Премини към съдържание

Размер на чистачки?


s01o

Препоръчано мнение

Никъде не намирам какви са коректните размери за чистачките на Galant-а ми, - съответно пасажерска и шофьорска!

 

Питам, защото шофьорската чистачка леко "почуква" в лайсната в крайно ляво-горно положение и много ме дразни! :) Пък и им е време за смяна, че вече замазват и е дразнещо!

Някой може ли да ми даде такава информация?

 

Инфо за колата - в подписа! :) :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, за пасажерската чистачка не съм я сменял, защото ми е читава. Но шофьорската ми се прецака и ходих в Балканстар да питам и ме занитиха с близо 50лв. за бройка. По бензиностанциите търсих шофьорска, но трябва да вземеш 2 комплекта, понеже са различни размери чистачките и е пак цифра и накрая бинго. В Практикер на Цариградско намерих БОШ 60см./не знам дали е стандартния размер на шофьорската/, но пасна идеално и са по една бройка. Не знам дали е и ментърляк, но чисти супер и си взех 2бр. за всеки случай. Цената беше приемлива - само 6,99лв. за брой. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не намирам какви са коректните размери за чистачките на Galant-а ми, - съответно пасажерска и шофьорска!

 

Питам, защото шофьорската чистачка леко "почуква" в лайсната в крайно ляво-горно положение и много ме дразни! :) Пък и им е време за смяна, че вече замазват и е дразнещо!

Някой може ли да ми даде такава информация?

 

Инфо за колата - в подписа! :) :icon_thumbup:

Доколкото си спомням размерите бяха 55см шофьорска и 45см пасажерска страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,за пасажерската чистачка не съм я сменял защото ми е читава,но шофьорската ми се прецака и ходих в Балканстар да питам и ме занитиха с близо 50лв. за бройка.По бензиностанциите търсих шофьорска,но трябва да вземеш 2 комплекта понеже са различни размери чистачките и е пак цифра и накрая бинго.В Практикер на Цариградско намерих БОШ 60см./не знам дали е стандартния размер на шофьорската/,но пасна идеално и са по една бройка.Не знам дали е и ментърляк но чисти супер и си взех 2бр. за всеки случай.Цената беше приемлива-само 6,99лв. за брой.Успех.

Гледам на този http://www.rainx.com размерите за моята са:

 

1. Шофьорска: 21 inch = 53-54 см.

2. Пасажерска: 19 inch = 48-49 см.

 

...дали е вярно - не знам?

Странното е и че аз явно съм много зле, щото нещо не мога да разбера как се свалят проклетите чистачки?! :)

 

Другото което ме мъчи е, че имам едно казанче, на което на пакачката пише Power steering fluid и е червеникаво - струва ми се че НЕ Е спирачна течност, а е нещо май за хидравликата!?!

Та въпросната течност е под минимума и ме притеснява. Искам да попитам от къде да се закупи такъв "Fluid" и колко трябва да се долее?!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледам на този http://www.rainx.com размерите за мойта са:

 

1. Шофьорска: 21 inch = 53-54 см.

2. Пасажерска: 19 inch = 48-49 см.

 

...дали е верно незнам?

Странното е и че аз явно съм много зле, щото нещо не мога да разбера как се свалят проклетите чистачки?! :)

 

Другото коет ме мъчи е, - имам едно казанче на което на пакачката пише Power steering fluid и е червеникаво - струва ми се че НЕ Е спирачна течност а е нещо май за хидравликата!?!

Та въпросната течност е под минимума и ме притеснява. Искам да попитам от къде да се закупи такъв "Fluid" и колко трябва да се долее?!

Това ти е течността за сервото на волана. По принцип е ATF Dexron II, но това е за моята, за твоята трябва да погледна за да кажа с точност.

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е течността за сервото на волана. По принцип е ATF Dexron II, но това е за мойта, за твойта трябва да погледна за да кажа с точност.

Поздрави!

Ако може да ми кажеш, ще съм ти много благодарен! Тамън съм се засилил днес да търся по магазините/бензиностанциите и чистачки, и такава течност!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да долееш, трябва първо да знаеш какво има вътре, ако не знаеш - трябва да се смени цялата течност с нова такава. Събира почти един литър приблизително 850-900 грама, тъкмо ще имаш и за доливане, но ако всичко ти е наред няма да има нужда. Течността е масло за автоматични скоростни кутии, но по-добре иди в някои сервиз, където по каталог ще ти кажат за еди коя си марка масло, кой модел отговаря. Успех.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За да долееш трябва първо да знаеш какво има вътре,ако не знаеш трябва да се смени цялата течност с нова такава.Събира почти един литър приблизително 850-900 грама,тъкмо ще имаш и за доливане,но ако всичко ти е наред няма да има нужда.Течността е масло за автоматични скоростни кутии,но по-добре иди в някои сервиз където по каталог ще ти кажат за еди коя си марка масло,кой модел отговаря.Успех.

