Премини към съдържание

Централното ми отказа


I. Milev

Препоръчано мнение

Колеги помогнете. Някои ако има представа къде може да е проблема. Отключих си нормално и след това проблем. Централното ми работи, но само с ключа, не мога да отключвам или заключвам с дистанционното. Някои ако има наблюдения върху този проблем нека го сподели. Да споделя само, че батериите на двете дистанционни са работещи и бушоните са здрави. Спря да работи от раз.

Благодаря предварително.

 

Поздрави- I. Milev

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е допълнително монтирана аларма, свързана към централното, или на Галанта си има копче в ключа?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е допълнително монтирана аларма свързана към централното, или на галанта си има копче в ключа?

 

 

Предполагам става въпрос за оригиналното централно. Не е в ключа, а в отделно дистанционно. Но защо няма да работи, не знам. Аз имам само едно и исках да си направя дубликат, но ми казаха че не може да се направи второ. Думите му бяха: Аз за първи път виждам такова. Така че не знам кой ще го ремонтира. Според мен най-евтиният вариант е да се сложи аларма за около 120 лв. и вече се ползва нейното централно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова питах де :) Защото на Колт-а (все пак е доста по-нисък клас), има централно, но то работи само с ключа, т.е. няма дистанционен вариант заводско. Но след поставянето на аларма, като се свърже с централното си работи отлично ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах същия проблем с друга марка автомобил. Беше зимата при температури около -15С. Дистанционното просто отказваше сутрин и не можех да спра и алармата, освен че си влизах с ключа. Така, че може и да е от студа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах същия проблем с друга марка автомобил. Беше зимата при температури около -15С. Дистанционното просто отказваше сутрин и не можех да спра и алармата, освен че си влизах с ключа. Така, че може и да е от студа.

Да, но не е само сутрин, не работи изцяло, през целия ден. Откъде ти дойде проблема на другата кола?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да но не е само сутрин , неработи изцяло, през целия ден. От каде ти доиде проблема на другата кола ?

 

Нямам представа, но беше по времето на големите студове през 2005-2006г. Сутрин пробвам да отключа - не става. Влизам с ключа, обаче не мога да запаля, защото алармата и имобилайзера реално не можеха да изключат. Като се стопли времето, проблема изчезна сам. :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двете дистанционни наведнъж ли отказаха, или едното не си е работело от преди?

И двете си работеха, отказаха изведнъж. Мисля, че проблема е някъде по колата. Като ми остане време ще погледна пак бушоните, да не би да има някоя хлабава клема или ....? (thing) :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И двете си работеха, отказаха изведнъж. Мисля, че проблема е някъде по колата. Като ми остане време ще погледна пак бушоните, да не би да има някоя хлабава клема или ....? (thing) :icon_crying:

Възможно е наистина да има нещо по колата, щом и двете дистанционни са отказали едновременно, макар че е по-вероятно да е от дистанционните. От студа батериите може да са паднали, сменя ли ги?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помогнете. Някои ако има представа къде може да е проблема. Отключих си нормално и след това проблем. Централното ми работи, но само с ключа, не мога да отключвам или заключвам с дистанционното. Някои ако има наблюдения върху този проблем нека го сподели. Да споделя само, че батериите на двете дистанционни са работещи и бушоните са здрави. Спря да работи от раз.

Благодаря предварително.

 

Поздрави- I. Milev

Колега и при мен се получи същия проблем преди няколко дни. Опитах да заключа колата, но се пусна само алармата без да заключи вратите. Аз си ги заключих с ключа. Според мен проблема идва от самата аларма и по точно от модула, който е свързан към централното на вратите. При мен се оправи от само себе си (след като я покарах малко), без да съм правил нищо по колата. Може да е от студа или да се навлажнява (все пак зима е и влизаш със сняг по обувките, който си остава в колата) управлението на централното и за това да не заключва от дистанционното. Провери управлението, което е свързано от алармата към централното на колата, може там да е проблема. А може и да е от студа. При мен си го прави все още от време на време, но не ми се занимава да разглобявам, че е студено много. Просто си проверявам дали е заключено :mitsu-smiley: Ако разбереш от къде е проблема, ще е добре да споделиш..... Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има същия проблем откакто се застуди - не иска да се отключва с дистанционното, само алармата се изключва, трябва да си отварям с ключа. Явно им е студено на алармите и не искат да работят като хората :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има същия проблем откакто се застуди - не иска да се отключва с дистанционното, само алармата се исключва, трябва да си отварям с ключа. Явно им е студено на алармите и не искат да работят като хората :)

