Премини към съдържание

Дюзи на чистачките


Марто

Препоръчано мнение

Аз пък не искам не светкащи! Дори смятам ЦД да си провися на огледалото! Как тъй без неончета?! Нали требе да сме по модата?

 

Занасям се разбира се! И аз се замислям за такава екстра. Само кажете как ще се организираме!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 106
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Те стига да изглеждат добре, пък и с лампичка да са, никой не е казал, че трябва да я свързвате.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, пишете ме и мен за такива пръскалки, ако се събираме групово разбира се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От обяд се опитвам да намеря такива в ebay... но никой досега не успя да ми каже, как са пръскалки на автомобилите на английски език :) Ако някой помогне с превод, имам човек, към когото да се обърна (китаец, с много добри цени).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.. но никой досега не успя да ми каже, как са пръскалките на автомобилите на английски език...

washer jet

Windshield washer jets - пръскалки за предното стъкло

Headlamp ..... - .... за фаровете

 

Ето тези са оригинални на Volvo.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се иска и на задното стъкло да си сложа, пръска по някакъв такъв начин - две черти и половината течност зад колата...

 

Може и да е Windshield Heated Spraying Jet.

 

Това даже ме навежда на мисълта, че въпросните пръскалки може и да го правят и на пара...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хахахаха... Ох, поразрових се из ebay. Има уникални, но от всичките, ето това ми обра точките - пръскалка череп със светодиодни очички в синьо, а пръска през зъбките. Ето снимка:

 

http://i13.ebayimg.com/04/i/001/12/bd/1e81_1.JPG

 

P.S> Благодаря изключително много на колегата Viper, който ми съдейства с превода :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От някои от тия на кило:

 

http://www.shopping.com/xDN-automotive_par...and_accessories

 

P.S. Да ви светна, че са 13 страници...

 

 

Ето нещо интересно:

http://bg.percenta.com/nanotechnologija-za...ilno-staklo.php

 

Ето от сайт на български:

 

http://www.scantechltd.com/index.php?m=321...p;f=&lang=1 - пишете "Пръскачка" или "Пръскалка".

 

До колкото разбрах на Volvo оригиналните са scantech, имат и офис в България.

Варианта е ако не се намерят другаде, колегата Threatmore да провери дали неговите имат парт номер или да им се изпрати e-mail със запитване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странна тема сте зачекнали! Такива пръскалки има и на Пежо 307 и т.н., така че по моргите може и да ти ги подарят! Пръскат готино и мокрят цялото стъкло, а така по-лесно се почиства! Друг е въпросът как мият при високите скорости, но със сигурност няма да цъкат на струйки :icon_hmm: Вие говорите за около 100 км/ч, ама мен ме интересуват и за скорост около 200 км/ч :icon_blush: За жалост нито с Пежото, нито с Волвото съм постигал резултати.

:plane: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Странна тема сте зачекнали! Такива пръскалки има и на Пежо 307 и т.н., така че по моргите може и да ти ги подарят! Пръскат готино и мокрят цялото стъкло, а така по-лесно се почиства! Друг е въпросът как мият при високите скорости, но със сигурност няма да цъкат на струйки :icon_hmm: Вие говорите за около 100 км/ч, ама мен ме интересуват и за скорост около 200 км/ч :icon_blush: За жалост нито с Пежото, нито с Волвото съм постигал резултати.

:plane: :drive:

Нека да повторя нещо, което написах по-горе. Ако пръскате с пръскалката при висока скорост има един съвсем не малък момент, в който НЕ виждате абсолютно нищо. Това е адски неудобно и се случва винаги с по-висока скорост. При 200 км в час, Ванка, времето на нищо невиждане ще се запази константно, но пътят, който ще изминеш :icon_thumbup: за същата тази единица време ще се увеличи. Тоест адреналинът също ще се увеличи, когато караш с 200 и нищо не виждаш.... Използването на пръскалките при високи скорости често се налага, за да се избегне критична ситуация - кална локва, обливане с кална вода при разминаване и други подобни.... Е, точно в този случай ми се е налагало няколко пъти с Волвото да скачам на спирачките, защото прехваленият пулверизатор прави абсолютно мазало за около 3 секунди.... Иначе не отричам, че е гъзария и че сигурно ще увеличи живота на чистачките с около 7 % :icon_dance: но едни пръскалки да те вкарват риск е малко тъпо.... Говорил съм и с други хора, които карат ЕС 60 и всички са на това мнение. Може на други коли като Пежото, Голфа да са по-ефективни, но иначе...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, времето на нищо невиждане ще се запази константно, но пътят, който ще изминеш за същата тази единица време ще се увеличи

 

Ако стъклото се мине с препарат отгоре ще отвява капчиците, заедно с мръсотията, при висока скорост и проблема е почти решен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие пишете пълни глупости тук... Как при 200 км/ч ще си мия предния прозорец и ще пускам чистачките... Аз и при 100 км/ч не ги пускам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие пишете пълни глупости тук... Как при 200 км/ч ще си мия предния прозорец и ще пускам чистачките... Аз и при 100 км/ч не ги пускам...

