Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравей колеги!

 

Какво означават индексите на гуми Тоyo

Скоростен индекс

Товарен индекс

Скоростния индекс е максималната допустима скорост на гумата, товарният - максинално допустимо тегло, което може да поеме една гума.

Скоростни индекси са:

N - до 140 км/ч

P - до 150 км/ч

Q - до 160 км/ч

R - до 170 км/ч

S - до 180 км/ч

T - до 190 км/ч

U - до 200 км/ч

H - до 210 км/ч

V - до 240 км/ч

W - до 270 км/ч

Y - до 300 км/ч

ZR - над 240 км/ч

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Представителства на РАДИАЛ има в:

ПЛОВДИВ ул."Васил Левски"105

ПЛЕВЕН УЛ."Димитър Тотев"2

ТЪРГОВИЩЕ ул."Гладстон"1

ХАСКОВО търговски комплекс "Освобождение"

СТАРА ЗАГОРА ул."Васил Левски"31

ВАРНА местност "Акчелар"

РУСЕ бул."Липник" 62

МОНТАНА ул."Хаджи Димитър"1

 

Освен да звъннеш и да питаш дали доставят на някой от Бургас. Ето и телефоните:

"МД ИНЖЕНЕРИНГ" ООД

тел.: 02/ 943 43 81, 02/ 943 38 41, 02/ 943 44 24;

Успех :good:

:thx: колега за отзивчивостта.

Ще опитам да се свържа с тях,за да видим какво ще измислим. :icon_hmm:.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от Варна ако знае къде е тази местност " Акчелар" в града ще му бъда благодарен,че без номер и допълнителен ориентир ми звучи малко като местност "Кьорфишек". :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой от Варна ако знае къде е тази местност " Акчелар" в града ще му бъда благодарен,че без номер и допълнителен ориентир ми звучи малко като местност "Кьорфишек". :icon_hmm:

От катедралата караш посока 'Златни Пясъци' по бул."8 Пр.Полк" и така все направо. Като стигнеш новите светофари м/у "Чайка" и "Левски" продължаваш направо към "Виница" по баира нагоре."Акчелар" е разположен от двете страни на пътя за "Виница".Просто се оглеждай на ляво и дясно на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега за информацията. :icon_clap:

Ще се оглеждам в двете посоки и на отиване и на връщане. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Хайде да се похваля. Вече съм с 4 новички гуми TOYO PROXES T1-R 225/45/17 Y94. Невероятни са. Колата ми има доста по-добро поведение на пътя сега :rulez: :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иде ред и аз да ги сменям. Някой да е слагал Тойо 350? Напълно ми пасват като скоростен индекс, повече от 190 е моята кола - няма как да стане. Само искам да знам "държат" ли здраво на пътя и как се представят на мокро.

Предварително благодаря на колегите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Иде ред и аз да ги сменям. Някой да е слагал Тойо 350? Напълно ми пасват като скоростен индекс, повече от 190 е моята кола - няма как да стане. Само искам да знам "държат" ли здраво на пътя и как се представят на мокро.

Предварително благодаря на колегите

 

 

Здравей,

Аз карам с този модел, горе долу от месец и за сега впечатлението ми е че, гумите държат перфектно на сух път т.с. имат къс спирачен път и много добра устойчивост в завои. По отношение държането на мокър път не съм имал време да ги тествам в екстремни ситуации, но във всички останали случаи се държат перфектно. Това е от личен опит, но не забравяйте че, има голямо значение на каква кола се слагат и дали е подходящ модела за колата. Тука има значение, не само вие с колко ще карате колата(аз не вдигам повече от 160км/ч), а дали скоростният индекс е подходящ за колата. От това че, е избран неподходящ скоростен и теглови индекс, може да доведе до влошено поведение на пътя и от там да се заключи(заклейми) генерално че, не модела, а марката е "лоша". Или по-просто казано на кола >=100ps, не се препоръчват гуми със скоростен индекс "Т", ако ще тази кола да седи на "трупчета".

 

Това е за сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ъ, сега ме уби!

185/70/14 ми трябва. За малко ванче, ок. 1400 кг заредено, ама е 122 к.с...

Скоростен индес "Т" го дават до 190 км/ч, а аз повече и да искам - не мога да вдигна. А и бях чел някъде, че винаги производителя оставя резерв...

Хм... Пък и всички знаем колко е важна гумата.... Колеги, :help: ! Насочете ме, че да не се вайкам след седмица, като не мога да я вкарам в пътя! А каквито купя - това ще е! Нямам левове за експерименти.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да потвърдя, че цените от сайта са реалните.

Днеска си взех 4 гуми.

Според сайта има магазина във ВАРНА се намира в местност "Акчелар"

 

Ще ви разкажа още какво ми се случи днес в Радиал.

От мнения в форума бях останал с впечатлението, че когато купуваш 4 гуми ти правят отстъпка. Отидох си аз в Радиал, избрах си модел за :plane:. И след като си чаках на опашката разгледах фактурата и забелязах, че няма отстъпка. Върнах се на касата и ги питах защо няма отстъпка, нали взимам 4 гуми в края на краищата :huh:

Последва много кофти въпрос от тяхна страна - "Къде пише, че трябва да има отстъпка ?"

