Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Осветление в купето


eXistenZ

Препоръчано мнение

:icon_thumbup: Здрасти и от мен... като си сменях кората на шофьорската врата забелязах че на платката на която са бутоните за ел стъклата има място за още един светодиод (3мм) и се зарибих да си направя още един светещ бутон (на "навигаторския прозорец" :icon_rock: ). Взех си и още един панел с копчета, за донор (това копче с вградената полупрозрачна пластмаса), но ударих на камък- някак много здраво са "щракнати" тия копчета за основното тяло и не виждам как да ги извадя и разменя.

Някой да има опит с ваденето на тези копчета? :icon_hmm:

1385280_10201305749460115_346062693_n.jpg

1380540_10201305749420114_34799046_n.jpg

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/q72/s720x720/1391889_10201305738539842_781314488_n.jpg

1375695_10201305738499841_408379027_n.jpg

1375175_10201305738179833_96606132_n.jpg

1378494_10201305737859825_345409651_n.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Къде изкопа този полу-сглобен фотомобил... Не за тази а6 говоря.

Виж сега и нека всеки прецени кое осветление харесва повече - на галанта си или на такава кола :rolleyes:

Имаш регулируемо LED осветление: в краката на всяко място, опорите за ръцете на всяка врата, амбиетно червено осветление на центр. конзола, на задните пепелници, подово в корите на вратите, светодиоди от долната страна на огледалата за обратно виждане, в отделенията за вещи във вратите, в долната част на огледалата за обр. виждане има две диодчета (осветяват конзолата и махагоновите елементи), същите на тавана в задната част където осветяват клима-контрола там, в долната част на огледалото има две независими "крушлета" от плафоните, които осветяват скута на шофьора и пасажера (може да ги пускаш поотделно и да ги връткаш накъдето искаш и не ти светят в очите)...

Цветният FIS между скоростомера и оборотомера освен всичко останало, показва и какво не е наред. Крушка на заден ляв стоп да изгори и то ти казва... Разбирам че караме :mitsu-smiley: , ама поне може да се съгласим че в Ingloshtadt са се справили малко или много с осветлението :icon_bye:

 

Какъв Инглощадт те гони бре Анди?

Това е светлинен тунинг. Прилича на коледна елха. :newyear:

Освен това ще трябва на водача нощно време и това:

 

http://www.johngunshop.com/images/upload/thumbnail/25ebdcb636311cee6745bb21ab5fd30cb8ea01d1.__400.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За дръжките на вратите няма ли да е подходяща така наречената "el wire"

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v2/1040553319_1/Free-shipping-EL-cold-font-b-light-b-font-1meter-cigarette-lighter-cold-font-b-light.jpg

Примерен Линк

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

На хАудито му липсва само една:

 

http://brainsyndicate.files.wordpress.com/2011/02/discoball.jpg

 

И е готова за прием на клиенти :D

 

 

 

Все пак има доста добри идеи и ще ме карате да разглобявам и аз .... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, забрави една звезда отгоре и гирляндите... Аз пък му се кефя. Особено вечер е голям кеф да врътнеш един кръг просто така, да се покефиш като на Коледа и Нова година.

 

Large, ти ми даваш прекрасна идея, братле :icon_clap: . Това нещо веднага му махам накрайника за запалката и го връзвам за ел. сигнал от габарита. Остава и да светне като му изкорубя накрайника :rolleyes: Ма не виждам причина да не светне. Пу си избирам скай блу. Оранжеви са ми само стъклата на крушките за мигачите и един кабел от дрл модула. В купето всичко е синьо/червено. Освен стрелките, червено осветление съм настройл на плеъра. А може да го барна половината в синьо като таблото, другата половина в червено. Ше зема един метър скай блу и един грийн за в краката. Сега да има $$$ за малко материал за във вратите че без това ще се свалят кори, барем и музиката да пооправим... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, забрави една звезда отгоре и гирляндите... Аз пък му се кефя. Особено вечер е голям кеф да врътнеш един кръг просто така, да се покефиш като на Коледа и Нова година.

