Премини към съдържание

Автокаско


kim69

Препоръчано мнение

  • Отговори 85
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Дженерали си мисля, че е добър избор, поне един приятел е доволен. Булстрад- не ми харесват, защото само гледат как да те разкарат, за една щета 5 офиса в София обиколих, на Армеец също не съм им фен, защото когато продавах старата си кола (фиат) ми издадоха застрахователна стойност за 8000лв. което е малко далеч от реалността, но живи и зздрави ;) С други опит нямам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ти харесва? Кажи ,мога да помогна.........

Казват келнер и държавата не можеш да прекараш... с пълна сила е валидно за застрахователите. Имам опит в Армеец, Булстрад и Булинс. И на трите места е едно безсмислено набутване и обезщетения, които са много далеч от реалността. Не може да дадеш 700 лв. за застраховка и после за разните драскотини и дребни щети, които изискват боядисване, да ти платят по 70-80- лв. на детайл... Е, балансът по каското е 700 лв. застраховка, 240 лв. за боя на двата задни калника и бронята и доплащане още 220 лв. на бояджията??? Даваш 900, вземаш 240... Да, ако ще катастрофираш яката може и да си струва, но за дребни щети е безсмислено... Чудя се и най-вероятно ще си направя следваща застраховка само за риск кражба, другото е крабжа... от джоба ми... Булстрад са всъщност най-големите пръчки, съдейки от моя личен опит. Нищо не бих застраховал там. Армеец по-биват, но и на тях не съм фен. В Булинс бяха най-читави и най-малко пазарлъци, но там имах само една драскотинка.... В обобщение: За 10-годишна кола най-добре риск кражба за 20,30 лв. и това е. Със спестените 500-600 лв. от цената на самата застраховка могат да се покрият 90% от възможните дребни щети, произтичащи от нормална експлоатация....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво не ти харесва? Кажи ,мога да помогна.........

 

Ами нещо не ми се струва реално миналата година да ми застраховат колата за 10170лв и да платя 488 лв (макар ,че са ми направили малко по-голяма отстъпка,заради по-малко рисков клиент) , а сега за 8650лв (15% амортизация от миналата година) да ми искат 675 лв (с 10% отстъпка която имам заради ГО ,да стане 609 лв)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно си минал 10 годишната граница :)

Няма да е тази причината , понеже колата ми е 12.1999 година!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами нещо не ми се струва реално миналата година да ми застраховат колата за 10170лв и да платя 488 лв (макар ,че са ми направили малко по-голяма отстъпка,заради по-малко рисков клиент) , а сега за 8650лв (15% амортизация от миналата година) да ми искат 675 лв (с 10% отстъпка която имам заради ГО ,да стане 609 лв)

Хмм..............ще проверя и утре ще ти кажа..........не е лошо да ми дадеш данните ( Рег. номер, Модел, година и т.н. на колата ) на ЛС................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам знаещите- мога ли да направя каско което да покрива само щети при кражба, демек счупени прозорци, откраднато CD и т.н. ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам знаещите- мога ли да направя каско което да покрива само щети при кражба, демек счупени прозорци, откраднато CD и т.н. ?

 

Има всякакви частични варианти. Няма застраховател, който да не иска да ти вземе парите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...
Булстрад са всъщност най-големите пръчки,

 

Току що си получих щетата по "експертна :icon_censored: "оценка от Бу_страд,

-назад съм 500 лв.от 1100.00 лв.-

всичко женско в рода им да си знае...

Представете си ако беше по-сериозен ударът...

И съм си оправил колата най-евтино в

цяла България.

Погледнете:

 

 

 

 

Тук е мястото да благодаря на:

:worthy:

alex2511 и ceno83

 

За да се получи това:

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що си получих щетата по "експертна :icon_censored: "оценка от Бу_страд,

-назад съм 500 лв.от 1100.00 лв.-

всичко женско в рода им да си знае...

Представете си ако беше по-сериозен ударът...

И съм си оправил колата най-евтино в

цяла България.

.........

 

Добре де когато се завежда щетата, нали има опция как да ти се изплати. Това ти би трябвало да си го избереш. Избираш си тоя вариант дето е: след възстановяването на повредите се представят фактури и после застрахователя ти ги осребрява. Първо си плащаш на майсторите и за частите, но събираш за всеки лев фактури и после ти ги възстановяват от застр. компания.

Аз съм към "Дженерали" и по тоя начин - никакъв проблем. Само докато ги преведат парите се минават 20-30 дена, но пък винаги е на 100%.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За желаещите да се возят на нов автомобил - безплатна застраховка!

http://vaucher.mitsubishi-motors.bg/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти предупредихме колегата, на който му изтече каското. Нямал пари и мислеше да го поднови след няколко месеца. Риска когато нямаш каско, сравнен с този когато си имал и ти е изтекло е... поне 1:10

Вчера му разбили стъклото и му откраднали...калъфа на фотоапарата! Самия него го е нямало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Току що си получих щетата по "експертна :icon_censored: "оценка от Бу_страд,

-назад съм 500 лв.от 1100.00 лв.-

всичко женско в рода им да си знае...

Представете си ако беше по-сериозен ударът...

И съм си оправил колата най-евтино в

цяла България.