Последваха кратки обяснения и се наложи да се легитимирам и като член на Мицубиши фен клуба.

 

Останах много приятно изненадан след като анулираха издадената фактура и разпечатаха нова с намалени цени.

В заключение искам да изкажа благодарност за коректното отношение от страна на РАДИАЛ. :icon_clap: :icon_clap:

И незабравяйте винаги да питате за отстъпки и промоции преди да ви пуснат касовата бележка.

 

 

М да,

За да не се случват такива неща, просто се представяте, че сте от клуб "Мицубиши" и всичко ще е наред. Иначе няма как ние сами да се досетим за това. Искам да кажа и друго че, някои от цените в магазина са на промоция, там няка как да направим допълнителна отстъпка. И друго за колегите в провинцията, които работят с нас, не могат да ви дадат отстъпка, тя важи само към "Радиал" ООД. Иначе може да се пращат гуми по куриер.

Ако имате въпроси звънете на телефоните ни, защото нямам много време да следя форума, за което се извинявам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Надуших аз, че си от тоя бранш!

Казвай сега какви гуми да си купувам! Че нямам много време и направо да идвам при вас!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

М да,

За да не се случват такива неща, просто се представяте че, сте от клуб "Мицубиши" и всичко ще е наред. Иначе няма как ние сами да се досетим за това. Искам да кажа и друго че, някои от цените в магазина са на промоция, там няка как да направим допълнителна отстъпка. И друго за колегите в провинцията, които работят с нас, не могат да ви дадът отсъпка, тя важи само към "Радиал" ООД. Иначе може да се пращат гуми по куриер.

Ако имате въпроси звънете на телефоните ни, защото нямам много време да следя форума, за което се извинявам.

 

 

Мога да потвърдя. Получих и отстъпката и по куриер получих и гумите. И сега им се радвам. :icon_rock: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ъ, сега ме уби!

185/70/14 ми трябва. За малко ванче, ок. 1400 кг заредено, ама е 122 к.с...

Скоростен индес "Т" го дават до 190 км/ч, а аз повече и да искам - не мога да вдигна. А и бях чел някъде, че винаги производителя оставя резерв...

Хм... Пък и всички знаем колко е важна гумата.... Колеги, :help: ! Насочете ме, че да не се вайкам след седмица, като не мога да я вкарам в пътя! А каквито купя - това ще е! Нямам левове за експерименти.....

 

По-принцип си за "Н" гуми, но за съжаление в този висок размер нямам Тойо с "Н". Мога да ти предложа да минеш за лятна гума на размер 195/65R14 и там мога да ти предложа модел PROXES CF1, като цента е 146лв. Вярно цената е нагоре, но гуми не се купуват всеки ден, а и тази гума ще те държи здраво за пътя независимо от пътните обстоятелства.

 

Това е моята препоръка, надявам се да съм бил полезен.

 

 

Надуших аз, че си от тоя бранш!

Казвай сега какви гуми да си купувам! Че нямам много време и направо да идвам при вас!

 

Черни,Широки и Мощни! :yes3:

 

....Шега!

 

Кажи, в какъв размер търсиш гуми и на какво ще ги слагаш.

 

Чао за сега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

PROXES CF1 е уникална гума, в момента съм с такива и са супер - даже ги бях изтествал до предела (240 км/ч :icon_blush:), всичко което колегата TOYO е казал за тях е истина :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хайде да се похваля. Вече съм с 4 новички гуми TOYO PROXES T1-R 225/45/17 Y94. Невероятни са. Колата ми има доста по-добро поведение на пътя сега :rulez: :icon_rock:

 

Здрасти,

Сподели моля те, на каква цена ги взе, че това е моя размер и скоро трябва да мисля за нови гуми... :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Сподели моля те, на каква цена ги взе, че това е моя размер и скоро трябва да мисля за нови гуми... :mitsu-smiley:

289 лв на бройка без отстъпката за членове на клуба. -10% отстъпка......общо 1040лв :icon_doh: :icon_crying: Но си заслужава. Новата гума си е нова. Много хора не си дават сметка, че от гумите до голяма степен им зависи живота и че си заслужава подобна инвестиция, колкото и да боли :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи, в какъв размер търсиш гуми и на какво ще ги слагаш.

 

Чао за сега.

 

 

Въпрос специално към колегата TOYO, значи става дума за следното - в момента Каризмата ми е с 185/65R/14 86H с железни джанти съм, но съм решил да си взема алуминиеви 15". Също така в момента гумите ми са Toyo, доволен съм от тях и ще си купя пак такива. Въпроса е какъв да е новия размер гуми. Понеже има два варианта единия по-добрия според мен е 195/55/15 - тук почти няма промяна на външния диаметър, другия вариант е за гуми 205/50/15 - тук малко се намаля диаметъра с 10 мм.

