Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Toyo Vario V1 са всесезонни, колкото и някой хора да мислят, че няма такива гуми.

 

Моля Big Boss,

да не се сърди ,но тук в Молуоки ми написаха миналата зима глоба за 250долара,точно защото ми погледнаха гумите и видяха ,че не са зимни.Аз оспорих,че са всесезонни,но тук си имат някакъв каталог на щата,в койта са описани всички марки ,които се продават в щатите и кои модели са подходящи за зимата.Аз реших да ги съдя и при консултацията с адвоката,най-щадящо за моето самочувствие ми обясниха,че е имало и преди дела за това и винаги печели полицията,защото по технически данни няма гума която да е дала,при изпитания,показатели покриващи минималните изисквания на закона при зимни и летни условия.

А в щата Вашингтон осъдиха Good Year,защото се доказа,че са станали 114 катастрофи,със застрахователни последствия за над 1 млн. долара заради такива гуми,които са предлагани от дилърите като всесезонни.

 

Сега предполагам,Big Boss е имал предвид,че при по-слаб сняг и не особенно интензивно шофиране може да се кара с такива гуми,които поне ще издържат на температурите,казвайки ,че има всесезонни гуми.

А иначе всесеззонни гуми има в райони с един сезон. :D

 

Последици.

За Good Year-изтеглени продукти и загуба на репутация.

За мен още 250 долара за адвокати. :icon_doh:

 

:rulez: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В България нямаме притеснения от такива глоби, като се сетя какви коли се движат по улицата, гумите ще са най-малкото пък за което могат въобще да се заяждат. Пък и нашите пътни полицаи са толкова прости милите, че надали и ще им направи впечатление. По скоро е важно дали ще бъде стабилна колата и през лятото и през зимата но това времето ще покаже. Аз за през зимата съм доволен, сега ще видим и лятото какво ще стане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Лятото пак са добре, за дъжд например няма притеснения, но имай едно на ум в жегите като стане над 30-35 градуса B)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Ще си позволя да споделя впечатлението си от TOYO Vario V1. Тази зима имах възможността да разбера какво е да можеш да разчиташ на гумите и колко важно е това. Да си призная през преспите и през трудно проходимите места колата не изпитваше никакви затруднения. Ефектът е същият и при разкаляни участъци. Дали има всесезонни гуми или не е въпрос , който не веднъж се е дискутирал и чийто отговор е различен за всеки. Аз лично съм доволна от качеството, което получих и честно казано смятам и съм го виждала с очите си, че скъпи и профилирани зимни гуми се държат много по-зле на пътя в сравнение с TOYO Vario V1. :rulez: :icon_thumbup: :icon_bye:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По скоро е важно дали ще бъде стабилна колата и през лятото и през зимата но това времето ще покаже.

 

:good: Това е въпроса.

 

Едвали някой поставя парите над сигурността(неговата и тази на семейството си).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля Big Boss,

да не се сърди ,но тук в Молуоки ми написаха миналата зима глоба за 250долара,точно защото ми погледнаха гумите и видяха ,че не са зимни.Аз оспорих,че са всесезонни,но тук си имат някакъв каталог на щата,в койта са описани всички марки ,които се продават в щатите и кои модели са подходящи за зимата.Аз реших да ги съдя и при консултацията с адвоката,най-щадящо за моето самочувствие ми обясниха,че е имало и преди дела за това и винаги печели полицията,защото по технически данни няма гума която да е дала,при изпитания,показатели покриващи минималните изисквания на закона при зимни и летни условия.

А в щата Вашингтон осъдиха Good Year,защото се доказа,че са станали 114 катастрофи,със застрахователни последствия за над 1 млн. долара заради такива гуми,които са предлагани от дилърите като всесезонни.

 

Сега предполагам,Big Boss е имал предвид,че при по-слаб сняг и не особенно интензивно шофиране може да се кара с такива гуми,които поне ще издържат на температурите,казвайки ,че има всесезонни гуми.

А иначе всесеззонни гуми има в райони с един сезон. :D

 

Последици.

За Good Year-изтеглени продукти и загуба на репутация.

За мен още 250 долара за адвокати. :icon_doh:

 

:rulez: :drinks:

 

Това се отнася единствено за северна америка. Там при вас (Щатите) почти всички лятни гуми имат сертификат М/S. Kато се има в предвид, че няма сняг, не включвам планинските райони. Обаче при вас може и да върнеш гумите ако не ги харесаш, също цените са сравнително по-евтини и много-много дурги екстри. Така че, няма място за сравнение.

 

Всесезонни гуми тип "Vario V1", са подходящи за райони като нашият, където снегът не се застоява много по-улиците, но все пак го има. Т.с. имате кола, която я карате повече по-шосе и най-вече не минавате много километри(годишно), тогава си взимате такъв модел гуми. К.П.Д.-то им е

-15/+30 градуса и наличието на ламели за сняг. През лятото са малко по-шумни и не се препоръчват за рейсъри :)

 

 

Черното ЕВО беше в събота на Божурище с чисто нови полу сликове ТОYO R 888 ( 18 цола). Но набързо ги подпали.

