Премини към съдържание

Служба „Военна полиция” с 13 автомобила Мицубиши


Препоръчано мнение

Министърът на отбраната Николай Цонев връчи 13 автомобила на Служба „Военна полиция” по повод предстоящия празник на службата ? 5 ноември, съобщиха от пресцентъра на военното министрество.Автомобилите са предназначени за осигуряване на екскорт на български и чуждестранни военни ешелони, транспортни средства, както и за охрана. Единадесет автомобила са модел „Мицубиши - Lancer 2.0”. Останалите два са автомобили с висока проходимост „ Pajero 3.2”. Те са с характеристики и оборудване, необходими за оптимални резултати при осъществяване на служебните задачи. Автомобилите ще бъдат маркирани с обозначителни надписи и дооборудвани със специализирани светлинно-звукови, комуникационни и GPS- системи. Автомобилите са закупени в рамките на утвърдения бюджет за 2008 година на службата, по специална обществена поръчка, на обща стойност 559 661 лева. Седем автомобила модел „Мицубиши - Lancer 2.0” и двата автомобила с висока проходимост „ Pajero 3.2” ще останат в Регионална служба „Военна полиция” ? София. Останалите 4 автомобила модел „Мицубиши - Lancer 2.0” ще бъдат разпределени в четирите регионални служби „Военна полиция”. /БГНЕС

post-2160-1225526129_thumb.jpg

post-2160-1225526150_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито на военна полиция! Най-после да се почувстват по-горди и определено по-забелязани :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Автомобилите са предназначени за осигуряване на екскорт на български и чуждестранни военни ешелони, транспортни средства, както и за охрана...
Нещо не ми се връзва предназначението с конкретния модел, който са избрали. Някак си не виждам Лансер 2.0 като 'ескорт' на военен ешелон, явно ще свършат като частен транспорт на секретарките в регионалните служби. :icon_crying:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се връзва предназначението с конкретния модел, който са избрали. Някак си не виждам Лансер 2.0 като 'ескорт' на военен ешелон, явно ще свършат като частен транспорт на секретарките в регионалните служби. :icon_crying:

Колите са много хубави, но само на мен ли ми прави впечатление очевидното безсмислие на тази покупка.

Първо, службата "Военна полиция" отдавна вече няма онзи смисъл, както преди 20 години - в момента общата численост на войската е къде 30 000, та и специално полиция за това? Отделен въпрос е защо все още има военна прокуратура и военни съдилища. Лично аз като данъкоплатец смятам за крайно ненужно за 30 000 армия и 60 000 :icon_thumbup: :icon_thumbup: апарат на МВР да се поддържа специален полицейски и съдебен паралелен ред!

Второ, ескорт на "военен ешалон..." боже опази - що за щуротия - лансерите водят БТР-и и ракетни установки... на парада ли? Не съм против известна представителност - не може съвсем без хич, но това с лансерите е очевидно нескопосано решение за над половин милион лева.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бъдете позитивни :worthy: Лансер е страхотна кола и хората са го оценили.

Радвахме се , че Австралийската полиция кара Лансър а сега за нашите търсим "под вола теле" .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колите са много хубави, но само на мен ли ми прави впечатление очевидното безсмислие на тази покупка.

Първо, службата "Военна полиция" отдавна вече няма онзи смисъл, както преди 20 години - в момента общата численост на войската е къде 30 000, та и специално полиция за това? Отделен въпрос е защо все още има военна прокуратура и военни съдилища. Лично аз като данъкоплатец смятам за крайно ненужно за 30 000 армия и 60 000 :icon_thumbup: :icon_thumbup: апарат на МВР да се поддържа специален полицейски и съдебен паралелен ред!

Второ, ескорт на "военен ешалон..." боже опази - що за щуротия - лансерите водят БТР-и и ракетни установки... на парада ли? Не съм против известна представителност - не може съвсем без хич, но това с лансерите е очевидно нескопосано решение за над половин милион лева.