Благодаря ти, но според мен това не е "Масло за автоматични скоростни кутии" - първо, защото колата ми не е АВТОМАТИК и второ, защото "steering" означава "кормило/кормилна".

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти но според мен това не е "Масло за автоматични скоростни кутии" !!! - първо защото колата ми не е АВТОМАТИК и 2-ро, защото "steering" означава "кормило/кормилна" !!!

ATF- Automatic Transmission Fluid! Прав е колегата, че е течност за автоматични скорости. Просто се използва такава, защото е с подходящ вискозитет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи, взимаш и отиваш на първата Лукойл и там търсиш Алка, продават се по една бройка ......... мисля че за твоята бяха 50 см, на 45 или 55 на 50 см........... най-добре е да ги свалиш твоите и да ги премериш преди да ги купиш............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За чистачките - като ми докараха Галанта (комби) и се загледах в чистачките, се хванах за главата... три различни размера бяха (дойде си с три чистачки Бош от Швабия, от тези със стоманените рамки). Та размерите бяха: пред шофьора - 53 см, пред пасажера - 45 см и на задното стъкло - 40 см. Смених предните с 55 на шофьора и 45 на пасажера, като ги купих от Метро, по 7 и нещо бройката, от тези с цялото перо, без металните стоки, като се продаваха по една. Не са маркови (е имат някаква марка, ама малко лае по китайски) и до момента съм много доволен от тях. Даже един път ги смених принудително, щото някой ги беше харесал и ми сви първия комплект, мислейки сигурно, че са от скъпите, ама удари греда.

 

От опита до сега с чистачки препоръчвам за предни чистачки за Галант рамер 53 на шофьора и 45 на пасажера. Причина (лично мнение): по-малкия размер перо получава по-голямо притискане върху стъклото, а от там - и по-добро сцепление т.е. по-добро почистване.

 

Поздрави! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не намирам какви са коректните размери за чистачките на Galant-а ми, - съответно пасажерска и шофьорска!

 

Питам, защото шофьорската чистачка леко "почуква" в лайсната в крайно ляво-горно положение и много ме дразни! :) Пък и им е време за смяна, че вече замазват и е дразнещо!

Някой може ли да ми даде такава информация?

 

Инфо за колата - в подписа! :) :icon_thumbup:

 

Пише си всичко в caps-a

 

предни 47.5 см, 55 см

задна нямаш :) иначе е 55 и тя

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти но според мен това не е "Масло за автоматични скоростни кутии" !!! - първо защото колата ми не е АВТОМАТИК и 2-ро, защото "steering" означава "кормило/кормилна" !!!

Колега, купуваш си хидравлично масло от бензиностанция или магазин и доливаш в казанчето. Двигателят трябва да работи и да имаш помощник, който да върти волана - пълен ляв, пълен десен, за да се обезвъздуши системата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега купуваш си хидравлично масло от бензиностанция или магазин и доливаш в казанчето.Двигателят трябва да работи и да имаш помощник който да върти волана пълен ляв пълен десен за да се обезвъздуши системата.

 

А ако искаме да го сменим изцяло? Как процедираме тогава? Маслото за АТФ с какъв вискозитет е, и има ли специално хидравлично масло? Относно чистачките, и аз си взех Алка в едни сини кутии са картонени. Взех от тези, защото бяха най- евтини и за временно ползване, докато ми доставят ОЕМ, обаче се оказаха корави вече 2-ри месец.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никъде не намирам какви са коректните размери за чистачките на Galant-а ми, - съответно пасажерска и шофьорска!

 

Питам, защото шофьорската чистачка леко "почуква" в лайсната в крайно ляво-горно положение и много ме дразни! :) Пък и им е време за смяна, че вече замазват и е дразнещо!

Някой може ли да ми даде такава информация?