:icon_thumbup:

И аз така! Лекичко ми свива под лъжичката, катo пръсна с обикновени при 100 км/ч, а над 100 км/ч с "пулверизатори" да не говорим!

Ми то при 200 км/ч според мен течноста няма как да стигне до стъклото! Още преди да е стигнала, ще съм във "Вечните ловни полета"! :icon_blush: :help: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа с малко обновена информация. От ebay успях да намеря само няколко пръскалки, които да са с подгряване и да правят водата на спрей. Но цените са по-високи от очакваното:

:link:

:link:

:link:

 

Най-хубавите, които намерих, са от Порше, но са по 60$ едната... които си вървят с контролер - в зависимост от скоростта на колата пръскат по различен начин, имат вграден термометър и винаги поддържат достатъчна температура на течността.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...От ebay успях да намеря само няколко пръскалки, които да са с подгряване и да правят водата на спрей...
Според мен последните 2 линка са за 'нормални' пръскалки с подгряване, т.е. не правят водата на спрей. Ако държиш да имат и двете качества, търси от модели след 1999-2000г.

Освен това подгряването не е кой-знае какво преимущество. Имал съм на две коли, работи добре когато самите пръскалки са разположени на пластмасов панел. Ако са разположени на капака, течността пак замръзва, ако не е с подходящата концентрация, защото маркучетата вървят в голямата си част под студена повърхност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе вие пишете пълни глупости тук... Как при 200 км/ч ще си мия предния прозорец и ще пускам чистачките... Аз и при 100 км/ч не ги пускам...

 

Aбсолютно, като замаже прозореца и ходи се спасявай. При 100 км/ч няма проблем де...

Освен това, при висока скорост струята се пулверизира сама... А като е на струя, по-голямо количество стига до стъклото... ако е на "мъгла", тази мъгла ще я издуха вятъра и няма да мие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, намерих номера на Волво - 30655605. Ако някой иска, може да пита представителя за поръчка.

Ето и снимка ТУК

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[quote name='aga' post='106768' date='26.01.2009 - 13:49'Aбсолютно, като замаже прозореца и ходи се спасявай. При 100 км/ч няма проблем де...

Освен това, при висока скорост струята се пулверизира сама... А като е на струя, по-голямо количество стига до стъклото... ако е на "мъгла", тази мъгла ще я издуха вятъра и няма да мие.

Скъпи колеги, абстрахирайки се от векторните скорости и теорията за флуидите :icon_clap: :icon_clap: ви споделям личния си опит от продължително шофиране на ВОЛВО ЕС60 с най-високото ниво на оборудване, модел 2007 г. Проблем има, а относно това дали ми се налага да пръскам извън града, ами да, налага ми се... Не постоянно, но когато това стане, мъглата на стъклото в продължение на няколко секунди е ужасна. На стария Галант с обикновени дюзи такъв проблем няма. Чисто и просто...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска проверих на няколко места.

На едното имаха само за лада от тия без лампичките, на другото не бяха чували, на третото не им се занимаваше с такива дреболии.

Аз съм 100% навит за една такава, като за начало на задното стъкло, че там наистина има нужда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска проверих на няколко места.

На едното имаха само за лада от тия без лампичките, на другото не бяха чували, на третото не им се занимаваше с такива дреболии.

Аз съм 100% навит за една такава, като за начало на задното стъкло, че там наистина има нужда.

Тия дни ще ви снимам едно клипче какво става като пръснеш с пулверизатора на волвото :icon_clap: Просто да добиете представа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Май те изпреварих :icon_angel:

 

Ето клипчето КЛИК (37.8 MB '39 689 216 bytes') - мога да кажа че съм страшно доволен! :icon_thumbup:

 

Пръскалките са от VOLVO и благодарение на "Threatmore" са монтирани на Галанта ми и пръскат с пълна сила :)

 

Само да спомена, че си направих експеримент по магистралата с 180 км/ч всичко е много поносимо и дори не е толкоз проблемно да се пръска дори и при тази скорост!

Аз си мислех че го правят на "мъгла", но не е точно така... Просто разпределят равномерно по цялата повърхност на стъклото огромен брой капчици, а не "мъгла", като на пулверизаторите, които точно това правят!

Направо съм на 7-то небе! Също така искам да наблегна на това, че си паснаха в жлебовете на капака все едно точно за там са си били! Профила им е леко различен от оригиналните за Галант, но си пасват перфектно в "жлебовете" на капака!

 

:mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре, но от къде да ги поръчаме тези пръскалки? Аз съм пробвал на няколко места без резултат.

Иначе за експеримента: При скорости над 180/200 км/час течността от обикновените пръскалки не стига до чистачките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

S01o, просветли незнаещите от къде могат да се сдобият с тези пръскалки, че наистина е по-добре - пък ако се намерим хора, направо да направим една групова поръчка. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...