Премини към съдържание

Автокаско


kim69

Препоръчано мнение

При ЛевИнс бях с предната ми кола - Мазда МХ-3, която блъснах лошо и се получи тотална щета. Платиха ми повече отколкото можех да взема на колата ако трябваше да я продавам в състоянието преди сблъсъка, а също ми я и оставиха да си я продавам за части. Та доволен съм от тях определено.

 

Само ме поразмотаваха малко, но отдавам част на вината за това на себе си (малко недоразбиране).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...
  • Отговори 85
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Ето за проба:

1. мицубиши галант 98 г. 163 к.с, 2500 сс.

2. мицубиши галант 2002 г. 160 к.с, 2500 сс.

Интересува ме гражданска с допълнение покрит риск кражба. Ако двете се застраховат има ли отстъпка?

Благодаря и поздрави.

 

Здравей SLX, аз съм доволен от Армеец, защото до момента са били коректни, а и понеже платих наведнъж ми направиха и голяма отстъпка. :icon_thumbup:

Мисля, че за галанта 98 пълното каско ще ти е около 300лв.( провери в сайта им за 100% точност). Дано съм ти помогнал. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей SLX, аз съм доволен от Армеец, защото до момента са били коректни, а и понеже платих наведнъж ми направиха и голяма отстъпка. :icon_thumbup:

Мисля, че за галанта 98 пълното каско ще ти е около 300лв.( провери в сайта им за 100% точност). Дано съм ти помогнал. :mitsu-smiley:

 

Благодаря за информацията, аз вече реших въпроса си за застраховките отпреди 6 месеца :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей SLX, аз съм доволен от Армеец, защото до момента са били коректни, а и понеже платих наведнъж ми направиха и голяма отстъпка. :icon_thumbup:

Мисля, че за галанта 98 пълното каско ще ти е около 300лв.( провери в сайта им за 100% точност). Дано съм ти помогнал. :mitsu-smiley:

Това,че трябва колата да има задължително аларма различна от заводската и маркировка вярно ли е?Моят Галант е 2.0 97г. искам да платя на веднъж колко ще е моята цена?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това,че трябва колата да има задължително аларма различна от заводската и маркировка вярно ли е?

 

За алармата: искат да имаш дистанционо, и да я включиш да направи кряк-кряк. Ако заводската ти го може това, става. Всеки алармаджия ще ти предложи за под 100 лева "застрахователка", която се връзва директно към акумолатора и е реално шоков датчик залепен за сирена с дистанционно. Някой алармаджии предлагат и въпросната "аларма" под наем.

 

За маркировката: да. Но тя понякога е включена в цената на застраховката при по-скъпите застрахователи (пр. Алианц). Иначе е още 30-40лв някъде оглед/маркировка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам един въпрос и ще се радвам някой да ми отговори изчерпателно.Значи моя Лансер вече на година и няколко месеца но има доста драскотини една голяма черта и на предните две врати белези от такива колеги дето са си отваряли вратите без да внимават.Та мисълта ми е при положение че плащаме убииствено пълно каско как да си формолирам щетите в формулярите та да могат всичко това да оправят.То направо едно пръскане ще е супер ама не мисля , че ще мога така да направя нещата , че да ми я минат през камера.А и само с полиране или пастиране няма да се махнат тея драскотини , може би само от камъчетата но са си дълбоки.Дайте съвет какво да направя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това,че трябва колата да има задължително аларма различна от заводската и маркировка вярно ли е?Моят Галант е 2.0 97г. искам да платя на веднъж колко ще е моята цена?

Здравей!

Тъй като от няколко дена се занимавам със застрахови,регистрации и такива неща(в понеделник се сдобих с мечтаната от мен кола-Галант-2.0 1999 г.)мога да ти кажа цени на различните компании,тъй като ги обиколих повечето.Ето и информацията която е актуална за моя Галант а за твоя вероятно цените ще бъдат по-ниски заради разликата от 2 години:

 

1.Булстрад-застрахователна премия- около 670 лв на година(при евентуална кражба-около 8100 лв,а за щети-12000лв)При тях цените са две-сумата която ще ти изплатят при евентуална кражва(не дай се боже) а втората е за ремонти,части най-разлочни щети!

