Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Кори под двигателя?


maer

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

от няколко дни съм горд собственик на "спортбек, 1.8, инвайт" и все още го изучавам.

Вчера забелязах, че под двигателя няма предпазни кори, а в предната част на двигателното отделение

към бронята и отстрани към калниците има отвори, които изглежда са предвидени за монтаж

на такива кори, моля ако някой има информация по въпроса да сподели.

Трябва ли да има кори под двигателя и възможно ли е някой да ми ги е "спестил",

например монтажници на аларма,маркировчици или някой друг по веригата преди да си получа колата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Честито за автомобила само да те радва. Кори под двигателя на новите Лансери няма и не се тревожи - никой не ти ги е спестил.

Радвай се на колата и не му мисли.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава кора. За 1.5 има, двигателя е по-малък, купето е същото и за това има отвори. Аз даже ходих да си поръчвам кора, приемчика в БС гледа колата, гледа в програмата, гледа номера на рамата и му излезе някаква кора. Тая кора като дойде се оказа, че е една от тези които имам :giggle: Абе смешна работа. Отдолу кори има 4 - 2 отстрани, една отпред и една отзад двигателя, ама точно под картера кора няма. Това е положението.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава кора. За 1.5 има, двигателя е по-малък, купето е същото и за това има отвори. Аз даже ходих да си поръчвам кора, приемчика в БС гледа колата, гледа в програмата, гледа номера на рамата и му излезе някаква кора. Тая кора като дойде се оказа, че е една от тези които имам :giggle: Абе смешна работа. Отдолу кори има 4 - 2 отстрани, една отпред и една отзад двигателя, ама точно под картера кора няма. Това е положението.

Преди три-четири дни ми се обадиха от Дарс Ауто и ми казаха,че ако проявявам интерес вече има и мога да си поръчам такава кора/метална/за защита на картера срещу сумата от 410 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди три-четири дни ми се обадиха от Дарс Ауто и ми казаха,че ако проявявам интерес вече има и мога да си поръчам такава кора/метална/за защита на картера срещу сумата от 410 лв.

Брееееееей, браво бе! Сетили са се да направят. Защо ли и на мен не се обадиха след тяхната излагация...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха, че вноса след септември идва с такива кори, а като аксесоар струва някъде около 150 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми казаха, че вноса след септември идва с такива кори, а като аксесоар струва някъде около 150 лв.

Голяма разлика в цените бре ?

За 300км 300лв разлика.

:icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
  • преди 2 седмици ...
Брееееееей, браво бе! Сетили са се да направят. Защо ли и на мен не се обадиха след тяхната излагация...

Да ама не. ! Аз моята я взех между коледа и нова година - 2008, и кора няма.! Подготовка - да....ама не и кора. Сега е на 6500 км. колата, и мотора е кален колкото и на резервната Вектра. :(. В Балканстар казват, че няма проблем, било о.к. така....ммм

Трябва да има кора там...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не. ! Аз моята я взех между коледа и нова година - 2008, и кора няма.! Подготовка - да....ама не и кора. Сега е на 6500 км. колата, и мотора е кален колкото и на резервната Вектра. :(. В Балканстар казват, че няма проблем, било о.к. така....ммм

Трябва да има кора там...

Няма бе човек. Серийно не се слага, резервна част е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма бе човек. Серийно не се слага, резервна част е.

Добре де ама що тогава на 1.5 има някакво подобие на кора? На тия в Балканстар?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ама що тогава на 1.5 има някакво подобие на кора? На тия в Балканстар?

Мотора е по-малък. При 1.8 картера се вижда и няма кора под него. Тази, която я изкараха наскоро е точно за там и е различна от тази за 1.5

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Мотора е по-малък. При 1.8 картера се вижда и няма кора под него. Тази, която я изкараха наскоро е точно за там и е различна от тази за 1.5

 

А това е голяма простотия как на по-малкия двигател има а по-големия не. И освен че е мръсна може и камъни да удрят отдолу. По принцип аз не съм особено доволен от Балкан Стар като цяло. Можеха поне сега като е излязла да ни я сложат поне ама не.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А това е голяма простотия как на по-малкия двигател има а по-големия не. И освен че е мръсна може и камъни да удрят отдолу. По принцип аз не съм особено доволен от Балкан Стар като цяло. Можеха поне сега като е излязла да ни я сложат поне ама не.