 

Точно така, ЕVO-то беше доста бързо, но гръмна колектор. А се бореше за 3-то място, но уви. И размерат му е 235/45/17.

А иначе този модел на TOYO R888 е предназначен точно за такъв вид състезания и се представя много добре. Вече няколко коли се състезават с този модел.

За да видите ЕVO-то> Тук

 

 

Ехе, гледам и не вярвам на очите си, ами за Гудрич и Фалкен- нищо се не каза. Трите марки са това- БФ Гудрич, Фалкени и Мишлин. Ако се бъркам нека някой се обоснове и ме обори!

 

Като гледам Аз, къде и какво си написал, мисля да оставя мнението Ти без коментар. :shock:

P.S. Ako искаш да разискваме марките гуми, постни нова тема и гледай саира. :)

 

Айде чао.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какда разбирам това- че са лоши ли!? Малко по скапи са от останалите гуми и сигурно няма да има голямо впечатление от другите във форума. Аз лично съм карал и с трите марки и съм проверил качествата им.

 

В интерес на истината гумата е за всеки сезон различна / зимна, лятна, саставките са различни и се държат по специфичен начин на температура и настилка (вода, сняг, макадан и т.н.)/- практиката да я пазиш за следващата година и пак да си я сложиш лятото според мен е неподходяща има значение как схте ги съхраняваш даже, но при положение че тук хората карат докато не се покажат теловете и като се покажат ги ползват за зимни не бих могал да дам коментар каксе чувстват ако сложат две чисто нови гуменетки, а да не говорим и за 4-ри. Т.е. каквато и гума да сложи все ще му се стори по добре, а и като не кара много ще си ги пази докато и на новите не излиазат теловете, та да ги ползва за зимни. Загледайте се да видите колко нововнесени коли карат с гуми от хиляда и балканската. Но може много да напиша....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всесезонните гуми са за страни в които няма големи амплитуди между зима и лято,или поне зимата няма сняг.Нещо подобно на Гърция.

Няма спор че Toyo vario v1 са добри,но лично аз направих избора добри зимни и отделно летни.Най-голям ми се стори проблема,че след един летен сезон зимата такава гума няма да има толкова добри показатели като на зимна 2-ри сезон.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всесезонните гуми са за страни в които няма големи амплитуди между зима и лято,или поне зимата няма сняг.Нещо подобно на Гърция.

 

Напротив, за страни като Гърция, Италия(южната част), Испания, въобще не се внасят или карат всесезонни гуми. Там се карат предимно(изцяло) лятни гуми.

 

Какда разбирам това- че са лоши ли!? Малко по скапи са от останалите гуми и сигурно няма да има голямо впечатление от другите във форума. Аз лично съм карал и с трите марки и съм проверил качествата им.

 

Не, не ства въпрос дали са по-хубави или по-лоши, става въпрос за това че, темата е за марката "TOYO".

За това писах че, ако някой иска да обсъжда друга марка гуми да пусне нов пост и ще се пише и за тях. И друго да кажа - сравнението на марките гуми не може да со обобщава като цяло, а се съпоставят отделни модели в отделни класове гуми по различнни показатели. Но за това може да се говори много и пак да не стигнеме до консесус, за това моят съвет е:

Когато искате да си купувате гуми се съветвайте с хората, които се занимават с продаба на гуми и ви съветват кои са подходящи за вашият автомобил и вашият начин на каране. Защото иначе ако разчитате на това, как някой разказва, че е видял други двама да си говорят , как на тяхен пиятел- приятела е сложил някакви гуми и е страшно доволен - то във вашият случай може да е съвсем обратното. :D Или другият случай е да си купите гуми от магазин за хранителни стоки :) . Такива случаи има разни и разнообразни, за това се доверете на консултантите в добрите магазини , иначе може да си дадете парите на вятъра.

 

Е, толкова от мен за сега. Ако имате въпроси относно марката "TOYO" или други марки, с удоволствие ще ви отговоря тук или в магазина.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 9 месеца ...

Здравейте,

Eто, че пролетта отново ни "изненада" и като че ли отново настъпи момента за купуване на лятни гуми.

Тука ще постна само някои от по популярните размери и модели гуми, които са на промоция, а за останалите размери може да питате на телефоните ни или на мобилният ми телефон.

 

205/55R16 91W TOYO PROXES T1R - 199ЛВ.

 

185/65R14 86T TOYO CLEANPROXES E10 - 95ЛВ.

195/65R15 91T TOYO CLEANPROXES E10 - 119ЛВ.

 

185/65R14 86H TOYO PROXES CF1 - 117ЛВ.

205/55R16 91H TOYO PROXES CF1 - 199ЛВ.

205/60R15 91H TOYO PROXES CF1 - 129ЛВ.

 

Това са преференциални цени и важат до изчерпване на количествата!