2.Евроинс-около 500 лв на година а колата е оценена на около 6500лв(аз лично не бих отишъл при тях.Проверих тъй като познат ме заведе там.)

3.Армеец-475 лв на година,а колата е оценена на около 6900лв

4 Български Имоти-около 370 лв на година-а колата е оценена на 7340.Като при плащане на цялата сума на веднъж сумата пада до 324 лв.

Според мен вариант номер 4 е най-удачен.При тях вече съм си скючил Гражданската отговорност.Но тъй като все още нямам аларма не мога да си сключа каското.

Ако някои има някакви макар и бегли впечатления за Български Имоти неко го сподели с нас,тъй като за момента съм се спрял точно на тях!

А отностно алармата-не виждам какъв е проблема алармата да е заводска щом има такава.Според мен ако имаш фабрична аларма няма смисал от друга!

За маркировката-абсолютно всички компании(без ЕвроИнс) искат колата да бъде маркирана-това струва около 30 лв(поне толкова струва в Сливен)!

Дано да съм те ориентирал съвсем малко в тази джунгла от компании и разни застрахователи!

Редактирано от svetlin_dbg
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам един въпрос и ще се радвам някой да ми отговори изчерпателно.Значи моя Лансер вече на година и няколко месеца но има доста драскотини една голяма черта и на предните две врати белези от такива колеги дето са си отваряли вратите без да внимават.Та мисълта ми е при положение че плащаме убииствено пълно каско как да си формолирам щетите в формулярите та да могат всичко това да оправят.То направо едно пръскане ще е супер ама не мисля , че ще мога така да направя нещата , че да ми я минат през камера.А и само с полиране или пастиране няма да се махнат тея драскотини , може би само от камъчетата но са си дълбоки.Дайте съвет какво да направя.

Аз също имах като твоите проблеми с драскотини,боя от чужди врати и минах щетите покрай едно по сериозно ожулане.Всичко ми признаха с една написана декларация как,кога и какво съм установил за щетите по колата.За сажаление и за най малкото елементите бяха боядисани.Градушка ме удари ден след като описах предните щети и пак в Армеец.Сега имам таван, преден капак,две врати и двата задни калника пребоядисани.Направи ми впечатление след получаване на колата,че не са могли да опазят добре прозорците и други части от кит и боя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[...

Ако някой има някакви макар и бегли впечатления за Български Имоти неко го сподели с нас,тъй като за момента съм се спрял точно на тях!

...

Последните 5 години правя какско и ГО само в Български имоти. Говоря за две години с Галанта и 3 години с предната кола. Доволен съм от отношението им към мен като клиент и особено от цените, които аз плащам и които ТЕ прокриват при щета. С предната кола имах ПТП, за което ми изплатиха всичко описано, при това в рамките само на един месец от инцидента. По-късно имах инцидент с една голяма дупка, предните две гуми (чисто нови), заедно с алуминиевите джантите бяха заминали - и за тях покриха всичко на 100%, при това по пазарни цени.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично, като застрахователен агент бих ти препоръчал Булстрад, Армеец, БулИнс и Български имоти. Специално от Български Имоти можеш да очакваш много добри цени и много добро обслужване, особено след като ги купи Булстрад. Това са компаниите, които ти препоръчвам за ГО, с изключение на БулИнс. ЛевИнс също предлагат добри цени, но процедурите са малко по-тромави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лично, като застрахователен агент бих ти препоръчал Булстрад, Армеец, БулИнс и Български имоти. Специално от Български Имоти можеш да очакваш много добри цени и много добро обслужване, особено след като ги купи Булстрад. Това са компаниите, които ти препоръчвам за ГО, с изключение на БулИнс. ЛевИнс също предлагат добри цени, но процедурите са малко по-тромави.

Това за цяла България ли важи или само за София ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами наблюденията са ми от софийските офиси, макар че повече от половината коли които застраховаме са с несофийска регистрация.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

[...

Ако някой има някакви макар и бегли впечатления за Български Имоти неко го сподели с нас,тъй като за момента съм се спрял точно на тях!

...

