Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Подмяна на крушките на таблото


Препоръчано мнение

Някой може ли да разясни за лампичката security:

security - намира се отгоре между първа и втора фасонка

Има ли я фабрично монтирана на таблата или само на тези с фабрична аларма (до колкото разбрах е за алармата);

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...
  • Отговори 136
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Темата е от доста време и е доста добре онагледена. Все пак имам една молба, ако някой е сменял всички крушки на таблото и централната конзола, включително часовника запалката и пепелника нека постне една снимка с вида им и необходимата бройка от всеки вид. Ако посочите и магазин, в който са в час с материята и най-вече да ги имат налични ще бъде просто чудесно. Предварително благодаря. :help:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
:drive: Видях, че няма кой да ми отговори на запитването, за това давам нов жокер-когато фаровете са запалени дали светлината на часовника намалява своя интезитгет или остава константна величина. БЛГ
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да,така е и при мен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се!

Когато фаровете не светят - часовника е по-силно осветен, компа си мисли, че е ден и осветява дисплея по-силно за да го виждаш.

Съответно, когато щракнеш светлините, Фтом'биля преценява, че е тъмно и няма защо да ти вади очите с ярко осветен дисплей и редуцира осветлението.

................................

Така е на този етап. Га почнат в Мицубишитата да слагат части от Пежо и Ситроен, може и да се променят нещата.... :giggle: :lol:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се!

Когато фаровете не светят - часовника е по-силно осветен, компа си мисли, че е ден и осветява дисплея по-силно за да го виждаш.

Съответно, когато щракнеш светлините, Фтом'биля преценява, че е тъмно и няма защо да ти вади очите с ярко осветен дисплей и редуцира осветлението.

................................

Така е на този етап. Га почнат в Мицубишитата да слагат части от Пежо и Ситроен, може и да се променят нещата.... :giggle: :lol:

ОК благодаря за бързата реакция. Иначе за таблото и централния панел стават най-обикновени крушки, които се продават на всякъде, имам в предвид бензиностанции, практикер или бриколаж. Вярно без синя шапчица но ако се вземе от старата крушка става, ако ли не светлината е ок и не е необходимо да се правят допълнителни приспособления.

Редактирано от tmintov
Колега, тоеа не е чат. Моля пишете без чат съкращения.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доскоро копчето ми за предните фарове за мъгла светеше. Наското забелязах, че не свети вече. Но явно да, има. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има крушки от тези най-малките. Въпросните бутони е добре да им се изчистят контактите. Вади се напред целя панел, без нищо да се разглобява по таблото.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз, има ли лампичка на бутона за аварийните и как се вади?

 

http://image.trucktrend.com/f/8306276/112_0306_snow_blind_2003_mitsubishi_outlander_vs_2003_subaru_forester_z%202003_mitsubishi_outlander%20dashboard_view.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За аварийните имам и предполагам се сменя, като се извади панела на централната конзола

 

Значи ми е изгоряла лампичката. То е ясно за панела, въпросът е как точно се вади, къде да го натисна и къде да подпъхна за да го извадя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да махнеш лявата кора и да си по-сръчен. Ако не - и дясната после и панела. Другия вариант е да е на щипки и да знаеш точно къде са. Има и вариант да няма лампа.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 8 месеца ...

Хайде и моя часовник изгоря. :)

 

Кажете сега от къде да си купя крушка за часовника?

А от къде крушка за копчето за фаровете за мъгла?

 

За съжаление синята шапчица е толкова залепнала, че не може да се махне...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

От магазин или сервиз за електроника - същите ги слагат и в автомобилните приемници и ги има. Ако си в BG може да те упътим.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В .бг съм иначе нямаше да питам. :) И както обикновено да си отговоря сам на въпроса за тези дето ще се сетят по-късно да ползват търсачката:

 

Крушката за часовника (B8.4D) може да се намери в едно магазинче за авточасти на изхода на студентски град към симеоновско шосе (ул. Проф Д-р Иван Странски 3) на цена 1,50лв. за китайско менте.

