Премини към съдържание

Данъци за колите


Препоръчано мнение

  • Admin

А аз мислех утре да проверят как стоят нещата при мен.Все пак ще се завъртя да видя поне какво ще искат като документи.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега системата си е ясна и тя си е типично Българска, след многото шум и използването на какви ли не средства в това число и летящи, държавата и общините ще си съберат от обикновенните граждани данъците, защото от многото снимки само се изхарчиха еди колко си хиляди лева (клонящи към милион, а е възможно и да са няколко милиона), но постъпления няма и няма да има. Тези имоти, които се заснеха, всъщност са на хора, които от години хранят данъчни, политици, депутати и т.н все държавни структури. Е това е причината да не сме готови за ЕС, просто корупцията си я има и никой няма желание да се бори с нея - тя е полезна за тези, които трябва да се борят с нея. Е тъй като пари от там няма да дойдат, затова ще си плащат обикновенните хора, защото нямат възможност да се занимават с адвокати съдилища и т.н.

 

А теб на каква заплата те осигурява Ратола, българино?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А теб на каква заплата те осигурява Ратола, българино?

А ти какъв отговор очакваш? :)

 

Иначе мнението ми е, че данъците трябва да са поносими, за да не загробват никого. Спомняш си старата притча за султана, който все вдигал данъците, докато народът работел и псувал. И веднага ги свалил, когато разбрал, че хората спрели да работят и не излизали от кръчмите.

Заедно с това, данъците трябва да са неизбежни, т.е. да се плащат от всички. Адски е деморализиращо за обикновения човек, който си плаща данъците, като вижда разни мошеници, тарикати и обикновени мушмороци, които не го правят и то съвсем безнаказано от страна на държавата.

Ти сигурно знаеш, но за информация на колегите: В САЩ има давност за убийство, но за данъчно престъпление няма давност.

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както има и дело в Щатите, което (според тяхната съдебна система е въведено като прецедент), и чието решение гласи (цитирам по памет) "..... ако можеш да платиш по-малко данъци - не си длъжен да плащаш повече......." Неудобно ми е да будя юриста в семейството, че после....

 

Обаче - какво се получава в нашата рОдина - нито за убийствата ги гонят, нито за данъците.... Икономистите ни са аритметици, които боравят с акцизи и данъци чисто аритметически - не ни стигат 30% - ще повишим това с толкова, другото с толкова.... Което е прах в очите и поражда корупционни и контрабандни практики. Аз, като известен тютюнджия, предупредих преди година, че ще се стигне до това, защото от нищо (0 нула) не можеш да извадиш %... няма накъдеее... Аз съм примерен гражданин и си купувам тютюн (с бандерол), но по пазарите в сф мургавите братя не спират да продават, а какво да говорим за селата, където данъчен не е стъпвал.... Ама ще започнат да ходят, защото може и да са приели на хората съборетините, които са с данъчна оценка под 1600 лв (бараките по лозята и др. такива) да са облагаеми, а оттам и данък смет, както и всякакви други такси като "електромер" ..... А никой не можа да спи в на Доган сараите - били те и хотел.... и нямало конфликт на интереси, че бил по "хоби" хидромелиоратор....

Боко подслушва, прави се на велик организатор, ама или е много глупав (и го лъжат милиционерите), или е много в далаверата.... Какво да очакваш от обикновена мутра...

Нема такава държава!

 

Та да се саморедактирам - всеки работодател ме осигурява на заплатата, на която е решил да ме осигурява. Стига да имам работа - и да ми плаща и да си храня семейството - няма да имам особени претенции относно осигуровките, по няколко причини:

1. Те нямат особено значение, защото и без това няма пари, с които да ми платят пенсия (ако я доживея, в което се съмнявам)

2. никой не се засили да въведе семейното осигуряване - както е в нормалните страни

3. никой не ебава да сметне колко осигуровки си вкарал в държавата по всякакви трудови отношения, а се чуди как да работиш до 123 годишна възраст....

За чий?

За да товарят магарето, което може да носи? И да храни електоратО? Не мисля, че сме толкова глупави... И тези, дето са си построили дворците - определено не са....

Останахме ние - понеже няма и къде да избягаме.... рано или късно - ще си платим (освен ако не сме роми, на които са прехвърлени фирми със задължения)

Е, пак да си стигна до заключението - НЕМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!

