Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Новият Лансер през зимата?


Cell

Препоръчано мнение

Българския народ, не знам как трябва да му се обясни, че зимната гума, не значи ГУМА ЗА СИЛНО ЗАСНЕЖЕНИ МЕСТА. Има хиляди теми за разликите в каучука на гумите и т.н.

 

Все пак забелязвам, че хората масово си слагат зимни гуми, което говори че почваме да влизаме в час. Разбирам, че не всеки може да си позволи нови зимни, или скъпи зимни, или 4тири зимни. Но нека поне по 2 на двигателните колела, били те и по евтини. Това някога може да ви спаси живота, дано на никой, никога не му се налага!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 392
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Тези зимни гуми ще ги карам поне два, три сезона, а после естествено ще сменя и колата, сигурно ще има нови модели от любимата марка!

Аааааа. Как да стане този номер с 2-3 сезона? Най много втори сезон да изкарат тези дето не са на двигателните колела. Или варианта за 3 сезона е само сутрин за вестник и после пак в гаража. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днеска четох за Nokian. Оказа се че държат световния рекорд по безопастнос и скорост.

Цитирам:

"Не само най-безопасните, но и най-бързите. Гумите Nokian държат РЕКОРДА на Гинес зависокоскоростно шофиране върху лед - 321 км/ч."

Май тези гуми са точно за нашите самолетчета а ? :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ги слагам мойте Нокианчета и ще кача снимчици. Тези гуми са с полирани жлебове, бурдюр за киша и предпазител за кал, който не позволява да се натрупва кал между гумата и джантата. Също така, тези гуми са от ново поколение и са с ниско съпротивление при въртене "ULTRA ROLLING RESISTANCE" което намалява разхода на гориво с 0.5л/100км. Линия, бинго и джакпот на веднъж хванахме с тия гуми. :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ги слагам мойте Нокианчета и ще кача снимчици. Тези гуми са с полирани жлебове, бурдюр за киша и предпазител за кал, който не позволява да се натрупва кал между гумата и джантата. Също така, тези гуми са от ново поколение и са с ниско съпротивление при въртене "ULTRA ROLLING RESISTANCE" което намалява разхода на гориво с 0.5л/100км. Линия, бинго и джакпот на веднъж хванахме с тия гуми. :icon_dance:

Знам за каво говориш , да да знам :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Линия, бинго и джакпот на веднъж хванахме с тия гуми. :icon_dance:
Добре че ме послуша, и не взема оня застоял Мишелин.........Сега ще разбереш за Скандинавската истина, за която ви говорих през цялото време.......А колегата Иво Вартанян, изобщо не знае за какво говориш, защото се доверява на тестовете на АДАК........Ще го разбере, чак като покара такива гуми....... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре че ме послуша, и не взема оня застоял Мишелин.........Сега ще разбереш за Скандинавската истина, за която ви говорих през цялото време.......А колегата Иво Вартанян, изобщо не знае за какво говориш, защото се доверява на тестовете на АДАК........Ще го разбере, чак като покара такива гуми....... :icon_thumbup:

С такива съм , а ти с Нов Лансър ли си ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С такива съм , а ти с Лансър ли си ?
С такива си, но още не си ги тествал при зимни условия, за да видиш ,че не всичко което се пише от АДАК, е истина......А аз съм ги тествал почти всички марки гуми, и за това ви казвам-от Скандинавците по добри зимни, никой не прави.....Питай хем старило, хем патило....... :icon_thumbup:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С такива си, но още не си ги тествал при зимни условия, за да видиш ,че не всичко което се пише от АДАК, е истина......А аз съм ги тествал почти всички марки гуми, и за това ви казвам-от Скандинавците по добри зимни, никой не прави.....Питай хем старило, хем патило....... :icon_thumbup:

Сигурно АДАК казваш на "ADAC" (а де а це), съкратено от "Allgemeiner Deutscher Automobil-Club" (клуб на немските автомобилисти), най-големият клуб на автомобилисти в Германия със седалище в Мюнхен.