 

Крушките със сините шапки могат да се намерят в Пулсатор (склада им е в студенски град на ул. Кирил Попов 51 ) или в един прастар магазин за електрочасти на ул Поп Богомил почти до пресечката с Мария Луиза на цена 50 ст. бройката. Трябва сами да си ги вкарате в фасунгата и да им увиете краците. За съжаление не открих въпросните фасунги никъде.

 

Друга възможност е Хийд Ауто, които обаче ги нямаха поне в офиса им на Стамболийски.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Извинявам се, ако съм недогледал, обаче не мога да разбера, дали има крушка за светнати фарове, каквато има на всички автомобили?! Би трябвало да свети зелено и чертичките да са наклонени малко надолу. Аз имам само синя лампа между лампичките за мигачите, която свети на дълги. Аз ли бъркам или наистина е така положението?

Благодарско.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има за дълги. За останалите ти светят таблото и бутоните.

Ако нямаш фарове за мъгла може да ползваш тяхната лампа, същата е както я описваш. В този случай намираш къде би трябвало да им е релето и подаваш на тази клема и ако има инсталация ще ти светне на таблото, ама не е хубаво да светят разни лампички по него. Ако имаш мераци да го правиш това нещо си изтегли ел.схемите от Workshop Manual-а.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте, туко шо си направих регистарция във форума. Имам Кразима 1.6 97г. и не ми е осветен скоростомера и като е вечер немога да видя с каква скорост се движа. :icon_confused: , но ако ударя таблото чат пат светка. Мисълта ми е ако сваля таблото ще мога ли да го оправя този проблем? Да знам дали да се захващам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Откаде в София мога да си закупя оригиналните крушки които са за таблото на каризмата. Става въпрос за тези големите с синята шапка който светят бяло. Благодаря предварително

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Оригинални крушки могат да се купят от Ратола или От Балканстар и дистрибуторите им.

 

Някой разглобявал ли е таблото по-основно, да каже как са направени светловодите около големите крушки?

С отвор в светловода ли е направено или е загънат от двете страни на крушката?

 

Мисля ако е загънат да ползвам по два големи светодиода от този тип:

http://img851.imageshack.us/img851/5093/showimagebig.th.jpg

 

За малките лампички такива:

 

http://img546.imageshack.us/img546/9190/2010931614116551.th.jpg

 

 

Те всъщност една ли са или две? Също така за дисплея на таблото - с колко лампички е и на къде трябва да светят - напред или напред и настрани?

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко свалих таблото, за да си отговоря сам на въпроса - Светловодите са загънати по посока на крушките, но са на доста голямо разстояние от тях - може и да се получи само с по един мощен SMD диод с голям ъгъл на излъчване. На дисплея е с една лампичка, няма светловод, разстоянието пак е доста голямо и би трябвало да се получи пак с подходящ SMD светодиод. Тези цилиндричните остават приложими само в бутоните на климатроника.

Редактирано от vladimirov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте реших и аз да си сменя крушката на часовника че беше изгоряла. Свалих панела махнах крушката 1,2w и понеже нямах същата мощност сложих 1,5w .

КОгато колата е на контакт със изключени фарове часовника свети когато пусна фаровете изгасва (или намаля силата на светене несъм сигурен щото е мн светло все още но мисля че изгасва напълно.) освен това забелязах че при пускане на фаровете и яркоста на cd плеъра намаля това уж нормално но изгасва часовника.

Регулатора за осветеноста на таблото е на максимална стойност

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте реших и аз да си сменя крушката на часовника че беше изгоряла. Свалих панела махнах крушката 1,2w и понеже нямах същата мощност сложих 1,5w .

КОгато колата е на контакт със изключени фарове часовника свети когато пусна фаровете изгасва (или намаля силата на светене несъм сигурен щото е мн светло все още но мисля че изгасва напълно.) освен това забелязах че при пускане на фаровете и яркоста на cd плеъра намаля това уж нормално но изгасва часовника.

Регулатора за осветеноста на таблото е на максимална стойност

Няма да се плашиш, аз карам така вече 5 месеца. След като си купих обикновена крушка, каквато е за пепелника и запалката, и я "насецах" в цокъла, Малко трудно се маха крушката от цокъла, но клещите вършат чудесна работа. :)

Мисля че, нарочно е направена така, когато включиш фаровете, да не ти блести много.

Редактирано от H-a-T-e-R-s
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...