 

Large, ти ми даваш прекрасна идея, братле :icon_clap: . Това нещо веднага му махам накрайника за запалката и го връзвам за ел. сигнал от габарита. Остава и да светне като му изкорубя накрайника :rolleyes: Ма не виждам причина да не светне. Пу си избирам скай блу. Оранжеви са ми само стъклата на крушките за мигачите и един кабел от дрл модула. В купето всичко е синьо/червено. Освен стрелките, червено осветление съм настройл на плеъра. А може да го барна половината в синьо като таблото, другата половина в червено. Ше зема един метър скай блу и един грийн за в краката. Сега да има $$$ за малко материал за във вратите че без това ще се свалят кори, барем и музиката да пооправим... :icon_hmm:

Анди, това ако те кефи ,требе да станеш диджей в некош дискотека....... :D Това прилича на коледна елха или на цигански "ботуг".......сори за сравнението, но........ :D Аз съм карал и возил на такива "Алдита" и други немски коли и въобще не ме кефи .......освен това с този цвят на светлината направо вечерно време ти бърка директно в зрителния кортекс и кара фоторецетпорните клетки да играят пачангра........ :D Това повярвай ми,не само че е гадно ( но всеки си има вкус ) а е и доста изморително ........... :mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_thumbup: Здрасти и от мен... като си сменях кората на шофьорската врата забелязах че на платката на която са бутоните за ел стъклата има място за още един светодиод (3мм) и се зарибих да си направя още един светещ бутон (на "навигаторския прозорец" :icon_rock: ). Взех си и още един панел с копчета, за донор (това копче с вградената полупрозрачна пластмаса), но ударих на камък- някак много здраво са "щракнати" тия копчета за основното тяло и не виждам как да ги извадя и разменя.

Някой да има опит с ваденето на тези копчета? :icon_hmm:

 

Отвора се оставя технологично за колите с десен волан,там диода е от другата страна. Ако ги направиш само предните бутони да светят,няма ли да ти се прииска и на задните да имат лампички :) ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много хубави алуминиеви шини за лед диодна лента, цък.

Според мен ще стане много хубаво ако се сложи такава :)

 

п.п. говоря за осветление в краката.

 

За дръжките нещо такова, може би :rolleyes: цък

Редактирано от mmotors
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има много хубави алуминиеви шини за лед диодна лента, цък.

Според мен ще стане много хубаво ако се сложи такава :)

 

п.п. говоря за осветление в краката.

 

За дръжките нещо такова, може би :rolleyes: цък

 

Ако и продуктите са им като сайта :icon_doh:

По-добре да си караме без допълнително осветление :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отвора се оставя технологично за колите с десен волан,там диода е от другата страна. Ако ги направиш само предните бутони да светят,няма ли да ти се прииска и на задните да имат лампички :) ?

 

E, kak? Много ясно. Само донори да има :icon_dance: :drinks:

 

А за тия светещи жици- виждал съм ги по битака в Малашевци ама само в червено и така и не ми стана ясно дали може да им се регулира интензитета :119::tok: ,че наистина може да дразни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер са крушките на таблото и климатроника и колко на брой са ,ако някой знае да сподели .Намерих един сайт и ако не намеря при нас мисля да си поръчам ,вярно малко по скъпо от диодите ,ама поне по лесно :). :mitsu-smiley:

 

П.С.: Стрелките на километража може ли да се боядисат с маркер или трябва някаква неонова/фосфорна боя

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи за бавното гаснене на плафоните ще ви кажа решение - мултитаймер!

За осветлението на краката го връзваш към плафона или се връзва към новомонтирания мултитаймер

Ако някои иска мога да му кажа фирма ,която се занимава с такива неща :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде изкопа този полу-сглобен фотомобил... Не за тази а6 говоря.

Виж сега и нека всеки прецени кое осветление харесва повече - на галанта си или на такава кола :rolleyes:

http://prikachi.com/images/421/6683421u.jpg

...........или пък на такава.... :rolleyes:

http://media.snimka.bg/s1/2801/031845132.jpg?r=0

 

Всичко си е по мой вкус, с еднотипно осветление и фон,не като коледна елха, и другото което е,, не знам как е при вас но аз мразя нещо да ми свети червено.......