Ама нали си старило :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно АДАК казваш на "ADAC" (а де а це),

 

"(а де а це)" - дали е едното или другото, това не променя мнението на колегата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно АДАК казваш на "ADAC" (а де а це), съкратено от "Allgemeiner Deutscher Automobil-Club" (клуб на немските автомобилисти), най-големият клуб на автомобилисти в Германия със седалище в Мюнхен.

Ама нали си старило :icon_clap:

Той Иво знае какво му казвам......А и в България, клуб си е клуб, а не "цлуб".....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей го е, със зимни обувки хайвана. :icon_thumbup:

Сега и возията му се оправи, и волана му олекна.

post-2962-1226061694_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Аз съм нов тук. Искам да кажа новорегистриран :)

 

Благодаря на господина, дето предложи Nokian гумите. Има едно пиене от мен. Такива сложих и аз. Ще снимам и ще кача снимките тук.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днеска взех 16'' Vredestein Snowtrac 3. Изглеждат доста добре гумите ама с джантите съм го закъсал. Някой може ли да предложи някакви джанти на нормални цени щото аз най ниската цена и то за стоманена джанта която получих до момента е 109 лева, което е скандално. Аз съм навит и на 2ра употреба да взема даже, та ако някой има предложения да казва. Васко много добре си я направил колата, честито, а тия джанти колко ти излезнаха ако не е тайна?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е скандално да сложиш на тази кола железни джанти да не говорим за 2-ра употреба, но ти си знаеш...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност по 100 лева за някаква скапана, желязна джанта, няма да дам. Ако ще е скапана, така или иначе, поне да е евтина. А иначе ако намеря ляти под 200 лева, някакви прилични, може да сложа тях.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност по 100 лева за някаква скапана, желязна джанта, няма да дам. Ако ще е скапана, така или иначе, поне да е евтина. А иначе ако намеря ляти под 200 лева, някакви прилични, може да сложа тях.

До 200 лв. може да намериш разбира се само да не си резервиран към "Произведено в Турция" или втора употреба.Аз след много умуване сложих на :mitsu-smiley: НОКИАН 205/60/16 и алум. джанти. Гумите - 4 бр.-746 лв. и джанти 1070 лв.

.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност по 100 лева за някаква скапана, желязна джанта, няма да дам. Ако ще е скапана, така или иначе, поне да е евтина. А иначе ако намеря ляти под 200 лева, някакви прилични, може да сложа тях.

Като гледаш джантите се консултирай , че има различни/ да не опира спирачния механизъм/ и да не си ги ползваш само за съхранение на гумите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да има мнение относно използването на вериги /модел , марка, цена/ за новите ни Лансърчета.

Аз съм ползвал на една служебна "Пасат-ка" преди години като работих в СКАТ-тв и ме измъкнаха от нечовешки преспи в Троянския балкан, но тя беше с по малки джанти и не помня модела и марката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз днеска взех 16'' Vredestein Snowtrac 3. Изглеждат доста добре гумите ама с джантите съм го закъсал. Някой може ли да предложи някакви джанти на нормални цени щото аз най ниската цена и то за стоманена джанта която получих до момента е 109 лева, което е скандално. Аз съм навит и на 2ра употреба да взема даже, та ако някой има предложения да казва. Васко много добре си я направил колата, честито, а тия джанти колко ти излезнаха ако не е тайна?

Ами 155лв са джантите с намалението, от Маргел си ги поръчах да ми ги пратят в Смолян.

И вериги си имам "pewag - sportmatik" австрийски, а номера им е SMX-69.

195/55R16"

195/60R16"

205/50R16"

215/50R16"

225/45R16"

205/45R17"

215/40R17"

215/45R17"

В понеделник ще проверя дали има някакви, които имат точно нашия размер и ако е така ще ги сменя и ще пиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След проверка се установи, че за нашия размер трябват SMX 73.

Цената е м-у 150-180лв.

Миналата зима купих такива на служебната кола и ми харесаха много.

post-2962-1226301753.jpg

popup_chainwizard_fitstyre.php.htm

post-2962-1226302414.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Цената е м-у 150-180лв.

Дали няма да има нещо по ефтино ?

150-180 лв за 1 път ми се вижда много , на "Метро" имаше някви по 30 лв.

С какво си струват 150 лв отгоре?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...