 

Като ли по добре ще е с първия размер, който съм посочил, още по-вече че височината на гумата не пада чак толкова много, това последното е поради опасения от това че като е много ниска гумата е по-вероятно да се нарани самата джанта от някоя дупка, но пък те са и по скъпи. Пропуснах да кажа, че става въпрос за летни гуми.

 

Кажете на какъв размер гуми да се спирам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

289 лв на бройка без отстъпката за членове на клуба. -10% отстъпка......общо 1040лв :icon_doh: :icon_crying: Но си заслужава. Новата гума си е нова. Много хора не си дават сметка, че от гумите до голяма степен им зависи живота и че си заслужава подобна инвестиция, колкото и да боли :rulez:

 

Мерси! Прав си за новите гуми! На същото мнение съм - със спитачки и гуми шега небива! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа да минеш за лятна гума на размер 195/65R14 и там мога да ти предложа модел PROXES CF1, като цента е 146лв. Вярно цената е нагоре, но гуми не се купуват всеки ден, а и тази гума ще те държи здраво за пътя независимо от пътните обстоятелства.

 

Добре де, защо на сайта на радиал, тоя размер с индекс H е обявен с цена 119лв, с индекс V e пак друга цената(по-висока де)??

Имаш в предвид 185.65R14V ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо на сайта на радиал, тоя размер с индекс H е обявен с цена 119лв, с индекс V e пак друга цената(по-висока де)??

Имаш в предвид 185.65R14V ли?

 

Правилно!!! Цената е 119лв. Погледнал съм неправилно, за което се извинявам!!! :icon_blush: Но ако се стигне до покупка в магазина със сигурност ще е на тази цена. Идеята ми е че, това е подходящата гума за вас, като размер и скоростен индекс.

 

Въпрос специално към колегата TOYO, значи става дума за следното - в момента Каризмата ми е с 185/65R/14 86H с железни джанти съм, но съм решил да си взема алуминиеви 15". Също така в момента гумите ми са Toyo, доволен съм от тях и ще си купя пак такива. Въпроса е какъв да е новия размер гуми. Понеже има два варианта единия по-добрия според мен е 195/55/15 - тук почти няма промяна на външния диаметър, другия вариант е за гуми 205/50/15 - тук малко се намаля диаметъра с 10 мм.

 

Като ли по добре ще е с първия размер, който съм посочил, още по-вече че височината на гумата не пада чак толкова много, това последното е поради опасения от това че като е много ниска гумата е по-вероятно да се нарани самата джанта от някоя дупка, но пък те са и по скъпи. Пропуснах да кажа, че става въпрос за летни гуми.

 

Да така е, но също зависи и колко е широка джантата на която ще слагаш гумата. Ако е 6.5" слагаш 195, ако е 7" слагаш 205. За височината не се притеснявай, защото тия 10мм са в диаметър, а тебе те интересува само радиуса, т.с. разликата е 5мм, което е нищо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако съм разбрал правилно, препоръчваш гуми 185/65/14 със скоростен индекс V, вместо 185/70/14 със скоростен индекс Т. Цената на предните е 119 лв. /с отстъпката към 107/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Колеги колкото и да харесвам и да съм доволен от Toyo, вече мисля за смяна на марката. Това е породено от факта че ф-ма Радиал все повече ми се струва доста несериозна. Още като си купих Галанта ми се наложи да чакам за доставка на всичките им видове гуми размер 195/65/15:

  • Vario V2
  • CF1
  • SnowProx

И за трите вида гуми чаках около 2 седмици докато ги имаха в наличност, така че не бих казал, че разбираш ли избрал съм грешен сезон да купя лятна/зимна/всесезонна гума.

Както някои колеги знаят, вчера някой ми сряза 2 от гумите и се налага да си взема нови. Обаждам се аз в Радиал но получавам редовното напоследък: Ми чакаме контейнерите до седмица.

 

Аз ли съм карък с моментите за покупка на гуми или въпросният размер (195/65/15), който между другото е размерът с който излиза Галанта от завода е някакъв извънземен и само аз карам с него?

 

И въпрос към Радиал - страх ви е да не се набутате финансово да поръчате повече бройки при зареждане или какво друго причинява тази постоянна липса. Някой може да каже че много се купуват и за това - но това пък не говори ли за слаба маркетингова политика на Радиал?!? В смисал като се търсят и купуват защо аджаба не се поръчват повече като всичко си е печалба?

 

Разочарован клиент :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Галанта не излиза ли със 195/60/15? :icon_hmm:

П.П. Кажи къде са ти оправили задните вежди, Brigadiro те похвали ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

195/65/R14 89V, 195/60/R15 88V, 205/60/R15 91V в зависимост от модела...

 

Относно Радиал и аз съм със същите впечатления - никаква организация просто... все едно са амбулантни търговци!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, Галанта не излиза ли със 195/60/15? :icon_hmm:

П.П. Кажи къде са ти оправили задните вежди, Brigadiro те похвали ;)

Да, прав си Viper, наистина е 60 а не 65 размера на оригиналните. За веждите по добре виж в темата за ръждата там бях писал .. да не спамим темата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...