Ама човек, това е резервна част, не се слага серийно да искаш от БС да ти я слагат. Ако от Мицубиши решат, че това трябва да се включва в серийното оборудване, тогава като си купиш новата кола ще се радваш и на кора отдолу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще успокои някои колеги , и моя Колт ми го дадоха без кора. Така били излизали ... чудят се само, как да изкрънкат повече кинти. Ако е за някой техен човек, предполагам, че ще е с кора ама на ... на мен ми се стррува тъпотия това. Каква резервна част може да е една кора ... все едно да не ти сложат стелки и да се водят резервна част :icon_censored:

Аз също не съм доволен от Балканстар. До колкото съм чувал, бургаските представители на Митсубиши са доста по-точни и експидитивни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква резервна част може да е една кора

Може разбира се. Въпросната кора въобще не се предлагаше първоначално, дори като резервна част. Сегашното състояние на пазара е такова, че ако потребителя е запознат с тази особеност, съвсем спокойно може да си издрънчи кората безплатно при покупката на нов автомобил.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако това ще успокои някои колеги , и моя Колт ми го дадоха без кора. Така били излизали ... чудят се само, как да изкрънкат повече кинти. Ако е за някой техен човек, предполагам, че ще е с кора ама на ... на мен ми се стррува тъпотия това. Каква резервна част може да е една кора ... все едно да не ти сложат стелки и да се водят резервна част :icon_censored:

Аз също не съм доволен от Балканстар. До колкото съм чувал, бургаските представители на Митсубиши са доста по-точни и експидитивни.

 

Спокойно и стелките си плащаш, нищо даром няма :D

И това с кората си е нормално, да е аксесоар, ако я искаш си я поръчваш, ако ли не - псуваш, че са те прецакали.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 години ...

здравейте, и на лансер 9 ли няма кори ? моята я купих втора ръка и действително кора нямаше, и аз като другите колеги помислих че е свалена някога някъде и в последствие не е монтирана :( рових из интернет и най-интересното е че има кори на се делят на предни средни леви десни и аз не разбрах какво да си поръчам , може ли някой да помогне ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Лансер Спортбек е 2.0 DI-D, демек дизеловия, с двигател на VW, и има кори под двигателния отсек. Под почти целия двигателен отсек има нек`ви пластмарии. Не е като цяла, плътно затваряща отвсякъде кора, но не е и като хич нищо да няма. Още като си купувах колата през 2010г. имаше възможност да се поръча метална защитна кора, като аксесоар. Вижте каталога с аксесоарите на Лансер, който е достъпен от официалния сайт на Балканстар - там тази кора е предвидена за всички двигатели. Каталогът е стар, което означава че този аксесоар се предлага отдавна. Но фабрично, някакво подобие на пластмасови кори имаше само за 1.5 в по-малка и за 2.0 DI-D двигателите, в по-голяма степен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има я в каталога още от края на 2007г., когато ги пуснаха на пазара, ама си струва 400лв. Поне в Б.С., което според мене е много надута цена. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Има я в каталога още от края на 2007г., когато ги пуснаха на пазара, ама си струва 400лв. Поне в Б.С., което според мене е много надута цена. :icon_rock:

Вие определено говорите за 10 Лансер а аз имах в предвид 9 :( измерих в някакъв сайт някакви кори ама те се делят на предни задни леви десни и прочие и така и не разбрах на мен какво ми трябва всъщност :(((( но си мисля че е хубаво да си сложа такова нещо , най - малкото заради праха и водата.

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

На мейла ми дойде оферта за -15% отстъпка за кори под двиателя, кори под бронята, кори под скоростната кутия, под алтернатора (пластмасови и метални), подкалници и крепежи на комплекти (окомплектовани за монтаж) в avto@bim.bg. Не го приемайте като реклама.:) Ако някой има интерес, нека разгледа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мейла ми дойде оферта за -15% отстъпка за кори под двиателя, кори под бронята, кори под скоростната кутия, под алтернатора (пластмасови и метални), подкалници и крепежи на комплекти (окомплектовани за монтаж) в avto@bim.bg. Не го приемайте като реклама.:) Ако някой има интерес, нека разгледа.

 

Запитване ли си писал или просто оферта,защото на мен по телефона ми дадоха 10%. Сигурно има значение и общата цена на поръчката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оферта е.

"15% + 3% = 18% отстъпка на поръчки за взимане от нашите магазини;15% отстъпка на всички поръчки при доставка с куриер.Промоцията важи до 30.11.2013 включително!За да можеш да се възползваш, трябва да направиш поръчка "online" през някой от сайтовете ни:www.avto.bim.bgwww.avtokori.bgПри въвеждане на информацията за доставка, попълни koripod2013 в полето промо код.Или кажи кода, при поръчка по телефона, или на място в магазините ни. За повече информация и контакти: http://www.avto.bim.bg/za-kontakti.html"

Редактирано от kesten
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...