 

Инфо за колата - в подписа! :) :icon_thumbup:

Колега, аз си купи комплект чистачки двете в една опаковка за 11лв. в ОМВ, гръцки са графитени и чистят, ако щете ми вярвайте - по-добре от БОШ и ШАППИОН, а и най-важното - 2 размера в един комплект, купете си няма да съжалявате. Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А ако искаме да го сменим изцяло? Как процедираме тогава? Маслото за АТФ с какъв вискозитет е, и има ли специално хидравлично масло? Относно чистачките, и аз си взех Алка в едни сини кутии са картонени. Взех от тези, защото бяха най- евтини и за временно ползване, докато ми доставят ОЕМ, обаче се оказаха корави вече 2-ри месец.

Взех си Алка - мноооого съм доволен 19" и 21" - как мазно минават през стъклото, направо са перфектни! 7.50 лв. бройката! :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

купуваш си хидравлично масло от бензиностанция или магазин и доливаш в казанчето..............

Пълни глупости са това. Първо: обикновено хидравлично масло - НЕ за там.

Маслото трябва да е ATF DEXTRON 2 или DEXTRON 3 (второто препокрива първото и са напълно съвместими), наистина тези типове масла са за автоматични и хидро-трансмисии и поради тази причина се използват и в хидроусилвателите. Слагайки обикновено хидравлично масло, неминуемо се прецаква хидравличната система поради едно единствено нещо, а то е обикновеното се пени много повече и от там............. проблеми.

За чистачките, аз не знам какъв е размера, но само едно ще ти кажа не пести средства а си вземи Шампион, гаранция че ще те карат поне два сезона.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За чистачките , аз незнам какув е размера, но само едно ще ти кажа не пести средства а си вземи Шампион , гаранция че ще те карат поне два сезона.

Поздрави

 

Ако уцели бройка, в което дълбоко се съмнявам. Попадал съм и на Бош, и на Шампион, които караха по 2 седмици максимум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Взех си Алка - мноооого съм доволен 19" и 21" - как мазно минават през стъклото, направо са перфектни! 7.50 лв. бройката! :)

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

И аз преди време си взех Алка, но се появи проблем, който обаче лесно се решава.

Проблемът е, че започнаха да чистят неравномерно, на ленти, а причината е затягане на подвижните им съединения. Като вдигнете чистачката от стъклото и издърпате средната част навън и тя остане в тази форма - значи има проблем :) Трябва да се движи и огъва леко и да възвръща веднага формата си, за да поема релефа на стъклото.

Решава се като с клещи леко се стисне вътрешната част на сглобката - те са две П едно в друго - върховете на ламаринките от вътрешното П. Трябва леко да е колкото да се освободи, а не да се разтрака.

Предполагам е фабричен дефект и затова споделям, ако и други имат този проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за Алка, но Бош са пълна измама. Взех си такива от магазина им на ул."Сребърна" - от първия ден мажат.... събират водата, но стъклото остава като замъглено. Чистих ги, мачках ги... без промяна. На един приятел китайските за 3 лв. от Метро чистят по-добре... та...... Алка ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Valeo - продават ги на бройка в магазините за автоаксесоари - ползвам от около година такива на другата ми кола и няма проблеми със замръзване, огъване или скърцане - комплектът 55+45 см за отпред и 40 см задна за :mitsu-smiley: излезе около 33 лева и чистят читаво.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Не знам за Алка, но Бош са пълна измама.

 

Да този бош, който го продават тук, за нищо не става. Аз си бях взел от въпросните китайски или турски бошове - от начало супер след 2 месеца взе да маже, пасажерската чистачка направо оставяше калта и пясъка. Оригиналния бош (с който дойде колата) няма почти нищо общо в конструкцията с тези, и не се знае на колко години е, само едната чистачка беше почнала да оставя чертички вода. След дълго търсене на чистачка, която да пасва на задното стъкло и да не е прекалено висока и най-важното да чисти без да прескача, бях посъветван да сменя само перото. Смених го със силиконово "Резинки" пишеше на кутията, уж произведено в Германия. На сухо скърца. След ядовете с въпросните бошове отидох пак да си купя пера за оригиналните. Предупредиха ме, че ако вали много слабо силиконовите скърцат малко и взех графитени - 5лв бройката, за сега още нямам впечатления, но чистят добре. Съвета ми е да не се купуват ментаците на бош по магазините (те май само вървят по една), а е по-добре да се сменят само перата и да се ползва конструкцията на оригиналните не-менте чистачки (ако се пазят разбира се);

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нискобюджетния БОШ няма графит по перото, ползвах такива и първите 6 месеца нямах проблем. После започнаха да мажат и си купих CHAMPION и сега съм много доволен. Имат си графитено покритие и чистят много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...