 

Последните 5 години правя какско и ГО само в Български имоти. Говоря за две години с Галанта и 3 години с предната кола. Доволен съм от отношението им към мен като клиент и особено от цените, които аз плащам и които ТЕ прокриват при щета. С предната кола имах ПТП, за което ми изплатиха всичко описано, при това в рамките само на един месец от инцидента. По-късно имах инцидент с една голяма дупка, предните две гуми (чисто нови), заедно с алуминиевите джантите бяха заминали - и за тях покриха всичко на 100%, при това по пазарни цени.

Поздрави.

Благодаря ти Нака!Значи на почти 100% ще съм в БГ Имоти ако не стане нещо в последния момент.Те ми предложиха най-добра оферта а твоето мнение доказа че са и сериозна компания на пазара.Остава само да си монтирам алармата!

Поздрави от мен!!! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах като твоите проблеми с драскотини,боя от чужди врати и минах щетите покрай едно по сериозно ожулане.Всичко ми признаха с една написана декларация как,кога и какво съм установил за щетите по колата.За сажаление и за най малкото елементите бяха боядисани.Градушка ме удари ден след като описах предните щети и пак в Армеец.Сега имам таван, преден капак,две врати и двата задни калника пребоядисани.Направи ми впечатление след получаване на колата,че не са могли да опазят добре прозорците и други части от кит и боя.

Здравейте!И аз съм със същите "проблеми". Да разбирам ли , че няма да боядисат цялата кола, въпреки че е ожулена навсякъде? :icon_hmm:

И още един въпрос: Къде ви оправяха колата- в БС или в Ратола? А разлика в боята има ли?

Мерси

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!И аз съм със същите "проблеми". Да разбирам ли , че няма да боядисат цялата кола, въпреки че е ожулена навсякъде? :icon_hmm:

И още един въпрос: Къде ви оправяха колата- в БС или в Ратола? А разлика в боята има ли?

Мерси

 

 

Хм да ти кажа Мира съмнява ме цялата кола да пребоядисат.Въпроса е обаче дали като пръснат отделните детайли ще има разлика. Мисля , че не и ще се аргументирам.Скоро имах щета бях писал в тема тук та една пукнатина на предна броня точно под халогена от страна на шофьора.Както и да е от Булстрад писаха само отремонтиране а не смяна на цяла предна броня.От БС ме пратиха в тенекиджииския отдел при Мерцедес на светофара долу на Резбарска .Ми какво да ти кажа като си я взех след 2 дена имах чуството , че е сменена бронята.Много съм доволен нищо не личеше.Та за боята ми никаква разлика.Та ако съдя по това пак там ще я закарам това е опция Доверен Сервиз.Ама нашите коли са чисто нови така , че точно никакъв проблем нямаме.Всичко минава гладко.Момчето каза само да се мине като щета и после там.Казва " ще светне " поне това му бяха думите.Аз съм доволен и мисля на пролет да я закарам.Поздрави :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах като твоите проблеми с драскотини,боя от чужди врати и минах щетите покрай едно по сериозно ожулане.Всичко ми признаха с една написана декларация как,кога и какво съм установил за щетите по колата.За сажаление и за най малкото елементите бяха боядисани.Градушка ме удари ден след като описах предните щети и пак в Армеец.Сега имам таван, преден капак,две врати и двата задни калника пребоядисани.Направи ми впечатление след получаване на колата,че не са могли да опазят добре прозорците и други части от кит и боя.

 

 

Conko , ти къде я кара твойта да я пръскат тук в София ли ? Бях чул че Армеец имали един много добър Сервиз горе на Бояна Авто... еди какво си беше ......

Редактирано от tmintov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Conko , ти къде я кара твойта да я пръскат тук в София ли ? Бях чул че Армеец имали един много добър Сервиз горе на Бояна Авто... еди какво си беше ......

Аз съм си в Бургас така,че сервиза е "Дарс ауто"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Conko , ти къде я кара твойта да я пръскат тук в София ли ? Бях чул че Армеец имали един много добър Сервиз горе на Бояна Авто... еди какво си беше ......