.....пусто му телефона не може да снима, иначе на живо е 10 пъти по добре.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, това е пълен светлинен пакет. Не всички са така. Един от лайт пакетите доколкото си спомням се плащаше 258 евро, но не мога да ти кажа какво включва. Иначе си светят "като колите". Лично на мен ми харесва да има много копчета и по възможност да имат подсветка, в противен случай в тъмното няма да знам точно къде са. Опростени и изчистени табла с 4-5 копчета не ме радват. Твоето изглежда добре :good:

Аз не виждам защо трябва да свети в краката. Или пък амбилайт на централната конзола. Наистина е превзето и наконтено, но много хора харесват точно това. В галанта ми липсват подсветки на дръжките за отваряне, за които говорех по-напред и някакви насочващи светлината LED телца за осветяване на пътна карта вечер, включително и на задните места. Липсва ми и подсветка на копчетата за стъклата на всички места и разбира се джоистика на огледалата, което е поправено при последните галанти :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Караш я 5 години и не знаеш къде са? Ще я продаваш и като дойде някой вечер,няма да знаеш къде са ти 5-те копчета на Галант-а,айде не се излагай. От толкова много шарения освен за гъзария,друг смисъл не виждам,да щом има копче трябва да има и светлинка,ама силните светлини на дълго каране вечер,могат много да ти уморят зрението,а може и да ти седят зениците по-затворени и да не виждаш толкова добре пътя и около него. И аз обичам копкит тип совалка,ама с няколко силни цвята и става циганско Ферари.

Но от друга страна не е лошо и така да правиш:

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m0c95qWA2a1qhi11io1_500.gif

Редактирано от stevensgr
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Напротив, знам къде са. Преди два месеца си смених изгорелите крушки на бутоните. Не че има много за помнене де.

Нищо не заслепява, нищо не влияе на кортекса и нищо не стеснява зениците вечер. Някой да го заслепява оптитронното табло? Е, в тази совалка, коледна елха и както го наречете, лаНбите светят по-слабо. Единствено MMI и FIS се доближават до осветеността на оптитронното табло. Реално проблем няма и нощем е кеф. И с галанта е кеф.

Сам се убеди: нощем със совалката

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв размер са крушките на таблото и климатроника и колко на брой са ,ако някой знае да сподели .Намерих един сайт и ако не намеря при нас мисля да си поръчам ,вярно малко по скъпо от диодите ,ама поне по лесно :). :mitsu-smiley:

 

П.С.: Стрелките на километража може ли да се боядисат с маркер или трябва някаква неонова/фосфорна боя

 

 

 

Имаш две крушки за бутоните тип Т4, а за дисплея са пак два броя тип Т5.

http://www.wardenjp.com/stores/neo2_neowedge.jpg

 

 

Имай на предвид че светодиод на мястото на дисплея готов на цокъл не може да се сложи без нещо да се преправи, опитвал съм и свети хубаво, НО! Но когато пуснеш габарит, осветлението на климатроника на дисплея ти намалява, ако си с крушки, обаче като е светодиода, направо гасне, едвам се забелязва че свети.

Аз си сложих бели светодиоди тип Т4 на бутоните и съм супер доволен, свети беличко като сняг без да вади очите. А на тези на дисплея си сложих обикновенни крушки със цокъл, каквито се слагат на таблата на всяка една кола, като просто им запоих крачетата към пътечките на платката.