Ако има влага в колата, възможно е машинката на централното да замръзва и затова да не работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз проблема го имах преди около 2 месеца и го реших по следния начин:

 

Зад дръжката за отваряне на шофьорската врата има един винт, който явно не държеше стегнато самата "ръчка" за отваряне на вратата!? От там и явно се получаваше хлабина (така да се изразя) в осите, които играят роля на заключващ механизъм на самата врата, а от там и на останалите врати.

Самия винт има при развиване/отхлабване ход на модула около 5мм. в ляво и дясно! Просто леко развий модула и го напасни/затегни в желаната посока в ляво или в дясно, така че да сработи механизма! Това е.

Аз така оправих проблема и в момента грижи нямам. :)

 

Забелязах, че много прецизно трябва да се напасне, иначе нито една от вратите не се заключва или отключва с натискането на бутона на алармата/централното!

 

Успех и дано това ти е само проблема!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е наистина да има нещо по колата, щом и двете дистанционни са отказали едновременно, макар че е по-вероятно да е от дистанционните. От студа батериите може да са паднали, сменя ли ги?

Колега Mitsubishi, благодаря. Изобщо не подозирах, че може и двете батерии да ми паднат по едно и също време :icon_hmm: Просто си смених батериите на дистанционните и всичко си дойде на място. Те, хората са казали: "Първо погледни най-простото нещо и след това задълбавай към по-сериозните". :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Mitsubishi, благодаря. Изобщо не подозирах, че може и двете батерии да ми паднат по едно и също време :icon_hmm: Просто си смених батериите на дистанционните и всичко си дойде на място. Те, хората са казали: "Първо погледни най-простото нещо и след това задълбавай към по-сериозните". :icon_doh:

За нищо, нали затова сме тук, да си помагаме кой с каквото може.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега Mitsubishi, благодаря. Изобщо не подозирах, че може и двете батерии да ми паднат по едно и също време :icon_hmm: Просто си смених батериите на дистанционните и всичко си дойде на място. Те, хората са казали: "Първо погледни най-простото нещо и след това задълбавай към по-сериозните". :icon_doh:

...като спомена батериите - аз се чудя за моето от къде да си намеря "Micro AAA"? Някой да е виждал да продават някъде? По-малки са от ААА и до сега не съм срещал никъде такива!

Едното дистанционно за алармата ми е със свършила батерия и другото е на път... :icon_doh:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...като спомена батериите - аз се чудя за мойто от де да си намеря "Micro AAA" - някой да е виждал да продават някъде? - по малки са от ААА и до сега несъм срещал никъде такива!

Едното дистанционно за алармата ми е със свършила батерия и другото е на път... ?!?!?! :icon_doh:

Часовникарите обикновено има всякакви батерии. Фотомагазините също.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте колеги, аз имам подобен на колегата, пуснал темата, проблем. Моето :mitsu-smiley: е '95г (имам я от 4-5месеца и още не съм сложил аларма) и ми прави много странен номер. Понякога като тръгна да я отварям с ключа, фабричното централно я заключва само и трябва пак да завъртя, за да се отключи пак, друг път не го прави това или само се чува как централното само щрака и колата е отключена :icon_hmm: И не знам дали не е вързано към имобилайзера, защото в повечето случаи когато ми направи този номер, не иска да пали, особено ако предната вечер е валяло :help: Ако някои знае от какво може да е, да ми обясни какво да правя, че така е много гадно. :icon_crying: Мерси предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...

Здравейте, сменях батерията на дистанционното за Паджеро 2.8 и вече не работи, а лампичката си свети. Помагайте моля.

Редактирано от Brigadiro
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...