Премини към съдържание

Подмяна на крушките на таблото


Препоръчано мнение

Разбира се, че има крушка на пепелника, тя май е една и съща и за запалката. Аз я сменях, но в една работилница за аларми и по тази причина не многа да съм много полезен... :icon_blush:

:mitsu-smiley: :) На пепелника има. Тука май стана някакво объркване :icon_confused: . Аз имах предвид, че няма за габарити и къси светлини, а за пепелника не знам как се сменя. :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • Отговори 136
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Здравейте !

Аз съм нова и имам от скоро Каризма 1.8 GDI !На мен също ми изгоря крушката на часовника и искам да знам как да я поправя !!!Информацията е полезна но ако може някой да сложи снимки как и къде точно се поставя отверката и т.н. Като във статията за смяната на крушките на таблото !

Биг Бос ти си явно по запознатият тук и се надявам да ми помогнеш :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Да сме честни - има си едно жило, което е на лявото въздуховодче, но то въобще не пречи на свалянето.

 

Иска си внимание и дърпане напред, както пише по-нагоре. Благодарение на снимката се ориентира човек по-лесно!

 

:icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте.И аз имам същият проблем с тази "крушчица" на часовника.Но като знам все пак колко са финни и прецизни японците,малко ме беше страх до сега да пипана там.Сега след като видях подробното и онагледено със снимки и схеми обяснение,смятам,че няма да има проблем.Ще опитам сам да си помогна,че като споделях с всички майстори за този проблем всичките ми казваха:абе нали си имаш часовник......... :rolleyes: Благодаря предварително на всички за съветите.Ще пиша,като опитам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пращам една снимка от която може да стане малко по-ясно. Не знам защо, но никъде не прочетох, че този панел не излиза нагоре, а се дърпа по хоризонтала към вас. С малко повече усилия и излиза. А лампичката на часовника не може да се обърка. Тя е отзад по средата и наподобява шестограм със срез като за отверка. Самата крушка с фасунката е около 2 лева. Желая късмет на всички. :good:

Здравей, аз съм Вальо от Стара Загора и сащо съм с изгоряля крушка :) ама не ми е ясно вдига ли се леко това за да тръгне да се плъзга и каде се хваща за да не се счупи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз съм Вальо от Стара Загора и сащо съм с изгоряля крушка :) ама не ми е ясно вдига ли се леко това за да тръгне да се плъзга и каде се хваща за да не се счупи?

 

Аз лично пъхнах едно швейцарско ножче, с което на указаното място по-горе се притискат въпросните щипки (без да права повече каквито и да е движения с него), след което придръпваш напред и то излиза, така и на 4 те щипки и излезе цялото.

 

Успех и внимавайте!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Пращам една снимка от която може да стане малко по-ясно. Не знам защо, но никъде не прочетох, че този панел не излиза нагоре, а се дърпа по хоризонтала към вас. С малко повече усилия и излиза. А лампичката на часовника не може да се обърка. Тя е отзад по средата и наподобява шестограм със срез като за отверка. Самата крушка с фасунката е около 2 лева. Желая късмет на всички. :good:

Здрасти, аз съм Вальо от Ст. Загора и гледам твоята снимка.Всичко схванах само не ми е ясно как панелът минава настрани, нали тази заоблена лайсна пречи? :icon_blush: Благодаря ти предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички.

Както при повечето каризми часовникът не свети, така и моят не свети от както съм я купил. Днес се заинатих и реших да си сменя най-накрая крушката /няма да скрия, че направих един плах опит преди когато си купих колата/ и да си призная доста се поизпотих. Искам да кажа само, че на четене всичко изглежда онагледено и просто, но доста се изнервих. Като допълнение към обстойно онагледените примери погоре в темата само бих искал да допълня:

1-во Явно тази част от таблото/където е часовника и въздуховодите/ се е спекъл към главното табло и трябва първо да се разклати по някакъв начин за да се отдели

2-ро притиснах с малко /широко около 5-10 мм/ и тънко ножче, а не с отверка пластините на въпросните места понеже може да се деформира пластмасата и пъхнах на дълбочина около 2 см.

3. Положих големи усилия в издърването понеже вътре има някакво уплътнение и беше залепнало

Успех в начинанието :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Имам Каризма 97г 1.8 16v но лампата за бензина ми святка изклучително рядко и савсем за малко,можете ли да ми кажете от какво може да е :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте всички, мен също, както и carismatic_men ме интересува как се сменя пампичката на часовника. Ако някой знае ще е много полезно да сподели :)... благодаря предваритено

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само две теми по надолу е толкова подробно обяснено, че повече няма накъде. Само да му се чете на човек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ооо вярно, изобщо не бях видял. Здравей Милене, взех каризмата дето оня ден в събота преглеждахме.... сега трябва да се разберем кога ще сменим консумативите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

:help: Приятели, така и така в тази тема става въпрос за смяна на крушки и комсумативи та реших да споделя нещо с вас и да попитам за съвет!