 

Без да се обиждат колегите с Лансър или каквато и да е друга кола, но кое му е "бравото" след като в момент на световна криза и при напълно западнало, амортизирано и неизползваемо военно снаражение, някой взема л.к., който не стават за нищо друго, освен за "представителност". Не мога да разбера кое му е хубавото на тази покупка и то с наши пари! Все пак надявам се всеки си е направил сметката, че това са коли, платени с данъци. И за това удоволствие са изхарчени 1/2 мил. от бюджета !!! За осъвременяване на армията!Наистина се надявам, че може да стрелят, предпазват от куршуми или каквото и да е там било!

Трябва да се съглася с теб колега, че това е още една умопомрачителна глупост. Дори да са добри колите, това няма нищо общо с целевото им предназначение(май не видях какво ще е).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се ли кефите поне малко, че част от данъците ви са отишли за ново :mitsu-smiley:

 

НЕ! За съжаление...Всички ние обожаваме тези коли, но в случая покупката е наистина ненужна...Ето, всеки ден дават по новините, как някой е починал, чакайки бърза помощ. А те казват, че малкото линейки, които имат, са били в движение...Защо тогава, не се закупиха за тези пари, така необходимите линейки, които може да потрябват, на всеки един от нас (дано това не става...)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пари на вятъра,военната полиция не заслужава толкова добри машини!Като искат да купят нещо ново то поне да са нови акумулатори за тия машини дето трябва да ги ескортират(не по парадите както си мислите :) ),защото реално има техника,а няма акумулатори за нея,пък те хвърлят за помпозност 500 хиляди лева.Нямам думи просто,живеем си в Абсурдистан и това си е!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не сте на ясно, нито с финансиите, нито с военната прокуратура и съд и се самоядосвате напразно. :D

Както ви писа Иво - Бъдете позитивни! :icon_thumbup:

Хубавото е, че парите са вложени (защото покупката на Японска техника си е капиталовложение) в качествени машини.

Лошото е (а вие това не го виждате), че това явно са пари, които не са усвоени и в края на годината ще трябва да се върнат в Държавния бюджет. Тепърва ще има още много такива покупки.

Военен съд и прокуратура ще има, защото няма как да се дадат на 1500 души (подкупни прокурори и съдии) разрешение за достъп до секретна информация, да не говорим, че гореспоменатите институции са твърде мълобройни и до преди 5 години нямаха дори компютри.

По въпроса за линейките - има и се купуват, но не се дава гласност. Можете да ги видите като ходите до центровете за спешна и неотложна помощ. Друг е въпроса дали са достатъчно. И накрая ще добавя, че тези структури са към различни министерства с отделни бюджети.

Апропо - защо никой не споменава колко Мерцедеси и BMW-та се купуват всяка година от Министерски съвет и НС и как може да се сравни BMW с базова цена 150 000 евро, с оборудвана линейка струваща 150-200 хил. евро (според модела) и Митсубиши Лансер за 20-25 хил. евро.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А представяте ли си, ако тези пари не са похарчени за това, как отиват в джобовете на няколко мизерници т.е. депутати? Ето това е доста по-лош вариант.:mad:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При 11 милиарда бюджетен излишък, по-добре да ги насочат в здравеопазването образованието и пътната инфраструктура. Но пък от друга гледна точка, по-добре от това, да си ги вземат политиците за предизборни кампании и др. неща, както ще стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не сте на ясно, нито с финансиите, нито с военната прокуратура и съд и се самоядосвате напразно. :D

Както ви писа Иво - Бъдете позитивни! :icon_thumbup:

Хубавото е, че парите са вложени (защото покупката на Японска техника си е капиталовложение) в качествени машини.

Лошото е (а вие това не го виждате), че това явно са пари, които не са усвоени и в края на годината ще трябва да се върнат в Държавния бюджет. Тепърва ще има още много такива покупки.

Военен съд и прокуратура ще има, защото няма как да се дадат на 1500 души (подкупни прокурори и съдии) разрешение за достъп до секретна информация, да не говорим, че гореспоменатите институции са твърде мълобройни и до преди 5 години нямаха дори компютри.