Редактирано от rosko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче и към теб, нали като продадеш нещо не издаваш касова бележка и не го декларираш като доход в края на годината (има доста теми за неща които продаваш) - просто от интерес.

:D О, с голямо удоволствие ще задоволя интереса ти... Всички неща, които продавам в лично качество са мои вещи, купувани за мои превозни средства. Можеш да си сигурен, че съм декларирал всичките си доходи, включително тези от източници в чужбина, където през годините съм работил като консултант и тези от преподавателска дейност:callgsm: Подозирам, че интерес представлява, че съм обявявал за продажба някои нови оригинални части, продавани и от Ратола, на цени между 2 и 5 пъти по-ниски от вашите... Слава Богу не се занимавам професионално с това и може спокойно да не ме смятате за конкурент. Стъклопластните изделия се продават от фирма Румира, която отчита оборотите и разходите си стриктно, доколкото ми е известно, но тя не е моя:icon_bye: Готов съм да отговоря на още въпроси, които би имал към мен.

Та на колко те осигурява Ратола, казваш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това на колко те осигуряват задължително е решение на фирмата, не е лична вина. Мен предишните ми работодатели ме осигуряваха на минимално възможното, един ми плащаше в долари /което беше добре докато долара не падна :icon_blush: /, друг пък година ме осигуряваше на половин минимална /половин работен ден/ та сега ми се счита за половин стаж... всякакви има, но това е политика спрямо целия персонал, не може отделен човек да предоговаря друго. Синдикати няма.

В момента ме осигуряват на пълната заплата, но пак е даденост, а не заслуга.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз от както съм работещ човек съм сменил три печатници и винаги са ме осигурявали на минималната заплата... А миналата година шефа се възползва от някаква вратичка покрай кризата и ни пусна 3 месеца на по 4 часа (имам в предвид на толкова ни осигурява иначе си работехме нормално по 8). Едва ли има човек в държавата който да не ги знае тези работи...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Същността на това, което казвам е, че много хора говорят общи клиширани фрази, мрънкат и приказват на едро. И паралелно с това не правят нищо, абсолютно нищо, за да променят статуквото. Преди няколко дни се возих в едно такси. Редом с констатация "калпав народ сме ние", преди дежурното "управляващите крадат" шофьорът на таксито ми каза. Ей, тия тъпанари, вчера видях един изсъхнал клон, надвиснал над пешеходната пътека. Колко са тъпи ТИЯ, че не го отрежат. И аз го питах: Искаш ли да се обадим на столичния инспекторат, да свършим нещо полезно, за им кажем за клона...? Озадачен беше чичо бакшишо, ама се съгласи, че така е по-правилно.

Та мойта теза е всеки да си гледа работата по добър и старателен начин, когато може да повлияе на някоя нередност, да го прави, не да мърмори като скот... Та така.

А, Божо, Емо, бихте ли ми пратили булстатите на работодателите си и по едно писмено доказателство, ако има, за реалното възнаграждение което сте получавали.:icon_thumbup:

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ее то с минала давност бре :icon_hmm: Пък и плащането е в брой, кеш и на ръка :) Ти не каза какво стана с онзи ISP.

 

Най-весел беше предния ми работодател като беше си наумил да ни плаща по банков път и ни убеждава, че ще ни увеличи заплатата с таксите за теглене от банкомат колкото с минимален брой тегления да си изтеглиш заплатата. :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Явно все пак се намери кой да го вразуми, че ще има по-големи проблеми от това :icon_blush:

 

Иначе си прав, имам колега, който редовно звъни за горяща кофа с боклук например, но аз не съм такъв... има си хора за всичко.

Редактирано от BAlexandrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Росене аз няма как да докажа колко пари вземам реално... Никъде не се води, никъде не се разписвам за тях... На заработка съм, и според работата колкото избачкам. Лятото много работа - добри пари, зимата няма работа - минимални пари. На всякъде се водя на 240 мисля беше (може и да те излъжа) и на толкова се разписвам всеки месец. Цялата фирма е така... И то това да му е проблема на нашия ако става дума... Отвън от промишлени отпадъци е станало невероятно сметище, за което предполагам трябва РИОКОЗ да му вземе здравето, но уви... Пожарникарите като дойдат - стискат си ръцете и си отиват... А, че на 1 метър от ел. таблото не трябва да има запалими неща? А че пожарогасителите са с изтекъл преглед от години? Че има керамични бушони с прилагани жички в тях и още куп неща? Стана трудова злополука, преди време бях споделил и жена си отиде и какво...идваха инспектори, полицаи и ... явно няма справедливост... А работниците? Всички мълчат от страх да не загубят работата си, повечето са и на възраст...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като сме почнали за данъци - "Аржентинските данъчни инспектори по-рано се бяха насочили към агенциите за модели и футболните играчи, а сега погледът им е привлечен от разрастващия се бизнес с уголемяването на бюстове. Преброили са внесените импланти, за да изчислят доходите на хирурзите, другата им цел са жертвите на обири." :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ее то с минала давност бре :icon_hmm: Пък и плащането е в брой, кеш и на ръка :) Ти не каза какво стана с онзи ISP.

