чакам за почнат да фалират, ама не би...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: ТОВА СА НАЙ-ГОЛЯМИТЕ МОШЕННИЦИ ЗА МЕН !!! Преди години исках да купя от тях части, но цени много завишени, качеството - лошо ! :mitsu-smiley: "кученце" за гумичките на клапани ми искаше по 8 лв !!! :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По мои скромни наблюдения от последните 8 години, всяка част, представяна за японска от търговец, различен от официалния вносител има сериоезн риск да бъде менте. Има вече много напреднали тайвански, корейски и прочее производители... Случвало ми се е да искам да видя митническа декларация от търговец... естествено не могат да ми покажат такава с произход от Япония :icon_clap: , защото продават пръчки... От друга страна обаче оригиналните части са доста скъпи... Галантът е единствената кола, на която ръгам само оригинални части... а за арабите на Симеон предпочитам изобщо да не отварям дума... Вече няколко години ги чакам за почнат да фалират, ама не би...

Адаш, не би, щото си си отговорил сам - оригиналните части са доста скъпи - по една, или друга причина...... нали оттам си скъсах ремъка....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик, ама като стана дума за ремъци.....Навъдили са се всякакви ментета с опаковки на Сън.....На ремъка не пише че е японски, а от японски материали.......Трудно изкарват по 6000км , миналата седмица съм сменил 2 скъсани, за съжаление третата кола беше 1.8 ГДИ. Там само с ремък не минава номера. И един ментак в опаковка на Мицубоши, ама не в кутия а в картонче като за пистов ремък.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още миналата година предупредих точно за тази фирма http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=5688 . Изключително некоректни и лъжливи хора . В моя случай ми върнаха парите след няколко месеца , но със 200лв по-малко , за да не са капо . Е и аз не останах капо , но това е друга тема . Но по-важното в случая е ... Внимавайте с арабските търговци , тяхната цел е просто да ви приберат парите , нищо друго не ги интересува .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

лошото на въпросния арабин е, че имат уеб сайт, който поне външно изглежда прилично, имат разни глезотийки като онлайн контакт с тях през skype или icq и т.н. и човек, който си няма на идея за тях лесно се подвежда.

Отделно на това - тези 14 години присъствие на пазара (според техния сайт пак), 2 магазина, склад и незнам си какво още (ако е истина) много лесно подвежда хората, особено тези, които не са от София и не могат да проверят на място.

 

Добре, че маниера на писане човек се усеща, че има нещо гнило...това с парфюмите или приказките за доверието ме разбиха :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз сега малко офф да питам нещо: Колт 5 4G92 има ли защита от късане на ангренажен ремък. То моя е на 10-15к км ама като прочетох че на 6 му се скъсало на колега не знам ко да си мисля.

 

А по темата: принципно гаранция от официалния вносител дават ли, че са японски частите, или митнически документи? Аз лично наскоро си изпатих с един лагер NSK който за 10к км се скапа тотално, но пак си взех същия с надежда че просто се е паднала дефектна бройка. Ако пак стане същия номер ще си сменяме шапките с този продавач на японски части :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа едно голямо Благодаря на Мирослав за това,че винаги ми изпраща поръчаните части на време.Да колеги скъпи са особено някой,затова и аз прибягвам до втора употреба,но каквото си поръчам от Ратола (чрез Мирослав),знам че е истинско и няма да ме предаде.Затова ангренажния ремък струва 150 лева,а не 50 колкото е сигурно при арабите.Запомнете: еФтиното излиза винаги скъпо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма защита, ако скъса ремък разчиташ на късмет. А относно митнически документи, официалните вносители би могло и да не могат да ти ги покажат защото 90% от частите идват от Mitsubishi Европа, а откакто сме в Еврозоната няма обмитяване, така че разиташ на доверие (аз не вярвам сериозна фирма да се занимава с глупусти и продажба на ментета), но тъй като аз съм от другата страна (продаваме оргинални и алтернативни части) колегите могат да ти дадат по-безпристрастно мнение.

