Премини към съдържание

Данъци за колите


Препоръчано мнение

Има Ванка, има ..

Държавата е Булгаристан , което е равносилно на Абсурдистан ..:D

А да ни е честит и новият данък ..http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=740845 :)

В държава в която не признават катализатора като средство за подобряване на екологията, понеже видиш ли колата ти била над 100 к.с., ще въвеждат еко-данък ..

Но така е в държава, където чиновниците са повече от Андрешковците ..:D

И докато Андрешковците само роптаят по форумите, а не вземат тоягите, ще е така ..

 

Невероятно!!!Данък въздух.Аз предлагам да облагат с такъв данък и кравефермите.Доказано е, че една крава отделя повече вредни газове от среден клас автомобил!!!Справка http://www.dnes.bg/akoshtete-vqrvaite/2006/12/13/kravite-sa-vinovni-za-vsichko.30857

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мен тоя данък не ме интересува. Аз съм на газ и не замърсявам.

 

Роско.. не мисля, че много ще им направи впечатление че си на газ. На всички е ясно, че те 5 пари не дават за въздуха.. просто искат да откраднат още някой и друг лев... :icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В статията е записано, че Евро 4, 5 и хибриди ще ползват отстъпка :-)

 

Бъзикам се, бре! Дреме им за въздуха, разбираш ли..... Много ясно, че ще има тесла....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм вярвал ,че ще го кажа но аз оплаквания от пътищата вече нямам :icon_thumbup: В нашия квартал няма една дупчица (вече!), по пътя за работа също (околовръстното Южна дъга). Въртя средно по 25-30х.км. на година и в последно време поне по мършрутите ,които минавам всичко е оправено.

 

ТАЗИ ГОДИНА ВЕЧЕ ЩЕ СИ КУПЯ ГОД. ВИНЕТАКА!! :icon_clap:

Къде по точно няма дупки колега ,че ми стана интересно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Здравейте,колеги.За да не отварям нова тема реших да пиша тук.Пак е за данъците,но за тези които не са се регистрирали в данъчното след регистрация на мпс.В 24часа пише че,кйто си плати данъка до май месец,глобата ще е 20лв.Това само за София ли се отнася? Също така, не ми стана ясно само за една година назад ли е или за повече?.Още един бъпрос,налчието на катализатор намаля ли данъка или не?Моля за коментари. :mitsu-smiley: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги.За да не отварям нова тема реших да пиша тук.Пак е за данъците,но за тези които не са се регистрирали в данъчното след регистрация на мпс.В 24часа пише че,кйто си плати данъка до май месец,глобата ще е 20лв.Това само за София ли се отнася? Също така, не ми стана ясно само за една година назад ли е или за повече?.Още един бъпрос,налчието на катализатор намаля ли данъка или не?Моля за коментари. :mitsu-smiley: :first:

 

Да катализатора намалява сумата, така че ако имаш е хубаво да не пропускаш да го кажеш :). За останалите неща не мога да ти кажа нищо сигурно :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да катализатора намалява сумата, така че ако имаш е хубаво да не пропускаш да го кажеш :). За останалите неща не мога да ти кажа нищо сигурно :rolleyes:

ОК. Колега ама как да им докажа че печката ми има катализатор?.Никъде в големия талон не пише тази подробност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В декларацията която подаваш в данъчното има място за отбелязване на наличието на катализатор.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Данъчната политика в България смятам на всички ни е ясно, че е жалка. Само и единствено поради политически причини, заради това, че трябва да не са твърде нещастни основните маси избиратели - а те поради лошото финансово положение карат стари коли. Така идва прецедента, че най-силно облагани за новите автомобили, което го няма никъде по света. Не е само при данъците за автомобилите така, а при още много други неща. Проблема лежи в адски силните лобита у нас, твърде малкия политически "елит" и практическата липса на двуполюсен модел, опозиция или както искате го наречете - квото и да се тръби по медиите, после всички си пият ракията заедно и си ходят по банкетите за рождените дни. Но да не изпадам в политически разсъждения, ами да изкажа мнението си - при такава данъчна политика, наличието на такива брутално силови мерки за налагане на въпросната данъчна политика (голяма част от които откровено противозаконни, като обаждания по телефона и др.), аз съм се заклел пред "оня горе", че ще правя всичко по силите си да плащам възможно най-малко на държавата (което напр. в САЩ е законно право, дори държавните органи помагат на гражданите за минимизиране на дължимите суми).

 

Има някаква прозрачност на държавните разходи у нас, но е крайно трудно тя да бъде видяна и умишлено се пречи с всички средства на това. Обаче ако се зарови човек, се вижда как се прахосват трудно изкараните пари на обикновения данъкоплатец. Да не говорим ако си бил в някой бранш около обществените поръчки... Е как да се чувствам удовлетворен и щастлив, плащайки данъците си???

 

Та проблема у нас е много сериозен и в момента може би е най-зле от 20 години насам (откъм анти-гражданска данъчна политика и погазване на законите от страна на хората, отговорни за спазването им). Затова и хората са зле настроени към МВР, НАП, Дянков и компания, КАТ и прочее...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Платих си данъка на 1-ви.Карам Колт 98 година 1.6 90 коня с катализатор.Данъкът е 63 лева във Варна.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...