Адресите на които може да закупите гуми с марка "TOYO" са:

бул. Ген. "Данаил Николаев" 7а (Под моста "Чавдар") тел. 946 10 99; 944 26 32; 846 86 91; факс: 943 42 18

бул. "Шипченски проход" 4, тел. 870 73 08

ж.к. "Младост" 3 до бл.310, тел 974 47 78

ул. "Париж" 14, тел. 983 22 02

гр. Плевен, ул. "Тодор Табаков" 2а, тел. 064/84 74 53

Личен тел. 0897 944 830 Орлин

 

Членовете на клуб "Мицубиши" ползват 10% за всички стоки и услуги! Изключение правят стоките, които са на промоция, както горе посочените!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Admin

Цените са слабо казано страхотни! А гумите са най-добрите за мен!

Закачам темата, като важна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Извинете че вадя темата от архива!

Някъкви актуални цени за зимни гуми?

Примерно 175/70R13

Пред голяма дилема съм.

Четох много мнения но така и не се ориентирах а съм с летни гуми.

Време ми е да обуя звяра с нещо подобаващо.

По добре гуми за 400лв. отколкото сплескани ламарини.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинете че вадя темата от архива!

Някъкви актуални цени за зимни гуми?

Примерно 175/70R13

Пред голяма дилема съм.

Четох много мнения но така и не се ориентирах а съм с летни гуми.

Време ми е да обуя звяра с нещо подобаващо.

По добре гуми за 400лв. отколкото сплескани ламарини.

Лансера го обух преди месец с LASSA такъв размер като цената на четирте гуми плюс нови вентили и монтажа е 286лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ефтинджос.

Аз съм се насочил към Тойо, Фулда или Гудиър.

Накрая ще е такова за кавото стигнат кинтите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фулда в никакъв случай- доста се пръскат!!! Goodrich е номер 1 за зимна гума!

Ех ти не чака да се принереш и веднага във форума кацна :icon_clap:

 

 

Маи и моите наклонности са към Toyo

Made in Japan

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз определено съм много доволен от TOYO, въпреки че съм с летни гуми от по-ниския им клас TOYO 350. Преди това колата беше с някви много скапани Barum-ки, след като ги смених и четирите колата буквално "залепна" за пътя, супер безшумни са, а и не на последно място почна да ускорява по-бързо. Друго впечатление е че возията им е толкова добра, че сега като сложих зимните Debica, почна да вози много по-"твърдо". В момента обмислям дали да не сложа отпред зимни TOYO.

Общо взето покрай колата, все повече се насочвам към разни японски производители за всякакви неща. Компромис с качеството прия японеца явно няма. Все пак те са нацията която първа е въвела "тоталния качествен контрол"("total quality management") :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От опит знам , че от TOYO по-хубаво няма!!!! :icon_thumbup:

 

Вече и аз, но след като си купих зимни гуми на друга марка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги :mitsu-smiley: ! Карайте с гуми ТОЙО !!! :icon_rock: Ако ги и помпате така, както е УКАЗАНО, колата стои като залепена за асвалта !!! :icon_clap: Казвам ви го от опит !!! При поледица даже не ми е поднесла !!! :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...
Колеги :mitsu-smiley: ! Карайте с гуми ТОЙО !!! :icon_rock: Ако ги и помпате така, както е УКАЗАНО, колата стои като залепена за асвалта !!! :icon_clap: Казвам ви го от опит !!! При поледица даже не ми е поднесла !!! :icon_dance:

 

хубаво е да караме...ама гамата в 18 цола нещо е мноо рехава !!! да не кажа мноо слаба !!! с нисък индекс за скорост...за съжаление :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

хубаво е да караме...ама гамата в 18 цола нещо е мноо рехава !!! да не кажа мноо слаба !!! с нисък индекс за скорост...за съжаление :(

 

За ориентир защо не погледнеш http://gumi.bg или http://avtogumi.com например - има търсене по размер и индекс. Има прилични модели с този размер и добри скоростни индекси - H и V, но помисли - наистина ли ти трябва зимна гума с индекс за над 200 км/ч ? Как тази гума би се представила с 10 км/ч в дълбок сняг? Реши какво точно ти трябва...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с по-горните мнения за качеството на "Тойо". През лятото смених старите ми гуми с нови "Тойо" 350 и съм много доволен от тях.Старите ми летни бяха "Тигар" и ги "лизнах" за един сезон. От новите съм много по-доволен, но забелязах, че при леко мокър асфалт не държат много по завоите, при много мокро пък са върхът. Замислям се за закупуването и на зимни такива след износването на старите. Всички знаем че от японското по добро няма. :mitsu-smiley: :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Получихте ли новите Toyo летни 185/65/14 ,питах преди няколко дни в магазина,но казахте че ги чакате още?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щем - не щем - дойде пак ред за смяната на гумите. А летните ми старите не стават вече и ще трябва да се уредя с новички... На по-горните линкове, обаче, моят размер 185/70/14 излизат само Marangoni и Debica. За първите - не знам нищо, другите - някак си не ги искам. Дайте ми съветче....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...