Премини към съдържание

Кори под двигателя?


maer

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от няколко дни съм горд собственик на "спортбек, 1.8, инвайт" и все още го изучавам.

Вчера забелязах, че под двигателя няма предпазни кори, а в предната част на двигателното отделение

към бронята и отстрани към калниците има отвори, които изглежда са предвидени за монтаж

на такива кори, моля ако някой има информация по въпроса да сподели.

Трябва ли да има кори под двигателя и възможно ли е някой да ми ги е "спестил",

например монтажници на аларма,маркировчици или някой друг по веригата преди да си получа колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Честито за автомобила само да те радва. Кори под двигателя на новите Лансери няма и не се тревожи - никой не ти ги е спестил.

Радвай се на колата и не му мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава кора. За 1.5 има, двигателя е по-малък, купето е същото и за това има отвори. Аз даже ходих да си поръчвам кора, приемчика в БС гледа колата, гледа в програмата, гледа номера на рамата и му излезе някаква кора. Тая кора като дойде се оказа, че е една от тези които имам :giggle: Абе смешна работа. Отдолу кори има 4 - 2 отстрани, една отпред и една отзад двигателя, ама точно под картера кора няма. Това е положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава кора. За 1.5 има, двигателя е по-малък, купето е същото и за това има отвори. Аз даже ходих да си поръчвам кора, приемчика в БС гледа колата, гледа в програмата, гледа номера на рамата и му излезе някаква кора. Тая кора като дойде се оказа, че е една от тези които имам :giggle: Абе смешна работа. Отдолу кори има 4 - 2 отстрани, една отпред и една отзад двигателя, ама точно под картера кора няма. Това е положението.

Преди три-четири дни ми се обадиха от Дарс Ауто и ми казаха,че ако проявявам интерес вече има и мога да си поръчам такава кора/метална/за защита на картера срещу сумата от 410 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди три-четири дни ми се обадиха от Дарс Ауто и ми казаха,че ако проявявам интерес вече има и мога да си поръчам такава кора/метална/за защита на картера срещу сумата от 410 лв.

Брееееееей, браво бе! Сетили са се да направят. Защо ли и на мен не се обадиха след тяхната излагация...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха, че вноса след септември идва с такива кори, а като аксесоар струва някъде около 150 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха, че вноса след септември идва с такива кори, а като аксесоар струва някъде около 150 лв.

Голяма разлика в цените бре ?

За 300км 300лв разлика.

:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • преди 2 седмици ...
Брееееееей, браво бе! Сетили са се да направят. Защо ли и на мен не се обадиха след тяхната излагация...

Да ама не. ! Аз моята я взех между коледа и нова година - 2008, и кора няма.! Подготовка - да....ама не и кора. Сега е на 6500 км. колата, и мотора е кален колкото и на резервната Вектра. :(. В Балканстар казват, че няма проблем, било о.к. така....ммм

Трябва да има кора там...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не. ! Аз моята я взех между коледа и нова година - 2008, и кора няма.! Подготовка - да....ама не и кора. Сега е на 6500 км. колата, и мотора е кален колкото и на резервната Вектра. :(. В Балканстар казват, че няма проблем, било о.к. така....ммм

Трябва да има кора там...

Няма бе човек. Серийно не се слага, резервна част е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма бе човек. Серийно не се слага, резервна част е.

Добре де ама що тогава на 1.5 има някакво подобие на кора? На тия в Балканстар?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ама що тогава на 1.5 има някакво подобие на кора? На тия в Балканстар?

Мотора е по-малък. При 1.8 картера се вижда и няма кора под него. Тази, която я изкараха наскоро е точно за там и е различна от тази за 1.5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Мотора е по-малък. При 1.8 картера се вижда и няма кора под него. Тази, която я изкараха наскоро е точно за там и е различна от тази за 1.5

 

А това е голяма простотия как на по-малкия двигател има а по-големия не. И освен че е мръсна може и камъни да удрят отдолу. По принцип аз не съм особено доволен от Балкан Стар като цяло. Можеха поне сега като е излязла да ни я сложат поне ама не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това е голяма простотия как на по-малкия двигател има а по-големия не. И освен че е мръсна може и камъни да удрят отдолу. По принцип аз не съм особено доволен от Балкан Стар като цяло. Можеха поне сега като е излязла да ни я сложат поне ама не.