По въпроса за линейките - има и се купуват, но не се дава гласност. Можете да ги видите като ходите до центровете за спешна и неотложна помощ. Друг е въпроса дали са достатъчно. И накрая ще добавя, че тези структури са към различни министерства с отделни бюджети.

Апропо - защо никой не споменава колко Мерцедеси и BMW-та се купуват всяка година от Министерски съвет и НС и как може да се сравни BMW с базова цена 150 000 евро, с оборудвана линейка струваща 150-200 хил. евро (според модела) и Митсубиши Лансер за 20-25 хил. евро.

Скъпи колега, мислех да не пиша този пост, защото е възможно да предизвика спор, но все пак. Определено разбирам и от финанси, и от съдебна система достатъчно :icon_thumbup: за да коментирам това, което коментирам. Мотивите ти за достъпа до секретна информация са доста забавни. :icon_thumbup: Няма никаква пречка магистратите от редовите съдилища да гледат и делата на военослужещите и МВР, стига, разбира се, да бъдат приети промени в Закона за съдебната власт. Моят предишен пост не беше толкова свързан с мицките, а с това, че съдебната система е крещящо неефективна - не стига, че една дерибейска категория следователи вече две години и половина си търси смисъл на битието, но поддържаме още една безсмислена армия от магистрати във военните съдилища и прокуратури. Замислял ли си се какъв е средният брой дела решени от един съдия в гражданските и административните съдилища???? А имаш ли представа колко народ се почесва във военните съдилища в момента??? Явно нямаш против с твоите данъци да се купуват мицубишита, е, тогава нямаш против да храниш и едни хора, дето редят пасианси и гледат 3 дела годишно. Разговорът е доста обстоен и не е за тук, но с голяма радост бих обсъдил с теб структурата и възможностите за оптимизация на съдебната система. И именно защото тя сега не работи добре, могат и трябва да се направят някои промени, сред които оценка на ефективността на военните съдилища и прокуратура, респ оценка на възможностите за оптимизация...

Второ, относно финансите - кой разпоредител с бюджетни кредите с какъв бюджет разполага е един въпрос, който изобщо не подменя обосноваността на един разход за 13 автомобила. И колите на МС и НС не са ми сред любимите, поне що се отнася до разходите, които бюджетът прави.

Иначе разговорът защо държавата харчи за това, а не за друго е безкраен и с толкова възможни приоритети, колкото хора има, но все пак не мисли, че ти си единственият с меродавно мнение... Всъщност какво работиш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...6086&st=120

в мнение №124 съм писал какво работя.

Темата наистина и много болезнена, кото гледаме къде отиват парите ни, но в случая поне са за любимите ни возила.

Няма да я задълбаваме поради разбираеми причини, но едва ли мислим различно.

Преди 6 години преживях 2 седмици в един хотел и от стаята се виждаше гаража на МС с 20 чисто нови BMW-та 7-ма серия.

В същото време по телевизията за "Бабин ден" бе излязла една женица 150 кг. и обясняваше как нямало пари за нова апаратура в родилните отделения, а на мен ми идеше да ритна телевизора.

Ако някой ден се видим може да отделим няколко бири време на тази тема и ще видиш, че сме на едно и също мнение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук:

http://www.mitsubishibg.com/forum/index.ph...6086&st=120

в мнение №124 съм писал какво работя.

Темата наистина и много болезнена, кото гледаме къде отиват парите ни, но в случая поне са за любимите ни возила.

Няма да я задълбаваме поради разбираеми причини, но едва ли мислим различно.

Преди 6 години преживях 2 седмици в един хотел и от стаята се виждаше гаража на МС с 20 чисто нови BMW-та 7-ма серия.

В същото време по телевизията за "Бабин ден" бе излязла една женица 150 кг. и обясняваше как нямало пари за нова апаратура в родилните отделения, а на мен ми идеше да ритна телевизора.

Ако някой ден се видим може да отделим няколко бири време на тази тема и ще видиш, че сме на едно и също мнение.