Жоро помогна ми да разбра,че не съм написал от кой град съм.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хе хe аз знам , че си от Бургас ама другите ..... :lol: , питах те незаради друго ама си помислих че си бил насам затова :P

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Не знам за другите, но никога повече Булстрад! Преди дни на паркинг ми пострада левия заден стоп и левия ъгъл на задната броня. Днес отивам да ми заведът щета и разговора е следния:

 

- Стопа ще ви го признаем, но боята на бронята не може.

- Защо???

- Ами при сключването на застраховката е писано, че боята на бронята е повредена.

- Добре де, беше повредена, но при отстраняването на друга щета оправих и задната броня. Имате снимки какъв беше проблема при огледа, при отстраняването на щетите, пак има снимки, докарах я тук на оглед. Сега щетата е в съвсем друга част на бронята и ако видите снимките е очевидно, че стария проблем и в момента не съществува.

 

Следва разглеждане на нимки, след което заключение:

- Така е, обаче снимките са си снимки, но никъде не е написано черно на бяло, че проблема е отстранен, а трябва.

 

Вадя протокола от огледа при предната щета и на него е написано: "Автомбилът е отремонтиран." подпис и печат.

Отговора е:

- Да ама това важи само за описаните в протокола повреди.

 

Значи това, че си я откарал да видят, че е оправена и са я снимали нищо не значи. Явно аз трябва да си напиша някъде, че е отстранена щетата.

 

След половин час разправии, си тръгнах бесен. А те мърмореха:- Прав сте сигурно, ама така сме инструктирани да работим. Ако искате си заведете дело.

 

Та никога повече при тях, до момента не са ми покрили нито една щета като хората. 100% съм сигурен, че парите, които ще платят за стопа, няма да покрият цената на стоп 2-ра ръка. С две думи и тея са мръсни п...си, да го знаете.

Редактирано от penchod
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Айде, айде, заради едно изказване и Булстрад мошеници. Аз мога да ти кажа, че от 5 години си правя там застраховките и колкото и щети да имах са ми плащали всичко повече от добре! На предишната кола, въпреки че беше на 15-16 години се съгласиха да я застраховат и заради автоматична авмомивка с четки ми откъртиха бронята, в Булстрад ми платиха 54 лв, а аз си отстраних проблема за 2лв и 40 стотинки. 2 лева на майстора и 40 ст. за 2те счупени щипки. За една драскотина на преден калник ми платиха 104лв, а при моя майстор я боядисах перфектно за 40лв. До момента нямат пропуск, а съм водил и други хора и никой не се е оплаквал.

 

Истината е, че си попаднал на кофти служители, с тези в Търново нямам никакви проблеми! :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм първия потърпевш от този форум. Проблема не е в изказването, а в това, че не признават щетите, а когато ги признаят не покриват разходите по отстраняването им. Не са вариант за коли по-стари от 7 години.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм първия потърпевш от този форум. Проблема не е в изказването, а в това, че не признават щетите, а когато ги признаят не покриват разходите по отстраняването им. Не са вариант за коли по-стари от 7 години.

 

Изобщо няма съмнение, че Булстрад са пълен шит. Ами ти си юрист и знаеш, че когато отстраниш повреда, която преди това е била описана в огледа при застраховането, трябва да идеш и да съставите протокол за това, че проблемът е отстранен. Мога да ти гарантирам, че обезщетението ти няма да покрие цената на стоп втора употреба. Ама 110%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така де, ама на протокола написаха тогава "Автомбила е отремонтиран - дата". Аз изрично им посочих, че и бронята е ремонтирана, те снимаха и нея, и написаха това. Това аз го разбирам, че целия е отремонтиран. Сега го изкарват, че това било само за конкретна щета, което са пълни глупости, защото във филма не става ясно, защо към този протокол е снимана и задната броня. Сигурен съм, че ако тръгна да ги съдя, вероятността за успех в момента е добра, но не си струва загубата на време.

Редактирано от penchod
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, прочетох внимателно цялата дискусия и за себе си стигнах до извода: НЕ ИЗБИРАЙ ЗАСТРАХОВАТЕЛ, А ЗАСТРАХОВАТЕЛЕН АГЕНТ! Т. е. такъв, който ще ти обясни всички уловки и ще бъде винаги зад гърба ти 24 часа. Аз имам такъв в Плевен и съм доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...