АЗ от Ратола митнически документи не бих си помисли да искам... защото знам какво продават и съм сигурен в произхода му. Пазарувам от тях сравнително редовно и Цено и Миро са супер пичове, за което им благодаря. Е, естествено, че всичко, което го има в САЩ, си го вземам от там, защото е също толкова оригинално, но значително по-евтино, но за жалост не всичко от моята кола се предлага в САЩ. Например долните криви носачи ги няма, та се ръснах 370 лв. за бройка нов. Миро, Цено, абе като да става все по-голям безпорядък на гишето в Ратола. Едни хора ходят напред-назад, няма я хостесата никога, един вика на друг, дебелашки шеги между колеги пред клиенти. Клиенти през минута, които гневно предявяват рекламации, чакане, чакане, чакане... на гишето... Има нужда от един къстъмър сървис тренинг и малко повече порядък в това хале там, според мен...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също пазарувам части за моя Галант от Ратола София и искам да изкажа благодарности на колегата Цено! :icon_thumbup: Много съм доволен! Там освен хубави коли имат и хубави жени, с кеф да ходиш да си оправяш колата там (дано не се налага на никой).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Искам да кажа едно голямо Благодаря на Мирослав за това,че винаги ми изпраща поръчаните части на време.Да колеги скъпи са особено някой,затова и аз прибягвам до втора употреба,но каквото си поръчам от Ратола (чрез Мирослав),знам че е истинско и няма да ме предаде.Затова ангренажния ремък струва 150 лева,а не 50 колкото е сигурно при арабите.Запомнете: еФтиното излиза винаги скъпо!

 

Добре, а ангренажния ти ремък като струва 150лв имаш ли гаранция за километри и ако да, колко? Оригиналния ремък /първия който си е на колата/ се сменя на 90к км, твоят би ли го карал толкова. Не искам някой да си мисли, че се заяждам, но живо се интересувам от така наречените оригинални части. Един колега каза че на гишетата имало клиенти с рекламации, което говори че пак има дефекти /каквито и да са те/. Така че пак опираме на това, че всичко е до късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а ангренажния ти ремък като струва 150лв имаш ли гаранция за километри и ако да, колко? Оригиналния ремък /първия който си е на колата/ се сменя на 90к км, твоят би ли го карал толкова. Не искам някой да си мисли, че се заяждам, но живо се интересувам от така наречените оригинални части. Един колега каза че на гишетата имало клиенти с рекламации, което говори че пак има дефекти /каквито и да са те/. Така че пак опираме на това, че всичко е до късмет.

 

Освен с продажбата на резервни части в Ратола, имаме и сервиз в който на ден минават доста автомобили , така че колегата SLX може да е чул някой недоволен клиент от ремонта на автомобила му. Аз до сега не съм имал случай с техническа рекламация на резервна част продадена от нас. Става въпрос за над 2 години .... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А за ангренажен ремък давате ли гаранция, ако е монтиран при вас разбира се. Защото ако давате 90к пробег с удоволствие бих си го сменил при вас, когато настъпи момента за следваща смяна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Освен с продажбата на резервни части в Ратола, имаме и сервиз в който на ден минават доста автомобили , така че колегата SLX може да е чул някой недоволен клиент от ремонта на автомобила му. Аз до сега не съм имал случай с техническа рекламация на резервна част продадена от нас. Става въпрос за над 2 години .... :mitsu-smiley:

Клиентите се оплакваха, че колата им дала дефект, не че частите са били дефектни... Ясно съм го написал в поста си... Частите от Ратола са ОК!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

FOXO и аз като го прочетох това се счупих от смях :D

 

по темата: говорил съм с арабина по телефона и не можа да ме разбере какво ми трябва, пояснявам: ПРЕДНА ПРЕСТИЛКА (6мин. обяснение какво е това, къде се намира, РАЗГОВОР ОТ МОБИЛЕН, ЗА МОЯ СМЕТКА), той ми каза, че има в наличност ЗАДНА БРОНЯ (?!) - 150 лева, втора ръка... НЯМАМ КОМЕНТАР!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...