Омръзна ми да сменям крушките на предните габарити. Кво ли не направих, какви ли не диоди слагах и все тая. Изкарват по около месец и край. По-скоро десния - не знам каква и причината!!

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:help: Приятели, така и така в тази тема става въпрос за смяна на крушки и комсумативи та реших да споделя нещо с вас и да попитам за съвет!

Омръзна ми да сменям крушките на предните габарити. Кво ли не направих, какви ли не диоди слагах и все тая. Изкарват по около месец и край. По-скоро десния - не знам каква и причината!!

Поздрави!

 

Обясни по-подробно за какви диоди става въпрос? Щото, ако слагаш светодиоди и те горят, е направо абсурдно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Обясни по-подробно за какви диоди става въпрос? Щото, ако слагаш светодиоди и те горят, е направо ъпсурдно

Абсурдно ама факт!!!!

Имам чувството, че давам повече пари за диоди отколкото за бензин!!! Даже един докато се опитвах да го сменя се счупи и сега е във фара! Последните ги смених преди малко повече от месец и вчера (5.11) видях, че десния пак не свети! Не съм мерил нищо,ама май наистина трябва!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсурдно ама факт!!!!

Имам чувството, че давам повече пари за диоди отколкото за бензин!!! Даже един докато се опитвах да го сменя се счупи и сега е във фара! Последните ги смених преди малко повече от месец и вчера (5.11) видях, че десния пак не свети! Не съм мерил нищо,ама май наистина трябва!

 

Измерването надали ще ти помогне нещо. То няма откъде да дойде по-високо напрежение. Пък и диодите издържат на пикове в напрежението. Опитай с тези - http://www.tpetrov.com/search.php?prod=LAM...2V%20LED%20BA9S Ако и те изгорят, не ми идва никаква идея. Да не си с някои халогени по 100W, щот те тъй греят, че могат да стопят и фара.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Измерването надали ще ти помогне нещо. То няма откъде да дойде по-високо напрежение. Пък и диодите издържат на пикове в напрежението. Опитай с тези - http://www.tpetrov.com/search.php?prod=LAM...2V%20LED%20BA9S Ако и те изгорят, не ми идва никаква идея. Да не си с някои халогени по 100W, щот те тъй греят, че могат да стопят и фара.

Със съвсем нормални крушки съм си по каталог! Възможно ли е да има някъде отечка или нещо да дава на късо? Точно такъв вид диоди слагам. Пробвах и с обикновени крушчици - пак същото!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със съвсем нормални крушки съм си по каталог! Възможно ли е да има някъде отечка или нещо да дава на късо? Точно такъв вид диоди слагам. Пробвах и с обикновени крушчици - пак същото!

 

Стисни леко с клещи кабелните обувки към фасунката на габарита, за да влизат стегнато. И единия кабел е към маса. Виж и там дали е стегнат. Да не би фара да не е закрепен добре и да има големи вибрации?

Единствената "умна" идея, която ми идва, е да сложиш крушки 24V/5W. Ще светят по-слабо, но се надявам да не горят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Стисни леко с клещи кабелните обувки към фасунката на габарита, за да влизат стегнато. И единия кабел е към маса. Виж и там дали е стегнат. Да не би фара да не е закрепен добре и да има големи вибрации?

Единствената "умна" идея, която ми идва, е да сложиш крушки 24V/5W. Ще светят по-слабо, но се надявам да не горят.

Размених местата на диодите и резултата бе, че изгорелия не светеше,а другия светеше т.е. проблема си е някъде другаде. Кво да правя?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Моето часовниче не свети, утре ще пробвам по схемите...

А може ли да ми кажете - в жабката по принцип има ли лампичка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ох, слизам до :mitsu-smiley: Гейшата :mitsu-smiley: да пробвам да махна това панелче... Ще си взема и фотоапарата, ако успея да го направя ще поснимам малко, че някои снимки тук не мога да ги видя...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пфууу, не е лесно, то няма никакво разстояние/луфт по този панел странично, милиметър даже няма - ножчето няма как да влезе, ако някой има снимки ще го помоля да качи пак, че тези в темата не се зареждат по една и друга причина...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-смело колега не се предавай. Има точно 4 места, които уцелиш ли се усеща и освобождава панела. После е лесно, мойте снимки не излизат, защото съм ги махнал от прикачените файлое, а и не пазя снимките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...