:icon_clap: Дааа, използвам темата да кажа на всички съфорумци, че до 2 седмици правителството, чрез Министерството на финансите започва информационна кампания "Как държавата харчи събраните данъци". Чрез информационни клипове, специално създаден за целта сайт с блогова част, радио, печатни информационни материали и други носители ще се обясни подробно колко и за какво са харчени парите от данъци в последните години... Идеята се реализира по мое настояване, ще се радвам да чуя твоето и на колегите мнение по въпроса... :rolleyes:

Айде до следващата бира...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А клиповете с какви пари ?

Да не излезе накрая , че се дават повече пари за разясняване къде са изразходвани парите от колкото изразходваните пари ? :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като военен се радвам на избора на марка за Военната полиция. Само мога да завиждам на колегите от тази структура и съжалявам, че не съм от тях. И веднага у мен се пробужда червейчето на съмнението относно начина на експлоатация и поддръжка на тези мицунета. Личните ми наблюдения върху поведението на някои представители на вонната полиция (в стил къде съм аз - къде сте вие и походка като на английски лордове, недостъпни за плебса) ме карат да мисля, че машините ще бъдат цедени зверски и без милост, каквато всъщност е съдбата на почти всеки служебен автомобил. Жална им майка на тези мицки, и старите Лада Нива сигурно ще се окажат по-щадени в карането от новите диаманти. В допълнение към това, повсеместният стремеж на военните към икономоия на средства от различните пера, програми и други харчлъци неминуемо ще се отрази върху качеството на поддръжката, ремонтите, частите и консумативите, които ще се осигурят на тези автомобили, въпреки изискванията за гаранционно сервизно обслужване.

А иначе не подлагам на съмнение необходимостта от наличието на нови автомобили в което и да е ведомство - особено в такива, които имат непосредствен контакт с чуждестранни представители, били те военни или цивилни. Проблемът е в това, че за някои области има пари за нови придобивки, а за други като образование, социални дейности (например детски градини) и други все няма. И тук в мен изниква един такъв въпрос: защо разните ведомства не предприемат инициатива, подобна на нашия фен клуб, за шефство над някой детски дом (например), вместо да се сещат за децата само около Коледа и 1-ви юни?

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А клиповете с какви пари ?

Да не излезе накрая , че се дават повече пари за разясняване къде са изразходвани парите от колкото изразходваните пари ? :icon_thumbup:

Няма, няма :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 месеца ...

В момета в България няма 30 000 армия и 60 000 полицаи ;) може да се съберат почти толкова, ако се включат и чистачките и хората за подръжка та на техните сгради и техника. Има такъв недостиг на полиция , че дори не можете да си представите! Има хора, които реално не могат да излязат отпуск, защото няма койда ги замести. Няма хора, които да тръгнат командировка. Дори да тръгнат, като се върнат ще трябва да си наваксат с работата. Просто е нечовешко.

Военна полиця е необходима при наличието на войски. За щастие в момента има някакв армия (дори и да е подобие на армия), което прави нуждата от Военна полиция реална.

Браво за избора на колите. Дано не се превърнат в лични автомобили на шефовете в управлението(със сигурност няма да са за секретарките както предположи някой).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И ако на това не се казва диамантена красота в униформа! :mitsu-smiley: :bg: :cop: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_clap: Дааа, използвам темата да кажа на всички съфорумци, че до 2 седмици правителството, чрез Министерството на финансите започва информационна кампания "Как държавата харчи събраните данъци". Чрез информационни клипове, специално създаден за целта сайт с блогова част, радио, печатни информационни материали и други носители ще се обясни подробно колко и за какво са харчени парите от данъци в последните години... Идеята се реализира по мое настояване, ще се радвам да чуя твоето и на колегите мнение по въпроса... :rolleyes:

Айде до следващата бира...

Бе адаш, това не съм го видял още! Има ли го реализирано? Ще ми е много интересно да го разгледам този сайт/документ.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Бе адаш, това не съм го видял още! Има ли го реализирано? Ще ми е много интересно да го разгледам този сайт/документ.....

Да, има го, другата седмица ще ви изпратя адреса на сайта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Тъй като работя на една крачка от Военна Прокуратура и доста често им се любувам, днес реших да ви снимам една хубава "задница"! :D

 

 

post-3637-1241077551_thumb.jpg

 

 

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...