 

Най-весел беше предния ми работодател като беше си наумил да ни плаща по банков път и ни убеждава, че ще ни увеличи заплатата с таксите за теглене от банкомат колкото с минимален брой тегления да си изтеглиш заплатата. :icon_doh: :icon_doh: :icon_doh:

Явно все пак се намери кой да го вразуми, че ще има по-големи проблеми от това :icon_blush:

 

Иначе си прав, имам колега, който редовно звъни за горяща кофа с боклук например, но аз не съм такъв... има си хора за всичко.

ISP то изгоря. А освен това се заровихме в по-дълбоките проблеми на целия бранш, но не му е мястото форума за това. Имаш служебна благодарност за инфото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм ,че 1/3 от колите които виждате по улиците не са обявени в общините и не плащат данъци от години. Ето това е безобразие :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм ,че 1/3 от колите които виждате по улиците не са обявени в общините и не плащат данъци от години. Ето това е безобразие :mad:

 

Кое е безобразие бре, да си трошиш колата по "хубавите" улици, че и данък ли да им плащаш, гражданска отговорност ли да плащаш, винетки ли да плащаш :mad: :mad: :mad: :mad: ...............евала им правя на тези които не си плащат данъци на колите си. :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

Редактирано от atila
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кое е безобразие бре, да си трошиш колата по "хубавите" улици, че и данък ли да им плащаш, гражданска отговорност ли да плащаш, винетки ли да плащаш :mad: :mad: :mad: :mad: ...............евала им правя на тези които не си плащат данъци на колите си. :icon_clap: :icon_clap: :icon_clap:

 

Особенно пък за тези винетки как ме е яд... :icon_censored: То не стига че човек си троши колата по тия пътища , че и пари им дава за това. Ако пътищата бяха на половина европейски щях да си взимам всяка година, ГОДИШНА винетка макар и ми се налага да я ползвам на година веднъж или два пъти.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Особенно пък за тези винетки как ме е яд... :icon_censored: То не стига че човек си троши колата по тия пътища , че и пари им дава за това. Ако пътищата бяха на половина европейски щях да си взимам всяка година, ГОДИШНА винетка макар и ми се налага да я ползвам на година веднъж или два пъти.

 

Човек ако искаш ми вярвай.. ако пътищата са като хората, бих си купувал по 2 винетки не по една..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек ако искаш ми вярвай.. ако пътищата са като хората, бих си купувал по 2 винетки не по една..

 

Никога не съм си бягал от задълженията винаги съм си плащал и данъците и винетки съм си купувал, искат ГО и него си правя предварително от тази година за догодина, но взема да ме дразни. Не друго но съм на принцип ако искаш нещо трябва да дадеш нешто а в случая ние все даваме, даваме, даваме,...... и на среща :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на принципа - правя каквото трябва, пък да става каквото ще... И на мен по някога ми писва да живея по правилата, когато видни хора публично ги погазват, но пък ако всички спрем да ги спазваме, какво ще стане тогава?...анархия!! Колкото повече хора започнат да уважават правилата и хората в тази държава и спрат да живеят с идеята как и от къде да са на кирия, толкова по скоро ще се оправят нещата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В тая държава гледат само как да те ускубят и какво като съм перфектен,получавам лоши пътища и високи данъци.Така е всеки си мълчи и си казва що да съм я,като може и друг да свърши моята работа.То че нищо не правят,ама ние ще си плащаме-от държавата бягане няма.

Редактирано от габо
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Я колко недоволни данъкоплатци виждам. Това означава едно нещо със сигурност - данъчните служители работят! Ама и те са недоволни от цялото това положение, не само ние. Някои служители дори припадат от претоварване, идват линейки за изгубили съзнание, вдигнали кръвно, захар... много работа.