Да, очаквайте съвсем скоро още един потърпевш, чиито очаквания със сигурност са се разминали много с оценката на Булстрад. Пенчо, къде си братле да ги похвалиш и ти...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,

 

а какво ще кажете за доверените сервизи особенно за нас имащите чисто нови автомобили и по персонално за Булстрад. Чета , чета и все мисля да заявя за новата застрахователна година друг Застраховател /макар да не ми се е налагало да ходя , дано и не се налага/ та какво ще кажете ако недай си боже се случи как е с доверените сервизи.

Апропо на старата ми кола ме бяха ударили тогава , бях към Дженерали и съм много доволен от доверения сервиз.Закарах я и нямах грижи , после ми званаха и отидох взех я и всеки по живо по здраво

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз съм им написал 3 страници възражение по оценката, окомплектовано с 8 страници приложения, та сега ги чакам да се произнесат по документацията. Иначе като видяха купчината бумаги, реакцията беше: "Е чак толкова нямаше нужда!". Викам:"То и да ми занижавате оценката немаше нужда, ама го направихте!"

Но на прима виста са ми изплатили поне с 400 лв. по-малко отколкото ще пръсна аз, казвам на прима виста, защото не съм платил още ремонта, та не мога да направя точна сметка, но може да съм повече набутан, но не и по-малко.

Между другото, ми направи кофти впечатление, че в Ратола ми взеха 10лв. за да ми направят официална оферта за части за пред застрахователя. Според мен не е редно, ако поискам оферта това не им струва нищо и би трябвало да ми я направят без значение за пред кой ми трябва. Донякъде това развали впечатленията ми от фирма от която до момента съм купувал части и съм бил винаги доволен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де когато се завежда щетата, нали има опция как да ти се изплати. Това ти би трябвало да си го избереш. Избираш си тоя вариант дето е: след възстановяването на повредите се представят фактури и после застрахователя ти ги осребрява. Първо си плащаш на майсторите и за частите, но събираш за всеки лев фактури и после ти ги възстановяват от застр. компания.

Аз съм към "Дженерали" и по тоя начин - никакъв проблем. Само докато ги преведат парите се минават 20-30 дена, но пък винаги е на 100%.

 

В Булстрад вариантът е един(за над 10 годишна кола, моята 01.12.1998)-експертна оценка!

Не знам как са им доверените сервизи, но явно за кола над 10г.,

няма смисъл от каско в Булстрад!При условие че каското ми е 750лв. годишно и за 2008-нямам щета,

та майстора ми каза, че за 1500 лв., ще оправи цялата кола(драскотини, камъчета, вежди-всичко)-

тогава Росен е прав-

няма смисъл от каско.Само за кражба и то знаете, че и за това ни принуждават,

всеки знае, че изтървеш ли и един ден-колата ти заминава,

познайте от къде получават информацията джамбазите...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В Булстрад вариантът е един(за над 10 годишна кола, моята 01.12.1998)-експертна оценка!

Не знам как са им доверените сервизи, но явно за кола над 10г.,

няма смисъл от каско в Булстрад!При условие че каското ми е 750лв. годишно и за 2008-нямам щета,

та майстора ми каза, че за 1500 лв., ще оправи цялата кола(драскотини, камъчета, вежди-всичко)-

тогава Росен е прав-

няма смисъл от каско.Само за кражба и то знаете, че и за това ни принуждават,

всеки знае, че изтървеш ли и един ден-колата ти заминава,

познайте от къде получават информацията джамбазите...

 

 

Аз малко да отклоня темата. Ти не ми ли беше казал, че си си платил само едната вноска. Аз все си мисля , че поводът , за да вземеш тази малка суме е , че от застрахователната компания са си удържали другите ти 3 вноски....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко да отклоня темата. Ти не ми ли беше казал, че си си платил само едната вноска. Аз все си мисля , че поводът , за да вземеш тази малка суме е , че от застрахователната компания са си удържали другите ти 3 вноски....

 

Де да беше така, Цено, изрично ги питах - не са ми ги удържали, иначе се ядваше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,можете ли да ми кажете къде да си направя застраховка само против кражба и горе-долу колко пари ще ми струва това?

Благодаря предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...
Колеги,можете ли да ми кажете къде да си направя застраховка само против кражба и горе-долу колко пари ще ми струва това?

Благодаря предварително!

Пусни ми данните на колата/година, модел,к.с. и кубатура/ и ще ти сметна колко ти е каското само против кражба и грабеж.А може да ти направя предложение и за пълно каско.А и всичко друго/от застраховките де/,ако те интересува.Разбира се ще бъде с отстъпка за колеги. :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни ми данните на колата/година, модел,к.с. и кубатура/ и ще ти сметна колко ти е каското само против кражба и грабеж.А може да ти направя предложение и за пълно каско.А и всичко друго/от застраховките де/,ако те интересува.Разбира се ще бъде с отстъпка за колеги. :drinks:

Ето за проба:

1. мицубиши галант 98 г. 163 к.с, 2500 сс.

2. мицубиши галант 2002 г. 160 к.с, 2500 сс.

Интересува ме гражданска с допълнение покрит риск кражба. Ако двете се застраховат има ли отстъпка?

Благодаря и поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох цялата тема и само на 1-2 места видях, че пишете за ЛЕВИНС. Моля, споделете някакви впечатления. При тях ми е ГО и има някакви преференции, сега като си я подновявам и като правя КАСКО.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...