Ама човек, това е резервна част, не се слага серийно да искаш от БС да ти я слагат. Ако от Мицубиши решат, че това трябва да се включва в серийното оборудване, тогава като си купиш новата кола ще се радваш и на кора отдолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще успокои някои колеги , и моя Колт ми го дадоха без кора. Така били излизали ... чудят се само, как да изкрънкат повече кинти. Ако е за някой техен човек, предполагам, че ще е с кора ама на ... на мен ми се стррува тъпотия това. Каква резервна част може да е една кора ... все едно да не ти сложат стелки и да се водят резервна част :icon_censored:

Аз също не съм доволен от Балканстар. До колкото съм чувал, бургаските представители на Митсубиши са доста по-точни и експидитивни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква резервна част може да е една кора

Може разбира се. Въпросната кора въобще не се предлагаше първоначално, дори като резервна част. Сегашното състояние на пазара е такова, че ако потребителя е запознат с тази особеност, съвсем спокойно може да си издрънчи кората безплатно при покупката на нов автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще успокои някои колеги , и моя Колт ми го дадоха без кора. Така били излизали ... чудят се само, как да изкрънкат повече кинти. Ако е за някой техен човек, предполагам, че ще е с кора ама на ... на мен ми се стррува тъпотия това. Каква резервна част може да е една кора ... все едно да не ти сложат стелки и да се водят резервна част :icon_censored:

Аз също не съм доволен от Балканстар. До колкото съм чувал, бургаските представители на Митсубиши са доста по-точни и експидитивни.

 

Спокойно и стелките си плащаш, нищо даром няма :D

И това с кората си е нормално, да е аксесоар, ако я искаш си я поръчваш, ако ли не - псуваш, че са те прецакали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

здравейте, и на лансер 9 ли няма кори ? моята я купих втора ръка и действително кора нямаше, и аз като другите колеги помислих че е свалена някога някъде и в последствие не е монтирана :( рових из интернет и най-интересното е че има кори на се делят на предни средни леви десни и аз не разбрах какво да си поръчам , може ли някой да помогне ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Лансер Спортбек е 2.0 DI-D, демек дизеловия, с двигател на VW, и има кори под двигателния отсек. Под почти целия двигателен отсек има нек`ви пластмарии. Не е като цяла, плътно затваряща отвсякъде кора, но не е и като хич нищо да няма. Още като си купувах колата през 2010г. имаше възможност да се поръча метална защитна кора, като аксесоар. Вижте каталога с аксесоарите на Лансер, който е достъпен от официалния сайт на Балканстар - там тази кора е предвидена за всички двигатели. Каталогът е стар, което означава че този аксесоар се предлага отдавна. Но фабрично, някакво подобие на пластмасови кори имаше само за 1.5 в по-малка и за 2.0 DI-D двигателите, в по-голяма степен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има я в каталога още от края на 2007г., когато ги пуснаха на пазара, ама си струва 400лв. Поне в Б.С., което според мене е много надута цена. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Има я в каталога още от края на 2007г., когато ги пуснаха на пазара, ама си струва 400лв. Поне в Б.С., което според мене е много надута цена. :icon_rock:

Вие определено говорите за 10 Лансер а аз имах в предвид 9 :( измерих в някакъв сайт някакви кори ама те се делят на предни задни леви десни и прочие и така и не разбрах на мен какво ми трябва всъщност :(((( но си мисля че е хубаво да си сложа такова нещо , най - малкото заради праха и водата.

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

На мейла ми дойде оферта за -15% отстъпка за кори под двиателя, кори под бронята, кори под скоростната кутия, под алтернатора (пластмасови и метални), подкалници и крепежи на комплекти (окомплектовани за монтаж) в avto@bim.bg. Не го приемайте като реклама.:) Ако някой има интерес, нека разгледа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мейла ми дойде оферта за -15% отстъпка за кори под двиателя, кори под бронята, кори под скоростната кутия, под алтернатора (пластмасови и метални), подкалници и крепежи на комплекти (окомплектовани за монтаж) в avto@bim.bg. Не го приемайте като реклама.:) Ако някой има интерес, нека разгледа.

 

Запитване ли си писал или просто оферта,защото на мен по телефона ми дадоха 10%. Сигурно има значение и общата цена на поръчката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оферта е.

"15% + 3% = 18% отстъпка на поръчки за взимане от нашите магазини;15% отстъпка на всички поръчки при доставка с куриер.Промоцията важи до 30.11.2013 включително!За да можеш да се възползваш, трябва да направиш поръчка "online" през някой от сайтовете ни:www.avto.bim.bgwww.avtokori.bgПри въвеждане на информацията за доставка, попълни koripod2013 в полето промо код.Или кажи кода, при поръчка по телефона, или на място в магазините ни. За повече информация и контакти: http://www.avto.bim.bg/za-kontakti.html"

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...