Не познавам плащащ си с ентусаизъм данъците човек. Никой не обича да плаща. Още от време оно се изразходва крупно количество енергия за измисляне на начини за заобикаляне и за бягство от данъка. Можеше да се измисли лек за рак или спин. Обаче държавата се издържа от данъци. Данъкът не е като заплатената цена за получаване на стока или услуга. Тоест, плащайки не трябва да очакваш веднага получаване на някакъв резултат, полза, или изгода. Така не си задоволяваш потребностите и нуждите, а спазваш закон. Има ползи, но те идват след време. А може и да не дойдат за едни, а да се усетят от други, като всички са платили по равно. Самите налози не са толкова високи, колкото са ни жалки и смешни заплатите. Които пък са резултат на мижавата ни икономика и т.н.

Абе кофти за данъчните че не получиха никакъв бонус за нова година, при все че си свършиха добре работата през годината. А други взеха - същите, които се издържат от данъкоплатците. Не бива да се вживяват прекалено в ролята на шефове и да се самозабравят, защото същите хора, които са ги избрали и заради които те съществуват и са там където са, могат да ги ...

Чудя сега с тези бензиностанции, които затварят. Като спряха 100 и останаха две, кой ли се гуши бе, :icon_censored: таа оправия?! Това планиране на отпуската също ми образува нерви.

В природата (и в държавата) не съществува справедливост и равноправие, но има балансираност. Това означава следното: ако някъде има наводнение, това означава че другаде по света горят пожари; ако едни боледуват и страдат от недохранване, други се гушат мислейки другите хора за идиоти...

В заключение пожелавам на всички ни да имаме състояние и да плащаме ежегодно 4-5 цифрени суми за данъци! И по едно Ево 8, 9 или 10, па нека ни е зле!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... И аз го питах: Искаш ли да се обадим на столичния инспекторат, да свършим нещо полезно, за им кажем за клона...? Озадачен беше чичо бакшишо, ама се съгласи, че така е по-правилно.

Та мойта теза е всеки да си гледа работата по добър и старателен начин, когато може да повлияе на някоя нередност, да го прави, не да мърмори като скот... Та така....

 

Звънях на един телефон, който е изписан на информационното табло на излизане от тунела на Люлин в посока кино Арена по повод на разрязани парчета от платното за движение /тъй като спрасках едната си джанта в един такъв изненадващ резен\ та- след като им се обадих и им съобщих че по никакъв начин не са обозначени те ми отвърнаха "ще предадем за вашия сигнал"- попитах ги за номер по който да проверя какво се е случило след моя сигнал, но ми отговориха че такъв няма и тяхната функция е само да се предаде сигнала до съответните органи, но как и какви мерки ще се вземат и изобщо какво се случва - няма как да се узнае!!! Ей това е полвинчата работа- хората ще си кажат - да има телефон на който да се съобщи за нередности, но резултата е неясен ...От КАТ пък ми съобщиха- ако поставим сигнализация се удряте в нея :)) Простичко казано- колкото и да се оплакваш- никой те не чува! Ето защо ако в други ден спечеля делото което съм започнал срещу КАТ- това ще означава че ще заведа дела и за дупките и за калните улици- благодарение на които може да ми напишат АКТ, ако съм карал с несъобразена с пътния "релеф" скорост или пък че колата ми е толкова мръсна, че не и се четат номерата...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Човек ако искаш ми вярвай.. ако пътищата са като хората, бих си купувал по 2 винетки не по една..

 

Не съм вярвал ,че ще го кажа но аз оплаквания от пътищата вече нямам :icon_thumbup: В нашия квартал няма една дупчица (вече!), по пътя за работа също (околовръстното Южна дъга). Въртя средно по 25-30х.км. на година и в последно време поне по мършрутите ,които минавам всичко е оправено.

 

ТАЗИ ГОДИНА ВЕЧЕ ЩЕ СИ КУПЯ ГОД. ВИНЕТАКА!! :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

НЯМА ТАКАВА ДЪРЖАВА!!!

Има Ванка, има ..

Държавата е Булгаристан , което е равносилно на Абсурдистан ..:D

А да ни е честит и новият данък ..http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=740845 :)

В държава в която не признават катализатора като средство за подобряване на екологията, понеже видиш ли колата ти била над 100 к.с., ще въвеждат еко-данък ..

Но така е в държава, където чиновниците са повече от Андрешковците ..:D

И докато Андрешковците само роптаят по форумите, а не вземат тоягите, ще е така ..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...