П.П.: експериментирах със няколко типа светодиоди и нито един не ми хареса как свети, на дисплея, все правеха образа на точка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е чудесно - и с много копчета, и без копчета, и с повечко светлинки, и с по-малко - на кой как му харесва :). Но Босът е много прав за едно нещо - ако ти светне някоя аварийна лампа, кво праим? Никога не се бях замислял. Понеже и аз съм се радвал на таблото на МиниКупър вечер - всичко е червено, точно като BMW. Освен да направят аварийните лампи да мигат и да си променят цвета от лилаво до жълто :). Има и друг вариант - да махнат аварийните лампи, и без това на тези коли никога не светват :D

На мен най ми харесва изчистено опростено табло без много копчета. На Колта има 5 копчета на кръст, 3 от които знам за какво са :). А за подсветките - случвало ми се е вечер да търся копче, така че май е добре, има ли копче, да има и светлинка :)

Бе като се замисля, не помня какво точно съм търсил, може да не е копче, а нещо друго. Понеже аз дефакто нямам копчета :D. На касетофона всичко свети, на таблото двете врътки също, пък и не мога да ги объркам...

Ето това е простота - simple is better :)

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убу де, от толкоз изписано аз отде да си взема здрави сини чорапчета за крушките???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Магазини за електронни компоненти в Габрово няма ли? Тук във Варна от такива магазини може да се сдобиеш с такива чорапчета. Даже вече продават и боядисани в син цвят крушки, пробрах и двата варианта и боядисаните в син цвят правят по-добро осветяване.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убу де, от толкоз изписано аз отде да си взема здрави сини чорапчета за крушките???

Нe знам какво не има харесат на някои тия крушки:

http://images.forum-auto.com/mesimages/89679/W5WBVPACK1.jpg

В моето табло светят идеално, на 100% е супер бяло, на около 20% някъде (и на километрите) е жълтичко ама това си е от закона на Келвин... :icon_thumbup: Ще изкарам апарата да снимам някоя вечер. От сега казвам Whitebalance - Daylight :icon_dance:

 

Отрязвали част от спектъра и трябвало да светят по-силно че да е със същия интензитет... ми... не съм забелязал да излиза пушек , ше видя колко ще изкарат. Имаше и оранДжеви (Amber) ама като гледам на къде върви темата, добре че не си ги сложих. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Убу де, от толкоз изписано аз отде да си взема здрави сини чорапчета за крушките???

 

 

Сини качулки

 

 

Ако са от малките, тези трябва да ти свършат работа! :)

 

Колега Large, ето така ли ти свети таблото ? :)

http://prikachi.com/images/314/4990314o.jpg

 

И аз съм със такива крушки, само малката не е сменена, но не ми пречи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Магазини за електронни компоненти в Габрово няма ли? Тук във Варна от такива магазини може да се сдобиеш с такива чорапчета. Даже вече продават и боядисани в син цвят крушки, пробрах и двата варианта и боядисаните в син цвят правят по-добро осветяване.

Магазин има, чорапчета - не. Пак ще пробвам, но когато съм търсил само обикновени крушчици имаше, с каквито съм, но те светят в жълто-оранжево така без чорапчета...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Магазин има, чорапчета - не. Пак ще пробвам, но когато съм търсил само обикновени крушчици имаше, с каквито съм, но те светят в жълто-оранжево така без чорапчета...

Ако желаеш в Понеделник мога да отскоча до един магазин тук и да ти взема каквито искаш, пращам ти ги по Еконт с НП и имаш чорапчета. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След закупуване на 4 бр такъв тип диодни крушки :

 

http://img707.imageshack.us/img707/2698/3jz3.jpg

 

и смяната им (вадене на старите и слагаме новите ) се получи това :

при намалена осветленост на таблото до край :

 

http://imageshack.us/a/img15/1551/w8bb.jpg

 

и увеличена до край :

 

http://imageshack.us/a/img22/5329/mnml.jpg

http://imageshack.us/a/img543/2402/bqin.jpg

 

На живо стой малко по синкаво,сменени са само 4 бр. крушки,тъй като нямаха в наличност от другите размери ,тези дни щели да заредят и се продължава с подмяната.Тези са с доста синкаво светят,може и да ги подменя с бели ще видим как ще стоят и в какъв цвят ще светят малките като им ги докарат :)

 

П.С : Илийка линка който е даден за сините качулки е от магазин в Стара Загора,ако искаш мога да проверя и да ти взема ,мисля че дори имат и направо боядисани крушки в син цвят.А за доставката все ще намерим по кой да ги пратим в Габрово. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...